Įkraunama...
Įkraunama...

Daugintojų etika ir pataikavimas rinkos skoniams

QUOTE(BlueBelton @ 2006 08 29, 15:45)
Žinoma, kad gali.. Mes jau juk buvome sutare, kad šuniuko pirkimą galima prilyginti iš esmės loterijai. Tik palyginkime kur didesnė tikimybė išlošti, t.y nusipirkti normalų, sveiką ir atitinkantį standartą šunį?  smile.gif 
O apie vokiečius turėtų būti atskira tema.. Visgi veislės populiarumas žiauriai kenkia veislei..

Jei bedokumenčiai yra dvorniukai, tai apie kokį tada standarto atitikimą kalbam? smile.gif Tik norėjau pasakyti, kad perkant ne tik iš nelabai žinomų, bet ir iš gerų evislynų, nuo gerų tėvų reikia žiūrėti ką perkti, susižinoti kiek galima daugiau ne vien apie tėvus, o ir apie senelius, prosenelius ir kiek įmanoma tolimesnes kartas, nors kai mes saviškį pirkom atrodė viskas gerai ir jokių baimių ar nervingumo nebuvo, o atsidūrus namie ar išėjus pasivaikščioti kuo toliau, tuo labiau pradėjo lįsti visi šie dalykai. Kažkiek padėjo socializacija (tampiausi jį kur tik galėjau ir į parodas tempaiusi pasivaikščioti kuo dažniau), bet kas paveldėta, to "neišmuši". Ir dar užbėgant už akių iš karto pasakau, kad tai nebuvo auklėjimo klaidos(žinoma, jų buvo, bet ne šioje vietoje), nes prieš įsigijant daug domėjausi, rinkau info ir tik po dviejų su viršum metų gavau išsvajotajį vokietį. smile.gif na bent jau džiaugiuosi, akd vokiečiu išaugo, o ne šuo laikos snukiu, riesta uodega, kaip kad atsitiko kaimynams(aišku šuo nekilmingas), o jie dar vis šventai tiki, akd pas juos vokietis. ax.gif Bet kaip jau ir sakiau sakiau kitas šuo būtų tik su dokumentais. Nors buvau sau prisiekusi, kad namie daugiau nebebus bedokumenčių šunų (tikiuosi nelipinsit snobizmo), bet taip jau atsitiko, kad pamačiau fotkėje parduodamą jorkytę ir supratau, kad jokio kito jorko nenoriu ir net padėjau tuo atveju toli savo įsitikinimą "tik kilmingas". biggrin.gif Na kaip bus su ja dar bus matyt.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kedra: 29 rugpjūčio 2006 - 15:10
QUOTE(Kedra @ 2006 08 29, 16:07)
Jei bedokumenčiai yra dvorniukai, tai apie kokį tada standarto atitikimą kalbam? smile.gif


Na aš ne taip išsireiškiau.. tiesiog norėjau pasakyti, kad perkant be dokumentų šuniuką, jis gali išaugti net nepanašus į norimą veislę.. Na tarkim girdėjau (berods manjana pasakojo, nors bijau dabar sumaišyt), kad yra toks veikėjas kuris kryžmina airių seterį su gordonu ir visus juodus šuniukus parduoda, kaip gordonus, o raudonus kaip airius biggrin.gif Na šiaip juokingai graudu..

QUOTE
Tik norėjau pasakyti, kad perkant ne tik iš nelabai žinomų, bet ir iš gerų evislynų, nuo gerų tėvų reikia žiūrėti ką perkti, susižinoti kiek galima daugiau ne vien apie tėvus, o ir apie senelius, prosenelius ir kiek įmanoma tolimesnes kartas


Bet juk tai ir yra apgalvotas, apsvarstytas šuniuko pirkimas, o ne nuėjau į turgų pirkti bulvių,pamačiau mažus škotų terjerus ir nusipirkau šuniuką, o paskui išauga iš to mielo padarėlio nežinia kas unsure.gif
Niekas neneigia, kad kartais net ir geriausiuose veislynuose gimsta pet'ai, o kaip jau juos veisėjai parduoda, tai čia jų sąžinės reikalas. Todėl paprastai šuniuko pirkimas ir trunka labai ilgai, nes iš pradžių tiek normalūs veisėjai, tiek pirkėjai nori bendrauti, susipažinti vieni su kitais.. Pirkėjai turėtų susipažinti su veisėjų veisiamais šunimis, jų linijomis.. Taip pat pirkėjams labai praverstų susisiekti su kitais žmonėmis, pirkusiais iš tų veisėjų šuniukus, pabendrauti galų gale su tais šunimis.. Žmonės kažkaip kartais keistai vertina šunis, kai kalba eina apie pirkimą; jie įsivaizduoja, kad čia kaip parduotuvėje - užsimaniau šiandien šuns, tai ryt ir turiu.. O bedokumenčių rinka yra labai didelė, nes tokiems daugintojams dažniausiai terūpi užidirbti, tai jie ir patenkina tokių žmonių lūkesčius. Tik kad labai dažnai žmonės nukenčia dėl to, daugintojai, žinoma, sulaukia neblogo pelno..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo BlueBelton: 29 rugpjūčio 2006 - 18:10
QUOTE(manjana @ 2006 08 29, 13:18)
Labai keista ginčytis su anonimu. Kas vis tik tas žmogutis? Gal jis pats priklauso tik "daugintojų su dokumentais" kategorijai, todėl jam viskas atrodo labai lengva ir pigu? smile.gif
Aš sakyčiau, Lietuvoje keletas (na gal keliolika) veislynų yra verti LABAI gero veislyno vardo. dauguma tikrai verti veislyno vardo. Na, žinoma, yra ir tokių, kurie to vardo neverti - bet tvirtinti, kad dauguma neverti, gal truputį per drąsu, ką? Ar taip jau gerai nusimanai kinologijoj, kad galėtum nepažįstamus žmones kaltinti tokaiis dalykais?

va va įrodymas, kad pro pirštus skaitot mano postus ir tik užpuolinėjat po to doh.gif taigi pabrėžiau, kad čia ne mano mintys, o tas kinologas man taip sakė mirksiukas.gif beje, rodos jis pats neveisia šunų, tik kitokius gyvūnėlius, bet negaliu tvirtinti unsure.gif jis yra kaip pirmininkas ar prezidentas (nežinau kaip tiksliai jis ten vadinasi).
Bet... jeigu kinologijos vienas iš viršenybių man taip sako, tai kaip man netikėti iš tikrųjų unsure.gif jūs gi čia rašydamos ir visokius pavyzdžius pateikdamos irgi norit mane bei kitus įtikinti. Aš nežinau kuriais man tikėti.
Bet man ir nerūpi taip labai kaip gali pasirodyti mirksiukas.gif tiesiog visada yra ir kita reikalų pusė: čia kaip pavyzdys - vienam dokumentuotas vis serga, o kitam be dokų sveikas ar pan. mirksiukas.gif
todėl nesuprantu, kodėl taip aršiai ginate tik vieną pusę unsure.gif
aš juk niekur neparašiau, kad pirkti tik be dokų ar tik su dokais, rašiau tik kad daug kas priklauso ir nuo sėkmės, ir iš viso nuo supratimo apie vieną ar kitą veislę smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Dianela @ 2006 08 29, 13:28)
kalbėjau su vienu iš garsių kinologijos atstovų
Spėju dėdė su ūsais  doh.gif

QUOTE(Dianela @ 2006 08 29, 13:28)
kalbėjau su vienu iš garsių kinologijos atstovų
Spėju dėdė su ūsais  doh.gif

ne tas apie ką galvojat, tas be ūsų lotuliukas.gif na taip, aš tą tiksliai žinau, kad jis tame mieste yra krūčiausias bigsmile.gif o iš kur žinau, čia jau mano reikalas mirksiukas.gif
nebijokit, nieko tokio blogo jis nesakė, tiesiog tai, kad ne visi šitaip jau stengiasi gerinti ir gryninti veislę ir jo paskaičiavimais, net pats kritiškiausias kalės nėštumas ar gimdymas ir priežiūra po to šitiek daug nekainuoja smile.gif gal didelio pelno ir nėra, bet ir ne nuostoliai kaip kai kas bando įrodyti mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(Dianela @ 2006 08 29, 13:28)
kalbėjau su vienu iš garsių kinologijos atstovų
Spėju dėdė su ūsais  doh.gif

QUOTE(Dianela @ 2006 08 29, 13:28)
kalbėjau su vienu iš garsių kinologijos atstovų
Spėju dėdė su ūsais  doh.gif

ne tas apie ką galvojat, tas be ūsų lotuliukas.gif na taip, aš tą tiksliai žinau, kad jis tame mieste yra krūčiausias bigsmile.gif o iš kur žinau, čia jau mano reikalas mirksiukas.gif
nebijokit, nieko tokio blogo jis nesakė, tiesiog tai, kad ne visi šitaip jau stengiasi gerinti ir gryninti veislę ir jo paskaičiavimais, net pats kritiškiausias kalės nėštumas ar gimdymas ir priežiūra po to šitiek daug nekainuoja smile.gif gal didelio pelno ir nėra, bet ir ne nuostoliai kaip kai kas bando įrodyti mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(BlueBelton @ 2006 08 29, 14:59)
Va va.. labai pažįstama situacija.. Mūsų vieni kaimynai yra tokie irgi asocialūs.. Na supraščiau jei tai būtų kitokia vislė.. na gal šuo prisitaikytų.. bet pirkti be dokų šarpą su jo visom alergijom  doh.gif

nu tai va, juos ir reikėjo šviesti, o ne forumiečius, kurie šunų negalabija ir dievina tokius, kokius turi smile.gif
Atsakyti
QUOTE(*VICI* @ 2006 08 31, 11:25)
ne tas apie ką galvojat, tas be ūsų lotuliukas.gif na taip, aš tą tiksliai žinau, kad jis tame mieste yra krūčiausias bigsmile.gif


Tai ko pavardės nesakai? Jis ką, turi ką slėpti?

QUOTE
ojo paskaičiavimais, net pats kritiškiausias kalės nėštumas ar gimdymas ir priežiūra po to šitiek daug nekainuoja smile.gif gal didelio pelno ir nėra, bet ir ne nuostoliai kaip kai kas bando įrodyti mirksiukas.gif



doh.gif lotuliukas.gif doh.gif lotuliukas.gif
Nu paskaičiuojam bigsmile.gif Neskaičiuojam mano kalės kainos, auginimo, parodų - dzin, čia hobis, nesvarbu. Skaičiuojam tik kergimą smile.gif Taigi, kalė jau paruošta, su reikiamais parodų įvertinimais, displazijos tyrimu (kainavo DAUG, nes ne Lietuvoj daryta), sveikatos tyrimais. Pradedam skaičiuot tik nuo čia, o kiek ten pinigų sukišta - nu jau tiek to smile.gif Taigi, mano svajonių patinas gyvena Olandijoj. Prieš važiujant keletą kartų reiks daryti hormonų tyrimus, nustatyti vaisingas dienas - nu, tarkim, 100 Lt. Kelionė pirmyn-atgal kainuos 3000 Lt kaip minimum. Kergimas - 700 eurų. Dar ten nakvoti reikės, viešbučių kainų nežinau, nu tarkim 200 Lt. Jau suskaičiavau 5750 Lt. Vėliau - echoskopija, kiek ten jinai, nu gal 50 Lt. Gimdymas, jeigu dar komplikuotas, irgi kainuos, nu bet nežinau kainų, tai tiek to. Palutės, šuniukų maistas - per pora mėnesių 400 Lt tikraiišeis, gal ir daugiau, nu skaičiuojam minimumą smile.gif Nukirmėlinimas, skiepai, čipavimas - priklauso nuo šuniukų skaičiaus, nu primetam bent 500 Lt, simboliškai smile.gif O dar visi dokumentais? Jie visi irgi kainuoja, nu, paprasti dokai 30 Lt šuniukui, eksportiniai daugiau; dar visokie veislyno registravimai, vados aktavimai ir pan irgi nebūna nemokamai. Nu primetam popierizmui 300 Lt. Ką turim? 7000 Lt išlaidų blink.gif Tarkim, visi šuniukai gimė geri, parodiniai, galiu visus parduot po 1500 Lt (o paprastai taip nebūna, kiti vis tiek būna pigesni). Taigi, man reikia bent 5 šuniukų, kad mano triūsas atsipirktų smile.gif O jeigu atsiveda tik 4? tik 3, 2 arba 1? O jeigu kalė lieka tuščia, ir aš sėdžiu su kokių 4000 Lt nuostoliu?

Sakote, ne nuostoliai, smulkmena ir tiek, ane lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(manjana @ 2006 08 31, 11:14)
Tai ko pavardės nesakai? Jis ką, turi ką slėpti?
doh.gif  lotuliukas.gif  doh.gif  lotuliukas.gif

šiaip tai mes kalbėjomės apie mažų veislių šunis, displazijos jiems netiriamos kiek žinau mirksiukas.gif
o dėl pavardės, tai savo irgi juk nesakau, nei tu man nesakai mirksiukas.gif aš jo neatsiklausiau, dabar negaliu skelbti schmoll.gif smile.gif
Papildyta:
ir dar... kalbėjome apie populiarias veisles, kur geras patinas gali ir kitoj gatvės pusėje gyventi smile.gif
Atsakyti
Dar turbūt plius bakteriologiniai ir chlamidijų tyrimai smile.gif Ir palutėm daugiau mestelk, nebūk optimistė biggrin.gif viena palutė ~ 1lt wink.gif

Aš tai net neskaičiuoju taip, nes sudepresuosiu matyt. Juo labiau, kad mano veislei yra įprasta atsivesti 1-2 šuniukus. tai už kiek tada man šuniukus parduoti, kad viskas atsipirktų? lotuliukas.gif

Taip šnekėt gali tik tie, kurie su tuo nesusidūrę ir neturi jokio supratimo. Aišku, jei šuo nuvedamas į dvi-tris parodas tik reikiamiems įvertinimams (o ne tampomas po įvairias šalis) ir kergia su vietiniu patinu, tada gal ir pelno gauna. Bet žmonės, kurie nori maksimalaus rezultato, dažniausiai lieka minuse, ir nemažam.
Atsakyti
QUOTE(BlueBelton @ 2006 08 22, 15:46)
Ogi labai paprastai gali uždrausti. Yra toks dalykas, kaip pirkimo-pardavimo sutartys. Ne vieno žymaus pasaulyje veislyno sutartyse yra įtraukiamas toks punktas, kad jei šuniukas užaugs su kokiais nors standartiniais nukrypimais ir nebus tinkamas veisimui, šeimininkai privalo kastruoti-sterilizuoti tą šunį. Taip pat yra ir toks punktas, kad jei šeimininkai nesilaiko veisėjų nurodytų punktų, tai veisėjai gali pasiimti antgal šunį ir tarkim šeimininkams atiduoti dalį sumokėtų pinigų. Aišku čia kiekvieno veislyno reikalas yra kokius punktus jie įtraukia į pirkimo-pardavimo sutartis..

smile.gif man tai truputi ziauroka-sterilizuoti suni.negi negalima tiesiog susitarti, kad suo nebus kergiamas.
Atsakyti
o kas čia žiauraus šuns gyvenimą prailginti, o patinui biškį smegenų spaudimą sumažinti. Tai kaip tik humaniškiau šuns atžvilgiu
Atsakyti
QUOTE(zay @ 2009 05 27, 17:41)
o kas čia žiauraus šuns gyvenimą prailginti, o patinui biškį smegenų spaudimą sumažinti. Tai kaip tik humaniškiau šuns atžvilgiu
4u.gif nezinau kaip patinams, bet esu skaiciusi, kad kaliu sveikatai sterilizacija yra kenksminga.gresia ivairios ligos, nutukimas.
Atsakyti
Aš esu sterilizavusi kelias savo kales, kai jau baigėsi reprodukcinis amžius ar jos buvo netinkamos veisimui, vieną specialiai dėl sveikatos, nes jai ant pienų liaukų atsirado augliai, o sterilizacija yra viena iš priemonių prieš piktybinius pieno laikų auglius, ačiū dievui liga jau antri metai neatsinaujina, o šiaip būtų reikėję metodiškai operuoti vis šalinant naujai priaugančius auglius, nes mažučiai kur buvo atsiradę su dideliu sustojo augę iš kart po sterilizacijos. Po šios operacijos žinoma kalės jau nebeserga ypač sunkia ir gyvybei pavojinga liga kaip piometra (gimdos uždegimas), nebelieka kai kurias kamuojančiu pasichologinių susirgimų-netikras nėštumas ir netikras šuniukų turėjimas.
Dėl nutukimo-reikia TIK pamažinti maisto normą ir jo nebus, iš vis nutukimą priskiriu ne prie šunų ligų, o prie jų šeimininkų neatsakingumo ir apsileidimo ligų.
kalės lieka tokios pat aktyvios, sargios, charakteris nei kiek nesikeičia jos tik išvaduojamos nuo bereikalingo gyvybinės energijos švaistymo savo reprodukciniam ciklui, o tai ilgina gyvenimą.
Būtų įdomu kokios ligos gresia sužinoti, nes per pastaruosius 10 metų ši procedūra man tik padėjo....
Atsakyti
QUOTE(liepa27 @ 2009 05 27, 17:58)
esu skaiciusi, kad kaliu sveikatai sterilizacija yra kenksminga.gresia ivairios ligos, nutukimas.

O ar skaitėt šias temas:
Kalytės sterilizacija.
Pasiguosiu, Pūlingas gimdos uždegimas.
Atsakyti
QUOTE(liepa27 @ 2009 05 27, 17:58)
4u.gif nezinau kaip patinams, bet esu skaiciusi, kad kaliu sveikatai sterilizacija yra kenksminga.gresia ivairios ligos, nutukimas.

Dėl nutukimo, tai reikia su šuniu užsiimti, duoti krūvio ir normuoti maistą, nedalinti visokių "žmogiškų" skanėstų nuo stalo. smile.gif Mano taksės atveju sterilizacija kaip tik būtų išgelbėjusi ir greičiausiai ji dar būtų ilgai su mumis gyvenusi, o susirgo gimdos pūliniu uždegimu ir deja išgelbėti nepavyko... rolleyes.gif
Atsakyti