Įkraunama...
Įkraunama...

Veisėjams rekomenduojami kačių sveikatos testai

Seteriu_mama, neneigiu as, kad yra genetinis polinkis. Gal but toks polinkis ir yra smile.gif Bet jeigu gyvunas neturi koronaviruso, tai yra nera kam mutuoti, kam kastruoti sveika gyvuna? Kitu atveju, jei gyvunas turi koronavirusa, tada gal ir verta atsizvelgt i linijas ir jei buvo FIPo atveju, gal but ji kastruot (nors as, pvz., nematau problemos eliminuoti virusa).
Tiesa, Jus man taip ir neatsakete, iki kokios kartos gyvuno proteviai neturi tureti FIPo atveju? Ar nemanote, kad visiskai "svariu" liniju nera?

Atsakyti
O man labai idomu, kaip pagal Kilmes dokumentus pamatyti kuris gyvunas... linija... turi FIP'a o kurie ne? Nebent ten prie kiekvieno protevio butu parasyta - mire nuo FIP'o, arba jis juo sirgo.
Kaip zinodama tik kates/katino varda atsekti, kad jis tarkim turejo FIP'a? Kreiptis i visas pasaulio Vetklinikas?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo AnAngel: 24 spalio 2008 - 19:20
Kazkaip amn atrodo, jei ilenda koks vienas FIP atvejis tai gali buti atsitiktinumas, kaip idejau istrauka is veisejos patirties, kuri 4kartus dare ta pati kergima ir antroje vadoje mire 4 men kaciukas nuo FIP, visais kitais atvejais nieko panasaus nebuvo. Sutinku, jei galima izvelgti tendencija, bet jei tai pavieniai atvejai.
Idomu, kaip tai Latvijos veisejai, kur Tiger istorija idejo, ar daugiau nepasikartojo kitai vadai, ar tos pacios vados kaciukams... deja nesuzinosime, bet pats veisejas manau tikrai tokius atvejus zino.
Atsakyti
QUOTE(Alna @ 2008 10 24, 21:24)
Kazkaip amn atrodo, jei ilenda koks vienas FIP atvejis tai gali buti atsitiktinumas, kaip idejau istrauka is veisejos patirties, kuri 4kartus dare ta pati kergima ir antroje vadoje mire 4 men kaciukas nuo FIP, visais kitais atvejais nieko panasaus nebuvo. Sutinku, jei galima izvelgti tendencija, bet jei tai pavieniai atvejai.
Idomu, kaip tai Latvijos veisejai, kur Tiger istorija idejo, ar daugiau nepasikartojo kitai vadai, ar tos pacios vados kaciukams... deja nesuzinosime, bet pats veisejas manau tikrai tokius atvejus zino.


Pabandysiu tau atsakyti i si klausima... Dauguma gyvunu, t.y. labai daug turi corona, bet veisejai netikrina ir nesiparina. Vienas kaciukas pirmoje vadoje, ar net ketvirtoje vadoje, o gal tik desimtoje vadoje gali mirti nuo FIP'o - priezastis, silpnas imunitetas, corona mutavo i FIP'a ir kaciukui galima pasakyti viso gero... Gal but izuliai parasiau, bet taip kaip yra is tikruju... 4u.gif
Kiti gyvunai su corona gali nugyventi ilga ir laiminga gyvenima, jo nejausdami ir neturedami jokiu rimtu simptomu. Corona netumuoja i FIP'a - katinas/kate/kaciukas gyvena.
Taigi dar karta pasikartosiu, del kokiu priezasciu corona mutuoja i FIP'a nezinoma, corona nustatyti Lietuvoje neimanoma, i Maskva ne visi nori siusti tyrimus arba nezino kad tai imanoma... Tai va taip ir gyvenam...
Daugumos veislynu tinklapiuose galima perskaityti - FIP negative/neigiamas. Ok, jis neigiamas, o corona tikrino? Ne? Tada cia 50/50 ar kaciukas ja turi ar ne, ar ji mutuos artimiausiu metu i FIP'a ar ne... Lieka tik spelioti... 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo AnAngel: 24 spalio 2008 - 19:45
Ar teisingai pagaunu minti, kad kai kuriu veiseju nuomone tyrimas coronavirusui yra vienas ir svarbiausiu g.gif
Atsakyti
QUOTE(Alna @ 2008 10 25, 21:06)
Ar teisingai pagaunu minti, kad kai kuriu veiseju nuomone tyrimas coronavirusui yra vienas ir svarbiausiu  g.gif

Tikrai ne visi veisejai taip mano. Bet galiu pasakyti, kad as, ir kaip minimum zinau dar 15-20 veislynu (deja tik pora ju yra Lietuvoje ir keleta Latvijoje), kur nuolat tikrina savo gyvunus del koronaviruso ir musu nuomone koronaviruso tyrimas yra vienas is svarbiausiu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo VITA_V: 25 spalio 2008 - 22:41
Na, kas liečia coroną ir FIP tai aš asmeniškai irgi nesiuntinėju kakų termose į Maskvą kas mėnesį, nes nematau reikalo.
Mano akimis pilnai užtenka tokių priemonių, kad apsisaugot nuo Coronos ir FIP:

1. Nelaikyti daugiau 5-7 kačių. Pagal galimybę laikyt jas maksimaliai išskirstytas, kad vienoje patalpoje negyventų daugiau 1-2 katės.
2. Uždaras veislynas. Turėti savo katiną ir kelias kates - niekam neduoti kergimams savo katino, nesiųsti savo kačių pas kitus katinus. Jeigu tai neišvengiama, tai priimti kergimams tik kates iš mažų naminių veislynų(kur gyvena 1-3 katės), savo kates siųsti tik į tokis pat mažus veislynus ir jokiu būdu nesiųsti į didelius. Kiekvienas kontaktavęs su svetimais gyvūnas turėtų būti atskirtas nuo kitų ir karantinuojamas ne mažiau kaip 3 mėn.
3. Elementari higiena. Kuo daugiau kačių, duo daugiau tualetų turėtų būt. Labai didelę reikšmę vaidina kraikas, kovojant su virusais kurie pasišalina su šlapimu ir išmatomis. Kraikas turi būti aukštos kokybės, gerai sušokantis, tualetai turėtų būti išvalomi bent kartą per dieną.
4. Natūralus imuniteto stiprinimas. Mėsytė, žolytė, laikyt katinus vėsiai, vėdint patalpas, pagal galimybę leist jiems pabūt saulėje - pvz bakone, terasoje ar nuosavo namo kieme. Voljeras - idealu, kad bet 2-3 valandas kasdien pabūtų lauke.
5. Kuo mažiau naudot buityje valiklių, baliklių, dezinfekuojančių ir antibakterinių priemonių. Didžiausia klaida yra laikyti katinus steriliai. Aplinkoje pilna virusų ir bakterijų, nereikia jų bijoti ir maniakiškai naikinti. Katinas turi išmokti su jomis gyventi ir atsispirti jų invazijai. Išnaikinę aplinkoje elementarias bakterijas ir virusus atimama iš gyvūnų galimybę "treniruoti" imunitetą. Be to, išnaikintųjų virusų ir bakterijų vietą užims kiti - evoliucionavę, mutavę, prisitaikę prie aplinkos poveikio ir žiauriai pikti virusai ir bakterijos ir mes paprasčiausiai nebemokėsim su jais kovoti.

Jeigu nepaisant šių mano paminėtų atsargos priemonių, mano veislyne visgi pasireikštų FIP, tuomet:
1. Nekartočiau kombinacijos, kuri davė problemą.
2. Kastruočiau susirgusio kačiuko brolius ir seseris
3. Neinbrydinguočiau linijų, kuriose pasireiškė FIP.
4. Visus katinus išsitirčiau dėl Coronos , tirčiausi reguliariai ir imčiausi priemonių, kad virusą kuo greičiau eliminuoti.
Atsakyti
QUOTE(Seterių_mama @ 2008 10 26, 12:39)
Na, kas liečia coroną ir FIP tai aš asmeniškai irgi nesiuntinėju kakų termose į Maskvą kas mėnesį, nes nematau reikalo.
Mano akimis pilnai užtenka tokių priemonių, kad apsisaugot nuo Coronos ir FIP:

1. Nelaikyti daugiau 5-7 kačių. Pagal galimybę laikyt jas maksimaliai išskirstytas, kad vienoje patalpoje negyventų daugiau 1-2 katės.
2. Uždaras veislynas. Turėti savo katiną ir kelias kates - niekam neduoti kergimams savo katino, nesiųsti savo kačių pas kitus katinus. Jeigu tai neišvengiama, tai priimti kergimams tik kates iš mažų naminių veislynų(kur gyvena 1-3 katės), savo kates siųsti  tik į tokis pat mažus veislynus ir jokiu būdu nesiųsti į didelius. Kiekvienas kontaktavęs su svetimais gyvūnas turėtų būti atskirtas nuo kitų ir karantinuojamas ne mažiau kaip 3 mėn.
3. Elementari higiena. Kuo daugiau kačių, duo daugiau tualetų turėtų būt. Labai didelę reikšmę vaidina kraikas, kovojant su virusais kurie pasišalina su šlapimu ir išmatomis. Kraikas turi būti aukštos kokybės, gerai sušokantis, tualetai turėtų būti išvalomi bent kartą per dieną.
4. Natūralus imuniteto stiprinimas. Mėsytė, žolytė, laikyt katinus vėsiai, vėdint patalpas, pagal galimybę leist jiems pabūt saulėje - pvz bakone, terasoje ar nuosavo namo kieme. Voljeras - idealu, kad bet 2-3 valandas kasdien pabūtų lauke.
5. Kuo mažiau naudot buityje valiklių, baliklių, dezinfekuojančių ir antibakterinių priemonių. Didžiausia klaida yra laikyti katinus steriliai. Aplinkoje pilna virusų ir bakterijų, nereikia jų bijoti ir maniakiškai naikinti. Katinas turi išmokti su jomis gyventi ir atsispirti jų invazijai. Išnaikinę aplinkoje elementarias bakterijas ir virusus atimama iš gyvūnų galimybę "treniruoti" imunitetą. Be to, išnaikintųjų virusų ir bakterijų vietą užims kiti - evoliucionavę, mutavę, prisitaikę prie aplinkos poveikio ir žiauriai pikti virusai ir bakterijos ir mes paprasčiausiai nebemokėsim su jais kovoti.

Jeigu nepaisant šių mano paminėtų atsargos priemonių, mano veislyne visgi pasireikštų FIP, tuomet:
1. Nekartočiau kombinacijos, kuri davė problemą.
2. Kastruočiau susirgusio kačiuko brolius ir seseris
3. Neinbrydinguočiau linijų, kuriose pasireiškė FIP.
4. Visus katinus išsitirčiau dėl Coronos , tirčiausi reguliariai ir imčiausi priemonių, kad virusą kuo greičiau eliminuoti.


Kada nors tikrinai savo kates del coronos? Ne? Tai kaip gali zinoti, kad jie jos neturi? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Seterių_mama @ 2008 10 26, 10:39)
...
Jeigu nepaisant šių mano paminėtų atsargos priemonių, mano veislyne visgi pasireikštų FIP, tuomet:
1. Nekartočiau kombinacijos, kuri davė problemą.
2. Kastruočiau susirgusio kačiuko brolius ir seseris
3. Neinbrydinguočiau linijų, kuriose pasireiškė FIP.
4. Visus katinus išsitirčiau dėl Coronos , tirčiausi reguliariai ir imčiausi priemonių, kad virusą kuo greičiau eliminuoti.

"Пока гром не грянт, мужик не перекрестится"? smile.gif

Su patarimais sutinku (tik tulikus valyciau (ir valau) dazniau ir dar su dezinfikavimo priemonemis) drinks_cheers.gif

QUOTE(uzi @ 2008 10 26, 19:54)
Ooo atsiprašau  čia kaip su tomis priemonėmis   g.gif   kiekvieną kartą pilat naują kraiką  g.gif  ar pas jus iš vis kraiko nėra? Ar jūs patį kraiką dezinfikuojat  doh.gif  nu nedaeina man  blush2.gif

Pas mane tik kaciukai i kraika daro, jiems kraika keiciu kiekviena diena, plaunu dezute su Domestosu. Kiti daro ant groteliu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo VITA_V: 26 spalio 2008 - 13:28
QUOTE(VITA_V @ 2008 10 26, 22:11)
Pas mane tik kaciukai i kraika daro, jiems kraika keiciu kiekviena diena, plaunu dezute su Domestosu.


Po bohatomu blink.gif

QUOTE
Kiti daro ant groteliu.


Įdomiai kažkaip g.gif O čia kam taip reikia g.gif ? O butą irgi su domestonu plaunate kiekvieną dieną unsure.gif ? Tai pas jumi turbūt kaip operacinėn galima užeit,tik su vienkartiniais celofaniais batais unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(uzi @ 2008 10 26, 21:26)
Po bohatomu  blink.gif
Įdomiai kažkaip  g.gif  O čia kam taip reikia  g.gif ? O butą irgi su domestonu plaunate kiekvieną dieną  unsure.gif ? Tai pas jumi turbūt kaip operacinėn galima užeit,tik su vienkartiniais celofaniais batais  unsure.gif

Jeigu Jums truksta pinigu patarciau is vis neuzsiimti veisliniu darbu smile.gif tai nepigus uzsiemimas..

Kodel taip reikia? Visu pirma tai higieniska, antra - chlorke nemalonu kvapa naikina. Nebent Jums patinkai kaip sudukai smirda.. g.gif
Lygiai taip pat galiu patarti Jums praustis karta per savaite (is karto atsiprasau, jeigu Jus taip ir darote), kad veltui eikvoti vandeni ir muila - stiprinkite savo imunine sistema! "Nereikia bijoti virusų ir bakterijų ir maniakiškai naikinti" ©


P.S. Ir dar atskliesiu Jus kraupia paslapti... topsecret.gif Kai turesite 11 kaciuku vienu metu, kraika reikes keisti daug dazniau negu galvojate wink.gif ir vieno tuliko visiems (kaciukams) tikrai neuzteks smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo VITA_V: 26 spalio 2008 - 21:58
QUOTE(VITA_V @ 2008 10 26, 22:46)
Jeigu Jums truksta pinigu patarciau is vis neuzsiimti veisliniu darbu smile.gif tai nepigus uzsiemimas..



Tai kad aš ir neužsiimu kačių veisimu,ir neketinu užsiimt smile.gif

QUOTE
Kodel taip reikia? Visu pirma tai higieniska, antra - chlorke nemalonu kvapa naikina. Nebent Jums patinkai kaip sudukai smirda..   g.gif


Tai kad tie šudukai nesmirdi,savo katės tūliką aš valau du kart dienoj,nes jei ne,tai ji pati išsivalo...aš galvojau kad higieniška yra tai kad katės tualetas yra švarus,o čia pasirodo dar jį dezinfikuot reikia blink.gif

QUOTE
Lygiai taip pat galiu patarti Jums praustis karta per savaite (is karto atsiprasau, jeigu Jus taip ir darote), kad veltui eikvoti vandeni ir muila - stiprinkite savo imunine sistema! "Nereikia bijoti virusų ir bakterijų ir maniakiškai naikinti" ©



O jūs taip sužmoginat savo kates?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo uzi: 26 spalio 2008 - 22:03