Įkraunama...
Įkraunama...

Daugintojų etika ir pataikavimas rinkos skoniams

QUOTE(Vicious Vici @ 2009 05 28, 16:02)
aš tam irgi labai pritariu... o baisiausia tai, kad dabar jau masiškai platinama info kastruoti/sterilizuoti dar iki pirmos rujos unsure.gif  doh.gif anksčiau dar po antros liepdavo...

Vici, tau gi nieks neliepė saviškės kastruot. Be to, šioje temoje diskutuojam ne apie mažų veislių šunis/kales.

Auginu 2 beveisles kales 1 kambario bute (V-ame aukšte). Patikėk - per pirmąją "mažutės" rują (kai ji+“senė“ beveik tuo pačiu metu rujojo) negalėjau ramiai net 5 min su jomis išeit pasivaikščiot doh.gif

QUOTE(Seterių_mama @ 2009 05 28, 16:00)
sukonkretizuokim kas tai yra daugintojas..

Manau, kad bus kur kas kompetintingesnių atsakyti į šį klausimą. Aš galiu tik 'ūkiškai' pasakyt - tas, kuris daugina tam tikros veislės bedokumenčius šunis.
Papildyta:
QUOTE(Vicious Vici @ 2009 05 28, 16:19)
man regis ir pas moteris nėra jokios statistikos, kad vėžiu serga tik tos, kurios negimdo... ax.gif

blink.gif Regis ne pirmi metai šunį augini.... rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(žostautė @ 2009 05 28, 16:11)
O tai išeitis kokia? Sėdėt ir nieko nedaryt? Nes "ką gi mes galim padaryt"? Laukti, kol ateis kažkas didelis ir stiprus ir padarys tvarką?

jokios išeities kaip ir daugelyje atvejų mūsų gyvenime ax.gif nebent nuo savęs kažką daryti, bent žodžiais... aš tarkim niekada neakcentuoju koks gėris yra turėti šunį, o atvirkščiai - aš pirmiausia pasakau koks tai vargas, pasiaukojimas ir visa kita, nes pirmiausia taip ir yra, nes šuo niekada neužauga ir neatneša senatvėje stiklinės vandens... tik mes turime apie jį nuolat tupinėti, taisyti jo blogą elgesį, tvarkyti namus ar aplinką po jo 'darbelių', domėtis jo mityba, ligomis ir visa kita veikla, kurią kiekvienas iš mūsų puikiai žinome ir jei tai mum suteiks džiaugsmo, tai pirmyn, perkam ar imam iš kažkur šunį...
ir man nusispjaut, kad kažkokios svarovskinės mano, kad aš visame kame matau tik juodą ir kitiems bandau taip nupiešti ar pan., tai mano reikalas... bet gal nors kas atkreips dėmesį ir gerai pagalvos ar jam to reikia, ar jis pasiryžęs, kad po to buvęs svarovskinis nuo sofos, prieglaudoje ar gatvėje neatsidurtų...
Papildyta:
QUOTE(Borzika @ 2009 05 28, 16:21)
Vici, tau gi nieks neliepė saviškės kastruot. Be to, šioje temoje diskutuojam ne apie mažų veislių šunis/kales.

blink.gif Regis ne pirmi metai šunį augini.... rolleyes.gif

buvo paminėti visi bedokumenčiai... bet ne esmė, kol kas gyvename dar tokiame pasaulyje, kur nėra prievolės ir dar galiu nors tuo pasidžiaugti, nes nežinau kaip būtų geriau maniškei, jei žinočiau - tai čia nerašyčiau...

prie ko čia šuo, aš dabar apie moteris biggrin.gif mirksiukas.gif atsakau į postą dėl reprodukcinės sistemos ir gimdymo kasmet...
Atsakyti
QUOTE(Seterių_mama @ 2009 05 28, 16:10)
Bet kaip tą įgyvendint? Pati procedūra kaip turėtų atrodyt? Ir ar yra bent viena šalis pasaulyje, kur visi neveisliniai šunys priverstinai ir ne išimčių yra kastruojami neatsižvelgiant į jų šeimininkų pageidavimus?

drinks_cheers.gif
dar nereikia pamirsti apie proceduros kaina.. juk daugintojai daugina sunis, kad tik kuo daugiau uzsidirbti,o zmones savo ruoztu perkasi is ju sunis, nes pagaili pinigu kilmingiems.. tad manau labai nedidele dalis siu savininku paakotu ne viena simtuka kad issisterilizuot/-kastruot suni
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vienas-du-trys: 28 gegužės 2009 - 15:31
QUOTE(žostautė @ 2009 05 28, 16:11)
O tai išeitis kokia? Sėdėt ir nieko nedaryt? Nes "ką gi mes galim padaryt"? Laukti, kol ateis kažkas didelis ir stiprus ir padarys tvarką?


Išeitis visada yra. Bet tame ir bėda, kad visi tik peza, piktinasi, konstruktyvumo nulis. Ir didžiausia bėda, kad pirkėjai yra dezinformuojami ir išdūrinėjami tiek daugintojų tiek ir veisėjų. Ir paskui mes stebimės, kodėl žmogus perka bedokumentinį šuniuką už kelis šimtus litų, o ne dokumentuotą už kelis tūkstančius. O kol perka mielieji, kol yra paklausa, tol ir bus pasiūla. Nes būtent paklausa gimdo pasiūlą o ne atvirkščiai.
Todėl kovą su daugintojais reikėtų pradėti nuo savo kiemo. Kiekvienas veisėjas turėtų savęs pirmiausia paklausti kuo jis skiriasi nuo daugintojo, iš esmės. Ką jis gali pasiūlyti pirkėjui? Ar jis pasiūlo daugiau nei daugintojas? Ar gali pasiūlyti ką nors daugiau?
Mano akimis problema išsprendžiama labai elementariai ir paprastai. Bet pakuždėsiu Jums paslaptį.. blush2.gif Didelė dalis tų, kurie laiko save veisėjais, nieko nenori siūlyt. Ir nesiūlys. Jiems paprasčiau skalambyt per forumus briedą, kad neva kilmės dokumentai tai yra sveikatos ir stabilios psichikos garantas. Ir dar pasiūlyt pasirašyt drakonišką sutartį, kur veisėjas bus už nieką neatsakingas, o pirkėjas prigąsdintas ir baudžiamas dėl kiekvieno pirstelėjimo į kairę..
Apsidairykit, daugybė pavyzdžių aplinkui.. Kol bus toks bespredelas, tol situacija nepasikeis ir daugintojai klestės. Ir jokios privalomos visuotinės kastracijos nepadės, nes dauginti lygiai taip pat sėkmingai galima ir dokumentuotus šunis.
Atsakyti
QUOTE(Vicious Vici @ 2009 05 28, 16:29)
prie ko čia šuo, aš dabar apie moteris biggrin.gif  mirksiukas.gif

blink.gif rolleyes.gif
O kuo gi šiuo atveju dėtos moterys? unsure.gif
Atsakyti
[quote=Seterių_mama,2009 05 28, 16:33]
nes dauginti lygiai taip pat sėkmingai galima ir dokumentuotus šunis.
drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sagyte: 28 gegužės 2009 - 15:44
QUOTE(Borzika @ 2009 05 28, 16:36)
blink.gif  rolleyes.gif
O kuo gi šiuo atveju dėtos moterys? unsure.gif

tiesą pasakius - iki galo nežinau, nes nelabai supratau zay postą... ir tiesiog pasvarsčiau...
juk reproduktinę sistemą turim ir mes, moterys, bet ar kiekviena negimdžius serga vėžiu, o gimdžiusi - ne?
čia slidus reikalas ir todėl aš nesuprantu kaip vienareikšmiškai galima būti už sterilizacijas? aš suprantu, kad labaiiiiiii ilgai mąsčius, svarsčius, skaičiavus statistikas ar pan., jei tokios yra įmanomos ir prieinamos galima priimti sprendimą: vieną ar kitą, nu bet kad tai būtų privaloma ir visuotinė propaganda pjaustytis ar pjaustyti tuos, kurie negali pasipriešinti, už kuriuos mes sprendžiam - tai aš visai nesutinku ir nesutiksiu net tuomet, jei mano pačios šuo nukentės, nes nebuvo sterilizuotas... nes žinau kelis senus šunis, kuriems nieko nedaryta ir viskas ok. O be to nežinosiu kaip atrodytų maniškės gyvenimas, jei būtų išsterilizuota.
Manau, kad tai nelabai išsprendžiamas klausimas šiai dienai, gal po n metų jau turėsim kažkokias naujas, tikslias statistikas ar dar kitokius būdus...
Atsakyti
QUOTE(Seterių_mama @ 2009 05 28, 16:10)
Bet kaip tą įgyvendint? Pati procedūra kaip turėtų atrodyt? Ir ar yra bent viena šalis pasaulyje, kur visi neveisliniai šunys priverstinai ir ne išimčių yra kastruojami neatsižvelgiant į jų šeimininkų pageidavimus?


Kalifornijoje buvo bandoma įgyvendinti, o gal jau ir veikia tvarka, kad visi gyvūnai turi būti kastruoti/sterilizuoti suėjus tam tikram amžiui, bet šeimininkai turi teisę įsigyti leidimą to nedaryti ar kažkaip panašiai.. gaila, dabar niekaip nerandu to saito
Atsakyti
QUOTE(zaliaslangelis @ 2009 05 28, 17:01)
Kalifornijoje buvo bandoma įgyvendinti, o gal jau ir veikia tvarka, kad visi gyvūnai turi būti kastruoti/sterilizuoti suėjus tam tikram amžiui, bet šeimininkai turi teisę įsigyti leidimą to nedaryti ar kažkaip panašiai.. gaila, dabar niekaip nerandu to saito


Šiaip tai manau, kad visi gyvūnai iš prieglaudų, kuriem suteikiamas antras šansas ir jie yra "įvaikinami" privalo būti kastruoti. Amerikoje kiek žinau taikoma tokia praktika. Taip pat taikomi apribojimai įvairioms veislėms - kiekviena valstija turi savo draudžiamų veislių sąrašą, kurių negalima auginti miestuose, leidžiama tik priemiesčiuose, nuosavuose namuose su privačia aptverta teritorija. Taip pat USA žmonės visokiais būdais skatinami sterilizuoti gyvūnus - sterilizavus, jie visam laikui atleidžiami nuo mokesčių už gyvūną, be to vykdomos įvairios programos, kai privatūs fondai dengia socialiai remtinų žmonių gyvūnų sterilizaciją..Be to veterinarija yra smarkiai pažengus į priekį, diegiamos naujausios technologijos, pvz. žaizdų klijavimas bioklijais, kurie pagreitiną gijimą ir regeneraciją.
Bet kad sterilizacija būtų priverstinė.. Aš tai nelabai įsivaizduoju, kaip galima būtų tai apibrėžti teisiškai.. Juk gyvūnas tampa žmogaus nuosavybe ir niekas negali priversti sterilizuoti, jeigu pvz. a kaip savininkas nenoriu rizikuoti gyvūno sveikata ir gyvybe. Vie pooperacinių komplikacijų momentas..arba reakcija į narkozę. Šuo gali mirti ant operacinio stalo. Prieš operaciją turėsiu pasirašyt popierių, kad suvokiu pasekmes ir neturėsiu pretenzijų. Nes tai mano sprendimas, pasvėriau visus už ir prieš. Bet jeigu mane privers tai padaryt prieš mano valią? Aš tikrai tokio popieriaus nepasirašysiu. Jeigu šuo numirs ant stalo arba dėl pooperacinių komplikacijų? Kas apmokės tą operaciją ir kas kompensuos man mano nuostolius? Šuns netektį?
Gal Amerikoj tai ir būtų įmanoma kažkaip įgyvendit.. Bet ES tikrai be šansų.
Atsakyti
QUOTE(Vicious Vici @ 2009 05 28, 16:59)
tiesą pasakius - iki galo nežinau, nes nelabai supratau zay postą... ir tiesiog pasvarsčiau...

Tuo tarpu aš zay kuo puikiausiai suprantu ir jos išsakytai nuomonei pritariu, juolab kad auginu 2 dideles beveisles kalaites.

QUOTE(Vicious Vici @ 2009 05 28, 16:59)
juk reprodukcinę sistemą turim ir mes, moterys, bet ar kiekviena negimdžius serga vėžiu, o gimdžiusi - ne?

Gal dar suprasčiau, jei taip rašytų visiška naujokė šunų auginime, bet iš tavęs tokius žodžius girdėt...ką aš žinau...ax.gif

QUOTE(Seterių_mama @ 2009 05 28, 17:22)
Šiaip tai manau, kad visi gyvūnai iš prieglaudų, kuriem suteikiamas antras šansas ir jie yra "įvaikinami" privalo būti kastruoti.

drinks_cheers.gif Būtent tokius šunis + šunis, pridaugintus neatsakingų personų, aš ir turėjau omeny.

QUOTE(Seterių_mama @ 2009 05 28, 17:22)
Aš tai nelabai įsivaizduoju, kaip galima būtų tai apibrėžti teisiškai...

Ir aš nelabai, nes neturiu teisinio išsilavinimo verysad.gif Tačiau manau, kad tai yra įmanoma.
Atsakyti
QUOTE(Borzika @ 2009 05 28, 16:45)
Ir aš nelabai, nes neturiu teisinio išsilavinimo  verysad.gif Tačiau manau, kad tai yra įmanoma.

Kas? Priverstinė sterilizacija?
Aš asmeniškai visom jėgom kovočiau prieš tokią prievartą.
Taip pat niekada nepirkčiau šuniuko, net jei norėčiau pet'o, jei sutartyje būtų punktas dėl priverstinės sterilizacijos.
Atsakyti
Kas liecia JAV, tai ten kiek valstiju tiek ir istatymu. As zinau , kad Pensilvanojoje, kastruotiems sunims zymiai mazesni mokesciai, draudimas, apsilankymai pas veta. Jei neturi veislyno, ar veislyno sutikimo kergimui kergt negali. Jei surizikuosi iskart busi iskustas ir sumokesi labai dideles baudas. Amerikoj viskas reguliuojama per pinigines baudas.( 0 jos ten dideles kaku nesurinkai 200JAV doleriu).Suo neregistruotas bauda -300dol., neturi pakabuko su vardu ir seimininko telefonu- vel bauda. Amerikonui ir i galva nesaus bandyt apeit istatyma . Parasyta reiskia sventa
Atsakyti