Įkraunama...
Įkraunama...

Veisėjams rekomenduojami kačių sveikatos testai

QUOTE(Seterių_mama @ 2010 01 18, 21:45)
Tai kad FIP tai nėra virusas. Tai yra sindromas, neadekvati organizmo reakcija į korona virusą. FIP netgi nėra užkrečiamas.

jo FIP neuskreciamas sita man jau seniai ikale vetai man i galva.tik as kartais maisausi is issiblaskymo .
Atsakyti
thumbup.gif
QUOTE(Seterių_mama @ 2010 01 18, 22:11)
Šiaip tai korona virusas nėra labai atsparus aplinkos poveikiui, todėl žūva gan greitai. Dideliuose veislynuose kur daug gyvūnų ir vyksta nuolatinis persikrėtimas, ir virusas eina iš vieno gyvūno į kitą, viruso atsikratyt gerokai sunkiau, tačiau esant namuose 1-2 katėms, virusas pasišalina iš aplinkos gan greitai, per keletą dienų net nieko nedarant.
Šiaip tai greičiausiai, per porą valandų virusas žūva paprastoj žemėj, kai katinai gamtinius reikalus atlieka lauke. Geras kokybiškas besigumuluojantis kačių kraikas ir reguliariai valomas tualetas irgi neleidžia virusui ilgai išgyventi. Yra žinomi atvejai, kai sudžiūvusiose kačių išmatose virusas išliko gyvas iki 7 sav., bet tai jau greičiau išimtis, o ne taisyklė.
Jūsų atveju rūpinčiausi ne aplinka. Reikalas tas, kad Jūsų katė bendravo su infekuotu gyvūnu, ji turėjo kontaktą su virusu. Didžioji dauguma kačių be vargo virusą pašalina iš organizmo, tačiau nedidelis procentas kačių viruso iki galo pašalint nesugeba ir tampa viruso nešiotojomis ir platintojomis. Jums reikia išsiaiškint viruso statusą Jūsų katės organizme. Palaukit kokį mėnesį, o tada reikėtų išsitirti antikūnų titrą, kad išsiaiškint ar katė pilnai pašalino virusą iš savo organizmo. Jeigu titras bus nulinis, galėsit planuot kačiukus.
Bet LT titro neišsitirsit. Bet Jūs UK gyvenat? Ten tikrai pasidarytis visus reikiamus tyrimus.
iš vis rekomenduočiau pasiskaityt šitą puslapiuką:
www.dr-addie.com
Jame labai daug atsakymų į aktualius klausimus ir naudingos informacijos.

thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif aciu aciu aciu as turiu jau daug info prisisiuntus tik per visus rupescius ir issiblaskyma bei laiko stoka jus jau nepykit bet pas jus zymiau geriau susizinoti ir dar del to kad aiskiai ir trumpai paaiskinot .reiskes namie viruso neliko ir saugu thumbup.gif bet as del visa ko kate praktiskai de kraiko laikau ir ta pati ziupsny dezinfekantais purskiu .del kates tai tas ir yra kad ta ir noriu suzinoti nes vetai tai sake kad be galo stiprus imuno tik as del tu morciu pergivenu ir noriu suprast kokius tyrimus daryti kad issiaiskint viska iki galo ir man butu ramu .mes dabar ne anglijoje , smile.gif mes bandem pervest savo visus katcius i lietuva ir kai pervezem merga su patinu ,musu patinas po 3 menesiu susirgo lietuvoje .tai dabar kate viena lietuvoje su manim .o kiti katciai anglijoje su vaikinu liko.tai mum tas corona ir pakiso koja nes bijojau vest i lietuva .bet dabar dar vistiek jaunucius kol kas anglijoje pasilaikysiu, tik suaugusius po kokio menesio organizuot kelionei pradesiu.dabar kate nustojo morciuotis 2 dienas bus ramu po to vel serenados.as labai del suvedimo pergivenu gal kas turit info ar linku numest galit kur pasiskaityti apie kaciu litini aktyvuma ir suvedima.tikrai buciau dekinga nes labai truksta info.
Papildyta:
VITA V kaip suprantu jus is vilniaus .kur geriausi specelistai del corona bei kitu tyrimu ,gal as jau ir per daug pas tuos vetus lakstau bet man kuo daugiau nuomoniu tuo lengviau pasidaryt isvadas .
Atsakyti
QUOTE(Iste @ 2010 01 18, 20:39)
nu bet koks tikslas. katino kaka paemei pirmadieni ir tyrimas neigiamas, o galbut tas katinas pasigavo corona antradieni. tai taip iseina kiekviena diena kakus siuntinet? mano manymu tai yra tuscias reikalas  4u.gif

placiaja prasme tikslo jokio mano manymu, verysad.gif dabar 80%-90% turi korona po kurio laiko jai neatras veiksmingu skiepu 90% -99% tures corona uzdaro tipo veislynai gali apsisaugoti ,bet kai skolini patina ar as skolinies tai manau praktiskai be sansu schmoll.gif ,bet as kaskodel nors ir nesiruosiam buti uzdaro tipo veislynas jauciu pareiga kad bent jau pradzioja mano katinai butu be to.gal del to kad iskart ir netekau nuo FIP vieno.nezinau kokiu reikalauja lietuvoja veisejai tyrimu bet anglai kai musu katei reikejo pareikalavo tik FeLV ir FIV
Atsakyti
QUOTE(eglute25 @ 2010 01 19, 08:32)
placiaja prasme tikslo jokio mano manymu, verysad.gif dabar 80%-90% turi korona po kurio laiko jai neatras veiksmingu skiepu 90% -99% tures corona uzdaro tipo veislynai gali apsisaugoti ,bet kai skolini patina ar as skolinies tai manau praktiskai be sansu  schmoll.gif ,bet as kaskodel nors ir nesiruosiam buti uzdaro tipo veislynas jauciu pareiga kad bent jau pradzioja mano katinai butu be to.gal del to kad iskart ir netekau nuo FIP vieno.nezinau kokiu reikalauja lietuvoja veisejai tyrimu bet anglai kai musu katei reikejo pareikalavo tik FeLV ir FIV


Manau, kad jokios prasmės nėra tirtis sveikus gyvūnus. Jūsų atvejis yra kitoks. Ar tas sirgęs kačiukas bendravo su visomis Jūsų katėmis?
Tos katės, kurios Anglijoje, kiek jų ten likę? Išskirstykit visas, kad gyventų po vieną, visiškai nekontaktuotų tarpusavy ir kad kiekviena naudotųsi atskiru tualetu ir atskirais dubenėliais su maistu ir vandeniu. Jūs turėjote FIP, todėl Jūsų atveju kaip tik yra prasmė atlikti visą tą daugybę tyrimų dėl koronos. Nes dabar Jums tikrai yra anksti galvot apie veisimą, pirmiausia Jūs turit įsitikinti, kad pasJus nėra koronos NEŠIOTOJŲ, kurie ir toliau užkrėtinės kitus gyvūnus, o tai ypač pavojinga mažiems kačiukams, kuriuos Jūs planuojat, nes jų imunininė sistema būna nesusiformavus ir negali pasipriešinti virusui. Ir būtent kačiukams (nors suaugę irgi nuo to neapsaugoti) FIP pasireiškia dažniausiai. Jeigu Jūs numosit ranka - ai tipo, nėra prasmės tirtis, visi tą koroną turi ir t.t..tai Jūs prisidėsit prie tų neatsakingų veisėjų, kurie privertė JUs iškęsti tą siaubą, kai Jūsų kačiukas merdėjo ir kankinosi, o Jūs negalėjot jam niekuo padėt. Ir galbūt Jūs kažkam parduosit tokį kačiuką, kuris vėliau susirgs ir mirs.. Negi Jums nebaisu?
Pasiskaitykit mano duotą nuorodą - ten viskas labai gerai paaiškinta apie FIP, korona, kas tai yra, kaip plinta, kaip saugotis ir t.t.
Mano nuomone dabar Jūsų svarbiausia užduotis išsiaiškint, ar pas Jus nėra koronos nešiotojų ir platintojų. Pats virusas jis gali patekti į aplinką ir čia pat pasišalina, jeigu katės turi stiprų imunitetą , gyvena po 1-2, laikomasi visų higienos normų, natūraliai stiprinamas imunitetas ir t.t. Bet jeigu JŪs turit pas save nešiotoją ir to nežinot, tai nors Jūs apsidezinfekuokit, tai nepadės. Kaip jau minėjau, ne visos katės susitvarko su virusu, o būtent nešiotojos turi didžiausią šansą susirgti FIP, jau nekalbant apie tai, kad nuolatos užkrėtinėja kitus gyvūnus, su kuriais kontaktuoja.
Todėl pirma dalykas ką padaryčiau, tai izoliuočiau kates viena nuo kitos, jeigu praėjo mėnuo nuo paskutinio kontakto su FIP sirgusiu gyvūnu, daryčiausi tyrimus. PCR išmatų tyrimas pats savaime nėra labai patikimas, aš atlikčiau dar ir kraujo tyrimą antikūnų titro nustatymui, tada, pagal titrą bus galima nustatyt statusą - ar gyvūnais išsivarė virusą iš organizmo ar visgi tapo nešiotoju.. Nešiotojus - vienareikšmiškai sterilizuot ir pašalint iš aplinkos, kad nekontaktuotų su kitom katėm. NIEKADA.
Apie veisimą Jūsų vietoj negalvočiau min. 6 mėn. Problema rimtesnė, nei JUms atrodo, patikėkit.
Beje, Jūsų vietoj rimtai išstudijuočiau to mirusio kačiuko kilmę. FIP daugumoje atvejų yra genetinio lygio problema, nes silpnas imunitetas yra paveldimas. Todėl neveisčiau tų linijų, iš kurių buvo tas sirgęs kačiukas , o jeigu veist, tuomet patarčiau jokiu būdu neinbrydinguot.

Atsakyti
QUOTE(Seterių_mama @ 2010 01 19, 07:36)
Manau, kad jokios prasmės nėra tirtis sveikus gyvūnus. Jūsų atvejis yra kitoks. Ar tas sirgęs kačiukas bendravo su visomis Jūsų katėmis?
Tos katės, kurios Anglijoje, kiek jų ten likę? Išskirstykit visas, kad gyventų po vieną, visiškai nekontaktuotų tarpusavy ir kad kiekviena naudotųsi atskiru tualetu ir atskirais dubenėliais su maistu ir vandeniu. Jūs turėjote FIP, todėl Jūsų atveju kaip tik yra prasmė atlikti visą tą daugybę tyrimų dėl koronos. Nes dabar Jums tikrai yra anksti galvot apie veisimą, pirmiausia Jūs turit įsitikinti, kad pasJus nėra koronos NEŠIOTOJŲ, kurie ir toliau užkrėtinės kitus gyvūnus, o tai ypač pavojinga mažiems kačiukams, kuriuos Jūs planuojat, nes jų imunininė sistema būna nesusiformavus ir negali pasipriešinti virusui. Ir būtent kačiukams (nors suaugę irgi nuo to neapsaugoti) FIP pasireiškia dažniausiai. Jeigu Jūs numosit ranka - ai tipo, nėra prasmės tirtis, visi tą koroną turi ir t.t..tai Jūs prisidėsit prie tų neatsakingų veisėjų, kurie privertė JUs iškęsti tą siaubą, kai Jūsų kačiukas merdėjo ir kankinosi, o Jūs negalėjot jam niekuo padėt. Ir galbūt Jūs kažkam parduosit tokį kačiuką, kuris vėliau susirgs ir mirs.. Negi Jums nebaisu?
Pasiskaitykit mano duotą nuorodą - ten viskas labai gerai paaiškinta apie FIP, korona, kas tai yra, kaip plinta, kaip saugotis ir t.t.
Mano nuomone dabar Jūsų svarbiausia užduotis išsiaiškint, ar pas Jus nėra koronos nešiotojų ir platintojų. Pats virusas jis gali patekti į aplinką ir čia pat pasišalina, jeigu katės turi stiprų imunitetą , gyvena po 1-2, laikomasi visų higienos normų, natūraliai stiprinamas imunitetas ir t.t. Bet jeigu JŪs turit pas save nešiotoją ir to nežinot, tai nors Jūs apsidezinfekuokit, tai nepadės. Kaip jau minėjau, ne visos katės susitvarko su virusu, o būtent nešiotojos turi didžiausią šansą susirgti FIP, jau nekalbant apie tai, kad nuolatos užkrėtinėja kitus gyvūnus, su kuriais kontaktuoja.
Todėl pirma dalykas ką padaryčiau, tai izoliuočiau kates viena nuo kitos, jeigu praėjo mėnuo nuo paskutinio kontakto su FIP sirgusiu gyvūnu, daryčiausi tyrimus. PCR išmatų tyrimas pats savaime nėra labai patikimas, aš atlikčiau dar ir kraujo tyrimą antikūnų titro nustatymui, tada, pagal titrą bus galima nustatyt statusą - ar gyvūnais išsivarė virusą iš organizmo ar visgi tapo nešiotoju.. Nešiotojus - vienareikšmiškai sterilizuot ir pašalint iš aplinkos, kad nekontaktuotų su kitom katėm. NIEKADA.
Apie veisimą Jūsų vietoj negalvočiau min. 6 mėn.  Problema rimtesnė, nei JUms atrodo, patikėkit.
Beje, Jūsų vietoj rimtai išstudijuočiau to mirusio kačiuko kilmę. FIP daugumoje atvejų yra genetinio lygio problema, nes silpnas imunitetas yra paveldimas. Todėl neveisčiau tų linijų, iš kurių buvo tas sirgęs kačiukas , o jeigu veist, tuomet patarčiau jokiu būdu neinbrydinguot.

musu kates lietuvoje ir tos kur anglijoje neturejo visiskai jokio kontakto ,tad ir tirti ten nera ko nors vistiek tiremos,lietuvoj gyveno 2 vieno netekom ,ir del jos dabar ir aiskinuos ,bet ar yra prasme jai tai daro vienas veislynas. statistika kad 80 % 90% procentu ji turi .kiek zinau tik keli veislynai lietuvoja gyvena be CORONA ir labai maza tikimybe jai turi atviro tipo veislyna kad tu jo ir neturesi .gerai kai sfinksu keli veislynai organizuotai pradejo gyditi savo kates ,bengalu veisejai lietuvoje isvis neine i kalbas mes bendraujam tik su 2 ir negali gi visu priversti gydyti savo kates ,nes jai jau pardavinejami be doku ir ir veisemi ne aisku kokio amziaus katinai tai ka jau kalbet apie gydyma kuris kainuoja vos ne katino kaina.daugumai lengviau isvis netirti tyleti ir tvirtinti as turbut neturiu ,net netyriau nes pas mane ir nesirgo .tai kad nesirgo tai dar nereiskia kad nera ,nes negali zinoti to netyres ,mum vetai 1 menesi negalejo deognuozuoti ne korona nei FIP ,buvo spejimu kad parazitai ,kad galvos trauma ,paralyzius koju jam prasidedavo po vit c ,po to rado kad inkstai nuo gimimo apsigime ir 3gubi ir praktiskai nefunkcianuoja, del to kate ir yta nuolat jau menesi stebima ir tirema ,buvo labai daug patarimu mest sita reikala steralizuot likusius ir gyvent ramei bet man tai tokie patarimai veikia priesingai,ir nelabai suprantu kodel jos neveist jai jai bus viskas ok juk 80% kaciu veisemos su corona .ir pasikartosiu kiek zinau tik sfinksu keli veislynai pralauze ta tyla ir pradejo gyditi ,o kiti tiesiok tyli arba net netyre savo kaciu tvirtina ne mes neturim.del mirusio kaciuko kilmes turbut ir taip aisku kad ji jau seniai istirta nes kai perki katina veisimui turbut tai logiska kad dar pries perkant issistudijuoji ,ir jau buvau parasius kad visi likusiu kaciu rezervai atsaukti.ir nutraukti rysiai su jais ir giminingais veislynais ,jai taip idomu tai jis buvo is pagrindinio ir vedanciojo uk veislynu is kurio prisipirkus visa europa. zinau kad jus labai turite daug ziniu ir ko gero esat labai kompetetinga ,bet neisizeiskit bet ar jusu gyvunai istirti po 5 kartus ar jus tik snekat is literaturos ar is savo patirties ,kai musu mazius sirgo as rasiau jum i az kat pakonsultuotumet ,bet deja nesulaukiau atsakymo ,o dabar peatarimai liejasi laisvai tik tikrai kaskodel manau kad ne is patirties.Dar karta dekoju sfinksam kurie iskart pasake kas ir kaip .forumietei NEreali kuri nukreipe pas VITA V ,skotuku veislynui kurie bande mum padet savo vaistais nors ir suprato kad vilties nera.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo eglute25: 20 sausio 2010 - 01:51
ps padeties rimtuma as suprantu ir gal net per daug sureiksminu.nes kogero nelaikyciau kaciu tarb 2 ju saliu ,o parsitysciau visas i lietuva ir pradeciau veisti visu mastu ,ir pasiimciau visas rezervuotas kates is kart is anglu ,musu nupirktas veisimo katinas prabuvo veislyne papilbomai menesi ir aptarnavo dar 4 kates ,ne i mano nauda o i to veislyno butent del jo saugumo , nes bijojau ji vestis namo,patikekit gyvenu paranojiniu rezimu ir i tai ziuriu pakankamai rimtai.manau nerimciau ira visai ne tirti ir veist gyvunus be doku.
Atsakyti
sn vel buvom pas veta neigemi .darem du ir is ismatu ir is kraujo .dar padarysim viena is ismatu ir nurimsim ax.gif
Papildyta:
QUOTE(eglute25 @ 2010 01 20, 00:46)
musu kates lietuvoje ir tos kur anglijoje neturejo visiskai jokio kontakto ,tad ir tirti ten nera ko nors vistiek tiremos,lietuvoj gyveno 2 vieno netekom ,ir del jos dabar ir aiskinuos ,bet ar yra prasme jai tai daro vienas veislynas. statistika kad 80 % 90% procentu ji turi .kiek zinau tik keli veislynai lietuvoja gyvena be CORONA ir labai maza tikimybe jai turi atviro tipo veislyna kad tu jo ir neturesi .gerai kai sfinksu keli veislynai organizuotai pradejo gyditi savo kates ,bengalu veisejai lietuvoje isvis neine i kalbas mes bendraujam tik su 2 ir negali gi visu priversti gydyti savo kates ,nes jai jau pardavinejami be doku ir ir veisemi ne aisku kokio amziaus katinai tai ka jau kalbet apie gydyma kuris kainuoja vos ne katino kaina.daugumai lengviau isvis netirti tyleti ir tvirtinti as turbut neturiu ,net netyriau nes pas mane ir nesirgo .tai kad nesirgo tai dar nereiskia kad nera ,nes negali zinoti to netyres ,mum vetai 1 menesi negalejo deognuozuoti ne korona nei FIP ,buvo spejimu kad parazitai ,kad galvos trauma ,paralyzius koju jam prasidedavo po vit c ,po to rado kad inkstai nuo gimimo apsigime ir 3gubi ir praktiskai nefunkcianuoja, del to kate ir yta nuolat jau menesi stebima ir tirema ,buvo labai daug patarimu mest sita reikala steralizuot likusius ir gyvent ramei bet man tai tokie patarimai veikia priesingai,ir nelabai suprantu kodel jos neveist jai jai bus viskas ok juk 80% kaciu veisemos su corona .ir pasikartosiu kiek zinau tik sfinksu keli veislynai pralauze ta tyla ir pradejo gyditi ,o kiti tiesiok tyli arba net netyre savo kaciu tvirtina ne mes neturim.del mirusio kaciuko kilmes turbut ir taip aisku kad ji jau seniai istirta nes kai perki katina veisimui turbut tai logiska kad dar pries perkant issistudijuoji ,ir jau buvau parasius kad visi likusiu kaciu rezervai atsaukti.ir nutraukti rysiai su jais ir giminingais veislynais ,jai taip idomu tai jis buvo is pagrindinio ir vedanciojo uk veislynu is kurio prisipirkus visa europa.  zinau kad jus labai turite daug ziniu ir ko gero esat labai kompetetinga ,bet neisizeiskit bet ar jusu gyvunai istirti po 5 kartus ar jus tik snekat is literaturos ar is savo patirties ,kai musu mazius sirgo as rasiau jum i az kat pakonsultuotumet ,bet deja nesulaukiau atsakymo ,o dabar peatarimai liejasi laisvai tik tikrai kaskodel manau kad ne is patirties.Dar karta dekoju sfinksam kurie iskart pasake kas ir kaip .forumietei NEreali kuri nukreipe  pas VITA V ,skotuku veislynui kurie bande mum padet savo vaistais nors ir suprato kad vilties nera.

cia be reikalo taip astrei pavariau ,tiesiok kartais labai nemalonu kad turi irodinet kad neturi corono ,ir klausi patarimo del tyrimu o tai 101 karta aiskina 6 men karantinas nors nezino ar yra tas korona virusas ar ne.nors visai neaisku kas ten pas kitus daros
Atsakyti
QUOTE(eglute25 @ 2010 01 20, 14:15)
sn vel buvom pas veta  neigemi .darem du ir is ismatu ir is kraujo .dar padarysim viena is ismatu ir nurimsim ax.gif


Kokį tyrimą darėt iš išmatų ?
Atsakyti
QUOTE(spiglys @ 2010 01 20, 17:54)
Kokį tyrimą darėt iš išmatų  ?



Tikriausiai PCR express testuka. LT veterinarai ji jau turi ir katems ir sunims.
Paima tepineli...
Atsakyti
QUOTE(AnAngel @ 2010 01 20, 16:13)
Tikriausiai PCR express testuka. LT veterinarai ji jau turi ir katems ir sunims.
Paima tepineli...


Šitas tyrimas kuo nors skiriasi nuo atliekamo Maskvoje http://www.pcr-lab.narod.ru/ PCR tyrimo ?
Atsakyti
QUOTE(spiglys @ 2010 01 20, 16:32)
Šitas tyrimas kuo nors skiriasi nuo atliekamo Maskvoje http://www.pcr-lab.narod.ru/  PCR tyrimo ?

Skiriasi. Tikslumu ir patikimumu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo VITA_V: 20 sausio 2010 - 17:35
Kur galima pasiskaityt apie abiejų tyrimų tikslumus ?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo spiglys: 20 sausio 2010 - 18:03