QUOTE(Daddygirl @ 2008 10 31, 00:32)
oi, sunku pasakyt, ar tai isauginejimas.. isvis, manau, su AD ir alergijom niekada negali buti del nieko tikras - nezinai, kas gali nutikti rytoj
siaip pagal statistika, nuo metu amziaus turetu buti gerokai silpnesni AD simptomai
zinoma, neramu, kai neskiepiji. visiems taip, manau. bet pasidomejau skiepais, ir nusprendem atideti arba visai atsisakyti skiepu.
o kokioj jus saly?
Bandau ir bandau vis ką nors.Jau seniai ,nes pilna receptų netradicinės medicinos žurnaluose.
Ir dar
Pieno patiekalai (7)
Kapha lasis. V↓ P↑ K↓. Trukmė 5 min.
Stiklinė jogurto
2 stiklinės vandens
4 arbatiniai šaukšteliai medaus
¼ arbatinio šaukštelio malto cinamono
¼ arbatinio šaukštelio malto sauso imbiero
¼ arbatinio šaukštelio maltų juodųjų pipirų
¼ arbatinio šaukštelio malto kumyno
6 kardamono sėklos
Visus ingredientus gerai suplakite ir gerkite neatšaldydami kambario temperatūros.
Pastaba. Šis gėrimas stiprus :-).
Lydytas sviestas (Ghi). V↓ P↓ K↓. Trukmė 40 min.
1 kg sviesto
Sviesto lydymo tikslas yra atskirti riebalus nuo baltymų ir vandens. Tada jie (riebalai) sausoje vietoje gali stovėti be jokių šaldytuvų mėnesių mėnesius. Indijoje sakoma, kad šimto metų senumo ghi kainuoja tiek pat kiek auksas, o gydomosios savybės su laiku dar gerėja. Lietuvoje senoliai taip pat (o kai kur dar ir dabar) lydydavo sviestą, tik jie neatskirdavo baltymų ir, kad lydytas sviestas negestų, jį paprasčiausiai pasūdydavo.
Gaminimo laikas priklauso nuo jūsų viryklės, nuo puodo, nuo sviesto kiekio ir kokybinių savybių. Iš 1kg sviesto apytiksliai gauname 800gr lydyto sviesto ghi.
Perkame tikrą sviestą iš parduotuvės, be jokių priemaišų, pagerintojų, konservantų, nesūdytą (šiuo metu ghi gaminti mes naudojame Baltas), arba nesūdytą kaimišką sviestą iš turgaus (jo pasirodo ne taip lengva gauti).
Sudedame sviestą į vidutinį, storu, bei sunkiu dugnu puodą ir kaitiname ant vidutinės ugnies, kol užverda. Kai į paviršių iškyla baltos putos ugnį sumažiname. Retkarčiais pamaišome, kad neprisviltų. Neuždenkite puodo dangčių, nes mums reikia išgarinti vandenį. Po 15 20 min. sviestas pakvips spragintais kukurūzais ir pasidarys auksinės geltonos spalvos.
Kai susidariusi balta putelė sukietėja ir nusileidžia ant dugno būkite pasiruošęs, dabar jau nėra kada nuo puodo atsitraukti. Sekame, kol iškritę pieno tirščiai rusvai pageltonuota, pasklinda specifinis kepintų riešutų kvapas ir tada iš karto nuimame nuo viryklės. Neperkaitinkite, kad tirščiai neprisviltų.
Leidžiame lydytam sviestui ghi truputį atvėsti, kol taps šiltu ir atsargiai perkošiame lydytą sviestą į per iš anksto paruoštą sausą molinę puodynę, uždengta drobe, ar kelis kartus sulenkta marle (mes renkamės drobę, nes ją lengviau išplauti). Kol visi riebalai iš drobulės nepersikošė, neskubėkite pagreitinti košimosi proceso nespaudykite, nes ... teks košti iš naujo. Nuosėdas išmetame. Jei nuosėdų papuls į sviestą ghi, ne tik pablogės jo kokybė, bet ir sutrupės garantinis laikas, gali atsirasti pelėsių.
Neuždengę atvėsinkite iki kambario temperatūros. Vėliau uždenkite, apsaugodami nuo drėgmės. Imdami iš puodynės sviestą ghi naudokite tik sausą šaukštą, nes patekęs vanduo sudarys sąlygas daugintis mikrobams ir sugadins sviestą.
Tai viskas, gintarinės spalvos lydytas sviestas Ghi yra paruoštas. Dabar jį galite naudoti valgiams gaminti. Be jo mūsų šeimoje neįsivaizduojami nei prieskonių pakepinimai, nei troškiniai, nei košės, nei sriubos. Kaitinamo ghi kvapas švelniai pasklinda po namus ir maloniai kutena skrandį, primindamas, kad netrukus galima bus smaguriauti maistu.
Sviestas ghi yra tridošinis, jis ramina Pita ir Vata, o nedideliais kiekiais tinkamas net ir taip jau riebalų reikalingiems vengti kapha tipo žmonėms. Ghi stiprina virškinimo ugnį, pagerina maisto įsisavinimą. Sviestas ghi maitina Odžą - subtilią visų kūno audinių substanciją, stiprina smegenis, sutepa jungiamuosius audinius ir daro juo lankstesnius. Sviestas ghi padeda pernešti vaistažolių gydomąsias savybes po visą kūną.
Naminis sūris (Panyras). V↓ P↓ K↓. Trukmė 30 min.
3 litrai šviežio nenugriebto natūralaus pieno
1 šviežių citrinos sulčiųarba 3 arbatiniai šaukšteliai citrinos rūgšties
arba 400 ml natūralaus jogurto
arba 800 ml išrūgų likusių nuo praėjusio panyro gaminimo
Pieną supilame į tokio dydžio indą, iš kurio pakilęs pienas neišbėgtų. Kaitiname pieną ant vidutinės ugnies. Puodas geriau, kad būtų storadugnis, kitaip reiktų nuolat maišyti, kad nepridegtų.
Kol užvirs paruoškite sutraukiantį skystį (citrinos sultis ar rūgštį ar jogurtą, ar išrūgas). Turėkite pasiruošę truputį šio skysčio atsargos, kad netraukiant pieno, galėtumėte jam padėti. Virš išrūgoms skirto indo uždėkite koštuvą su dviguba marle ar drobe.
Kai pienas ims kilti įmaišykite sutraukiantį skystį. Akytas panyras beveik iš karto atsiskirs nuo skaidrių žalsvai gelsvų išrūgų. Jei išrūgos neskaidrios dar papildomai įpilkite atsargoje paruoštos sutraukimo medžiagos ir vėl išmaišykite. Neperkaitinkite panyro, nes jau rytoj jis pasidarys kartus.
Kai varškė visiškai atsiskirs nuo išrūgų nukelkite puodą nuo ugnies ir visą turinį supilkite į pasiruoštą koštuvą. Pusę minutės varškę su koštuvu palaikykite po šalto vandens srove, kad ji būtų tvirtesnės ir mes nuplautume rūgšties likučius.
Jei Jums reikalingas panyras minkštas desertams gaminti, tai tik nuspauskite drobę ir tiek jis jau paruoštas. Jei reikalingas kietesnis panyras kepinimui, virimui ar gruzdinimui, tai suformuokite pageidaujamą formą, apvyniokite jį drobe, ar įdėkite į sūrmaišį ir laikykite prislėgtą. Iš suslėgto panyro išbėga truputis išrūgų. Kuo ilgiau laikysite, tuo jis bus kietesnis ir tvirtesnis.
Priklausomai nuo kokį sutraukiantį skystį naudosite nuo to priklausys ir panyro skoninės savybės. Citrinų sultys suteikia panyrui rūgštų skonį ir aromatą. Jogurtas panyrą padaro tirštą ir minkštą. Jogurtą reikia atskiesti tokiu pačiu kiekiu šilto pieno ir tik tada supilti į verdantį pieną. Likusios išrūgos taip pat tinkamos panyrui, tik jos turėtų būti pastovėjusios kambario temperatūroje ne mažiau kaip porą parų ir turi būti rūgščios (paragaukite).
Jei pageidaujate panyrą iš karto paskaninti priedais, tai tai reiktų atlikti prieš suslegiant, įmaišius pipirų, druskos, kitų mėgstamų prieskonių.
Skanaus.
Pienas su prieskoniais. V↓ P↓ K↓. Trukmė 5 min.
2 stiklinės pieno
½ arbatinio šaukštelio ciberžolės
1 arbatinį šaukštelį kardamono ankščių
Visus prieskonius sudedame į pieną ir užverdame. Į sveikatą.
Pienas su prieskoniais. V↓ P↓ K↓. Trukmė 5 min.
4 stiklinės pieno
½ arbatinio šaukštelio malto kardamono
1 ūselis šafrano
Visus prieskonius sudedame į pieną ir užverdame. Į sveikatą.
Pienas su šafranu. V↓ P↓ K↓. Trukmė 5 min.
2 ūseliai šafrano
4 stiklinės pieno
Įpilame ir pardedame virti pieną. Tuo pačiu metu į valgomąjį šaukštą šilto pieno įdedame šafraną ir su arbatiniu šaukšteliu jį ištriname. Supilame šafraninį pieną į likusį pieną. Išmaišome. Saldaus miego.
Virtinukai. V↓ P↑ K↓. Trukmė 50 min.
400gr saldaus pieno varškės
½ stiklinės pieno
sauja razinų
¼ arbatinio šaukštelio ciberžolės
¼ arbatinio šaukštelio malto kardamono
¼ arbatinio šaukštelio kumino
2 valgomieji šaukštai cukraus pudros
½ stiklinės baltųjų miltų
2 stiklinės rupiai maltų kvietinių miltų
žiupsnelis druskos
15 stiklinių vandens
sviestas ghi pagal skonį
Su šakute ištriname varškę. Įpilame likusius ingredientus, išskyrus vandenį ir druską. Viską išmaišome, tešlą gerai išminkome. Iš tešlos padarome volelius ir juos supjaustome.
Užverdame pasūdytą vandenį. Atsargiai įleidžiame į jį virtinukus. Dar kartą užvirus vandeniui sumažiname ugnį ir verdame 20 min. Atsargiai išimame ir sudedame į lėkšteles. Pagardiname sviestu ghi. Skanaus.
© Ajurvedos Namai . 2006 . dizainas: K.Žukas