Įkraunama...
Įkraunama...

Veisėjams rekomenduojami kačių sveikatos testai

QUOTE(uzi @ 2008 10 26, 21:59)
Tai kad aš ir neužsiimu kačių veisimu,ir neketinu užsiimt  smile.gif
Tai kad tie šudukai nesmirdi,savo katės tūliką aš valau du kart dienoj,nes jei ne,tai ji pati išsivalo...aš galvojau kad higieniška yra tai kad katės tuoaletas yra švarus,o čia pasirodo dar jį dezinfikuot reikia  blink.gif
O jūs taip sužmoginat savo kates?

Kate pati valo savo tualeta? Jums tikrai pasiseke su katyte! biggrin.gif
As nesuzmoginu kates - tai normalus, higieniskas, atsakingas kaciu veisimas ir laikymas... As pati pasirinkau veisimo kelia, todel esu isitikinusi, jog gyvunus reikia laikyti svarioje aplinkoje, ypac kai ju daug... Bet Jus turite viena kate, aisku Jums manes nesuprasti smile.gif
Atsakyti
...tas "dezifekavimas" nera iki tokio lygio, kad labarotorija butas patampa... tiesiog kaip dezinfekuojate siuksliu deze ar klozeta... taip reiktu dezinfekuoti ir kaciu tualeta... pvz pas mane katinas karts nuo karto pazymi, ir nevisada eina suprasti kurioj vietoj, todel plaunu visa buta ir ipilu siek tiek domestos, nes jau geriau ateje zmones sakys, kad chlorke smirda nei myzalais... doh.gif
as laikydama kates daug dazniau patalyne plaunu, nes miega jos lovoje, o prakaituoja lygiai taip pat kaip zmogus, tad savaime suprantama, kad kuo daugiau "gyventoju" namie, tuo daugiau reikia "tvarkos ir svaros" prisilaikyti...
o del laukimo kada pasireiks mirties atvejis nuo FIP, tai as geriau eliminuosiu koronos virusa, nes netekti savo gyvuno butu per daug skaudu... verysad.gif

QUOTE(uzi @ 2008 10 27, 01:35)
Turbūt man šitą temą reikėtų perskaityti nuo pradžių,nes dabar skaitau ir kraupstu  blink.gif
O jūs įsitikinę kad jūsų parduoti kačiukai turės tokias dezinfekcines sąlygas  g.gif ? O jei ne? Jūs parduodat su sutartim?Prisiimat kaip veisėjai kažkokią atsakomybę?

cia gi pagrinde kalba eina apie veislynus, kur daug kaciu... jei laikomas vienas gyvunas namie, pilnai pakanka elementarios higienos... naminis katinas, kuris niekur neiseina nelabai kur ir gali uzsikresti... bet jei nuolat tusaisi po parodas, turi daug gyvunu...rizika dideja...
Atsakyti
QUOTE(uzi @ 2008 10 26, 23:35)
Turbūt man šitą temą reikėtų perskaityti nuo pradžių,nes dabar skaitau ir kraupstu  blink.gif

Nuo to ir reikejo pradet smile.gif

QUOTE
O jūs įsitikinę kad jūsų parduoti kačiukai turės tokias pat sterilias sąlygas  g.gif ? O jei ne?

Kaciukus parduodu su sutartim ir laikimo rekomendacijom, bet , aisku, toliau jau seimininkams sprest kaip rupintis savo gyvunu.

QUOTE
Jūs parduodat su sutartim?Prisiimat kaip veisėjai kažkokią atsakomybę?

Taip. Kazkokia priimu smile.gif O ka Jus turite omeny?
Atsakyti
QUOTE(AnAngel @ 2008 10 26, 14:04)
Kada nors tikrinai savo kates del coronos? Ne? Tai kaip gali zinoti, kad jie jos neturi?  4u.gif


Tai ir nežinau ir netvirtinu, kad neturi. Jeigu viskas pas kates gerai su imunitetu, tai neturėčiau pergyvent, nes katės gyvena išskirstytos, tualetų yra užtektinai, naudoju kokybišką kraiką, parodose dalyvauju kiek tik įmanoma minimaliai, mano veislynas uždaras ir jau daugiau nei metai nieko naujo neparsivežiau, į šalį nekergiau. Per 4-is metus FIP nepasireiškė nė vienam mano išveistam kačiukui ir nė vienam mano laikomam katinui.(tfu tfu tfu). Taigi net jeigu kartais jie ir pasigauna tą Corona virusą, tai manau, kad tvarkingai jį išsivaro ir viskas.
Galėčiau pasitikrint, bet ką tai duotų? Nesiruošiu katėm per visus galus kišt imunostimuliatorių, (kaip Jūs ten vadinat - padėt išsivaryt katei virusą?smile.gif) net jei būtų tas virusas aptiktas. Jeigu mano veislyne yra katė, kuri nesusitvarkė su virusu ir tą virusą nešioja ir platina, tai esu pasmerkta ir greičiausiai apturėsiu FIP.
Tada, kai problema išlys, tuomet būtinai išsitirsiu visas kates ir galėsiu problemą eliminuoti iš esmės - kastruot ir pašalint iš veisimo ir veislyno kaltininkus, kad problema nepasikartotų genetiniam lygyje pirmiausia. O po to daryčiau seriją testų, kaip to reikalaujama -kad patvirtint, kad gyvūnas neigiamas, min. 5 IŠ EILĖS KAS MĖNESĮ atlikti testai turi būti neigiami, kad patvirtint, kad gyvūnas nešiotojas - min. 8, IŠ EILĖS KAS MĖNESĮ ATLIKTI TESTAI TURI BŪTI TEIGIAMI .
Kadangi pats savaime laboratorinis išmatų tyrimas nėra 100 proc. patikimas, ir tiesiog be jokios paaiškinamos priežasties gali būti klaidingai teigiamas arba laidingai neigiamas, tai manau, kad ypač yra svarbu atsakingai paruošti mėginį tyrimui ir tas mėginys turi būti atitinkamai kvalifikuotai ir saugiai, laikantis visų norodytų reikalavimų pristatytas į tiriančią laboratoriją. Tikrai nešaldysiu kačių kakų savo šaldiklyje, šalia vištienos file ir daržovių, nepakuosiu į kavos termosą ir nesiųsiu su traukinio palydovėm ir neperdavinėsiu per trečias rankas, kad mėginys būtų nugabentas į laboratoriją. Normaliai kreipsiuos į savo veterinarą, kad susisiektų su laboratorija, profesionaliai,kaip priklauso pagal visus reikalavimus paruoštų mėginį tyrimui ir kurjerio pagalba pristatytų jį į laboratoriją - specialioje taroje, reikalingoje temperatūroje, laikantis visų nustatytų reikalavimų ir pristačius dokumentą su atsakingų žmonių parašais, kad mėginys buvo gautas tada ir tada, ir kad buvo tinkamas tyrimui (tinkamai paruoštas ir pristatytas). O tada ramiai lauksiu rezultatų ir kartosiu tyrimus tiek kiek reikės iki aiškaus rezultato.
4u.gif

Papildyta:
QUOTE(VITA_V @ 2008 10 26, 22:46)
Jeigu Jums truksta pinigu patarciau is vis neuzsiimti veisliniu darbu smile.gif tai nepigus uzsiemimas..

Kodel taip reikia? Visu pirma tai higieniska, antra - chlorke nemalonu kvapa naikina. Nebent Jums patinkai kaip sudukai smirda..  g.gif
Lygiai taip pat galiu patarti Jums praustis karta per savaite (is karto atsiprasau, jeigu Jus taip ir darote), kad veltui eikvoti vandeni ir muila - stiprinkite savo imunine sistema! "Nereikia bijoti virusų ir bakterijų ir maniakiškai naikinti" ©
P.S. Ir dar atskliesiu Jus kraupia paslapti...  topsecret.gif  Kai turesite 11 kaciuku vienu metu, kraika reikes keisti daug dazniau negu galvojate wink.gif ir vieno tuliko visiems (kaciukams) tikrai neuzteks smile.gif


O kam taip užsipulti žmogų, kuris paprastai paklausė paprasto dalyko? Ko taip susinervinot?
Šiaip tai šūdukai visiškai nesmirda, kai naudoji kokybišką kraiką. Pabandykit.. mirksiukas.gif Be to, nesuprantu, kas ten gali smirdėt, jeigu kates šeriant mėsa..Paprastai mėsa šeriamų gyvūnų kakiai būna visiškai be kvapo. Chlorkė daug baisiau smirda. doh.gif

Beje, aš neseniai turėjau 11 kačiukų. Jiems ir 2-iems mamoms buvo pastatyti 3 uždari tualetai, valiau kasdien 2 kartus, kraiką keičiau kartą per 10 dienų. Puikiai. thumbup.gif Nei kvapų nebuvo ir kačiukai užaugo, jiems jau beveik 7 mėn. Visi 11 gyvi ir sveiki kol kas. tongue.gif

Laikykite ir toliau kates steriliai, statykit joms klizmas su domestos, šaldykit kakus savo šaldytuve ir siųskit nors ir į archangelską..Manot apsisaugosit nuo FIP? Tipo pas jus visos katės švarios, higieniškos, corona viruso nėra, vienu žodžiu zefyrai šokolade. Tik ne visi žinokit, pas Jus nupirktus kačiukus mirkys Domestos ir laikys po stikliniu gaubtu..O kai tie kačiukai pasigaus Coroną ir turės genetinį polinkį į FIP, kurį Jūs taip sėkmingai kuriam laikui užmaskavote.. Nors vėlgi..Visada gali "įjungti dūrą" ir apkaltinti pirkėją rekomendacijų nesilaikymu.. Ane?
Sėkmės Jums ir toliau TOKIAM veisliniam darbe, kuriam Jūs negailite nei lėšų, nei laiko. 4u.gif
Atsakyti
O gal kartais is tikruju reikia pasikliaut naturalia atranka?
Juk negali visi gyvunai isgyventi. Taip ir vyko evoliucija - liko stipriausi. Mokslininkai jau ima svarstyti, kad musu rusyje evoliucija sustojo ir net prasideda regresija. Ta pati bandome ir su naminiai gyvuneliais daryt.
Net nezinau, bet jauciu, kad vietomis perlenkiame lazda.
Atsakyti
QUOTE(Seterių_mama @ 2008 10 27, 16:07)
Nesiruošiu katėm per visus galus kišt imunostimuliatorių, (kaip Jūs ten vadinat - padėt išsivaryt katei virusą?smile.gif)

Gal Jus turite irodymus kad as kisu imunostimuliaturius savo katem per visus galus? Ar Jus atsakot uz savo zodzius? Ar kai truksta argumentu prasideda kaltinimai?

QUOTE(Seterių_mama @ 2008 10 27, 16:07)
Tikrai nešaldysiu kačių kakų savo šaldiklyje, šalia vištienos file ir daržovių, nepakuosiu į kavos termosą ir nesiųsiu su traukinio palydovėm ir neperdavinėsiu per trečias rankas, kad mėginys būtų nugabentas į laboratoriją. 

Kazkur as sita jau skaiciau lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif

QUOTE(Seterių_mama @ 2008 10 27, 16:07)
O kam taip užsipulti žmogų, kuris paprastai paklausė paprasto dalyko? Ko taip susinervinot?

Man nera del ko nervuotis mirksiukas.gif Ir niekas nieko neuzpuole.. Zmogus turi viena kate, kuri dar ir savo pacios tulika issivalo... biggrin.gif Aisku mano elgesys jai nesuprantamas biggrin.gif

QUOTE(Seterių_mama @ 2008 10 27, 16:07)
Šiaip tai šūdukai visiškai nesmirda, kai naudoji kokybišką kraiką. Pabandykit.. mirksiukas.gif  Be to, nesuprantu, kas ten gali smirdėt, jeigu kates šeriant mėsa..Paprastai mėsa šeriamų gyvūnų kakiai būna visiškai be kvapo.  Chlorkė daug baisiau smirda. doh.gif

Nu cia skono reikalas, kazkam labiau patinka suduku kvapas, o kazam chlorkes lotuliukas.gif Del kraiko, visada galvojau kad naudoju geriausia, taip ir parasyta - Cat Best biggrin.gif
O Jus tik vien mesa seriat gyvunus? Negaliu pasakyt, kad tai yra idealus variantas, tuo labiau kaciukams. Maistas turi buti subalansuotas wink.gif As kaciukams kiekviena diena duodu zalios mesos (jautienos, versienos, vistienos, kalakutienos), bet sausas maistas jiems nuolat prieinamas.


QUOTE(Seterių_mama @ 2008 10 27, 16:07)
Laikykite ir toliau kates steriliai, statykit joms klizmas su domestos, šaldykit kakus savo šaldytuve ir siųskit nors ir į archangelską..
.....

Tik nerekia perlenkti lazdos wink.gif Ir nesinervuokite taip del mano kaciuku, geriau rupinkites savaisiais 4u.gif

Isvis, man kazkaip juokingai atrodo sitie gyncai.. Nuo kada tapo geda tinkamai priziureti savo gyvunus, palaikyti svara veislyne, rupintis gyvunu sveikata? As nieko neverciu elgtis taip kaip as elgiuosi, tai yra mano nuomone ir mano pasirinkimas. Nepatinka - elkites savaip. Bet patarciau buti supratingesniems kitu zmoniu nuomones, pozicijos ir poziuriu atzvilgiu. Todel, kad Jus tikrai neesat paskutine instancija smile.gif
Atsakyti
QUOTE(VITA_V @ 2008 10 28, 01:46)
Labai tikiuosi, kad tai yra apie mano oponentus, o ne apie mane, nes as tikrai nelaikau save visa galva aukstesne uz kitus, o ir kitu nuomene gerbiu, ka ir siulau daryti kitiems smile.gif  4u.gif


Ane? lotuliukas.gif Nu nežinau, nežinau.. Kai tik kažkas uššneka apie FIP, taip tamsta ir pradedate vartyti akis ir neduok die, jeigu oponentas nesiuntė kakų termose į Maskvą, tai jis čia pat suvartomas ir sumaišomas su žemėm, kaip niekam tikęs ir blogai prižiūrintis gyvūnus. Praeitą kartą negalėjau ramiai pro tai praeiti ir šį kartą tas pats. Ir ne tik tai - žmogus paklausė paprastai ir mandagiai, kaip Jūs ten tuos tūlikus dezinfekuojat ir kam reikia po koekvieno pakakojimo išmesti kraiką ir pripilti naujo.. blink.gif Tai buvo čia pat nugesinta, ir dar išsišaipėt, kad tipo, jeigu biedna, tai iš vis nėr ko kates laikyt. blink.gif
Tai čia taip Jūs nelaikote savęs aukštesne už kitus? mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Seterių_mama @ 2008 10 28, 10:00)
Ane?  lotuliukas.gif  Nu nežinau, nežinau.. Kai tik kažkas uššneka apie FIP, taip tamsta ir pradedate vartyti akis ir neduok die, jeigu oponentas nesiuntė kakų termose į Maskvą, tai jis čia pat suvartomas ir sumaišomas su žemėm, kaip niekam tikęs ir blogai prižiūrintis gyvūnus. Praeitą kartą negalėjau ramiai pro tai praeiti ir šį kartą tas pats. Ir ne tik tai - žmogus paklausė paprastai ir mandagiai, kaip Jūs ten tuos tūlikus dezinfekuojat ir kam reikia po koekvieno pakakojimo išmesti kraiką ir pripilti naujo.. blink.gif  Tai buvo čia pat nugesinta, ir dar išsišaipėt, kad tipo, jeigu biedna, tai iš vis nėr ko kates laikyt.  blink.gif
Tai čia taip Jūs nelaikote savęs aukštesne už kitus?  mirksiukas.gif

O Jus perskaitykite zmogaus mandagu posta wink.gif as ir atsakiau pirma kart labai mandagiai, nes pagalvojau, kad zmogui tikrai idomu. O kai supratau, kad tai yra Jusu palaikymo komanda ir zmogus tyciojasi, tai tokiam styliuje ir atsakiau smile.gif

Kas liecia viska kas parasyta/pasakyta auksciau - Jus neteisi. As gerbiu kitu nuomone, gerbiu ir Jusu pozicija. Jus nieko neapgaudinejate - sakote taip kaip yra istikruju, kaip manote. Bet juk as galiu tureti savo nuomone ir papasakoti apie apie ja kitiems zmonems? O tie kurie tiesiog paskaito, tegu padaro sau isvadas. Teisingai buvo parasyta - kiekvienas veisejas geriau zino, kas yra geriausia jo augintiniams.
Taigi as dedu taska ir siulyciau si beprasmi ginca uzbaigti 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo VITA_V: 28 spalio 2008 - 10:29
O man toks klausimas iskilo,negi siame forume tik 2 veislynai?Negi nera daugiau veiseju ,kurie galetu siuo klausimu ka nors padiskutuoti?Kazkaip noretusi isgirsti ir daugiau nuomoniu.Yra tokiu,kurie laiko daugiau nei po 10 kaciu.
Dar klausimelis,jei zmogus papraso nusiusti tyrimus i Maskva,apie tai nieko nenutuokdamas,jam tai pirmas kartas,kokiu adresu turi ateiti tyrimu rezultatai(grizti ta prasme is Maskvos)?Ten,kur gyvena tas zmogus,sakykim man tiesiogiai,ar tam zmogui,kurio pagalba tie tyrimai buvo nusiusti?
Atsakyti
QUOTE(VITA_V @ 2008 10 28, 11:18)
Teisingai buvo parasyta - kiekvienas veisejas geriau zino, kas yra geriausia jo augintiniams.
Taigi as dedu taska ir siulyciau si beprasmi ginca uzbaigti 4u.gif


Gerai drinks_cheers.gif , asmeniškumus baigiam, grįžkim prie temos - virusų ir tyrimų.
Atsakyti
QUOTE(VITA_V @ 2008 10 28, 11:18)
O Jus perskaitykite zmogaus mandagu posta wink.gif as ir atsakiau pirma kart labai mandagiai, nes pagalvojau, kad zmogui tikrai idomu. O kai supratau, kad tai yra Jusu palaikymo komanda ir zmogus tyciojasi, tai tokiam styliuje ir atsakiau  smile.gif



Tai jei aš auginu kurilą tai jau vadinasi seterių mamos palaikymo komanda blink.gif Aš šitos temos iš vis neskaičiau nuo pradžių,ir ankstesnių jūsų ginčų irgi neskaičiau,tiesiog užmečiau akį į paskutinius postus ir tiek...man atrodo jums iš vis paranoja,kiekvienas žmogus jei jis nelaiko sfinksų jūs galvojat kad iš jūsų yra tyčiojasi doh.gif
O seterių mamai jokios palaikymo komandos nereikia lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo uzi: 28 spalio 2008 - 10:41
QUOTE(JURCE @ 2008 10 28, 12:34)
Kodėl Jūs žeminate kitus veisėjus ir nurodinėjate ką jiems daryti.


VITA_V tikrai niekam nieko neirodineja, tiesiog paraso savo nuomone, o ji ta daro del to, kad turi tikrai nemazai patirties. Ir naujokai turetu nesmeizti jos ir kitu, o ramiai pasiskaityti ir pasimokyti! T.y. kaip ji ir parase - padaryti sau atitinkamas isvadas. thumbup.gif

QUOTE(JURCE @ 2008 10 28, 12:34)
Nemanau, kad gyvūnus reikia tirti ir tirti be jokio pagrindo. Jei gyvūnas yra judrus, ėdrus ir žaismingas, tai tikrai neverta ieškoti problemų.


Paskaitykite tema is pradziu ir atidziai... g.gif Kai kurie virusai niekaip nepasireiskia, taigi gyvuno patikrinimas yra kiekvieno veisejo laisvas pasirinkimas. Pasiskaitykite atidziai ir Jus pamatysite, kad vieni savo gyvunus tikrina kiti ne ir visi tuom patenkinti. Kaip ir rasiau - pasirinkimo laisve. Tik kazkodel pavieniai zmones uzpuola ta veiseja kuri savo gyvunus tikrina, o ne tuos kurie netikrina... Nesakau, kad turi buti atvirksciai... Tiesiog manau, kad jeigu turi viena kate ir nesi veiseja kartais geriau patyleti negu parasyti koki nesamoninga, izeidzianti klausima, o tada jau tikrai sulauksi gal but ne visada grazaus atsakymo (p.s. cia pastaba neasmeniskai tau, bet ir visiems kitiems, tame tarpe ir man)... 4u.gif Jeigu turi veislyna, aisku yra sunku patikrinti kiekviena gyvuna, VITA_V sugebejo tai padaryti ir as ja zaviosi ir labai gerbiu! thumbup.gif Kai turi viena gyvuna tai ji patikrinti yra labai lengva, be to ar gi Jums neidomu kokius virusus gali nesioti Jusu gyvunas, juk Jus su juo gyvenate? Kai kurie kaciu virusai persiduoda ir zmonems ir turi didziule itaka zmoniu sveikatai, ypac moterims.

QUOTE(JURCE @ 2008 10 28, 12:34)
Aš niekada neinu pas gydytojus, jei jaučiuosi puikiai ax.gif


Ir blogai darote. As kiekviena pusmeti tikrinu savo sveikata... Ir kiekvienai patarciau ta daryti ypac moteriska puse pasitikrinti tikrai reiketu, netgi jeigu gerai jauciates. Ar gi Jus kiekviena pusmeti nesitikrinat dantu? Tarp kitko, kiekviena karta kai as apsilankau poliklinikoje mane siuncia atlikti kraujo tyrima - tiesiog paziureti ar viskas tvarkoje. Ir as manau, kad tai yra normalu... Reikia priziureti savo sveikata! O kuom kates isskirtines? Ju sveikata irgi reikia tikrinti ir priziureti, nes mes atsakingi uz tuos kuriuos prisijaukinam. biggrin.gif

QUOTE(JURCE @ 2008 10 28, 12:34)
Negalvokite, kad Jūs esate protingiausia ir viską išmananti. lotuliukas.gif


Niekas to ir neteigia... Be to Jus tikrai neturite jokios teises taip kalbeti nei apie VITA_V, nei apie kokia nors kita veiseja. 4u.gif Turekite daugiau pagarbos tokiems zmonems kurie tik gerina musu mylimiausia veisle, be to ar gi Jus niekas nemokino buti pagarbiai vyresniems zmonems? blush2.gif
Atsakyti