Įkraunama...
Įkraunama...

Veisėjams rekomenduojami kačių sveikatos testai

QUOTE(zarazna Meilė @ 2009 10 26, 00:41)
Gal kas žino, kur gauti kačių interferono (Viragen omega)?


Kiek zinua veza is Rusijos. Pabandyk turguje ieskot,kas prekiauja rusiskai ir baltarusiskais vaistais. Arba ieskot,kas parves is Rusijos.
Atsakyti
QUOTE(zarazna Meilė @ 2009 10 26, 00:41)
Gal kas žino, kur gauti kačių interferono (Viragen omega)?

gali atvesti is Rusijos, (nebrangiai) bet tai zmogiskasis.. o kaciu kainuoja apie 200lt. Bet poveikis tas pats.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo @zemuoge@: 26 spalio 2009 - 12:53
Ačiū labai, paieškosiu. Tik čia turguj turbūt Vilniuj, ar ne..

Sakot, jog nesvarbu, ar žmogiškasis, ar kačių interferonas, poveikis tas pats? (Kačių lyg leidžiamas iš ampulių.) Ar nepakenks katei?
Atsakyti
QUOTE(zarazna Meilė @ 2009 10 30, 00:42)
Sakot, jog nesvarbu, ar žmogiškasis, ar kačių interferonas, poveikis tas pats? (Kačių lyg leidžiamas iš ampulių.) Ar nepakenks katei?

Del kaciu interferono nezinau, zinau tik tiek kad jis kainuoja maziausiai 200lt. O zmogisku as dabar savo katinui dantenas tepu. Jis toks milteliais ampolei, tai man reikejo ji vandeniu perskiest. Ar leidziamas nezinau. Nenoriu klaidint. Veterinaras geriau zino kas ir kaip 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(@zemuoge@ @ 2009 10 30, 12:25)
Del kaciu interferono nezinau, zinau tik tiek kad jis kainuoja maziausiai 200lt. O zmogisku as dabar savo katinui dantenas tepu. Jis toks milteliais ampolei, tai man reikejo ji vandeniu perskiest. Ar leidziamas nezinau. Nenoriu klaidint. Veterinaras geriau zino kas ir kaip 4u.gif


labai dėkui! 4u.gif o jūs jį vilniuj pirkot?
radau infos, jog padeda ir tas ( http://www.ncbi.nlm..../pubmed/3183686 )
Atsakyti
QUOTE(@zemuoge@ @ 2009 10 30, 12:25)
Del kaciu interferono nezinau, zinau tik tiek kad jis kainuoja maziausiai 200lt. O zmogisku as dabar savo katinui dantenas tepu. Jis toks milteliais ampolei, tai man reikejo ji vandeniu perskiest. Ar leidziamas nezinau. Nenoriu klaidint. Veterinaras geriau zino kas ir kaip 4u.gif

Zmogiskas interferonas neleidziamas.Ji galima i nosi lasinti,i burna,po kelis lasiukus.(katei nepakenks)
Atsakyti
matau tema šiek tiek užmiršta, o klausimas manau vis dar daug kam aktualus. Gal kuri turit naujasnių žinių kokios šiuo metu kraujo grupės nustatymo testo kainos. Domintų Kaune 4u.gif
Atsakyti
verysad.gif verysad.gif verysad.gif SOS SOS SOS itariu savo berniukui FIV ARBA FELV prasau padekit berniukas dabar 7 men. nuo pat mazens buvo labai svelnaus ir ramaus budo ,tuo dziaugiausi nes bengalui tai tik pliusas parodoja. po to pradejau pergivent kad ne toks vikrus kaip pana ir nejuda tiek daug, vetas sake tiesiok jis tokio dudo ir viskas jam ok .pries pora savaiciu tapo apatiskas nustojo esti pradejo viduriuoti .nustate kad zarnyno virusas suvare vaistu, vitaminu,ir tt.po veto katinas nesugebejo eiti galas vilkos priekis banbe verysad.gif zodziu judesiai sutriko pastoviai svirduliuoja jai pabando eit(dabar praktiskai jau nevaiksto)zodziu i pirmas injekcijas reakcija ziauri .iskart po to nuveziau i kita klinika (FILARETU) ten isvis buvo aisku kad niekas neaisku.kita diena vel pas savo veta tas sake spazmai ,reakcija i vaistus ir tt atseit nieko tokio.tai va ir minam mes jau ilgai ir nobodziai jau ,tik kad mano katcius gesta man akyse ,gal kas galit padet isvardinsiu simtomus ,gal kam taip buvo.ryte darysiu expres tyrimus bet jai jie sssssssssss rodo tai vistiek jie nepades mum nieko.
1 apatiskas
2 spazmai ,skausmas
3 viduruoja, po to 3,4 paras nesitustina (klizmos sake nedaryt kad dar labiau nedirkint ,pavalgo po truputi kiekviena diena )
4 i aki pritvinko kraujo pradzioj buvo balta ,vizdys paralizuotas,dabar vizdys atsigavo ,bet akis uzlieta krauju(vetas sako kad trauma ,bet kad jis praktiskai nejuda)as manau komplikacijos nuo vaistu ar kaskas panasaus.
5 staigus temperaturos suoliai nuo 40,7 iki 37.
6 guledamas apsislapina ,nejaucia nes seip tai kai jaucia bando nusvyruot iki dezes(as tada ji nunesu)
7 ligos pradzioj drebedavo galva ,ir labai tampydavo raumenis.
8 labai sunku judeti ir tai daryti jam skauda.
as papildomai leidziu vit c kad paestu ,ir stenguos vaistazolem gydyti kad nesikirstu su antibiotikais. kad su zarnynu prob ,yra ir nuo to viskas prasidejo tai as 100% tikiu nes mergai musu irgi tas, tik be visu kitu poveikiu , ji pavidurevo savaite ir jau praaina. o del berniuko bijau kad jaigu pas ji FELV arba FEV tai mus tos zarnyno problemos verysad.gif damus. nezinau ka daryt nes mano sirdis nori tiket ir vetas sako kod cia tik zarnynas bet man labai neramu gyvenu kaip kosmaria miegu po 2 val per para ir turbut jau isprotejau.prasau pakomentuokit ir patarkit tik nusimanantys ,nes spelioti as ir pati moku.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo eglute25: 12 gruodžio 2009 - 04:32
dar iskilo toks klausimas .mano abu katciai is anglu veislynu tad visos mano zinios yra tik is ju patirties ,kadangi su lietuvos veisejais nelabai bendravau. abieju katinu tevam buvo daromi testai ,ir jie nesirgo.kadangi pirkau abu 3men amziaus nebuvo prasmes testuot kaciukus.meluot veisejam irgi neapsimoka kadangi anglijoi apvazinejus begales veislynu ir ten veisejas pardaves serganti katina butu greit paviesintas ,i parodas nevozevom su kitom katem kontaktu neturejo ,kaip man zinot kad jis neserga jai testai rodo s ,jaigu parodys kad neserga kiek tuom tiket? gal pas ka nors buvo tokie simtomai ?kas jam galetu buti ? kitais vetais nepasitikiu nes turejau jau daug liudnos patirties verysad.gif sitas vetas musu man pats geriausias ,bet katinas akyse gesta.nenoriu uzimti sito forumo bet cia renkasi daug veiseju gal kas galesit patart prasau rasykit i az.
Atsakyti
Kazkos siaubas pas jus.Ir vetai nieko nedaro blink.gif
Ar daret kraujo tyrimus?
Ar padaret del Fip ir FelV tyrimus?(sios padaromos per 15 min is vienos paimas kraujukas,is serumo nustato testo budu ar serga ar ne?
Ar daret slapimo tyrimai?
Vaziokit i kita istaiga.
Blin kaip spirciau i subine tokiems vetams mad.gif
Atsakyti
QUOTE(eglute25 @ 2009 12 12, 05:31)
verysad.gif  verysad.gif  verysad.gif SOS SOS SOS


FIV express tyrimą būtinai pasidarykit, jis 100 proc. patikimas. Bet su FELV sudėtingiau - kaip jau rašiau šitoj temoj kokius 3 kartus, pasikartosiu vėl - FeLV turi būti atlikti min. 3 tyrimai kas 3 mėnesius, kad diagnozė būtų patvirtinta. Šis tyrimas gan dažnai gali būti klaidingai neigiamas, nes virusas ne visada cirkuliuoja kraujyje, o dažniausiai sėdi pasislėpęs graują gaminančiuose organuose. Todėl gali būti "pagaunamas" tyrimais tik kai yra viremija. Taip pat šis tyrimas gali būti klaidingai teigiamas, kai gyvūnas pvz turėjo kontaktą su nešiotoju ar sergančiu gyvūnu, bet jo organizmas virusą pašalino iš organizmo. Todėl ir atliekami 3 express tyrimai kas 3 mėn, ir diagnozuojama pagal 2 iš eilės vienodus rezulltatus parodžiusius tyrimus.
Jūsų simptomai labai panašūs į FeLV, ir amžius tas, kai ši baisi liga ima ir nė iš šio nei iš to pasireiškia - kai prasideda brendimo laikotarpis. Bet Jūs turit įsisamonint, kad FeLV neužsiskrečiama per orą, nei parodoje, šio viruso neįmanoma atnešti iš lauko su batais, juo neužsikrečiama net nosis į nosį ir labai mažai šansų užsikrėsti kergiantis. Daugiau šansų užsikrėst per kraują (pvz. susipešus gyvūnams, kai sergantis arba nešiotojas įkanda sveikam), bet 2 labiausiai paplitę užsikrėtimo būdai, kai infekuota katė savo vaikus užkrečia per pieną, arba kai gyvūnai užsikrečia dėl ilgalaikio nuolatinio kontaktavimo.. Didžiausia viruso koncentracija yra seilėse ir išmatose ir šlapime, todėl šia liga užsikrečia katės kurios su sergančiomis ar nešiotojomis gyvena po vienu stogu, naudojasi tais pačiais tualetais, maisto ir vandens dubenėliais ir t.t. Labiausiai pažeidžiami yra maži kačiukai, kurie dar neturi susiformavusio individualaus imuniteto. Vyresni ir suaugę dažniausiai turi galimybę atsispirti šiam virusui, tačiau ne visi, kai kurie gali nesirgti, bet tapti nešiotojais ir užkrėsti kitus.
Esant tokiems simptomams kaip pas Jūsų katinėlį, pirmiausia patarčiau kuo greičiau izoliuot nuo jo kitą Jūsų katę.
Darykitės pilną kraujo tyrimą, šlapimo ir išmatų tyrimus, FIV ir FeLV express tyrimus ir vidaus organų echoskopiją. Beje, būtinai Express tyrimus padarykit ir antrai savo katei. Mane tikrai neramina jos besikartojantys nuolatiniai viduriavimai. Turint visus rezultatus, tikrai turėtų paaiškėt, kuo katinėlis serga.
Jeigu paaiškėtų, kad tai yra FIV arba FeLV, tai galimi tik 2 užsikrėtimo variantai - arba jis užsikrėtė veislyne iš kurio ėmėt arba nuo Jūsų katės.
Labai užjaučiu...

Atsakyti
As rekomenduociau padaryti visus 3 tyrimus - FIP, FIV ir FeLV. Ir kuo greiciau.
Laikykites 4u.gif
Atsakyti