Įkraunama...
Įkraunama...

Daugintojų etika ir pataikavimas rinkos skoniams

QUOTE(Iriz @ 2012 03 21, 23:48)
Ir nereikia pasakoti, kad "va tada tai trūko informacijos, o dabar tai kokie klodai, tik semk, tik srėbk" (kažkada tokį ar panašų argumentą pateikei). Tie, kas norėjo, informacijos susirasdavo visais laikais.

Visiskai sutinku. Pamenu, kad dar 2004 metais buvau internete radusi info apie dokumentus, net gerai pamenu, kad LKD veisimo nuostatus skaiciau. Tik tada pritruko noro detaliau pasidometi, kas tie dokumentai ir su kuo jie valgomi, bet informacijos tikrai buvo, ir forumu su teisingai pamokslaujanciais teisingais zmonemis taip pat buvo.
Atsakyti
QUOTE(kennel_Eolo_arfa @ 2012 03 22, 01:06)
Kai žmogus užsiima bedokumentiniais, - blogai. Kai pakeičia požiūrį, pripažįsta klaidas ir toliau dirba kaip reikia, - vėl blogai.

Ar čia tautinis bruožas vis žiūrėti atgal?


Labas rytas.
Aš sakyčiau, tautinis bruožas labiau yra pakeitus tą požiūrį visaip plakti tuos, kurie jo dar nepakeitė mirksiukas.gif

O gal kas žino, kaip yra su įstatymu? Gal čia lankosi merginos iš grupės, kuri kažką darė prieš tą įstatymą?
Atsakyti
QUOTE(tati @ 2012 03 22, 02:32)
Visiskai sutinku. Pamenu, kad dar 2004 metais buvau internete radusi info apie dokumentus, net gerai pamenu, kad LKD veisimo nuostatus skaiciau. Tik tada pritruko noro detaliau pasidometi, kas tie dokumentai ir su kuo jie valgomi, bet informacijos tikrai buvo, ir forumu su teisingai pamokslaujanciais teisingais zmonemis taip pat buvo.


Pritariu Jums. Dar ir anksčiau, kai internetą retas kuris turėjo, sugebėdavo susirasti ir įsigyti šunį su doc. Esmė tame, jog visais laikais kas norėjo, tas rado. O VV pamenu ir kentauro alfos savininkei įrodinėjo, jog doc nėra svarbu bigsmile.gif taip, kad nereikia tų lia lia apie info stoką. Aišku, VV virsmas bet kokiu atveju sveikintinas dalykas, bet taip aršiai puolant siūlyčiau pamąstyti apie tai, jog "nėra nusidėjėlio be ateities ir šventojo be praeities" rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Iriz @ 2012 03 21, 23:48)
Vici, tu tik nesusireikšmink taip baisiai, ok? Jau "bile prikibt ir pasipešiot" tai čia tu meistrė. Labai šaunu, kad per kelis metus pakeitei savo nuomonę, bet jei atvirai - tie prieš 6 metus tavo svaidyti argumentai apie dokumentų nesvarbumą skambėjo lygiai taip pat, kaip ir šiandien į forumą atklystančių nesusipratėlių. Ir nereikia pasakoti, kad "va tada tai trūko informacijos, o dabar tai kokie klodai, tik semk, tik srėbk" (kažkada tokį ar panašų argumentą pateikei). Tie, kas norėjo, informacijos susirasdavo visais laikais.
Tiesiog tikrai smagiai skamba "aš nesu visi kiti" ir "Ir mano pačios atvejis yra labai individualus ir nelygintinas su n atvejų". Na tikrai ne. Nes tai juk TU.
Anyway, tai oftopikas. Gali nebeatsakyt, nors žinau, kad nesusilaikysi.

Tai tu mane sureikšminai, nes tu narstai mane, mano mintis, mano žodžius, mano požiūrius ir filosofijas. Kodėl? Kuo aš tau tokia įdomi? Aš tavęs nenarstau, nepamenu, kad kada būčiau su tavimi diskutavusi, tave citavusi ir pan. O po to man rašai: nesusireikšmink, neatsakinėk man doh.gif lotuliukas.gif Nematau logikos tavo tokiame elgesyje cool.gif Pasakai A, pabandai kažkaip mane menkinti, gesinti ir po to jau šauki: nesakyk B.
Ir būtent, informacijos labai trūko, nors tu tai ir ginčiji. Nepamiršk faktų, kad ne visi žmonės auga praktiškai kinologės mamos šeimose. Tau taip sunku tai suprasti? Tai turbūt nepatikėsi, kad yra žmonių, kurie 25 pirmus savo gyvenimo metus niekada nepažinojo žmogaus, turinčio šunį su dokumentais. Jauti skirtumą tarp tokių žmonių? O jauti skirtumą, kai vienas žmogus prisijungia į forumą jau turėdamas šunį, nes atsitiktinai pagaliau surado kažką apie dominančią veislę ar kažkokią problemą, pastebėjo kažkokią mamą ar supermamą ir joje kažkokią diskusiją apie jorkiukus, vualia, pagaliau kažką radau!!!!!! ir kai žmogus sėdi forume temose apie skalbiankes, pampersiukus ir apie juos aiškinasi, o prieš pirkdamas šuniuką, nors turi visas galimybes pasidairyti šunų temose - neateina, nepasidairo.
Papildyta:
QUOTE(mamute @ 2012 03 22, 09:29)
Pritariu Jums. Dar ir anksčiau, kai internetą retas kuris turėjo, sugebėdavo susirasti ir įsigyti šunį su doc. Esmė tame, jog visais laikais kas norėjo, tas rado. O VV pamenu ir kentauro alfos savininkei įrodinėjo, jog doc nėra svarbu  bigsmile.gif  taip, kad nereikia tų lia lia apie info stoką. Aišku, VV virsmas bet kokiu atveju sveikintinas dalykas, bet taip aršiai puolant siūlyčiau  pamąstyti apie tai, jog "nėra nusidėjėlio be ateities ir šventojo be praeities"  rolleyes.gif

Matai, kai buvo laikas, kai bedokumenčiai lenkė visokius 'alfų' ar kitokių 'rytiečių' šunis savo išvaizda, tai sunku nesipešioti biggrin.gif Tiesiog žmonės turi akis, o akys parodo labai daug. Su kokiu Mini Shop, Domaine de Monderlay, Gue de L`Adour ir t.t. turbūt nesipešiotum, nes skirtumai būtų akivaizdūs, sėdėtum, tylėtum ir išsižiojęs žiūrėtum, bet kai buvo LT kaip buvo, tai žinai... cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Vicious Vici @ 2012 03 22, 11:23)
Matai, kai buvo laikas, kai bedokumenčiai lenkė visokius 'alfų' ar kitokių 'rytiečių' šunis savo išvaizda, tai sunku nesipešioti biggrin.gif Tiesiog žmonės turi akis, o akys parodo labai daug. Su kokiu Mini Shop, Domaine de Monderlay, Gue de L`Adour ir t.t. turbūt nesipešiotum, nes skirtumai būtų akivaizdūs, sėdėtum, tylėtum ir išsižiojęs žiūrėtum, bet kai buvo LT kaip buvo, tai žinai... cool.gif


Ne apie veislynų prestižiškumą diskutuojam, o apie doc esmę. Bet kokiu atveju "visokių alfų ar kitokių rytiečių" yra geriau nei iš vis neaišku kas. O iš Jūsų išvardintų Mini Shop, Domaine de Monderlay, Gue de L`Adour tai, nežinau, na nebūkime tokie naivūs, jog eilinis lietuvaitis pirks, t.y. įpirks iš jų šunelį, ale dar klausimas ar ir šeimininkai parduos biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(mamute @ 2012 03 22, 11:05)
Ne apie veislynų prestižiškumą diskutuojam, o apie doc esmę. Bet kokiu atveju "visokių alfų ar kitokių rytiečių" yra geriau nei iš vis neaišku kas. O iš Jūsų išvardintų Mini Shop, Domaine de Monderlay, Gue de L`Adour  tai, nežinau, na nebūkime tokie naivūs, jog eilinis lietuvaitis pirks, t.y. įpirks iš jų šunelį, ale dar klausimas ar ir šeimininkai parduos  biggrin.gif

Ir vėl nesusišnekam. Aš atsakiau apie patį faktą kodėl kažkas buvo. Aš viską suprantu, kad iš ten taip lengvai nenupirksi, o jei ir pirksi, tai nebūtinai standartą gausi, net būdamas veislynu. Bet reikia suprasti ir tokį dalyką, kad kalbame ne apie kažkokią šiaip veislę, kur visi egzemplioriai beveik vienas prie vieno, o kalbame apie labai skirtingą veislę, kur gali būti juoda/sidabrinė, gali būti trumpa nosis/ilga nosis, gali būti trumpas, gali būti ilgokas, gali būti 1,4 kg, gali būti 3,2 kg. Ar įsivaizduoji to skirtumus vienoje veislėje? O kur dar faktas, kai tai tokia kaip grožio veislė? Tai aš tą ir sakau tau, kad kai nėra patirties, tai žmonės vertina tik akimis. Ir aš nekalbu tik apie save. Tiesiog vieni žmonės yra drąsesni ir jie gali parašyti ką galvoja, o kiti rašo tik į a/ž arba pletkina tik per susitikimus gyvai su tam tikrais asmenimis. Bet faktas tas, kad ilgoką laiką daug kas nesižavėjo LT veislynų vaisiais, nes labai daug bedokumenčiukų buvo itin simpatiški, gyvybingi, sveikučiai kamuoliukai. Žmonės džiaugėsi sutaupę ir gerai papuolę, nes šuneliai gražūs ir visa kita.
Aiškiau? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Vicious Vici @ 2012 03 22, 12:27)
Ir vėl nesusišnekam. Aš atsakiau apie patį faktą kodėl kažkas buvo. Aš viską suprantu, kad iš ten taip lengvai nenupirksi, o jei ir pirksi, tai nebūtinai standartą gausi, net būdamas veislynu. Bet reikia suprasti ir tokį dalyką, kad kalbame ne apie kažkokią šiaip veislę, kur visi egzemplioriai beveik vienas prie vieno, o kalbame apie labai skirtingą veislę, kur gali būti juoda/sidabrinė, gali būti trumpa nosis/ilga nosis, gali būti trumpas, gali būti ilgokas, gali būti 1,4 kg, gali būti 3,2 kg. Ar įsivaizduoji to skirtumus vienoje veislėje? O kur dar faktas, kai tai tokia kaip grožio veislė? Tai aš tą ir sakau tau, kad kai nėra patirties, tai žmonės vertina tik akimis. Ir aš nekalbu tik apie save. Tiesiog vieni žmonės yra drąsesni ir jie gali parašyti ką galvoja, o kiti rašo tik į a/ž arba pletkina tik per susitikimus gyvai su tam tikrais asmenimis. Bet faktas tas, kad ilgoką laiką daug kas nesižavėjo LT veislynų vaisiais, nes labai daug bedokumenčiukų buvo itin simpatiški, gyvybingi, sveikučiai kamuoliukai. Žmonės džiaugėsi sutaupę ir gerai papuolę, nes šuneliai gražūs ir visa kita.
Aiškiau? g.gif


Viskas man aiškiau negu aišku.
Čia toks dar vienas klausimas pamąstymui: kodėl veisėjai parduodami šunis neįpareigoja kastracijai/ sterilizacijai? manau jei toks įpareigojimas egzistuotų, gal nors šiek tiek būtų pristabdytas dauginimo traukinys. Pavyzdžiui, mūsų pažįstami pirkę katę iš veislyno buvo įpareigoti sterilizacijai sutartimi g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mamute: 22 kovo 2012 - 12:02
QUOTE(Vicious Vici @ 2012 03 22, 12:27)
Bet faktas tas, kad ilgoką laiką daug kas nesižavėjo LT veislynų vaisiais, nes labai daug bedokumenčiukų buvo itin simpatiški, gyvybingi, sveikučiai kamuoliukai. Žmonės džiaugėsi sutaupę ir gerai papuolę, nes šuneliai gražūs ir visa kita.
Aiškiau? g.gif


Nepamirškite ir to fakto, kad būtent tas džiaugsmas sutaupius ir paskatino a'la jorkšyrų plitimą geometrine progresija.
Tai vat man dabar vėl neaiškiau - kokia jūsų pozicija - geriau nelabai atitinkantis standartus, gal tik l. gerai vertinamas parodose, bet su dokais, ar tas simpatiškas, gyvybingas etc., bet iš daugyklos? g.gif
Atsakyti
Žmonės "nesižavėjo LT veislynų vaisiais", nes negalėjo suprasti, kam pirkti jorką už 3000Lt, kai galima įsigyti už 1000Lt - dzin kad be dokumentų, bet juk "jorkas". O tokios subtilybės, kaip ausų forma, kūno formatas, proporcijos ar kailio struktūra, eilinių "noriujork'erių" ne kiek nedomino, o ir dabar nedomina. Tai buvo ir yra įdomu tik tiems žmonėms, kurie ieško šuns parodoms arba siekia turėti standartą atitinkantį šunį iš principo "turėti geriausį arba nieko". Visiems kitiems pakanka to, kad šuo panašus į mintyse nusistovėjusį Jorkšyro terjero vaizdinį. Kas pasikeitė dabar - tik tiek, kad atėjus "krizei" liovėsi masinis jorkų veisimas, mat nukrito paklausa. Pigių šunų pasirinkimas sumažėjo, ir tiek.

Taip pat sorry, bet "šiaip kokių veislių", kur visi "vienas prie kito", nebūna - jorkšyrai nėra kažkokia išskirtinė veislė, mat bet kurioje kitoje veislėje yra daugybė skirtingų tipų...
Atsakyti
QUOTE(mamute @ 2012 03 22, 11:48)
Viskas man aiškiau negu aišku.
Čia toks dar vienas klausimas pamąstymui: kodėl veisėjai parduodami šunis neįpareigoja kastracijai/ sterilizacijai? manau jei toks įpareigojimas egzistuotų, gal nors šiek tiek būtų pristabdytas dauginimo traukinys. Pavyzdžiui, mūsų pažįstami pirkę katę iš veislyno buvo įpareigoti sterilizacijai sutartimi  g.gif

Tai va. Patys veisėjai tuo nesirūpina. Iš kur tiek būtų dauginimo vaisių, jei būtų teisiškai privaloma kastruoti Pet šunis? Būtų tikrai žymiai mažiau. Veisėjai bijo to ženklo Pet, bijo surašinėti įpareigojančias sutartis, nes žmonės nepirks iš jų, nebebus kur šunelių dėti.
O kai dar veisėjai vietoje to, kad valdytų save ir jei jie tokie geri, tai ne į provokacijas forumuose leistųsi, ne kitus, kurie to neišmano tai dienai menkintų, o švietimu užsiimtų ir nuosekliai aiškintų apie savo darbo svarbą, apie dokumentų reikšmę vietoje to, kad pešiotųsi su tuo metu neišmanančiu to reikalo, tai irgi būtų kitaip. Atsirastų gal ir greičiau pagarba tam veisėjui.
O dabar ėmė atsirasti tik tada, kai daugintojai į pievas nusivažiavo, kai prikepė baisių egzempliorių ir t.t. Ir tai, dalis vis dar tiki daugintojais. Aš matau kaltę visose pusėse. Niekada nedievinu veisėjų schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Vicious Vici @ 2012 03 22, 13:02)
Tai va. Patys veisėjai tuo nesirūpina. Iš kur tiek būtų dauginimo vaisių, jei būtų teisiškai privaloma kastruoti Pet šunis? Būtų tikrai žymiai mažiau. Veisėjai bijo to ženklo Pet, bijo surašinėti įpareigojančias sutartis, nes žmonės nepirks iš jų, nebebus kur šunelių dėti.
O kai dar veisėjai vietoje to, kad valdytų save ir jei jie tokie geri, tai ne į provokacijas forumuose leistųsi, ne kitus, kurie to neišmano tai dienai menkintų, o švietimu užsiimtų ir nuosekliai aiškintų apie savo darbo svarbą, apie dokumentų reikšmę vietoje to, kad pešiotųsi su tuo metu neišmanančiu to reikalo, tai irgi būtų kitaip. Atsirastų gal ir greičiau pagarba tam veisėjui.
O dabar ėmė atsirasti tik tada, kai daugintojai į pievas nusivažiavo, kai prikepė baisių egzempliorių ir t.t. Ir tai, dalis vis dar tiki daugintojais. Aš matau kaltę visose pusėse. Niekada nedievinu veisėjų schmoll.gif


Nu nepykit, bet čia jau juokiasi puodas, kad katilas juodas biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Crazy Daisy @ 2012 03 22, 11:53)
Nepamirškite ir to fakto, kad būtent tas džiaugsmas sutaupius ir paskatino a'la jorkšyrų plitimą geometrine progresija.
Tai vat man dabar vėl neaiškiau - kokia jūsų pozicija - geriau nelabai atitinkantis standartus, gal tik l. gerai vertinamas parodose, bet su dokais, ar tas simpatiškas, gyvybingas etc., bet iš daugyklos?  g.gif

Džiaugsmas sutaupius? Aha, o iš kur atsirado tas pirmasis sutaupytas džiaugsmas? Veislė buvo suformuota, užregistruota ir uždokumentuota, taip? Ir? Kur ir kada dingo pas pirmąjį šunį dokumentai? Aš atėmiau? Kai atsiranda įvairi pasiūla, žmonės renkasi. Kad žmonės teisingiau pasirinktų, suinteresuotai publikai reiktų įdėti labai daug pastangų, jei jiems ne dzin. Pastangos nėra lygu tik menkinimas, reikia rodyti pavyzdžius, gerus pavyzdžius. Buvo laikas, kai tie pavyzdžiai nebuvo geri, tokie hm g.gif Tai išėjo kaip išėjo.
Jums vis neaišku ir neaišku. Tai ir nepaaiškės smile.gif

Papildyta:
QUOTE(mamute @ 2012 03 22, 12:06)
Nu nepykit, bet čia jau juokiasi puodas, kad katilas juodas  biggrin.gif

Aš ne veisėja cool.gif
Atsakyti