Įkraunama...
Įkraunama...

Daugintojų etika ir pataikavimas rinkos skoniams

QUOTE(Acacia @ 2006 08 23, 11:25)
Taip kad nekalbėk apie meilę konkrečiai veislei, jei nesupranti, kas tai yra.
Sorry jei piktai nuskambėjo, nebeišlaikiau wink.gif

nepiktai, nepiktai biggrin.gif nors... aš tono negirdėjau mirksiukas.gif
nu matai, mano konkrečiu atveju, man laaaabaaai patiko mano šunytės tėvas, o kadangi buvo matyti, kad jinai bus panašesnė į tėvą, o ne į mamą, tai man nekilo jokių abejonių, kad būtent šio šuniuko ir nuo šio tėvo aš noriu ir man dokumentai buvo visiškai nesvarbūs schmoll.gif
jorkai, nors ir tos pačios veislės atstovai, yra labai skirtingi, nesakau - yra ir panašių, bet sunešus į krūvą 100 jorkų, tikrai savo nepamesi schmoll.gif tai kam man reikėjo lekioti po visą Lietuvą, po visus veislynus ir ieškoti tokio kaip vat tą tėvą be dokų radau g.gif galėjau tokių panašių tėvų ir nerasti arba rasti tik po kelių metų ax.gif po to tik kankinčiausi, kad turėjau progą, o nenupirkau doh.gif
tai va, tokia istorija mirksiukas.gif
nemanau, kad tik aš viena tokiu būdu rinkausi, daug kas pamatė tėvus ir šuniukus ir jiems patiko smile.gif nežinau kaip jūs rinkotės? g.gif nes aš tai rinkausi ŠIRDIMI, manau, kad kiti irgi turėjo taip rinktis savo jorkiukus smile.gif
Atsakyti
QUOTE(*VICI* @ 2006 08 23, 13:48)
nepiktai, nepiktai biggrin.gif nors... aš tono negirdėjau mirksiukas.gif
nu matai, mano konkrečiu atveju, man laaaabaaai patiko mano šunytės tėvas, o kadangi buvo matyti, kad jinai bus panašesnė į tėvą, o ne į mamą, tai man nekilo jokių abejonių, kad būtent šio šuniuko ir nuo šio tėvo aš noriu ir man dokumentai buvo visiškai nesvarbūs schmoll.gif
tai kam man reikėjo lekioti po visą Lietuvą, po visus veislynus ir ieškoti tokio kaip vat tą tėvą be dokų radau g.gif galėjau tokių panašių tėvų ir nerasti arba rasti tik po kelių metų ax.gif


Dabar bijau suklysti, bet leisk pabandyt atspėti... Patiko tėvas dėl spalvos na galbūt dar dėl kailio ilgio ir sakykim dėl mielo snukio išraiškos biggrin.gif Turbūt standarto prieš renkantis šuniuką tikrai neskaitei ir nemėginai išsiaiškinti kodėl tavo pasirinktas patinas neturi dokumentų?? smile.gif

Ir dar.. tu negali niekaip būti garantuota, kad turi būtent to patino šuniuką.. Tai galėtų garantuoti tik DNR testas, o ne šioks toks akimi matomas panašumas, nors ir sakai kad jorkai labai skirtingi..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo BlueBelton: 23 rugpjūčio 2006 - 14:31
aisku, siaip nuo temos visai nukrypom, sitos diskusijos labiau tiktu pavadinti "daugintoju etika ir pataikavimas rinkos skoniams".

ok, as veisiu sunis, kurie kaip kad sakoma dabar yra "ant bangos" - pastoriaus Dzeko raselo terjerus. pradejau pirma lietuvoje, atsivezinejau sunis is uzsienio, rinkausi zinomiausius veislynus. tam, kad tureti geriausia genetini pagrinda, cia, lietuvoje. nes suvokiau, kad sunys einantys is manes, bus vosne veisles etikete. daug dirnbau, aiskindama zmonems apie veisles specifika, kad nepirktu bet kas, atidziai rinkausi namus, konsultavau ir konsultuoju seiminkus auginimo ir prieziuros klausimais. su daugeliu tapom draugai ir bendraminciai. turejau kelias vadas, bet zinoma, rinkos poreikiai yra didesni, o mano veislynas ne fabrikas. be to, dauguma skambuciu prasidedavo klausimais "kiek kainuoja""mums reikia lygiai tokio kaip is Kaukes""noriu sunelio su deme per aki" vietoj to, kad pasidometi, kokie mano sunys, ar jiems tinkamas toks auginti namie ir tt. yra akivaizdu, kad 90proc. interesantu skambina vedini impulsyvumo, noro gauti filmo heroju ir zinoma, kuo pigiau. Mano sunys yra kiek retesnes rusies, turiu daug visai baltu sunu, o filme vaidines Mailo isvis nera veisles etalono pavyzdys. man moralines nuostatos neleidzia veisti, siekti gauti tokius sunius kokiu reikalauja mases, bet ne tokius, kokie jie turetu buti is tiesu! kazkas veisle puoselejo 100 metu, issaugojo ju autentika iki musu laiku, tai kokia teise turiu AS kazka keisti??? veisejas irgi PRIVALO tai islaikyti, o ne pataikauti masiu norams. yra standartas, yra reikalavimai charakteriui, temperamentui, isvaizdai. Niekas man nesuteike teises veisti "filmo heroju", kad ir kaip tai butu pelninga. jei as buciau daugintojas, galeciau atidarineti ferma, pamaisyti savo baltus sunis su kokiais taksais - kad gauti daugiau rudos spalvos, lygu plauka ir trumpas kojas - juk toks yra "etalolinis" dzekas, ir uzmerkus akis stumdau suniukus "namams", del dusios. Uzsienyje tokio stiliaus daugintoju tukstanciai, ir jie klesti. As, turedama vadoje gera balta suniuka, sulaukiu atsakymo - ne, jis ne mano skonio... ir as jam nepataikausiu. ir pasakykit - kuris elgiasi saziningai - tas, kuris sugeba pasiulyti rinkai standarto neatitinkanti bet be galo paklausu suneli "dusiai ir namams" pigiau, ar tas kuris saugo standarta ir tradicijas, suniukus parduoda nepigiai, bet uz ji suteikia garantijas?

p.s. lietuvoje jau priviso aibe "mailu", priveztu is olandiju, airiju, belgiju, jav pet-shopu. jau ir legendine "Kika" pajuto, kad ir is siu suneliu galima uzsidirbti, todel jau matau koki "grozi" is kazkokiu fermu atsiveza sad.gif didzioji dauguma - salia standarto tik guleje... nemazai ir nestabilios psichikos. spekit, kas susirinks kankorezius i kakta uz visa sita slamsta, kuris tuoj prades daugintis? kaip manot, ar neskaudu i visa tai ziureti, kai tavo statytas darbas griaunamas tau ant akiu?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo uItra: 23 rugpjūčio 2006 - 15:42
na apie darba tai is vis kalba net neina...

kalba eina tik tokio - mes NORIM TOKIO, o jei tokiu nesugebi turet - esi loozeris ir dar tokias babkes plesi!
va pet shope matem PIGIAU ir toki kokio norim - su kreivom kojytem, marga, ir ilgu snukuciu... nu ir kas, kad ne doku...
doh.gif
Atsakyti
QUOTE(BlueBelton @ 2006 08 23, 14:24)
Dabar bijau suklysti, bet leisk pabandyt atspėti... Patiko tėvas dėl spalvos na galbūt dar dėl kailio ilgio ir sakykim dėl mielo snukio išraiškos  biggrin.gif  Turbūt standarto prieš renkantis šuniuką tikrai neskaitei ir nemėginai išsiaiškinti kodėl tavo pasirinktas patinas neturi dokumentų??  smile.gif
Ir dar.. tu negali niekaip būti garantuota, kad turi būtent to patino šuniuką.. Tai galėtų garantuoti tik DNR testas, o ne šioks toks akimi matomas panašumas, nors ir sakai kad jorkai labai skirtingi..

standartą jau labai seniai beveik mintinai moku mirksiukas.gif o tėvas dokus turi ax.gif bet juk ne visi savo dokumentuotus po parodas tampo schmoll.gif smile.gif
Atsakyti
Pakanka nutempti 2 kartus, paaukoti dėl veislinio darbo, dėl veislės vieną savaitgalį ir 80lt. Jei to nepadarė turėdami gerą šunį ir netingėdami ir turėdami laiko veisimui jie ne tik sukčiai, bet ir apsileidėliai.
Papildyta:
Taip, ne visi dokumentuotus šunis į parodas veda, o TIK tie, kurie ruošiasi kaip nors tuos šunis veisti, jei žmonės nesiruošia tuo užsiimti-tiesiog sterilizuoja, o jei ruošiasi užsidirbti irgi nieko nedaro-nusiperka kalę ir patiną ir čia per daug nesidomėdami nei šunimis nei veisle kepe kepa kepa tuos vaikiukus, kai tik paklausa dingsta tuoj pati įsigyja kitos veislės šunis ir daro tą pat.
Atsakyti
QUOTE(BlueBelton @ 2006 08 23, 11:27)
Jorkų banga prasidėjo prieš gerus 3-4 metus.


Baigiasi jau jorkų mada po truputį... Holivude žvaigždės vis dažniau su mopsais pasirodo. Prabėgs metai kiti ir mes pajausim šią bangą...

P.S. Gal jau mopsą verta pirkti lotuliukas.gif

QUOTE(manjana @ 2006 08 23, 11:48)
Ir iš tikrųjų mada dar nebūtų taip blogai, jeigu ne lietuviškas skūpumas smile.gif Nori madingo ir brangaus šuns, o pinigų gaila. Tai perka be dokų smile.gif Čia tas pats, kaip tam anekdote: "kuo skiriasi naujojo ruso ir naujojo lietuvio mašinos? Pas abu mersai, bet pas lietuvį dujinė įranga sudėta" biggrin.gif


Nu truputį poster_offtopic.gif , bet anektodas thumbup.gif

QUOTE(Dianela @ 2006 08 23, 16:41)
Matai uItra dauguma šunų auginimą ir veisimą už darbą nelaiko, tai tik pinigai. Darbas tai prie staklių, už vairo, o dar vadybininkai  biggrin.gif  o šunys tai tik biznis  unsure.gif


Čia tai faktas... Jau kaimynkos pamatę mano Koką su nustįsusiais papais susivokė, kad yra mažių. Tai viena klausia kiek... pasakiau, tai iš kart: "O koks geras biznis..." Nu ką galima atsakyti tokiai? Pasakoti kad vežeisi šunis iš xui znaet kur, kad vienas krito, kiek kainuoja parodos (ypatingai nespėjus į pirminę registraciją), o jei truputį toliau, už sienos ta paroda? O visa priežiūra šuns, maitinimas? Skaičiuoju ir šiaip ir taip, bet negaunu pelno niekaip verysad.gif Gal ką blogai darau?
Atsakyti
QUOTE(*VICI* @ 2006 08 23, 18:25)
standartą jau labai seniai beveik mintinai moku mirksiukas.gif o tėvas dokus turi ax.gif bet juk ne visi savo dokumentuotus po parodas tampo schmoll.gif  smile.gif


ok. ne visi. bet kam tuomet DAUGINA? kaip supratau suneliu turi pati. bedokumentiniu. nezinai, kokia motinos kilme, ir neziani ar tas pats patinas nera artimai gimingas su tave kale, ar ne?
Koks buvo tavo veisimo TIKSLAS?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo uItra: 23 rugpjūčio 2006 - 20:50
QUOTE(uItra @ 2006 08 23, 20:50)
ok. ne visi. bet kam tuomet DAUGINA? kaip supratau suneliu turi pati. bedokumentiniu. nezinai, kokia motinos kilme, ir neziani ar tas pats patinas nera artimai gimingas su tave kale, ar ne?
Koks buvo tavo veisimo TIKSLAS?

nu dar gražiau doh.gif dar ir veisimą man šitam forume pripaišys doh.gif suprantu, kad esi nauja dalyvė, bet prieš kažką teigiant, suskaičiuok iki 10 ir dar kartą pasitikrink savo info, nes žinok kitaip tai tave čia forume visi iš eilės susės ir dar po metų prikiš, kad tu pasakei tą ar aną. taip kad atsargiai su rašinėjimais mirksiukas.gif
aš turiu vieną vienintelę nuostabią kalytę, kurią dievinu ir ji yra mano vienintelis vaikiukas, kurio su niekuom nesidalinsiu ir nedauginsiu tongue.gif o kitas mano vaikiukas jau angeliukas danguje verysad.gif
tai va, ir jokių čia man veisimų nepripaišinėkit mirksiukas.gif aš tiesiog nesmerkiu daugintojų ir nemanau, kad jie vagys ar veislės gadintojai, kam reikia popieriuko, tas susiras veislynus, o kam nereikia, nusipirks ir be popieriuko, nereikia čia taip tragedizijuoti mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Dianela @ 2006 08 23, 16:41)
Matai uItra dauguma šunų auginimą ir veisimą už darbą nelaiko, tai tik pinigai. Darbas tai prie staklių, už vairo, o dar vadybininkai  biggrin.gif  o šunys tai tik biznis  unsure.gif


na siaip ar taip, as duonai uzsidirbu tikrai ne is sunu, turiu profesija labai toli nuo kinologijos, bet del sunu darbe issiprasiau tokiu salygu, kad galeciau buti namie, kuo daugiau su jais. pamaciusi, kad kombinacija su namie turimu, nors ir labai geru patinu, neduoda mano svajotu rezultatu, kitas parveztinis irgi dar ne idealiai atitinka lukescius, vaziuoju kales kergti ne pas kaimyna i laiptine, bet 3000 km i kita sali. ir ne uz aciu patinelis pakergia, ir masina ne oru vaziuoja... o vidutine vada 3-4 suniukai. pardavusi 2 suniukus, retai atsispiriu norui neatsivezus dar vieno, naujo, kad butu nauju krauju lietuvoj. ar turiu is to pelno? taip. moralini - milziniska. finansini? na, mano sunys tikrai nusipelno geriausio, todel parduotu suniuku pinigai keliauja i atskira, sunini, biudzeta, ir dziaugiuosi, kad suniuku deka mano pomegis nera bent jau nuostoligas - perkuosi knygas, investuoju i reklama, inventoriu, keliauju i parodas, netaupau maitindama prastu maistu. turiu veisles vizija, turiu tikslu, ir tikiuosi, juos pasieksiu.
Papildyta:
*VICI*, atsiprasau, kad klausimas buvo tiesioginis, tiesiog susidare ispudis butent del to tokio arsaus TOS puses atstovavimo, kad jau turi sunyciu arba ju turi kokie artimi draugai.. taip, esu naujoke sitame forume, bet zmoniu su tavo poziuriu paprastai yra visur ir labai daug, ir kazkodel jiems savo poziurio taip ir nepavyksta issaiskint....
Atsakyti
Via @@@ kaip visada gyvenimu nepatenkinta doh.gif sakai, mano nuomonė visiems jau aiški ir kam aš čia ją kartoju, o tam kad ir jūs tą darot ax.gif vis darašot ir darašot tokio paties tipo žinučių į panašias temas rolleyes.gif tai kam taip darot? g.gif pasakei kartą ir ša g.gif
o jeigu jums galima pastoviai tą patį rašinėti, tai kodėl man ne? nepastebėjau, kad taisyklės būtent man tą draustų g.gif
nu tai davai einam į kompromisą: jūs visos baigiat ir aš baigiu tongue.gif
ir šiaip jau aš tyčia nesierzinu, tiesiog pripažįstu ir kitą šio reikalo pusę, jūs ginat savąją, o aš savają, nu tai kas negerai? g.gif kol nepradedatjūs, nepradedu ir aš mirksiukas.gif
pamąstykit ar verta? mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Via @@@ @ 2006 08 24, 12:09)
Oi kaip smagu, dar viena tema diskusijoms su siena biggrin.gif  Mieli zmones, negi dar nesupratot, jinai gincyjasi tik tam, kad gincytis, jau visiems nuo jos bloga, o ta visvien g.gif
Siulau nebesivarginti ir nebesisneketi daugiau apie nieka su ja( na isskyrus sampunus sunims gal biggrin.gif ). Kas turi smegenu ir sveiko mastymo kiek nors, jau viska suprato.


šiaip aš kantriai atrašinėju į jos postus dėl to, kad atėję žmonės prisiskaitys jos prirašytų briedų ir apsurdo, o paskui padarys klaidų perkant šunelį.. O šiaip tai pritariu tau.. tas pats per tą patį, tik kai kurie išvarto kitais žodžiais rolleyes.gif
Atsakyti