Įkraunama...
Įkraunama...

Veisėjams rekomenduojami kačių sveikatos testai

Aš irgi už tai, kad be reikalo nėr ko testuotis. Aišku yra žmonių, kuriem yra hobis po vetus tąsytis ir ligų ieškot, nu ką padarysi..
Iš visų momentinių paminėtų testų, patikimiausias yra FIV testas. Jį ir FeLV testus darau visies naujiems, atvykusiems į veislyną gyvūnams. Bet jeigu FIV užtenka vieno testo ir jis yra 100 proc. patikimas, tai su FeLV daug sudėtingiau. Deja, vienas testas nieko nereiškia, ligos statusas nustatomas atlikus min. 2 FeLV testus, kas 3 mėn. Jeigu rezultatai vienodi, pvz. testas rodo, kad gyvūnas sveikas, tuomet paprastai jis laikomas sveiku, jeigu 2 testai rodo, kad gyvūns serga, o simptomų jokių nėra, tai jis yra laikomas nešiotoju. Jeigu 2 testų rezultatai skirtingi, tuomet testai daromi iki 2-jų vienodų rezultatų. Bet bėda yra tame, kad šis testas nėra patikimas 100 proc. Deja jis parodo viruso buvimą tik tada kai virusas aktyvus, t.y, kai yra viremija. Kitais atvejais, kai virusas yra tyliai užsislaptinęs, testas jo neparodys. Todėl aiškaus viruso statuso nustatyt neįmanoma. Bet per laiką išlenda įvairūs simptomai kurie paprastai leidžia įtarti šią ligą, todėl pvz. aš, kad apsidrausti nuo FeLV,naujai atvykusius gyvūnus laikau karantine 6-9 mėn, kas 3 mėn. darydama FeLV testus. Deja, net ir tai nepdraudžia nuo FeLV, kartais net 4 testai rodo, kad gyvūnas sveikas, o katinas yra FeLV nešiotojas. Ir lygiai taip pat FeLV testas gali būti klaidingai teigiamas pas sveiką gyvūną, be jokios paaiškinamos priežasties. Todėl įtariant FeLV, gyvūnas turi būti atskirtas nuo kitų, stebimas bent pusę metų, ir nuolatos, reguliariai testuojamas.
Dėl to man juokingai skamba, kai veislynai padaro po vieną FeLV testą, ir rašo - free from FeLV. Nes tai yra visiška nesąmonė. Aš turėjau žiauriai skaudžią patirtį, kai parsivežiau į veislyną nešiotoją, kuriam buvo atliktas FeLV testas prieš pat išvykstant, jis buvo neigiamas, sekantis atliktas po 3 mėn jau pas mane irgi buvo neigiamas, o katinas pasirodė esąs nešiotojas ir užkrečiamas, ką išsiaiškinom gerokai vėliau. verysad.gif
Dėl FIP, tai iš viso daugelis vetų mano, kad tai nėra liga. Tai yra sindromas, organizmo neadekvati reakcija į coroną virusą. Šis testas paprastai atliekamas esant aiškiems simptomams, tam, kad patvirtinti diagnozę, bet ne tam, kad nustatyti ligą, nes testas reaguoja į Coroną virusą. O Corona virusas pats savaime tai nėra peritonitas ir dauguma kačių pačios puikiausiai susitvarko su šiuo virusu pašalindamos jį iš organizmo. Apie tai jau diskutavom, mano nuomonė šiuo klausimu yra kategoriška - norint apsisaugoti nuo FIP reikia ne testus darytis ir imunostimuliatorius kibirais naudot, o paprasčiausiai neveisti gyvūnų, kurių linijose buvo FIP atvejų. Nes silpnas imunitetas deja yra paveldimas.

QUOTE(tiger @ 2008 10 20, 11:08)
Seterių_mama ačiū už gerą info smile.gif
o tai FeLV reiktu daryt kas 3 mėn/ g.gif

Jo, kas 3 mėn.
Atsakyti
QUOTE(Pucė @ 2008 10 19, 23:01)
PKD būtinas persų ir egzotų veislėms, o pas mane britai.


Vetė sakė, kad ši liga būdinga ir persų "giminaičiams", t.y. pvz. škotų nulėpaausiams. Tai gal britukai irgi ale "giminės" skaitosi?

Mano persė serga šia liga, todėl, žmones, veisėjai, darykite tuos testus, "negaminkite" nesveikų kačiukų. Pagalvokite, kaip turiu gyventi žinodama, kad reikės užmigdyti mano katę...
Atsakyti
QUOTE(Melisa Rudeniop @ 2008 10 20, 12:08)
Vetė sakė, kad ši liga būdinga ir persų "giminaičiams", t.y. pvz. škotų nulėpaausiams. Tai gal britukai irgi ale "giminės" skaitosi?

Mano persė serga šia liga, todėl, žmones, veisėjai, darykite tuos testus, "negaminkite" nesveikų kačiukų. Pagalvokite, kaip turiu gyventi žinodama, kad reikės užmigdyti mano katę...


Na va as linkstu prie tos nuomones, kad as noreciau maksimaliai buti tikra, kad mano veisiami augintiniai neturi sveikatos bedu. Aisku jokie sveikatos patirkrinimai, testai ir pan. neduoda 100% tikimybes, vadoje gali buti ivairiu kaciuku. Taip pat noreciau isvengti testu darymo tik del darymo.

Tai kaip suprantu, jei kate/katinas yra FIV ar Felv nesiotojai ir keli testai daromi kas 3 men tai patvirtina, nors jokiu nesveikatos pozymiu nera, tai nesiotoja reiketu kuo greiciau iskomandiruoti is veislyno :-( .

Idomu kaip del katino duodamo kergimui uz veislyno ribu.
Nuosavo katino neturiu, tad saviske vesiu pas kito veislyno katina, kokiu "pazymu apie sveikata" vertetu pas jauniki paprasyti.
Kokiu "pazymu apie sveikata" pravartu pareikalauti katino savininkui is atvezamos kito veislyno kates? :-)
Minimum Felv ir Fiv is abieju pusiu?
Atsakyti
Mano katems padaryti FIV FELV VIP tyrimai.Be to dar chlamidiozes,mikoplazmozes,rinotracheito.Nuo koronos nei vienas netikrintas(Naujoke tik,veisejos patikrinta).Kates jauciasi gerai,sveikos,zvalios.Viena is mano veisimo katyciu patikrinta buvo,siunte kaku i Maskva,atrado korona.Bet ji sveika,zvali,sveikata nesiskundzia.Antra karta nusiunte-koronos nerado.Tai katytei taip pat padaryti visi tyrimai,FIV FELF FIP-neigiami.Seterių_mama,gal galetumet pakomentuoti.
Atsakyti
QUOTE(Seterių_mama @ 2008 10 20, 11:23)
Jo, kas 3 mėn.


nukop. iš vieno veislyno,


FIV & FeLV negativ 21.11.2007.

išeitu,veisėja FeLV padariusi tik kartą ir mano,kad pakanka g.gif

beja veislynas gana kompetetingas, todėl likau nesupratusi.... g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo tiger: 20 spalio 2008 - 12:49
QUOTE(zikas1970 @ 2008 10 20, 13:38)
Mano katems padaryti FIV FELV VIP tyrimai.Be to dar chlamidiozes,mikoplazmozes,rinotracheito.Nuo koronos nei vienas netikrintas(Naujoke tik,veisejos patikrinta).Kates jauciasi gerai,sveikos,zvalios.Viena is mano  veisimo katyciu patikrinta buvo,siunte kaku i Maskva,atrado korona.Bet ji sveika,zvali,sveikata nesiskundzia.Antra karta nusiunte-koronos nerado.Tai katytei taip pat padaryti visi tyrimai,FIV FELF FIP-neigiami.Seterių_mama,gal galetumet pakomentuoti.


Tai kad nėra čia ką komentuoti. 4u.gif Padaryta ir puiku. Asmeniškai aš nuo tokių ligų, kaip chlamidiozė ar mikoplazmozė tikrinčiau tik konkreties simptomams esant. Tai nėra vienkartiniai testai, užtikrinantys, kad jeigu testas neigiamas, reiškias yra imunitetas šioms ligoms.. Šiandien gyvūnas sveikas, rytoj jau užsikrėtė. Tačiau, tos ligos yra nesunkiai gydomos, dėl to nematau problemų atlikt tyrimą, jeigu yra konkretūs simptomai ir įtarimas, kad tai būtent šios ligos.
Dėl corona viruso, tai kaip sakiau, dauguma kačių net užsikrėtę, be vargo pašalina virusą iš organizmo. Jeigu namuose kačių yra ne daugiau nei 5-ios, tai virusas pasišalina gan greitai. Rizikos grupė - dideli veislynai.
Atsakyti
QUOTE(tiger @ 2008 10 20, 13:47)
nukop. iš vieno veislyno,
FIV & FeLV negativ 21.11.2007.

išeitu,veisėja  FeLV  padariusi tik kartą ir mano,kad pakanka g.gif

beja veislynas gana kompetetingas, todėl likau nesupratusi....  g.gif


Vat vat kazkaip atrodo neitikinamai. Nors viena veiseja man aiskino, kad jei veislynas visiskai uzdaras, katinas i sali neduodamas, kates pas kitus neveziojamos, naujokai kruopsciai patikrinimi (nezinau ar tai reiskia FIV, Felv darymas kas 3 men, kad istikinti), tai nera prasmes tu testu pakartotinai darytis g.gif
Atsakyti
QUOTE(tiger @ 2008 10 20, 13:47)
nukop. iš vieno veislyno,
FIV & FeLV negativ 21.11.2007.

išeitu,veisėja  FeLV  padariusi tik kartą ir mano,kad pakanka g.gif

beja veislynas gana kompetetingas, todėl likau nesupratusi....  g.gif


O tai čia nėra ką manyti. FeLV diagnostika yra konkreti ir visur, visuose šaltiniuose nurodoma, kad vieno, atlikto gyvūnui FeLV testo rezultatas negali būti garantas, kad gyvūnas yra sveikas ir neserga. Kaip i negali būti garamtas, kad serga. Testai turi būti atlikti min. 2, kas 3 mėn. Galbūt tame puslapyje skelbiamas paskutinio testo rezultatas?
Atsakyti
QUOTE(Seterių_mama @ 2008 10 20, 13:55)
Tai kad nėra čia ką komentuoti. 4u.gif  Padaryta ir puiku.  Asmeniškai aš nuo tokių ligų, kaip chlamidiozė ar mikoplazmozė tikrinčiau tik konkreties simptomams esant. Tai nėra vienkartiniai testai, užtikrinantys, kad jeigu testas neigiamas, reiškias yra imunitetas šioms ligoms.. Šiandien gyvūnas sveikas, rytoj jau užsikrėtė. Tačiau, tos ligos yra nesunkiai gydomos, dėl to nematau problemų atlikt tyrimą, jeigu yra konkretūs simptomai ir įtarimas, kad tai būtent šios ligos.
Dėl corona viruso, tai kaip sakiau, dauguma kačių net užsikrėtę, be vargo pašalina virusą iš organizmo. Jeigu namuose kačių yra ne daugiau nei 5-ios, tai virusas pasišalina gan greitai.  Rizikos grupė - dideli veislynai.


smile.gif na su tuo tai jau aišku drinks_cheers.gif
manau tavo koment. patys racionaliausi ir teisingiausi šiuo atžvilgiu smile.gif

Papildyta:
QUOTE(Alna @ 2008 10 20, 13:58)
Vat vat kazkaip atrodo neitikinamai. Nors viena veiseja man aiskino, kad jei veislynas visiskai uzdaras, katinas i sali neduodamas, kates pas kitus neveziojamos, naujokai kruopsciai patikrinimi (nezinau ar tai reiskia FIV, Felv darymas kas 3 men, kad istikinti), tai nera prasmes tu testu pakartotinai darytis  g.gif


tai kad atvirkščiai,tas veislynas neuždaras smile.gif
tavo katės kavalierius iš ten mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Alna @ 2008 10 20, 13:58)
Vat vat kazkaip atrodo neitikinamai. Nors viena veiseja man aiskino, kad jei veislynas visiskai uzdaras, katinas i sali neduodamas, kates pas kitus neveziojamos, naujokai kruopsciai patikrinimi (nezinau ar tai reiskia FIV, Felv darymas kas 3 men, kad istikinti), tai nera prasmes tu testu pakartotinai darytis  g.gif


Tai, jeigu kačiukas gimė Tavo veislyne, nuo sveikų tėvų, tu jį užsiauginai ir pasilikai veisimui, per tą laiką jokių naujų gyvūnų neįsigijai, kergimams niekas nebuvo atvažiavęs,ir pats savo kačių niekur nesiuntei, tai gali iš viso nesitirti. O kam?
FeLV neužsikrėsi nei per orą, nei parodoj, nei su batais neatneši. Tai yra ilgalaikio kontakto būdu persiduodanti liga. T.y. katės turi gyventi po vienu stogu, naudotis tais pačiais bliūdais, tais pačiais tūlikais(ypač per juos plinta virusas).
Netgi kergiantis yra mažai šansų užsikrėsti, nes per trumpai gyvūnai pabūna kartu.
Taigi parsinešti į veislyną FeLV gali tik atsivežęs naują gyvūną ir suleidęs jį į kruvą su savais. Va tada, siekant apsidrausti nuo FeLV ir reiktų naujokui tuos kelis tyrimus kas 3 mėn. atlikti, aišku izoliavus jį tam laikotarpiui, kol įsitikinsit, kad jis sveikas.
Atsakyti
QUOTE(Seterių_mama @ 2008 10 20, 13:59)
O tai čia nėra ką manyti. FeLV diagnostika yra konkreti ir visur, visuose šaltiniuose nurodoma, kad vieno, atlikto gyvūnui FeLV testo rezultatas negali būti garantas, kad gyvūnas yra sveikas ir neserga. Kaip i negali būti garamtas, kad serga. Testai turi būti atlikti min. 2, kas 3 mėn.  Galbūt tame puslapyje skelbiamas paskutinio testo rezultatas?


jokių atnaujinimų g.gif



pas visus katinus tas pats, o jie kergimui duodami.

,pas kates išvis 2006 metais g.gif

/veislynas didelis/



Atsakyti
QUOTE(tiger @ 2008 10 20, 14:02)
smile.gif na su tuo tai jau aišku drinks_cheers.gif
manau tavo koment. patys racionaliausi ir teisingiausi šiuo atžvilgiu smile.gif

Papildyta:
tai kad atvirkščiai,tas veislynas neuždaras smile.gif
tavo katės kavalierius iš ten mirksiukas.gif


Vat vat as ir susirupinau, nes anksciau veiseja prasydavo FIV, Felv testu is pas katina atvykstanciu kaciu, o manes nepaprase g.gif
Na reikes daugiau info isgauti kada ir kaip daznai tetsus daro ir del PKD, HCM pasiteirauti, jei jau moku nemazus pinigus uz kergima tai noreciau, ne tik uz sperma jo sumoketi, bet ir siokiu tokiu garantiju del sveikatos tureti. Itariu kai imsiu tokius klausimus uzdavineti:protas , parspirs mane su visa kate bye1.gif
Atsakyti