Įkraunama...
Įkraunama...

Daugintojų etika ir pataikavimas rinkos skoniams

QUOTE(kennel_Eolo_arfa @ 2009 06 05, 14:27)
Labai dažnai ir solidūs veislynai parduoda sterilizuotus šuniukus. Žinoma tik tuos, kurie yra veislės brokas, pet'ai ar individai, kurie dėl vienų ar kitų priežasčių turėtų būti neveisiami.

Taip daroma tam, kad nebūtų kenkiama veislei ir žmonės nepriveistų dar didesnio veislės broko.



O pasakykit jūs man dėl bendro išprusimo- kokio amžiaus tuos šuniukus sterilizuoja (kastruoja)? Negi tokius kleckus 1-2 mėn? blink.gif Juk nelaikysi iki brendimo-paskui peraugusiu jau gali ir visai nebeparduoti?..
Atsakyti
Kaip pavyzdi galiu pateikt savo situacija, nors veikmas ir Amerikoj ax.gif pirkau suni zinodama kad negalesiu jo nei veist nei i parodas vest, nes sukandimas netaisyklingas. Dokumentai vadinasi "limited" ir ant ju labai aiskiai parasyta kad mano suns palikuonys dokumentu negaus. O ir pirkimo/pardavimo sutarty parasyta kad privalau savo suniuka iskastruot (koks baisus tas zodis), bet neparasyta kada. Veterinorius sake 6 menesiu kastruoja, bet veisles zinovai pataria laukti iki mazdaug pusantru-dvieju metu, nes anksti iskastruotas jis neispilnes kaip priklauso. Tad lauksiu kol uzaugs mano mazylis 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(VRed @ 2009 06 09, 22:10)
Kokumentai vadinasi "limited" ir ant ju labai aiskiai parasyta kad mano suns palikuonys dokumentu negaus.  O ir pirkimo/pardavimo sutarty parasyta kad privalau savo suniuka iskastruot (koks baisus tas zodis), bet neparasyta kada.  Veterinorius sake 6 menesiu kastruoja, bet veisles zinovai pataria laukti iki mazdaug pusantru-dvieju metu, nes anksti iskastruotas jis neispilnes kaip priklauso.


Čia taipogi vartotinos žymos "veislės brokas". Parduodant šunį, gali būti numatoma, kad šuo yra "neveistinas".

Jei norima tiksliau įvertinti, kokie šuniukai bus užaugę ir jei galimybės leidžia, - juos laiko iki 4-6 mėn. ir/ar dar ilgiau. Žmogus, kuris šunį perka dėl selekcinio darbo, - vargu bau ar puls pirkti 2 mėn. amžiaus šuniuką. Tokio amžiaus šuniukas, - tai loterija, kuri gali laimėjimo ir neatnešti. Nekalbu apie tuos atvejus, kai pirkėjai patys nenori laukti dar kelių mėnesių.

Perpardavinėtojams ir komersantams svarbu kuo greičiau iškišti šunelį ir giliai dzin, kaip jis toliau auga, vystosi. Jei didžiausias rūpesti yra pajamos, tai šuns laikymas tuos kelis papildomus mėnesius kainuoja, - šerk, prižiūrėk, o neduok die susirgs...Vienos išlaidos...

Kastracija nėra baisus žodis. Kur kas baisiau, kai nekergiamam šuniui prasideda endokrininės sistemos ligos, kurios gali baigtis piktybiniais navikais. Sterilizuotas šuo/kalė turi mažiau galimybių sirgti šiomis ligomis.

Ne kastracija, o nežinojimas yra baisus. Žmonės, bandydami "apsaugoti" šunį nuo tokio baisaus dalyko jam dar labiau pakenkia. Jau nekalbu apie tuos, kurie kalę sukergia, neva "kad kalė pajaustų motiniškus jausmus" ar "dėl sveikatos"...

QUOTE
Juk nelaikysi iki brendimo-paskui peraugusiu jau gali ir visai nebeparduoti?...


O kodėl ne? Pati nesu pirkusi šuns, jaunesnio kaip 4 mėn. Ir dauguma parduotų šunelių į naujus namus iškeliavo sulaukę 7-8 mėn.

Na, o komersantai išspiria laik 1-1,5 mėn. šunelius naujiems šeimininkams. Juk laikas- pinigai...O kiek žmonių nori įsigyti šunelį kuo jaunesnį ir jį užsiauginti "pagal save".
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kennel_Eolo_arfa: 10 birželio 2009 - 07:25
Labas, noriu pasiūlyti pasirašyti peticiją prieš daugintojus smile.gif http://www.peticijos.lt/visos/2882
Atsakyti
Kokia gėda!
http://www.zebra.lt/...ahua-sunys.html
Atsakyti
QUOTE(Daiva D. @ 2009 10 16, 21:07)

Šitą šunų kankintoją, sadistę reikia rimtai nubausti mad.gif . Gal turite kokių minčių?
Atsakyti
QUOTE(Daiva D. @ 2009 10 16, 21:07)

Griūk negyvas ir neatsikelk doh.gif Tokių nusišnekėjimų svietas nematė blink.gif
Aš nesuprantu, negi šitos tetos niekas dar nesutvarkė ir ji dar ir su dokais šunis daugina? Nes be dokų, tai šitos daugintojos mirga marga skelbimais internetas gun_rifle.gif O šunys kokie vargšai, baisu... žodžių trūksta... verysad.gif
Atsakyti
Kas čia per prietranka??? blink.gif
Atsakyti
Jos pasisakymai, kaip antai "Jorkšyto terjerai įrašyti į Gineso rekordų knygą kaip mažiausi planetos gyventojai" ir "Jorkšyras turi sverti iki 3.2 kg, tačiau gali sverti truputį daugiau, jei yra nutukęs" mane pakerėjo. Auksinė išmintis. Tik cituoti ir cituoti...

Laidos vedėjas irgi gudruolis. "Ačiū, kad parodėte net kątik gimusius šunelius, dauguma veislėjų to nedaro." Ne veltui, matyt, to nedaro... O ta pusdurnė "Ai, ką čia... irnesakyk.gif "
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo himalaia: 16 spalio 2009 - 21:42
oo ir čia jau ji.
įsiminė momentai, ten kai parekomendavo šunį laikyti visąlaik narve nes žolė sugadins kailį ir paskui dar iš kažkokios skalbinių dėžės išsitraukė porą mažyčių blink.gif
Atsakyti
O galgi ir gerai, kad šita persona rodosi ekranuose? Juk iš jos pirkti šuniuką gali tik suskystėjusio proto asmuo. Taip iš karto ir matysis, kas yra kas...
Atsakyti
QUOTE(himalaia @ 2009 10 16, 22:27)


Laidos vedėjas irgi gudruolis. "Ačiū, kad parodėte net kątik gimusius šunelius, dauguma veislėjų to nedaro." Ne veltui, matyt, to nedaro... O ta pusdurnė "Ai, ką čia... irnesakyk.gif "

Aš kartais pažiūriu tas jo laidas, visad norisi ausis užsikišti, ten padorus ir nusimanantis žmogus tik labai retai būna. O vedėjo nusišnekėjimai visada...
Atsakyti