Įkraunama...
Įkraunama...

Daugintojų etika ir pataikavimas rinkos skoniams

Man ir dvorniukai visi savotiškai žavūs.

VICI, tai tu sakai, kad vos ne populiariausia veislė Lietuvoje turi tokių problemų, kad standartus atitinkančio jorko reik su žiburiu ieškot?

Man tai būtų labai gaila, jei mano mylima veislė taip "išsigimtų".
O tu gini tuos, kurie tai skatina... Ir pati prie to prisidedi.
Nepyk, bet niekaip man galai čia nesusiveda.

Tiesa apie jorkus tikrai nieko nežinau, tai ir kiek čia jų iš tikrųjų standartus atitinkančių pas mus nesiginčysiu smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Acacia: 24 rugpjūčio 2006 - 16:04
QUOTE(*VICI* @ 2006 08 24, 16:02)
O šiaip jau, tai kiekvienam žmogui savo šuo ar savo vaikas yra super smile.gif jeigu pas tave yra kitaip, tai tada vargšai tavo augintiniai, man labai jų gaila verysad.gif


Nu dievinu, tai visus vienodai, bet tuo pačiu į juos žiūriu realiai ir matau kas ir kaip yra ne taip.
Kai pirkajau pirmąjį ale prancūzų buldogą irgi sakiau, kad oi, kam tie dokai, šuo man ir t.t. Deja, laikas bėgo šuo užaugo ir aš realiai pamačiau, kad jis žiauriai skiriasi nuo normalaus prancūzų buldogų. Prisimenu, kaip iš arti pamačiau kalytę pas Dianelą kaip tik wink.gif grįžus namo paklausiau savo Toro, tai kokios gi tu veislės ir pati atsakiau: JOKIOS. Todėl vėliau šunys pirkti tik su dokumentais. Bet tai nereiškia, kad Toras nemylimas. Jis toks pats mylimukas "pirmagimis vaikas".

O standartas aprašo tobulą šunį. Kaip žinia tobulų nėra, (yra arti tobulybės), o šiokie tokie nukrypimai yra leidžiami, didesni nukrypimai jau neleistini. Tad visi veisėjai siekia išveisti būtent tokį, koks aprašomas standarte. O ko siekia bedokumenčių šunų daugintojai? Ko jie siekia? Tik parduoti ir nieko daugiau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rida_R: 24 rugpjūčio 2006 - 15:56
Tai tu mintinai moki, tai nekolekcionuoji doh.gif lotuliukas.gif
Jūsų žiniai panele *VICI* jorkų, atitinkančių standartus, ne vienetai. Kai žinosit standartą galėsit pradėt skaičiuot biggrin.gif pirštų nepakaks biggrin.gif idealių standartų nėra. Yra šunys, atitinkantys standartą arba ne. Tie neatitikanatys parodose jei pasirodo negauna daugiau nei "gerai" o tai ir "patenkinamai" ir veistis jie negali. Tai beje liečia visus šunis, ne tik jorkus. Ir jei pasaulyje būtų bent vienas idelus šuo tai jis pastoviai laimėtų visas parodas. O dabar visi stengiasi kaip geriau. Beje standartas irgi keičiasi, nedažnai, bet su gyvenimo ritmu keičiasi ir jis. Ir ką čia norit mums įrodyti tuo pasakymu
o tu man parodyk jorką, kuris idealiai atitiktų standartą savo spalvine gama, savo ilgiu, ūgiu, kūno sudėjimu ir t.t. Įdomu, ar daug tokių rasi?
Taigi nueini į parodą ir pamatai, ir ne vieną lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Acacia @ 2006 08 24, 15:48)
Man ir dvorniukai visi savotiškai žavūs.

VICI, tai tu sakai, kad vos ne populiariausia veislė Lietuvoje turi tokių problemų, kad standartus atitinkančio jorko reik su žiburiu ieškot?

Man tai būtų labai gaila, jei mano mylima veislė taip "išsigimtų".
O tu gini tuos, kurie tai skatina... Ir pati prie to prisidedi.
Nepyk, bet niekaip man galai čia nesusiveda.

Tiesa apie jorkus tikrai nieko nežinau, tai ir kiek čia jų iš tikrųjų standartus atitinkančių pas mus nesiginčysiu smile.gif

nesupratai manęs... aš kalbėjau dabar apie parodinius jorkus, nes jie turėtų atitikti standartą... tai jei parodiniai nėra tokie tobuli, tai ir sakau, kad tada jau tikrai tie dokumentai tobulumo neprideda mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(Rida_R @ 2006 08 24, 15:52)
O standartas aprašo tobulą šunį. Kaip žinia tobulų nėra,  (yra arti tobulybės), o šiokie tokie nukrypimai yra leidžiami, didesni nukrypimai jau neleistini. Tad visi veisėjai siekia išveisti būtent tokį, koks aprašomas standarte. O ko siekia bedokumenčių šunų daugintojai? Ko jie siekia? Tik parduoti ir nieko daugiau.

šiuo metu dauguma veisėjų, pabrėžiu, kad ne visi mirksiukas.gif siekia išvesti kuo labiau miniatiurinį jorką ax.gif tai apie kokius standartus mes dar čia kalbam doh.gif cool.gif
Papildyta:
nu tai tvarkoje mirksiukas.gif parodoje visi atitinkantys standartą jorkai, bet jie toookieeee visi skirtingi bigsmile.gif tai kur problema? aš ir sakau, visų mūsų jorkai tada gaunasi tobulim nepriklausomai nuo dokumentų thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(*VICI* @ 2006 08 24, 17:15)
nu tai tvarkoje mirksiukas.gif parodoje visi atitinkantys standartą jorkai, bet jie toookieeee visi skirtingi bigsmile.gif tai kur problema? aš ir sakau, visų mūsų jorkai tada gaunasi tobulim nepriklausomai nuo dokumentų thumbup.gif

problema tavyje, tu tik ką prašei parodyti standartą atitinkantį jorką g.gif
Atsakyti
VICI, apibūdink tavo supratimu tobulą jorką, koks jis? Kaip nuspręst, kad jis yra tobulas, jei pvz. standartas leidžia ūgį nuo x iki y cm? Kiek cm turi būt tobulas jorkas? O tie, kurie laimi parodose ir yra tokie skirtingi, kiek jie skiriasi - per 10cm? 20cm? Kas įvertina bedokumenčio jorko tobulumą (t.y. atitikimą standartui)
Atsakyti
QUOTE(*VICI* @ 2006 08 24, 17:15)
šiuo metu dauguma veisėjų, pabrėžiu, kad ne visi mirksiukas.gif siekia išvesti kuo labiau miniatiurinį jorką ax.gif tai apie kokius standartus mes dar čia kalbam doh.gif  cool.gif



Kažkaip žiūriu sunkiai tau su tuo standarto mokėjimu "mintinai" biggrin.gif Lyg ir apie šitą standartą kalbam: "WEIGHT : Weight up to 3,1 kg (7 lbs)." Minimalus svoris nenurodytas.
Atsakyti
QUOTE(*VICI* @ 2006 08 24, 14:46)
.....
kaip ultra pasakojo, kad daug žmonių nori tokių kaip iš filmo smile.gif nu ir tegu sau nori, jiems vat toks yra idealas bigsmile.gif



gerai, JIEMS patinka. bet veisles atzvilgiu toks suo brokuotas!!! tai ar sazingas veisejas turi samoningai veisti broka, kad patenkinti rinkos igeidzius??? as to nedarau, ir jau atsigirstu atsiliepimu, kad mano sunys "ne tokie", "negrazus", "pas ja veislyne kitokie nei kaukej" ir pan... bet as veisiu buten VEISLINIUS sunis, o ne filmo herojus. o tarkim, rusijoj, kuri garseja nesaziningu veiseju mase, rinkos skoniui pataikaujama. buvo pazistama maskvoj. na zinoma, uzejo i "ptychyj rynok". sedi tetules, pardavineja a-la dzekus. nu dvorniai-dvorniai... salia tipo motina. marga, kojos klisos, viena ausis stovi, snukis ilgas... blink.gif nu klausia, kas is kur, kaip.
- va, cia mama, suniuku tevas su dokumentais, tipo atveztas is amerikos, ten tipo brolis mailo kur kaukej vaidino ir tt. irgi va toks va "prikolnas", grazus, margas lotuliukas.gif
- nu o motina?
- as ja sau, del dusios pirkau, ne del parodu, tai be dokumentu (Nu jo, akivaizdu schmoll.gif )
- bet mama va nelabai is vis i grynaveisli dzeka panasi... g.gif
o veiseja atsauna "o klientams patinka tokie prikolni - kuo kreivesnes kojos, tuo geriau, ir kad spalvos butu daug, o dar kai ausytes skirtingos is vis super! as gi ne del parodu, ne del biznio, kad tik zmonems patiktu!".
- nu nu... ir kaina?
- tik 500 baksu patinelis, 600 baksu kalyte, nepamirskit, kad kirkorovas su pugaciova toki turi! thumbup.gif

nu jo.... mute g.gif taip ir klesti brokas... unsure.gif ir tokiu tetulyciu daugeja ir dauges. nes yra, kas tokia rinka paremia. deja.
Atsakyti
QUOTE(*VICI* @ 2006 08 24, 17:15)
nu tai tvarkoje mirksiukas.gif parodoje visi atitinkantys standartą jorkai, bet jie toookieeee visi skirtingi bigsmile.gif tai kur problema? aš ir sakau, visų mūsų jorkai tada gaunasi tobulim nepriklausomai nuo dokumentų thumbup.gif


Visi skirtingi todėl, kad standartas palieka vietos interpretacijai, bet ta interpretacija turi limitus. O jorkai be dokų, beje kaip ir kiti šunys, labai dažnai visiškai neatitinka standartų. Ir jei tarkim bedokumenčių tėvų šuniukai dar įsispaudžia į standarto rėmus, tai vėliau tokiu pat tikslu dauginami su tokiais pat vos vos telpančiais į standartą bedokumenčiais šunimis, palikuonys dar labiau tols nuo standarto, vadinasi veislė vis labiau išsigims, o šunų kokybė stipriai kris (dar prie standarto neatitikimo pridėkime ligas)
Sakai tobulumas nepriklauso? lotuliukas.gif tarp bedokumenčių ir dokumentuotu skirtumai yra labai dideli. Tačiau dokumentai negarantuoja, kad šunelis bus čempionas, jie garantuoja dėl šunelio kilmės. Taip kad ir dokumentuotų šunų tarpe yra nevisiškai atitinkančių standartą, bet normaliame pasaulyje tokie šunys yra neveisiami ir taip eliminuojami pagal standartą nepageidaujami požymiai, kitaip sakanat tokiu būdu veislė yra tobulinama ir vedama kuo arčiau standarto.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo BlueBelton: 24 rugpjūčio 2006 - 17:03
QUOTE(*VICI* @ 2006 08 24, 18:03)
daug čia man prirašėt, o aš tik vienas asmuo, neturiu tiek laiko atsakinėt, gerai, jei aš nesuprantu standarto, o jis leidžia ribas nuo iki, tai vistiek jos turi būti kažkur surašytos, pagal ką teisėjai galėtų vertinti, tai prašom pateikit man tokį dokumentą, kuriame surašyti nuo iki leidžiami cm, kg ir spalvos, nes jei tokio nėra ir standartas tėra teisėjų interpretacija, tai skau, mes visi čia galim sėdėti ir svaigti, kad būtent mūsų šuo irgi atitiktų tas teisėjų interpretacijas ir tuos leidžiamus nukrypimus nuo standartų smile.gif


Ale tu visiškai nesupranti kas yra rašoma. Standartas palieka šiek tiek vietos interpretacijai, bet ne ūgio, svorio ar spalvų atžvilgiu lotuliukas.gif Tokie dalykai yra tiksliai surašyti standarte ir tai dar kartą patikslina mano spėjimą kad tu nė velnio nežinai standarto, o jau ką kalbėt apie jo mokėjimą lotuliukas.gif

va nueik ir susirask standartą www.fci.be, pasiskaityk išsiversk ir tada aiškink apie jorkų tobulumą. Nu juokingai čia lotuliukas.gif O ypač juokas ima kad bandai aiškinti Dianelai kažką apie jorkų standartą lotuliukas.gif

Atsakyti
QUOTE(*VICI* @ 2006 08 24, 18:58)
nu tai dabar man juokinga, nes kaip ir minėjau parodas laimi ir vos 1,5 kg sveriantis jorkas ir net gerokai virš trijų lotuliukas.gif tai tu nesupranti apie ką aš kalbu, o ne aš nesuprantu ką tu kalbi biggrin.gif jei jau standartas tokių nukrypimų neleidžia bigsmile.gif o ką jau kalbėti apie spalvas doh.gif

tai kaip matau kompromiso vistiek nerasim, vistiek gi tik su dokais tobulybės, o be dokų tai jau tuoj iš viso pasakysit, kad tai ne šuo, o kažkoks hibridas turbūt blink.gif



Nu blyn, tai gal perskaityk tą standartą vieną kartą, prieš aiškindama, kas jame parašyta? NEt nukopinau tau tą vietą apie svorį, jeigu jau pati nesugebi susirasti, ale panašu, kad ir perskaityti nesugebi blink.gif
Atsakyti
QUOTE(manjana @ 2006 08 24, 18:10)
Nu blyn, tai gal perskaityk tą standartą vieną kartą, prieš aiškindama, kas jame parašyta? NEt nukopinau tau tą vietą apie svorį, jeigu jau pati nesugebi susirasti, ale panašu, kad ir perskaityti nesugebi  blink.gif

aha žinok, aš nesugebu perskaityti lotuliukas.gif
tai pagal tave jei leidžiama iki 3,1 kg tai reiškia nuo 1 gramo jorkas gali sverti lotuliukas.gif nu čia prajuokinai lotuliukas.gif kas čia dar šitoje srityje nieko nesupranta mirksiukas.gif suprasčiau, kad jorką augintum ir komentuotum, o dabar smile.gif
Papildyta:
beje, manjana, ar girdėjai, kad kai kuriose užsienio šalyse parodas laimi jorkai po 5 ir daugiau kg? g.gif turbūt, kad ne bigsmile.gif
tai ir sakau, kad labai daug jorkų nutolusių nuo standarto ir dar kartą pasikartosiu, kad jei jau taip yra, tai šią veislę reikia jau tokią ir priimti ir todėl bent jau jorkų atveju, jei nori šuniuko namam, tai kam tie dokumentai? g.gif
P.S. jokiu būdu neatkalbu nuo dokų, prašau pirkit į sveikatą, bet kam ant tiek finansai neišneša ar šiaip už šunį nenori tiek daug mokėti, tai tegu ir nemoka, negu jums gaila? g.gif
Atsakyti