Įkraunama...
Įkraunama...

onkologinės ligos 10

merginos, pamaciau adis nuotraukas, paskaiciau apie kelione, ir kilo galbut durnas klausimas. mes buvom su visa seimyna suplanave kelione i italijos alpes sausio gale... viskas uzsakyta ir apmoketa - bilietai, viesbuciai. kazin, ar imanoma ja igyvendinti, ar jau atsisakyt planu? g.gif

po operacijos jau tikrai atsigavau, nebijociau keliaut. bet laukia chemo... jei niekas nesikeis, greiciausiai pradesim kita savaite. net neisivaizduoju, kaip viskas bus, kaip jausiuosi... g.gif

nenoriu prisikurt nerealiu vilciu, bet ir nenoriu is anksto supasuot. g.gif

chemoterapeute, su kuria pavyko pasikalbet, nuramino, kad man planuojamas rezimas nera labai "piktas" (o mane aprasymai buvo labai nugasdine), sake, kad jos pacientes buna net darbingos. tai guodzia.

buvau ir pas dietologe, sudare dieta smile.gif eisiu dar pas viena tartis del maisto papildu. kai teiravausi chemoterapeutes, ji man atvirai pasake - tai ne jos sritis ir ji man nieko patart negali. o dietologe pas kuria buvau - irgi ziuri pakankamai skeptiskai... nors visos (abi) minejo vitaminus "triovit" ir enzimu kompleksa "vobenzym" ar panasiai.

deganti, kas per super vaistas? labai smalsu.

lanku rasa, gera skaityt tokias zinutes wub.gif

man seimyna parupino kinisku grybu ekstrakto "sanbao oral liquid". pagal aprasyma, tai pagal specialia technologija is kininio kordicepso, Linchzhi ir Shitake isgauti grybu polisacharidai. is visu triju grybu, literaturoje susiduriau tik su shitake - rasoma, kad jis tiesiogiai stiprina imunine sistema. kol kas itariai ziuriu i tokius egzotiskus papildus. gal kas nors ka nors apie tai esat girdeje?
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2008 10 31, 09:24)


deganti, kas per super vaistas? labai smalsu.




Ragnez visu pirma sveika istojus i "kluba", nenusimink, viskas iveikiama, tik prireiks laiko, valios ir aisku sekmes wub.gif

Pirmiausia susideliok gydymo plana, na pvz mano buvo kas 3 savaites po 3 dienas chemija, gana agresyvi plius dar du vaistai 7 diena, viso kokteilis is 7 vaistu, prednizelonas dvi savaites, taigi tuscia be vaistu iki kito karto likdavo 1 savaite, per ja ir planuodavau visas atrakcijas, nepaisant to, kad visa ta laika dirbau, neimdavau jokiu biuleteniu. taigi kai zinosi savo schema susideliok kalendoriuje ir tada bus aisku, sunkiausia pvz man buvo ne chemijos dienom,l o kai baigdavo veikt prednizelonas, butent ta trecia savaite i pabaiga kokias dvi dienas skaudedavo kaulus, lauzdavo kaip gripuojant, bet ir prie to priprantama. Nieko neatsisakyk iskart, geriausia sveiksta tie, kurie sugeba susigyvent su liga taip, kad ju gyvenimas nesikeistu, tokius onko ligonius vadina "dalyviais", va ir Adis panasi i dalyvi, bo ji gydosi, seka liga, viska apie ja aiskinasi, taciau tuo paciu ir gyvena, keliauja, rupinasi dukronis ir t.t. Liga yra, bet jos nesureiksmini, ji neturi uzgozti gyvenimo, ji tiesiog yra, tai kaip antras darbas, taip as apibudinciau gydyma. Na vien zo mano yra daug ta tema prirasyta pirmosiose temose, visi ale ale stebuklingi papildai gali veikti ir veikia dazniausiai placebo principu, tad geriausiu placebu gali virsti tiesiog tikejimas savimi, kiekviana ryta atsikeli ir sakai "As tai iveiksiu", tai gydo geriau nei musmeres, gyvates ir visas kitas mistinis maistas.

A mes su Adis labai megstam barsuko taukus, sumaisytus su konjakeliu ir medum, tai gera profilaktine priemone plauciams gydyti, ji negydo vezio, taciau pvz man pavyko taip atsikratyti kosulio, kuris buvo nuo chemoterapijos (vieni vaistai labai arde plaucius), ja tinka vartoti kai yra plauciu pakitimai plius limfmazgiaia arti plauciu ir juos dirgina.
Atsakyti
QUOTE(rasų lanka @ 2008 10 30, 21:20)
Na, kartais sako, kad " traukia prie žemės"

" Gydymo menas" žurnale buvau radusi straipsnį,kad po radioterapijos ir chemoterapijos kurso nuovargis pasireiškia 96 proc.ligonių,vieniems didesnis,kitiems mažesnis. Nuovargį sukelia toksiniai suirusių ląstelių produktai,citokinų susikaupimas,užsitęsęs stresas. Ilgainiui tai turėtų praeiti.
Atsakyti
rasų lanka, user posted image, smagu girdėti.
Ryke, ačiū už nuotraukų pagyrimus.aciuks.gif. Jie skirti mano vyrui. Aš nefotografuoju. Vyras prifotografavo labai daug, virš tūkstančio, čia tik dalis, kurias atrinko ir įkėlė internete, kad galėtų bendradarbiams ataskaitą pateikti, todėl ir asmeniškumų nemažai, tiek nuotraukose, tiek komentrauose. Komentarus rašiau aš.

ragnez, keliauti, jei galima taip pasakyti, pradėjau tik susirgus. Iki ligos nebuvo laiko, nerasdavom atliekamų pinigų ir nebuvo didelio noro. Vyro sesuo gyvena Prancūzijoje, tai pirmoji išvyka buvo pas ją. Po gydymo buvo praėję ~ pusė metų, antroji kelionė - Roma, po operacijos buvo praėję ~ 2 mėn., grįžus po mėnesio sekė chemoterapija. Trečioji dabar ~ pusė metų po chemijos. Labai svarbu įvertinti savo realią būseną, atsižvelgti į ją ir būti pasiruošus koreguoti planus. Aš pamatau gal mažiau nei kiti, visiškai sveiki. Tačiau įspūdžių ir gerų emocijų gaunu nemažai. Kadangi važiuojame ne su eskursijomis galim rinktis sau įdomius objektus, laikas taip pat nėra apribotas. Pasirenku viešbučius gan patogiose vietose, kad bet kada galėčiau, reikalui esant sugrįžti ir paisėti. Man būna, dabar jau retai, „išsijungimas“, staiga netenku jėgų, prigulu pusvalandžiui ir vėl kaip niekur nieko. Pajutus, kad vargstu prisėdu kur nors kavinukėje, parke – pailsiu. Svarbiausia neperlenti lazdos. Bet kuri kelionė yra šioks toks stresas (kinta maistas, aplinka, daugiau judama, muziejuose, aerouostuose daug žmonių). Todėl būtina sąlyga - gera savijauta prieš išvykstant. Dėl Jūsų kelionės sunkoka pasakyti kaip bus. Man atrodo dar bus gydymas, jis trunka 4-5 mėn. Iškart po chemoterapijos nerekomenduočiau. Nebent labai labai gerai jaustumėtės ir nebūtų jokių didelių kraujo kritimų. Matysit.

Klausėte kaip priaugti svorio...greičiausiai dietologė jums jau viską paaiškino. Dėl visa ko paantrinsiu, buvau kažkada paskaitoje, tai bendri patarimai sergantiems, Pagrindinis pricipas: didinti kalorijų kiekį:
1) naudoti daugiau sviesto (šaukštas sveisto 45 kcal), dėti į visus karštus patiekalus.
2) majonezas (šaukštas -100 kcal, turi būti sveikos kepenys): dėti į salotas, mišraines, valgyti su kiaušiniais, sumuštiniais.
3) grietinė (šaukštas -70 kcal), tinka prie šviežių ir virtų daržovių salotų.
4) plakta grietinėlė (šaukštas -60 kcal), su pyragais, vaisiais, želė, karštu šokoladu, įv. putėsiais. Zefyrai.
5)kondensuotas pienas. Geras priedas kavai, kakavai, desertiniams patiekalams.
6) medus su arbata, vaisiais, varške.
7) sausainiai, ledai, pieno kokteiliai, įv. riešutai.
8) didesnio riebumo sūris, lydytas sūris, varškė.
9) tinka vaikams skirti pieno, mėsos, daržovių, vaisių mišiniai.
10 ) valgyti dažnai ir po truputį.
P. s. Jums greičiausiai netiks nei riešutai, nei majonezas. Jūs turite specifiką, žarnyną...atsižvelkit į tai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo adis: 31 spalio 2008 - 14:05
jei skaitote angliskai, labai rekomenduoju http://www.nutritioncancer.com/ apie "gydomaja" mityba.

tiesa sakant, idomioji dalis yra priaugti svorio maitinantis sveikai smile.gif
sergant veziu nepatartini tokie dalykai kaip riebus gyvulines kilmes produktai produktai (majonezas, grietine, sviestas, grietinele), produktai su rafinuotu cukrum (desertai, pyrageliai, ledai, etc.). jie turi daug kaloriju, bet neturi organizmui sveikti reikalingu maistiniu medziagu. yra net teiginiu, kad gliukoze is gyrno rafinuoto cukraus tiesiogiai maitina vezio lasteles...
o sveika mityba reiskia 1/3 viso maisto - sviezios darzoves ir vaisiai, 1/3 viso maisto - "pagamintas" augalinis maistas (kruopu koses, pupeles, duona, virtos darzoves, etc), ir likusi 1/3 - daug baltymu ir mazai riebalu turintys produktai (liesa mesa, zuvis, kiausiniai, pieno produktai, etc.). daug naudingu maistiniu medziagu, bet nedaug kaloriju...
o dar mano specifika- kol kas negaliu valgyt daug skaidulu turincio maisto (svieziu darzoviu, riesutu ir pan.), reiskia, lieka liesa mesa, pieno produktai, virtos/troskintos darzoves ir svelnus vaisiai. ir viso to reikia suvalgyti daug - pagal dietologes paskaiciavima is tokio "nekaloringo maisto" turiu isgauti 1800 kaloriju per para. kaip ji sake, valgymas bus darbas biggrin.gif

adis, nezinau, ar dar bus koks nors gydymas po chemijos. man nieko nesake, o as ir nepagalvojau paklausti. as net nezinau, kiek chemo ciklu man skirta, nezinau, kas turetu buti mano chemoterapeutas, ir tt. tiksliau zinosiu tik kita savaite. mane erzina nezinia, per ta pauze tarp operacijos ir chemo intensyviai kaupiu ivairiausia info, bendrauju su medikais ir "kankinu" juos "durnais" klausimais smile.gif

zinai, dar svarsciau, kaip surasti ta pusiausvyra tarp proto ir kuno - nelaikyt saves mirtinu ligoniu ir neigaliaja vien todel, kad turiu tokia diagnoze, bet ir laiku "isgirsti" kuno zenklus, i juos atsizvelgti. as turbut is tu "dalyviu". smile.gif tik kaip lazdos neperlenkt...

merginos, papasakokit apie savijauta per/po chemo, kaip atsistatet?


QUOTE(Deganti @ 2008 10 31, 09:52)
. Na vien zo mano yra daug ta tema prirasyta pirmosiose temose, visi ale ale stebuklingi papildai gali veikti ir veikia dazniausiai placebo principu, tad geriausiu placebu gali virsti tiesiog tikejimas savimi, kiekviana ryta atsikeli ir sakai "As tai iveiksiu", tai gydo geriau nei musmeres, gyvates ir visas kitas mistinis maistas.


na del placebo sutinku tik is dalies: placebo is tikruju yra toks efektyvus "vaistas", kad vieni gudruoliai amerikonai uzpatentavo vaista alia "placebo forte" lotuliukas.gif
o realiai, yra daug veikliu medziagu, kuriu turi musu maistas - darzoves, grybai, vaistiniai ir prieskoniniai augalai, kurie is tikruju efektyviai "gydo" stimuliuodami organizmo imunine sistema ir tiesiogiai veikdami vezi. paprasciausiai labai sunku atlikti tikslius mokslinius tyrimus ir istirti, kaip ir kodel tos medziagos veikia. be to, labai daznai gydo ne atskiri komponentai, o medziagu kompleksai...

QUOTE(Deganti @ 2008 10 31, 09:52)
A mes su Adis labai megstam barsuko taukus, sumaisytus su konjakeliu ir medum, tai gera profilaktine priemone plauciams gydyti, ji negydo vezio, taciau pvz man pavyko taip atsikratyti kosulio, kuris buvo nuo chemoterapijos (vieni vaistai labai arde plaucius), ja tinka vartoti kai yra plauciu pakitimai plius limfmazgiaia arti plauciu ir juos dirgina.

turbo kokteiliukas drinks_cheers.gif
is kur barsuko tauku gaunat?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 31 spalio 2008 - 15:58
QUOTE(ragnez @ 2008 10 31, 15:58)


na del placebo sutinku tik is dalies: placebo is tikruju yra toks efektyvus "vaistas", kad vieni gudruoliai amerikonai uzpatentavo vaista alia "placebo forte"  lotuliukas.gif
o realiai, yra daug veikliu medziagu, kuriu turi musu maistas - darzoves, grybai, vaistiniai ir prieskoniniai augalai, kurie is tikruju efektyviai "gydo" stimuliuodami organizmo imunine sistema ir tiesiogiai veikdami vezi. paprasciausiai labai sunku atlikti tikslius mokslinius tyrimus ir istirti, kaip ir kodel tos medziagos veikia. be to, labai daznai gydo ne atskiri komponentai, o medziagu kompleksai...
turbo kokteiliukas  drinks_cheers.gif
is kur barsuko tauku gaunat?


imuniteto stimuliuoti per chemija nereiketu, uztat ir rasau, kad geriau savim pasitiketi, tikekit kad chemija, veikia taip kaip stebuklinga vilcacora, nes pvz nera nei vieno forume zmogaus kuriam sis vaistas butu stebuklingai padejes, o as va po chemijos dar vis gyva jau 5 metai, is savo patirties sakau geriau tik vitaminus triovit, valgiau biciu duonele, ir isvis naudoju tik lietuviskas vaistazoles, jokiu mistiniu kinietisku priemoniu.

Per chemija jausites taip kaip nusiteiksite, jei busite nusisteikus ja iveikt lengvai, tai bet koki negalavima priimsit kaip savaime suprantama ir istversite, as asmeniskai per chemija ne karto nevemiau, ir ypatingu blogumu nejutau, nes zinojau kad turiu keltis ir eit, save saugokit bet nepersistenkit, nereiketu kardinaliai keist gyvenino budo, nebent tik i aktyvia, va kaip adis puse mirksiukas.gif

Barsuko taukus perkam pas medziotojus, nedaznai turi, bet kai turim dalinames, man atrodo Jums ju nereikia, bet jei prireiks prasom kreipkites wub.gif
Atsakyti
Labas mergaites,

Mama pasirode net dviems neurologams del savo tirpstancios rankos.
Pirmasis pasake, kad reik padaryti stuburo rentgena, tada ziures, o antrasis paskyre atpalaiduojanciu, nes vitamino B davimo net is tolo nesvarste, o nuo plecianciu mamos sirdis tabaluoti pradeda.
Tai toks ir gydimas, rankos nervo uzdegimas (chemijos palikimas) sake kad apie puse metu tokie reiskiniai bus.
...
mastau, kodel tokios priestaringos nuomones del vitamino B vartojimo sergant onko ligomis? kaip ten is tiesu? juk tai pagrindinis nervu maistas....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Daile: 31 spalio 2008 - 16:26
QUOTE(Deganti @ 2008 10 31, 16:09)
imuniteto stimuliuoti per chemija nereiketu, uztat ir rasau, kad geriau savim pasitiketi, tikekit kad chemija, veikia taip kaip stebuklinga vilcacora, nes pvz nera nei vieno forume zmogaus kuriam sis vaistas butu stebuklingai padejes, o as va po chemijos dar vis gyva jau 5 metai, is savo patirties sakau geriau tik vitaminus triovit, valgiau biciu duonele, ir isvis naudoju tik lietuviskas vaistazoles, jokiu mistiniu kinietisku priemoniu.


biciu duonele yra vienas is naturaliu imunostimuliatoriu, mikroelementu ir aminorugsciu saltinis 4u.gif

del kinietisku grybu as panasiai jauciuosi - jie man itartini lotuliukas.gif
o kokias vaistazoles naudojat?


is to, ka skaitau, pagrindinis papildu vartojimo pries/per/po medikamentinio gydymo tikslas - apsaugoti organizma nuo salutiniu chemijos poveikiu, o kartu padaryti vezio lasteles jautresnes vaistams.

imunitetas BUTINAS kovai su veziu. is tiesu, veziu susergama tada, kai organizmas del kokiu nors priezasciu nebesugeba pats susidoroti su vezinemis lastelemis. sveikame organizme praktiskai kas diena atsiranda viena kita vezine lastele, bet mes sugebame ja sunaikinti. tuo tarpu pazeidus naturalia pusiausvyra, isderinus imuniteta vezys suvesa.

chemija naikina vezines lasteles. deja, kartu naikina ir greitai besidauginancias sveikas organizmo lasteles, o pirmiausiai - kraujo kunelius, pagrindinius kovotojus su veziu... jokia operacija ir jokie vaistai negali "isgaudyti" visu veziniu lasteliu, ju vis tiek lieka ir nemazai. bet po chemijos organizmas gali likti su veziu, bet be imuniteto... tai, mano akimis, didziausias chemoterapijos trukumas.

QUOTE(Deganti @ 2008 10 31, 16:09)
Per chemija jausites taip kaip nusiteiksite, jei busite nusisteikus ja iveikt lengvai, tai bet koki negalavima priimsit kaip savaime suprantama ir istversite, as asmeniskai per chemija ne karto nevemiau, ir ypatingu blogumu nejutau, nes zinojau kad turiu keltis ir eit, save saugokit bet nepersistenkit, nereiketu kardinaliai keist gyvenino budo, nebent tik i aktyvia, va kaip adis puse  mirksiukas.gif

na, mano gyvenimas kardinaliai keiciasi i pasyviaja puse...
bus matyt. gerai sakot - nereik persistengti. ieskosiu pusiausvyros.

QUOTE(Deganti @ 2008 10 31, 16:09)
Barsuko taukus perkam pas medziotojus, nedaznai turi, bet kai turim dalinames, man atrodo Jums ju nereikia, bet jei prireiks prasom kreipkites  wub.gif

jei sumanysiu, kad reikia - butinai smile.gif

aciu uz pasidalinima 4u.gif
Atsakyti
ragnez,
Jūs klausėt, kaip priaugti svorio doh.gif. Su Jūsų 1800 kcal ir pasiūlytais produktais svoris augs pamažu arba neaugs.
Buvau teminėse paskaitose skirtose kraujo vėžiu sergantiems ligoniams: onkologinių ligonių tinkamas maitinimasis, gavau paskaitos santrauką, tai čia ir barstau to seminaro mintis. Įvairios kraujo vėžio ligos gydomos ypatingai agresyviai, dažnai seka kaulų čiulpų, savų arba donorinių, transplantacijos. Mano turimoje medžiagoje VOI dietologės teigia: Organizmui atsistatyti po operacijos, švitinimo arba chemoterapijos reikia 100-150 g baltymų ir 3200-3800 kcal. Čia turima galvoje suaugęs žmogus, kuriam per parą reikia maždaug 2400-2800 kcal. Tai normalus maždaug 70 kg sveriantis vidutinį sunkumo darbą dirbantis žmogus. Manau, dietologė parinko Jums patį optimaliausią variantą, tik, kad būtų kantrybės. KMI 16, mažas, pasistenkit, jog daugiau nekristų.
Dėl cukraus Jūs esate teisi. Ne tik cukrus, gliukozė... schmoll.gif Mano ankstesniam poste išvardintos priemonės skirtos sunkiems ligoniams. Tuo atveju, kai organizmas nebeturi jėgų toleruoti gydymo. Todėl gydymo metu, jei kristų dar labiau svoris, nebijokit cukraus. Chemija sudoros tai, ką turi sudoroti. Cukraus mažiau naudosit, kai bus baigtas gydymas.
Beja, gliukozė reikalinga įvairiems gyvybiniams biocheminiams procesams. Elimnuoti iš gyvenimo visiškia nepavyks. Gausit su vaisiais, kruopomis, kitais produktais.
******
Onkologiniams ligoniams, kurie dėl vienų ar kitų priežasčių visiškai liaujasi valgyti ir, kad išvengtų anoreksijos arba dar blogiau, kacheksijos, skiriama net prednizolonas. Šito vaisto gebėjimą kelti apetitą, patyriau pati, tiesa, man jis buvo paskirtas dėl kitų priežasčių. Amžinai būdavau alkana, valgydavau viską iš eilės ir niekaip nepasisotindavau. Keldavausi net naktį 3 k., iš alkio. Teko įjungti protą ir valgyti tik labai mažo kaloringumo ir nelabai skanius produktus, t. y. tai ko aš nemėgstu. Aš sugebėjau per nepilnus du mėnesius priaugti 4 kg. Bet priaugau, ne raumenų, o riebalų. Raumenis augina baltyminis maistas ir tam tikri sportiniai pratimai. Nereikėtų piktnaudžiauti, sakyčiau gal net neprasidėti, su sportininkams skirtu baltyminiu maistu ir kokteiliais. Mano pusbrolis, sunkiojo sporto atstovas, sportininkas-kultūristas, dabar turi labai rimtų problemų su inkstais ir kepenimis.




Atsakyti
QUOTE(Daile @ 2008 10 31, 16:25)

mastau, kodel tokios priestaringos nuomones del vitamino B vartojimo sergant onko ligomis? kaip ten is tiesu? juk tai pagrindinis nervu maistas....

del beveik visu maisto papildu priestaringos nuomones...

viena is priezasciu, organizmas labai sudetingas ir ivairios medziagos veikia ne atskirai, o kartu. organizme sudejus 1 ir 1 daznai gauni ne 2, o pvz., 500. veikliuju medziagu derinius tirti labai sunku, o dirbtinai atskiriant pavienes medziagas gaunami ne visai tikslus rezultatai.
Atsakyti
adis, nenoredama paskaiciau paskaita apie mityba... atsiprasau. blush2.gif dalinuosi tuo, ka suzinojau per pastaraji menesi intensyvaus skaitymo. ax.gif

o jus gal buvot vilniuje VOUI "paciento mokykloje"? internete maciau, kad du kartus per menesi ten vyksta paskaitos ivairiomis temomis.
Atsakyti
ragnez, viskas OK, Jums kaip niekam kitam labai svarbu maistas.
Aš lankiausi keliuose onkohematologinių ligonių bendrijos „Kraujas“ organizuojamuose seminaruose. Vienu metu ten būna nagrinėjamos kelios temos. Kadangi gyvenu ne Vilniuje, taip man patogiau.
Atsakyti