Įkraunama...
Įkraunama...

Daugintojų etika ir pataikavimas rinkos skoniams

O vat dėl konkurencijos, tai tikrai suklydai wink.gif Niekada tie, kurie nori pigaus be dokų nepirks brangesnio...., o tie, kurie galvoja apie dokumentinį tikrai neieškos kitokio... wink.gif Tad konkurencijos kaip ir nėra smile.gif Ir tikrai, išsikasa net iš po žemių pirkėjai. Tad nebuvo niekur pasakyta, kad gimė šuniukai, o pirkėjų jau buvo thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Jolyte @ 2006 08 25, 11:14)
Diskutuojat čia beveik teoriškai. O parktiškai patyriau savo kailiu. Nesakau, kad visiems taip būna, bet va man buvo taip. Šuniukas be dokumentų, mylėjau be galo be krašto, tikrai pirkau geriausią maistą ir t.t.. Todėl sakyti, kad be dokų šunys šeriami prastai...nu daugiau negu netaktiška. Bet 5 mėn išryškėjo įgimtas smegenų, nervų, žodžiu vestibiuliarinio aparto sutrikimas. 4 mėnesiai vežiojimo pas vetus, aibė injekcijų vaistų ir t.t. priežiūra nemigo naktys (o su su dokais ar ne-vis tiek myli), rezultate teko užmigdyti. Dabar ieškau jau su dokumentais ir gana rimtais. Net gi ne dėl nuostolių piniginių, bet 4 mėnesius žiūrėti, kaip šuneliui nėra viskas tvarkoj su galva... nu patikėkit-moraliniai nuostoliai irgi dideli. va tokia mano patirtis, o ne teorija smile.gif

Puikiai Tave suprantu ir viską paskaičius man kilo labai panašios mintys.

Pati visą gyvenimą turiu šunis ir visi buvo be dokų, kadangi visi buvo sveiki tai na kaip ir supratau kam tie dokai reikalingi, bet tikriausiai vistiek ne iki galo. O pastarasis mano šuniukas (irgi be dokų), bet kaip ir veislinis turi visą krūvą ligų ir niekaip neištaisomą genetinį defektą, dėl kurio mums reikia daugiau pastangų dėti (vos ne nuolat jaučiama šiokia tokia įtampa), kad ji kuo ilgiau gyventų ir nereikėtų jos užmigdyti verysad.gif ir va po šito šunelio aš galiausiai supratau, kad niekad gyvenime nebepirksiu jokio šuns be dokų ir ieškosiu tik iš gerai žinomų veislynų, nes manau, kad dokai bent 85-90 proc tikrai apsaugo nuo genetinių ligų.

Ir dar noriu paklausti VICI, jei Tavo Džinė turėtų krūvą neišgydomų genetinių ligų, nuolat reikėtų lakstyti pas vetus ir pan., ar vistiek taip aršiai atstovautum dabartines savo pozicijas?

Ir dar pvz, be dokų jorkų pora atsivedė jorkiukų, užaugo tokie didesni nei tėvai, bet gi jorkai; tie didesni atsivedė- dar didesnių, bet gi irgi jorkai ir taip toliau.. ir galiausiai tie jorkai užaugtų iki, na tarkim spanielio dydžio, ar tai vistiek būtų tie patys jorkiukai, ar išliktų ta pati šitų mielų šunelių veislė?

tai vat manau, kad dokai ir reikalingi, kad jorkiukai visada išliktų tokie kokie yra; mažučiai, smulkučiai, mieli šunyčiai.
Atsakyti
QUOTE(*VICI* @ 2006 08 25, 11:30)
o dėl prieglaudos... lengva tau ją siūlyti, kažin ar pati nors vieną iš prieglaudos turi? unsure.gif aš tai iš TEN tikrai bijočiau imti dėl ligų ir pan. Nu čia jau tokia pas mane nuostata ax.gif

Aš neturiu šuns iš prieglaudos, bet aš ir šunų be dokumentų neperku...
Saviškę "vokietę" be dokumentų gavau dovanų, taigi pati to nenusprendžiau. Dabar perku antrą šunį ir tikrai ilgai ieškojau to veislyno, iš kurio norėčiau imt šuniuką g.gif Su pirmuoju veislynu neišėjo - ieškojau antro, ir mano šuns paieškos užsitęsė daugiau negu pusmetį g.gif
Imu kilmingą su dokumentais, nes man labai smagu atrodo dalyvauti parodose. Ne veisimui. Nors ką gali žinot, gal super geidžiamas čempionas užgaus smile.gif

Jei tų parodų nenorėčiau, tikrai važiuočiau į prieglaudą arba pasiimčiau kokį dovanojamą dvorterjerą...
Bet tikrai nei už ką nepirkčiau "veislinio" be dokumentų schmoll.gif
Ir jau ne vieną kartą anksčiau parašiau, kodėl g.gif
Atsakyti
QUOTE(*VICI* @ 2006 08 25, 11:30)
na tai tau gal ir verti, bet kai kurioms kitoms čia pasisakiusioms, matyti kad taip neatrodo blink.gif
o dėl prieglaudos... lengva tau ją siūlyti, kažin ar pati nors vieną iš prieglaudos turi? unsure.gif aš tai iš TEN tikrai bijočiau imti dėl ligų ir pan. Nu čia jau tokia pas mane nuostata ax.gif



Ką tu čia nusišneki.. Aš turėjau savo dvornių a la kolį. Vistiek man geresnio šuns nebus. Yra ir bus labai gerų šunų, super draugų, bet tokio pačio nebus niekada, visi bus kitokie ir savaip 'geriausi'. Ir aš jo nepirkau, nes niekada gyvenime nepalaikiau daugintojų. Aš tiesiog jį priglaudžiau, nes jei nebūčiau paėmus jį būtų sušaudę. Taip jis senatvėje kentėjo labai nuo displazijos ( na negaliu garantuot 100% bet klinikiniai požymiai buvo būtent displazijos), sąnarių ligų ir dar daug dėl ko, todėl ir pasakiau, kad kitas šuo bus tik iš tų žmonių kurie kruopščiai dirba prie veislės gerinimo. Savo šunį palaidojau praitą rudenį, dar dabar šeima sunkiai atsigauna po netekties.. Bet vėlgi neprivalau aš čia nei teisintis nei ką. Visi sėdintys čia myli savo šunis, kitaip niekas čia nesėdėtų ir nediskutuotų.


QUOTE
nu matai aš irgi ne veisėja ir visiškai nešąliška, bet matyt Blue Belton yra kitos nuomonės lotuliukas.gif
Blue Belton, Jeannie susilaukė šuniukų biggrin.gif gal norėtum? mirksiukas.gif  biggrin.gif


Taip aš kitos nuomonės. Kaip ir sakiau toks aršus neteisybės gynimas leidžia suprasti, kad arba tu turi kompleksą arba ateityje ketini atidaryti fabrikėlį, nes apie pinigus kalbi tik tu jeigu ką.
O dėl konkurencijos absoliučiai niekas čia nebijo ir nesijaudina. Juolab kad veisėjai su daugintojais neturi dėl ko konkuruoti. O žiūrint iš mano pusės man išvis visiškai vienodai, nes mano mylimos veislės atstovų, dalyvaujančių parodoje Lietuvoje yra vienas, kuris dabar saldžiai miega ant lovos ir kažką sapnuoja tongue.gif O bedokumenčių jų yra keli tik, taip pat yra ir su dokumentais veistų Lietuvoje, bet to veislyno jau nėra, o paskutinei vadai yra 4-5 metai, taip kad dėl mano mylimos veislės gadinimo man yra visiškai ramu, nes kolkas Lietuvoje to padaryti neįmanoma. O konkurencija man išvis negalioja, nes nesu veisėja ir beto auginu patiną, o ne kalę tongue.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo BlueBelton: 25 rugpjūčio 2006 - 13:32
Beje, gerų veislynų šuniukai dažnai būna dar prieš gimstant visi rezervuoti smile.gif pati su tuo susidūriau, kai ieškojau.
Šunys kalba patys už save.
Nemanau, kad jiems reiktų daugintojų konkurencijos bijot...
Papildyta:
QUOTE(Kenya @ 2006 08 25, 13:37)
Skaičiau, kad labai plačiai čia vakar kalbėjote apie mini šuniukus. Va jums, nauja veislė:

Parduodame 11 mėn. mini auksaspalvį retriverį, patinėlį. Mama- amerikiečių grynaveislė spanielė, tėtis-grynaveislis auksaspalvis retriveris. Šuniukas sveikas, skiepytas, tvarkingas, savo reikalus atlieka tik lauke, moka paduoti leteną, atsisėsti, žino savo vietą, paklusnus, labai meilus, maistui neišrankus, augintas nuo 1,5 mėn. Prašome kreiptis tuos, kurie myli šuniukus ir turi sąlygas jiems skirti daugiau dėmesio.

Dar reikia komentarų?

SKaičiau kažkur, va tik niekaip neatgaminu kur, apie tokias veisles biggrin.gif
Kažkur pasaulyje jos turi netgi savo pavadinimus, tame internetiniame puslapy buvo net ir nuotraukos jų sudėtos blink.gif
Tie šunys - na kaip kažkokių dviejų FCI pripažįstamų veislių deriniai... blink.gif
Pvz šiuo atveju būtų kas nors panašaus į naują veislę "spanieltriveris" unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Acacia: 25 rugpjūčio 2006 - 13:39
QUOTE(Acacia @ 2006 08 25, 14:49)
SKaičiau kažkur, va tik niekaip neatgaminu kur, apie tokias veisles biggrin.gif
Kažkur pasaulyje jos turi netgi savo pavadinimus, tame internetiniame puslapy buvo net ir nuotraukos jų sudėtos  blink.gif
Tie šunys - na kaip kažkokių dviejų FCI pripažįstamų veislių deriniai...  blink.gif
Pvz šiuo atveju būtų kas nors panašaus į naują veislę "spanieltriveris"  unsure.gif


Gal čia? smile.gif
http://www.dogbreedi...m/poodlemix.htm
Atsakyti
QUOTE(Rida_R @ 2006 08 25, 16:57)
O vieni žmonės pamatę mano Torą (ale prancūzų buldogą) manęs paklausė ar aš esu įsitikinusi, jie tvirtino, kad tai bostono terjeras  hihihi.gif


Nu žinai, jis tikrai panašus į Bostono terjerą, gal net panašesnis nei į prancūzų buldogą biggrin.gif

Atsimeni, kažkada sakiau, kad agility sportuoja daug kūdų pranc. buldogų? Pasirodo, ten Bostono terjerai biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(manjana @ 2006 08 25, 17:01)
Nu žinai, jis tikrai panašus į Bostono terjerą, gal net panašesnis nei į prancūzų buldogą biggrin.gif


Tai gal jau pradėti tvirtinti, kad aš turiu bostono terjerą hihihi.gif
Atsakyti
QUOTE(Rida_R @ 2006 08 25, 17:03)
Tai gal jau pradėti tvirtinti, kad aš turiu bostono terjerą hihihi.gif


Nu, praktiškai gali tvirtinti ir vienaip, ir kitaip biggrin.gif Ir dar gali turintiems prancūzus įrodinėti, kad jeigu Toras turėtų dokumentus, tai leimėtų visas pirmas vietas parodose tarp prancūzų; nu o turintiems Bostono terjurus gali įrodinėti lygiai tą patį, tik jau kaip apie kitą veislę biggrin.gif
Atsakyti
Čia jau šuns be dokumentų privilegija-jis gali būti bet kokios veislės, pagal situaciją, man rodos kartais tie šunelių kepėjai taip net tuos šuniukus pardavinėja-reikia jorko-prašom yra, o jums pudeliuko, vat jo broliukas tikras pudeliukas biggrin.gif
O šiaip kai šuniukas yra juo jau reikia rūpintis ir ačiū dievui, kad jis patenka į mylinčius namus, šiuo atveju reik gailėtis šuniukų mamos, kuriai kai jos vaikai labai sėkmingai išsivažinėja po naujus namus neužilgo tenka gimdyti vėl verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(zay @ 2006 08 25, 19:11)
man rodos kartais tie šunelių kepėjai taip net tuos šuniukus pardavinėja-reikia jorko-prašom yra, o jums pudeliuko, vat jo broliukas tikras pudeliukas biggrin.gif


Taip taip!
Va, pacituosiu vieną savo susirašinėjimą. Žmogaus vardo neminėsiu, ir šuniuko nuotraukų nerodysiu, nes tai būtų neetiška to žmogaus atžvilgiu.

Matyt, šuniuką nudažė tam, kad galėtų parduoti ir kaip taksą, ir kaip toiterjerą, priklausomai nuo to, kokios veislės norės pirkėjas...

XXX: Labas vakaras labai prašau parašyti, mes nusipirkom taksiuką juodą su įrudžiu, o dabar jam 2 mėn ir atsiranda baltų plaukų ant ausų, nugaros, krūtinės. Taip pat ant ausų atsirado rudos dėmės. Mes tėvų nepažiūrėjom, pirkom per internetą, pasitikėjom žmonėm sakė kad tėvai taksai.Kur būtų galima sužinoti ar mūsų šuo taksas. Taip kai skaitau internete taksų standartą tai viskas maždauk atitinka, gal tai gali būti marmurinis, kad taip spalvą keičia. Iš anksto ačiū.

: Veislė turi būti įrašyta kilmės dokumentuose smile.gif
Jei perkat "veislinį" be dokumentų, tai galit tikėtis bet kokių siurprizų.
Atsiųskit nuotrauką, pažiūrėsiu, kas ten per dėmės.

XXX: Labas vakaras čia jis taip atrodė kaip pirkom, o dabar atsiranda baltų plaukų ir ant ausų rudų dėmių. Ar čia taksiukas. Sakė,kad užaudęs svers 2 kg ar taip gali būti.

: Na, šitoj nuotraukoj nieko nesimato.
Paskiri balti plaukeliai gali užaugti mikrotraumų vietose - maži šuniukai, kai auga, gana stipriai vienas kitą kandžioja aštriais dantukais.
Rudos dėmės ant ausų gali būti tiesiog pernelyg išplitęs įrudis. Kartais tokios atsiranda ir ant šlaunų. Tačiau nematydama negaliu pasakyti ar čia tikrai tas atvejis.
Užaugęs tikrai svers ne du kg smile.gif Jei abu tėvai taksai. Nebent vienas iš tėvų būtų toiterjeras.
Svers nuo 5 iki 9 kg.

Nesusilaikau nepasakius - o kodėl gi prieš pirkdami nematėt reikalo daugiau susižinot, pasikonsultuot su išmanančiais žmonėmis? O dar kokio amžiaus jį pirkot, jei jam dabar 2 mėnesiai? Mėnesio? Taigi siaubas.
Patarčiau nesukti galvos dėl jo spalvos ir kitų dalykų. Turit šuniuką ir tiek. Mylėkit, rūpinkitės, ir to pakaks.

XXX: Labas vakaras gal galit padėti ir pasakyti ar čia taksas. Pirkom kaip triušinį taksą, o dabar nežinom kas čia per šuniukas. Kai pirkom jis buvo juodas su įrudžiu, o dabar atsirado dėmės. Įdėjau nuotrauką, čia jam 2,5 mėnesio, sveria 1,5 kilogramo. Ačiū.

: Labai simpatiškas šuniukas. Vienas iš tėvų neabejotinai buvo taksas, tačiau tik vienas. Kojų proporcijos - visai ne takso, ir ausys, ir snukis.
Spalva - marmurinė.
Nagų galiukus reikėtų nukarpyti.

XXX: Labai ačiū. Negalvojom,kad taip žmonės apgaudinėja, nes sakė, kad tai taksiukas, bet kai pirkom reikėjo pagalvot, nes iš karto buvo kažkas netaip, nes neparodė tėvų. Bet kaip rašė internete, kad abu tėvai taksai, o tėvas čempionas. Ką padarysi gaila kad taip žmonės apgaudinėja. Ačiū

: Nėr už ką.
Labiausiai mane pritrenkė tas faktas, kad šuniukas tikriausiai buvo... nudažytas.

XXX: Mes ir taip su vyru iš pradžių galvojom kad jis nudažytas, nes kai tik nusipirkom tai jis draskėsi, laižė tą kailį, bet pagalvojom, kad išsigalvojam patys, nes supratimo apie tai neturim.Ir tas kailis pradėjo keistis kaip tik nusipirkom. Ir dar sumokėjom 350 litų. Nu ką padarysi yra tokių žmonių kurie taip elgiasi.

: Dar gerai, kad vargšas neapsinuodijo...
Galėsit man ir vėliau atsiųsti jo nuotraukų? Įdomu, kaip jis augs.
Spėju, kad vienas iš tėvų galėjo būti toiterjeras, bet galiu ir klysti.

XXX: Labas vakaras čia įdedu šuniuko nuotrauką. Gal mus atsimenat čia rašo kur pirko taksiuką ir mus apgavo. Tai gal galit dabar pasakyt į ką jis panašus. Nes tokių šuniukų niekur nematėm. Kokie šunys turi tokį dėmėtą kailiuką. Ačiū.

: Labas,
Atsimenu, ir vis pagalvoju kaip jums sekasi.
Labai simpatiškas šuniukas. Be jokios abejonės jis turi taksų kraujo. Spalva visiškai kaip marmurinio takso. Vienas iš tėvų greičiausiai buvo marmurinis taksas, ir spalvą šuniukas matyt paveldėjo iš jo. Štai panašios spalvos pavyzdys (tik ten šokoladinis marmuras):
http://mokko-maksimum.boxmail.biz/
Spalva absoliučiai normali, tačiau visa kita - ne visai būdinga taksui.
Jei pavyktų, būtų įdomu pamatyti nuotrauką stovėsenoje iš profilio. Taip pat įdomu kiek jis sveria. Kokius 7 kg? Iš nuotraukos sunku spręsti.
O kaip charakteris?

XXX: Sveiki, sveria jis 8 kg. Charakteris kaip tikro vyro, pripažįsta tik viena šeimininką. Lauke kai vedžiojam tai ant svetimų nepuola, namuose jau nesisioja nuo 5 mėnesių. Taip draugiškas visada sekioja paskui mane.

: Svarbiausia - geras charakteris.
Manau, galima jį laikyti "pusiau taksu", iš takso paveldėjusiu labai daug išvaizdos ir charakterio bruožų.
Atsakyti
lotuliukas.gif DaivaD - va kaip puiku už 350Lt nusipirkti visišką mišrūną.
Mačiau prieš kelias savaites "japonų chino" šuniuką biggrin.gif Gražus dėmėtas šunytis, mažas, gauruotas, plaukuota, neplokščia nosyte biggrin.gif Pasakiau žmonėms tiesą. Jie klausia: tai mus apgavo ar ne? Atsakau, kad priklauso nuo to kiek mokėjo. Pasirodo 70Lt - už sveiką, gražų, prižiūrėtą, mažaūgį šunyti. Manau jų neapgavo - jiems buvo neitin svarbu veislė, tik kad šuniukas užaugtų nedidelis smile.gif
Bet kitus apgauna, ir apgauna žiauriai... Kaip jau sakyta ne vieną kartą - moka už šunelį 1000Lt, perka draugą 10čiai metų, o net nepasidomi kaip turi atrodyti perkamos veislės šunelis. Perka kur nors degalinėj, prieblandoj ir paskui stebisi, kad išdūrė kaip mažus vaikus doh.gif
Atsakyti