man echo jau daug padaryta, nes nestumo eigoje buvo nesklandumu, is pradziu nesimate puslytes, tai dare kas dvi savaites, paskui jau kas menesi, o dabar planuoja 19 sav daryti paprasta ir islpestine echo.
nelabai man norisi tiek daug ju, taciau yra svarbu zinoti,kad maziukas gerai vystosi ir yra sveikas, nes tik dabar daktarai pasakys ar yra kokiu kompilkaciju tikimybe ar ne, gal jau ir lyti paskays
Lietuvoj,pagal ministro isakyma,priklauso tik vienas echo,aisku jei viskas gerai. Beto,mano teta pati echoskopija daro,ir sake,kad ultra garsas nera sveika mazyliui. Nes garso bangos juk per vandenis,per leliuko visa kuneli pereina...
As kiek skaiciau, tai pats tyrimas echoskopu nekenkia, tik, kai jau vaikiukas pradeda girdeti, tai, kai mamytei ziuri echoskopu, maziukas girdi toki garsa, kaip mes girdime kokiame aerodrome, t.y. dideli uzesi, todel, atkreipkite demesi, kad echoskopijos metu, niekada mazylis nebuna ramus, vis stengiasi kazkaip nuo to aparato pasprukti, nusisukti, spurda, mosikuoja rankytem ir pan. As tai suzinojau mazdaug nestumo viduryje, ir kai man nustatinejo maziuko lyti, labai atkreipiau demesi, koks jis neramus, nuo tada ir nusprendziau, kad echoskopu ziuresiu tik tada, kada reikia. Kaip jau kazkas rase, jei priklauso per trimestra viena karta, tai to ir uztenka, jei yra kokiu itarimu ar nestumo gale reikia paziureti maziuko isistaymo padeti, tada individualiai pagal situacija.
Nematau reikalo ten kas mėnesį žiūrėti, kaip anksčiau moterys išvis nematė ir ežinojo, ir nieko
QUOTE(kupeta @ 2009 01 21, 12:41)
Nu tik jau nereikia nusišnekėti, jei nežinai. Daugelyje pasaulio šalių nėštumo metu specialistai rekomenduoja atlikti tris ultragarso tyrimus (1, 2 ir 3 semestruose), JAV ir Kanadoje skiriamas tik vienas echoskopijos tyrimas 18 nėštumo savaitę. PSO rekomendacijos irgi tik 2 ar 3 kartai per nėštumą, taip kad Lietuva niekuo neišsiskiria nuo kitų išsivysčiusiu šalių. O tos "garso bangos" tikrai nėra gerai kai per dažnai ir per ilgai, nes gali sukelti ląstelių mutacijas (bent taip mums aiškino nėštumo kursuose).
O nepagalvojot kodėl kitose šalyse tik tiek normaliam nėštumui skiriama? Dėl tos pat priežasties - medicinos įstaigų biudžetų ir gydytojų trūkumo (kuris beje gana žymus ir vakarų europoje). Dažniausiai įvairiose šalyse echoskopuojama 2-3 kartus, būtinai apie 10 savaitę gimdymo datai nustatyti ir 20 sav skanas įvairioms patologijoms nustatyti. Jeigu nėštumas normalus, daugelyje užsienio šalių ir tyrimų daroma minimaliai, žymiai mažiau nei LT - tarkim kraujo tyrimai daromi kartą per visą nėštumą, visokių ten akių/dantų gydytojų iš vis nereikia aplankyti ir pan. Bet tai, pasikartosiu, yra pagrindinė normalaus nėštumo priežiūra, kai jokių nusiskundimų ir įtarimų nėra.
O apie mutacijas turbūt ne taip prisiminėt - mutacijas gali sukelti radioaktyvūs spinduliai (t.y. rentgenas), ne garso bangos.
Papildyta:
QUOTE(Laura01 @ 2009 01 21, 12:22)
na as tai noriu, kad jokios BANGOS ar spinduliai prie mano persikiuko nelystu. nebent saulytes spinduliai, kai vasara ateis
Dauguma žmonių apskritai bijo bet kokios įrangos, kurios veikimo principas jiems neaiškus. Prieš gerus 50 metų televizorius visiems atrodė stebuklas, kaip čia dabar vaizdą galima matyti, tas pats su radija - vat jums ir garso bangos.
Sakot nenorit kad bangos prie kūdikio lystų - o tai kaip tada jūs išimsit iš aplinkos radijo bangas, mobilaus telefono bangas, gatvės ūžimą ir pan.? Aidoskopija veikia tuo pačiu principu. Jau nekalbant apie tai kad kai kurie gyvūnai bendrauja aukštų dažnių garso bangomis - pvz. šikšnosparnis - vat jums ir mobilus natūralus aidoskopas, pralėkė ir jus nuechoskopavo. Tas pats ir su širdies ritmo klausymu - tai irgi garso bangos.
Paprasčiausiai echoskopo nereikia bijoti vien dėl to kad neaišku kaip tas daiktas veikia. Kas savaitę bėgioti ir echoskopuotis savo noru žinoma nėra reikalo, bet jeigu reikia tai reikia - vengti echoskopijų vien dėl to kad aparatas baisus yra mažų mažiausiai paika.
Galų gale, na ir logiškai pagalvojus, juk nėščiosioms taikoma šitiek apribojimų - tų vaistų negalima, to maisto negalima, rentgeno irgi negalima - jeigu būtų bent mažiausių įtarimų kad echoskopija kenksminga, tikrai ji nebūtų įtraukta į rutininius patikrinimus, skirtų tik ekstra atvejais.
QUOTE(kiprija @ 2009 02 10, 20:45)
Mano ginius kiekviena savaite paziuri echoskopu Kolkas teko lankytis kiekviena savaite del visokiu tyrimu ir t.t., tai ta proga man parodydavo kaip mazasis auga Jei tas daiktas butu kenksmingas, nemanau, kad ginius ji naudotu kiekviena savaite
Zinau viena, kuris taip daro Kiti ginekologai tai vertina nekaip, nes nieko cia gero echoskopijos kas savaite ar kas menesi Siaip, jei nestumas normalus, uztenka 2-4 kartu
QUOTE(Miena @ 2009 02 10, 23:20)
Zinau viena, kuris taip daro Kiti ginekologai tai vertina nekaip, nes nieko cia gero echoskopijos kas savaite ar kas menesi Siaip, jei nestumas normalus, uztenka 2-4 kartu
Iš tikrųjų tai privačiuose kabinetuose dauguma ginių daro echo per mėnesinius apsilankymus - ir pačiam gydytojui gerai, ir mama vaiką pamato. O valdiškuose tai kaip čia pasakius... kitą kart žmogus ir numirt gali kol tyrimo eilės sulauki.
Kas savaitę paprastai daro tuom atveju jeigu yra šiokių tokių bėdų su nėštumu, ypač pradžioj - kitaip tai ir nepasakysi gi kaip vaikas tuo metu vystosi. Jeigu pvz. būna nesivystantis ar kiaušidėj, tai tu be echoskopo ir nepamatysi, o tai gali baigtis labai liūdnai jeigu laiku nepastebėta.
as tik uz daznesnius echoskopus, ypac nestumo pradzioj, kol mama nejaucia leliuko judesiuku. Ypac kai man paciai buvo nesivystantis nestumas, kai nustojo vystytis 9 sav, o ji "atrado" tik 14 sav. nes nedare echoskopu, o jauciausi gerai, jokiu tepliojimu, jokiu skausmu Po tokiu pamokeliu nesinori pirmo echoskopo laukt iki kokios 12 ar net 18 sav. Ir juo labiau atsizegnoju valdisku polikliniku, kur net tie echoskopai caro maro laiku
Tai niekas nesako, kad pirma echoskopija turi buti 12 ar 14 savaite Cia tai, manau, gydytojo klaida Bet, kai viskas gerai, nestumas besivystantis, daznos echoskopijos nera labai gerai - sekti, kaip vaikutis vystosi, galima ir su maziau echoskopiju, stebint tonusus, pagal tyrimus ir pan. Ypac nestumo pabaigoj.
O del senos irangos tai gal kaip kur, nes as lankiausi keliose privaciose ir keliose valdiskose - tai pastarosiose net geresne aparatura buvo
O del senos irangos tai gal kaip kur, nes as lankiausi keliose privaciose ir keliose valdiskose - tai pastarosiose net geresne aparatura buvo
QUOTE(Miena @ 2009 02 11, 11:31)
Bet, kai viskas gerai, nestumas besivystantis, daznos echoskopijos nera labai gerai - sekti, kaip vaikutis vystosi, galima ir su maziau echoskopiju, stebint tonusus, pagal tyrimus ir pan. Ypac nestumo pabaigoj.
Na šiaip tai tas gerumas tik tame kad jeigu nereikia tų papildomų echoskopijų, tik tiek kad sutaupysi šiek tiek pinigų - gi ir logiškai pagalvojus, jeigu nekenkia nėštumui su komplikacijomis, tai tikrai nepakenks ir tam be komplikacijų. O pagal tonus ar tyrimus toli gražu ne viską išeina pamatyti, kad ir vaiko poziciją pabaigoj - galima nustatinėti apčiuopom, bet ultragarsu tyrimas tikslesnis, įvairių placentos kalkėjimų irgi neapčiuopsi, matosi tik per ultragarsą.
Tai tiesiog papildomas saugumo mechanizmas, kad jeigu kartais tyrimų metu kokia nors bėda neišlystų, ji gali pasimatyti per ultragarsą. Kadangi ultragarsas jokių komplikacijų nesukelia (išskyrus neįrodytą menką diskomfortą kūdikiui kai po ausim pašūkauja), jeigu yra galimybė pasinaudoti ta papildoma apsauga kad viskas tikrai gerai vystosi, kodėl gi ne.
Man nuo 7-tos iki 12sav echo darė kas savaitę, nes turėjau gan didelę hematomą, todėl manau, kad jei yra reikalas, tai dėl šventos ramybės ir nervų geriau darytis dažniau, negu nervuotis pastoviai. Nervai žymiai labiau kenkia nei ultragarsas