Įkraunama...
Įkraunama...

***Sonatinos receptų gerbėjos***

QUOTE(mentuske @ 2009 06 04, 14:02)
Vienas valgomas šaukštas lygus 25g miltų,tai 500g=20 v.š.miltų smile.gif



ACIU wub.gif
Atsakyti
Labutis visoms tongue.gif , esu nuolatos įlindusi į Sonatinos receptukus, man jie visi skanūs, įdomūs ir svarbiausia viskas suprantamai parašyta. Daug ką jau gaminau, o šiandien išbandžiau Kopūstų ir kalafiorų apkepą thumbup.gif thumbup.gif . Didelis ačiū Sonatina clap_1.gif
Atsakyti
Noriu ir aš prisijungti prie Sonatinos gerbėjų ax.gif
Esu gaminusi kelis patiekaliukus, tai nusivilti tikrai neteko... šiandien keliausiu į parduotuvę nusipirkti reikiamų produktų tortui "Marsas" tikiuosi šiuo skanumynu neteks nusivilti... kažin ar galima į jį nedėti tų šokoladukų, o tarkim vietoj jų dėti kokių vyšnių?
Atsakyti
QUOTE(geneira @ 2009 06 05, 13:52)
Noriu ir aš prisijungti prie Sonatinos gerbėjų  ax.gif
Esu gaminusi kelis patiekaliukus, tai nusivilti tikrai neteko... šiandien keliausiu į parduotuvę nusipirkti reikiamų produktų tortui "Marsas" tikiuosi šiuo skanumynu neteks nusivilti... kažin ar galima į jį nedėti tų šokoladukų, o tarkim vietoj jų dėti kokių vyšnių?

Manau, kad nelabai gerai, todėl jis "Marsu" ir vadinamas g.gif jei nenori taip saldžiai, tai rinkis kitą kokį su vaisiais mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Vikucce @ 2009 06 05, 13:08)
Manau, kad nelabai gerai, todėl jis "Marsu" ir vadinamas g.gif jei nenori taip saldžiai, tai rinkis kitą kokį su vaisiais mirksiukas.gif

nu aš galvojau jį su vyšniom iš uogienės daryt, jos juk irgi saldžios blush2.gif nu bet jei taip sakot, tai darysiu su šokoladais
Atsakyti
QUOTE(geneira @ 2009 06 05, 14:24)
nu aš galvojau jį su vyšniom iš uogienės daryt, jos juk irgi saldžios  blush2.gif  nu bet jei taip sakot, tai darysiu su šokoladais

Manau, kad su šokoladukais daryk, gali pradžios iš pusės normos mirksiukas.gif nors aš pati jo nesu dar darius, nelabai "Mars" mėstu, man jie per saldūs doh.gif bet gal kada pabandysiu rolleyes.gif

Jei nori su rūgštele, tai daryk "Malkas po sniegu", tik čia jau ne Sonatinos blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Sonatina @ 2006 04 13, 09:23)
Vakar išbandžiau naują pyrago receptą 4u.gif  Buvo labai skanu smile.gif

user posted image

Šokoladinis pyragas Trupinėlis

1 3/4 st. miltų
1 1/2 st. cukraus pudros
1/2 st. kakavos
200 g sviesto arba margarino
2 indeliai Mūsų švelniosios varškės
1 indelis saldaus kondensuoto pieno
1 kiaušinis
vanilė
1/2 st. smulkintų riešutų

Orkaitę įkaitinti iki 180ºC. Pasiruošti 30 x 22 cm keturkampę arba 24 cm apvalią formą (būtinai iškloti kepimo popieriumi ir ištepti riebalais).
Kombaine išmaišyti miltus, cukraus pudrą, kakavą, sviestą ir vanilę. Maišyti pulso režimu, kol pasidarys trupiniai.
Iš gautų trupinių kiekio atidėti 2 stiklines.
Likusius suberti į paruoštą ir formą ir paspausti ranką, kad gautųsi vientisas sluoksnis.
Kepti įkaitintoje orkaitėje 15 min.
Tuo metu pasiruošti įdarą: išplakti varškę, kondensuotą pieną ir kiaušinį.
Gautą masę užpilti ant apkepto pagrindo ir kepti 5 – 7 minutes.
Kremas šiek tiek sutirštės ir tuomet bus galima užberti likusius trupinius, sumaišytus su riešutais.
Tada vėl dėti į orkaitę ir kepti dar 25 – 30 minučių.
Visiškai ataušinti (galima šaldytuve). Supjaustyti į gabaliukus.

P. S. man kažkodėl nesigavo trupiniai, tai įmaišiau 150 g grietinės ir viskas buvo OK. Čia vartojama matavimo stiklinė turėtų būti 240 ml (amerikietiškas standartas).  Riešutus naudojau graikiškus.

user posted image


merginos, padekit man su situo receptu, jei neturiu kombaino, kaip man pasidaryti is tos teslos trupinius g.gif blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(mrs.ieva @ 2009 06 05, 16:23)
merginos, padekit man su situo receptu, jei neturiu kombaino, kaip man pasidaryti is tos teslos trupinius  g.gif  blush2.gif

Aš,tai su rankom juos pasidarau,trupini trupini ir susidaro trupinukai.Nžn ar panašūs į su kombainu padarytus,bet kai neturi ir tokie geri smile.gif
Atsakyti
darau as trupineli dabar, pagaminau tesla ir ji tokia limpanti isejo. na nepasakyciau, kad is jos kazka minkyt galima, saukstu i dvi dalis padalinau. ar ne per mazai as ten miltu idejau ? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Sonatina @ 2006 10 21, 16:29)
Šią savaitę žadėjau įdėti beliašų receptą, tad štai ir jis ax.gif

user posted image

Beliašai

1 nepilna stiklinė pieno
1 – 2 v. š. cukraus
1 pakelis sausų mielių (7 – 11 g)
1 kiaušinis
~ 300 - 500 g miltų
1 a. š. druskos
6 – 7 v. š. aliejaus

250 – 300 g faršo
1 kiaušinis
1 smulkiai supjaustytas svogūnas
druska, pipirai

Pieną pašildyti iki kambario temperatūros, jame išmaišyti cukrų ir mieles. Uždengti ir palaukti, kol susidarys „kepurėlė“ (~ 10 min.). Įmaišyti kiaušinį. Į didelį dubenį persijoti miltus, suberti druską, supilti aliejų ir pieną su mielėmis. Gerai išmaišyti. Svarbu nepadauginti miltų. Tešla turi būti labai minkšta, netgi lipni. Lengvai pabarstyti miltais, pridengti ir leisti pakilti (aš kildinau iki 50° C įkaitintoje orkaitėje ~ 30 – 40 min.).
Pakilusią tešlą lengvai paminkyti. Ant stalo pabarstyti šiek tiek miltų, atgnybti nedidelius tešlos gabaliukus, juos iškočioti, ant viršaus dėti po šaukštelį paruošto faršo (faršą, kiaušinį, svogūną, druską ir pipirus gerai išmaišyti), faršą šaukšteliu išploti, kad įdaras nebūtų storas ir greičiau iškeptų. Tešlos kraštelius suimti, paliekant viršuje nedidelę skylutę.

user posted image  user posted image

Puode storu dugnu įkaitinti aliejų, dėti po kelis beliašus skylute žemyn, kai gražiai apskrus, atsargiai apversti ir uždengus pabaigti kepti.

P. S. tešlą dariau du kartus – pirmą kartą iškart subėriau ~ 500 g miltų, ir tešla gavosi gana kieta, tad dar įmušiau vieną kiaušinį, minkiau, minkiau ir nusivylusi pastačiau kilti... Kadangi nebesitikėjau nieko gero, praktiškai iškart padariau kitą porciją tešlos, tik šįkart bėriau tik 300 g miltų. Tešla gavosi labai lipni, bet puikiai pakilo ir buvo itin minkšta. Pirmąją tešlą ruošiausi išmesti, bet visgi pamėginau kepti – ir pyragėliai gavosi minkšti ir skanūs, tad ėmiau ir sunaudojau ją visą.... ax.gif Bet iš antrosios tešlos beliašai gavosi išvis minkštutėliai ir purūs...  rolleyes.gif

user posted image

Iš dalies tešlos padariau spurgas (tiesiog iš tešlos suformavau nedidelius rutuliukus), kurioms praaušus į vidų įspaudžiau abrikosų džemo... smile.gif

user posted image



kaip jus manot jeigu vietoj farso i beliasus det pjaustyta pieniska desrele g.gif
Atsakyti
QUOTE(mrs.ieva @ 2009 06 05, 23:21)
kaip jus manot jeigu vietoj farso i beliasus det pjaustyta pieniska desrele  g.gif

galima, bet tada pilnai užspausti reikia viršų, nes kitaip iškris mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Vikucce @ 2009 06 05, 21:53)
galima, bet tada pilnai užspausti reikia viršų, nes kitaip iškris mirksiukas.gif

aga uzspausiu, bet itariu kad su farsu skonis geresnis butu ax.gif
Atsakyti