Įkraunama...
Įkraunama...

onkologinės ligos 10

QUOTE(Jorky @ 2008 10 24, 14:43)
zinant savo mama , tai asaros tikrai del plauku.

Jeigu ašaros tikrai dėl plaukų, tai turiu kelis receptus mirksiukas.gif Tiesa, jų pati neišbandžiau.
- Viena bendražygė plaukus išlaikė iki 6-os chemijos. Prieš lašinimą ji galvą palei plaukus apsijuosdavo ar tai juostele, ar tai guma. Sakė, kad skaudėdavo, bet išbūdavo visas 2 valandas, kol lašindavo.
- Kita bendražygė minėjo apie užsienyje naudojamas šalčio kepures, kurios apsaugo nuo plaukų slinkimo. Gal tokių jau yra ir pas mus arba galima gauti.

Bet kiek suprantu, jūs jau plaukelių nebeturite. Tuo labiau reikia tęsti gydymą ir kuo sėkmingiau, be sustojimų jį praeiti. Vis tiek jau nuostoliai apturėti.

- Ir paskutinis receptas, kurį pati taikiau savo antakiams ir blakstienoms pradėjus šiems kristi. Gal per vėlai, nes pusės netekau. Gal ir be to ta pusė būtų išlikusi. Bet gal ir padėjo. Tai - ricinos aliejus. Supermamų kažkurio tai forumo priminta jaunystės kvailystė. Akims reikia naudoti labai atsargiai. O galvos plaukams ricinos aliejus maišomas berods su kiaušiniu. Tiesiog reiktų Supermamose paieškoti.

Ir dar, vienas žmogus paguodė: moteryje tiek daug gražių dalykų, kad vieno netekimas nieko nesugadina.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Teta: 25 spalio 2008 - 16:20
QUOTE(Teta @ 2008 10 25, 17:19)
Jeigu ašaros tikrai dėl plaukų, tai turiu kelis receptus mirksiukas.gif Tiesa, jų pati neišbandžiau.
- Viena bendražygė plaukus išlaikė iki 6-os chemijos. Prieš lašinimą ji galvą palei plaukus apsijuosdavo ar tai juostele, ar tai guma. Sakė, kad skaudėdavo, bet išbūdavo visas 2 valandas, kol lašindavo.
- Kita bendražygė minėjo apie užsienyje naudojamas šalčio kepures, kurios apsaugo nuo plaukų slinkimo. Gal tokių jau yra ir pas mus arba galima gauti.

Bet kiek suprantu, jūs jau plaukelių nebeturite. Tuo labiau reikia tęsti gydymą ir kuo sėkmingiau, be sustojimų jį praeiti. Vis tiek jau nuostoliai apturėti.

- Ir paskutinis receptas, kurį pati taikiau savo antakiams ir blakstienoms pradėjus šiems kristi. Gal per vėlai, nes pusės netekau. Gal ir be to ta pusė būtų išlikusi. Bet gal ir padėjo. Tai - ricinos aliejus. Supermamų kažkurio tai forumo priminta jaunystės kvailystė. Akims reikia naudoti labai atsargiai. O galvos plaukams ricinos aliejus maišomas berods su kiaušiniu. Tiesiog reiktų Supermamose paieškoti.

Ir dar, vienas žmogus paguodė: moteryje tiek daug gražių dalykų, kad vieno netekimas nieko nesugadina.


Kad plaukai išsilaikė , paprasčiausiai ne ta chemo buvo paskirta gydymui . Man iš trijų ciklų skirtingų chemo , nuslinko nuo karboplatinos, o nuo cisplatinos ir topotekano tik praretėjo geru trečdaliu.Pirmu atveju neliko nei plaukų, nei blakstienų , nei antakių.Bet tam yra perukas, šešėliai , pieštukas antakiams ir akiniai .Ir nepadės čia jokie tepalai, net nesivarginkit.
Ir pergyvenkit , kad chemo padėtų pasveikti.Užaugs plaukai garbanoti.Tai laikinas ir neskausmingas nepatogumas ir nereikia jo sureikšminti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo .GABIJA.: 25 spalio 2008 - 16:43
labas vakaras,

gyveni zmogus ir tikiesi gyventi amzinai, kol viena diena - perkunas is giedro dangaus. siu metu rugsejo 16 d. diagnoze - tiesiosios zarnos adenokarcinoma, spalio 2 d. - operacija, po operacijos patikslinta diagnoze - III stadija. dabar esu namuose su seima, bandau apsiprasti su pasikeitusiu kunu (stoma ir letai gyjancia zaizda), laukiu chemoterapijos pradzios. jungiuosi prie jusu. su viltimi.
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2008 10 25, 18:03)
labas vakaras,

gyveni zmogus ir tikiesi gyventi amzinai, kol viena diena - perkunas is giedro dangaus. siu metu rugsejo 16 d. diagnoze - tiesiosios zarnos adenokarcinoma, spalio 2 d. - operacija, po operacijos patikslinta diagnoze - III stadija. dabar esu namuose su seima, bandau apsiprasti su pasikeitusiu kunu (stoma ir letai gyjancia zaizda), laukiu chemoterapijos pradzios.  jungiuosi prie jusu. su viltimi.


Labas

Kiekvienoje, net pačioje sunkiausioje ir beviltiškiausioje situacijoje galima rasti išeitį, reikia tik labai stengtis, mąstyti, jokiu būdu nepasiduoti nevilčiai ir tikėti savo angelu.user posted image

stiprybės ir sveikatos
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2008 10 25, 18:03)
labas vakaras,

gyveni zmogus ir tikiesi gyventi amzinai, kol viena diena - perkunas is giedro dangaus. siu metu rugsejo 16 d. diagnoze - tiesiosios zarnos adenokarcinoma, spalio 2 d. - operacija, po operacijos patikslinta diagnoze - III stadija. dabar esu namuose su seima, bandau apsiprasti su pasikeitusiu kunu (stoma ir letai gyjancia zaizda), laukiu chemoterapijos pradzios.  jungiuosi prie jusu. su viltimi.

Jei tikesite, tai ir viskas bus gerai 4u.gif Prasykites i sanatorija - jums priklauso. Lygiai ta pacia situacija turim su mamyte - nuo balandzio 14d. O stoma - tikarai ne baisiau negu linzes ar klausos aparatas. Mamytei septyniasdesimti, o tavrkosi puikiai friends.gif
Atsakyti
QUOTE(Teta @ 2008 10 25, 18:19)
Ir dar, vienas žmogus paguodė: moteryje tiek daug gražių dalykų, kad vieno netekimas nieko nesugadina.

thumbup.gif Gerai pasakyta. drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2008 10 25, 19:03)
labas vakaras,

gyveni zmogus ir tikiesi gyventi amzinai, kol viena diena - perkunas is giedro dangaus. siu metu rugsejo 16 d. diagnoze - tiesiosios zarnos adenokarcinoma, spalio 2 d. - operacija, po operacijos patikslinta diagnoze - III stadija. dabar esu namuose su seima, bandau apsiprasti su pasikeitusiu kunu (stoma ir letai gyjancia zaizda), laukiu chemoterapijos pradzios.  jungiuosi prie jusu. su viltimi.

Nepraraskite vilties ir nepasimeskite. 4u.gif
Aš metus turėjau stomą. Žinau, ką tai reiškia. Bet žinau, kad dabar, jei vėl tai pasikartos - jos nebebijočiau. Kas nežino - tiems ir nereikia žinoti. Su ja gyvensite pilnavertį gyvenimą . Aš tuo metu su ja ir mokykloje mokiau. Nė neįtardavo, kad kažkas ne taip. Aišku, kol su ja susidraugavau, buvo siurpriziukų. Yra tokia knygelė, kaip gyventi su stoma.Tai ten pradedant maistu ir baigiant psichologiniais klausimais viskas surašyta. Ją man davė išleidžiant iš ligoninės. Kol gulėjau, liepė persiskaityti ir kas neaiškų klausti. Gal ir Jūs tokią turite. Bet pasakysiu - viena yra paskaityti, o kita yra - patirti. Gerai , kad atėjote čia.
Tad stiprybės Jums gydymęsi ir sveikime. Viskas bus gerai. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rasų lanka: 25 spalio 2008 - 19:18
rasu lanka, gabija, aciu uz priemima smile.gif

tikrai tikiu, kad viskas bus gerai. namie mazi vaikai - privalau juos uzauginti, esu jiems reikalinga. neturiu teises suskysti, depresuoti, uzsiimti savigaila. asaras jau isverkiau - dabar galiu tik sveikti.

ateiti i sita skyreli nebuvo lengva. garsiai pasakyti - sergu veziu, baisu. bet manau, kad bendravimas ir pozityvus nusiteikimas - svarbus sekmingo gydymo elementai. todel as cia, su jumis.

del stomos as nesijaudinu. padeda zinojimas, kad ji laikina. dabar labiau nerimauju del chemoterapijos, nes man skyre pakankamai agresyvu varianta, folfox su 5FU, oxiplatinum ir leucovorin. ieskau info apie chemo ir kitokias gydymo alternatyvas, gydytojus ir kaip sumazinti salutinius chemo poveikius. vel gi, kosmetiniai momentai ( pvz., galimas plauku slinkimas, nors jis mano atveju butu netipine reakcija) manes nejaudina. daugiau nerimo kelia sisteminis toksinis poveikis - kaulu ciulpams, gleivinems, kiausidems, nervams.

sunkiausia tai, kad iki diagnozes jauciausi sveika, energinga, praktiskai nejauciau jokiu "blogumu", o stai jau truputi daugiau kaip savaite namie po operacijos - ir nieko negaliu, tik komanduot seimyna. ir su chemo dar beveik metai "negalejimo". nerima kelia salutiniai chemijos padariniai toms kuno dalims, kurios dabar yra visiskai sveikos ir puikiai veikia.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 25 spalio 2008 - 20:42
QUOTE(ifauru @ 2008 10 25, 19:54)
Jei tikesite, tai ir viskas bus gerai 4u.gif Prasykites i sanatorija - jums priklauso. Lygiai ta pacia situacija turim su mamyte - nuo balandzio 14d.  O stoma - tikarai ne baisiau negu linzes ar klausos aparatas. Mamytei septyniasdesimti, o tavrkosi puikiai friends.gif

aha, zinau apie sanatorija... tik - nenoriu smile.gif namie reabilituojuosi, va mano kudikis ant pilvo pasokineja - is kart sveikiau lotuliukas.gif
juokauju, bet po dvieju savaiciu ligoninej be seimynos nebenorejau buti nuo ju atskirai. man jie svarbus, jie mano sveikatos ir energijos saltinis wub.gif
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2008 10 25, 20:36)
daugiau nerimo kelia sisteminis toksinis poveikis - kaulu ciulpams, gleivinems, kiausidems, nervams. 


Rašėte, kad jums paskirtas 5-fluoruracilis. Apie šį vaistą neskaičiau daug, nežinau kaip jis suleidžiamas: sušvirkščiamas švirkštu ar lašinamas lėtai (pagal anotaciją panašu, kad sušvirkščiamas). Gal mergaitės, kurios gavo šį vaistuką pasakytų. Bet buvo tokia istorija. Kai mamos palatos kaimynei švirkštė vaistų dozę švirkštu, ji tuo metu intensyviai laižė-valgė ledus. Paskui aš pasmalsavau pas sesutę, kam tie ledai. Pasirodo tam, kad "atšaldytų" burnos gleivinę ir ji mažiau išopėtų (panašiai kaip aukščiau teta rašė apie šaldomas kepures plaukams, kurių, man rodos, pas mus nėra). Sesutė sakė, kad nuo tų vaistų burnos gleivinė dažnai išopėja ir minėjo jų pavadinimą, jei gerai pamenu, būtent 5-FU. Iš tiesų, juk galima čiulpti nebūtinai ledus, o pvz. sušaldyto vandens gabaliuką.
Laikykitės 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ūkanota: 25 spalio 2008 - 21:42
QUOTE(Teta @ 2008 10 25, 16:19)
Jeigu ašaros tikrai dėl plaukų, tai turiu kelis receptus mirksiukas.gif Tiesa, jų pati neišbandžiau.
- Viena bendražygė plaukus išlaikė iki 6-os chemijos. Prieš lašinimą ji galvą palei plaukus apsijuosdavo ar tai juostele, ar tai guma. Sakė, kad skaudėdavo, bet išbūdavo visas 2 valandas, kol lašindavo.
- Kita bendražygė minėjo apie užsienyje naudojamas šalčio kepures, kurios apsaugo nuo plaukų slinkimo. Gal tokių jau yra ir pas mus arba galima gauti.

Bet kiek suprantu, jūs jau plaukelių nebeturite. Tuo labiau reikia tęsti gydymą ir kuo sėkmingiau, be sustojimų jį praeiti. Vis tiek jau nuostoliai apturėti.

- Ir paskutinis receptas, kurį pati taikiau savo antakiams ir blakstienoms pradėjus šiems kristi. Gal per vėlai, nes pusės netekau. Gal ir be to ta pusė būtų išlikusi. Bet gal ir padėjo. Tai - ricinos aliejus. Supermamų kažkurio tai forumo priminta jaunystės kvailystė. Akims reikia naudoti labai atsargiai. O galvos plaukams ricinos aliejus maišomas berods su kiaušiniu. Tiesiog reiktų Supermamose paieškoti.

Ir dar, vienas žmogus paguodė: moteryje tiek daug gražių dalykų, kad vieno netekimas nieko nesugadina.

as irgi skaiciu apie salcio kepures, gaila, kad per velai suradau info, jau plaukuciu nebera schmoll.gif
dekui uz tepaliuko pavadinima, butinai ji bandysime, kiek jis bekainuotu...
mamytei kaip bebutu keista, blakstienos ir antakiai nekenta, gal neiskris.... g.gif
Atsakyti
QUOTE(Ūkanota @ 2008 10 25, 22:41)
Rašėte, kad jums paskirtas 5-fluoruracilis. Apie šį vaistą neskaičiau daug, nežinau kaip jis suleidžiamas: sušvirkščiamas švirkštu ar lašinamas lėtai (pagal anotaciją panašu, kad sušvirkščiamas). Gal mergaitės, kurios gavo šį vaistuką pasakytų. Bet buvo tokia istorija. Kai mamos palatos kaimynei švirkštė vaistų dozę švirkštu, ji tuo metu intensyviai laižė-valgė ledus. Paskui aš pasmalsavau pas sesutę, kam tie ledai. Pasirodo tam, kad "atšaldytų" burnos gleivinę ir ji mažiau išopėtų (panašiai kaip aukščiau teta rašė apie šaldomas kepures plaukams, kurių, man rodos, pas mus nėra). Sesutė sakė, kad nuo tų vaistų burnos gleivinė dažnai išopėja ir minėjo jų pavadinimą, jei gerai pamenu, būtent 5-FU. Iš tiesų, juk galima čiulpti nebūtinai ledus, o pvz. sušaldyto vandens gabaliuką.
Laikykitės  4u.gif

Mamai nuo 5FU buvo tokia reakcija, bet ji "islysdavo" jau parvaziavus namo. Gydymas - kaip stomatito vaikams, tiesa, sese buvo nupirkus gana gera (aisku, ir nepigu) zele tokiems atvejam. Pavadinimo nepasakysiu, ji buvo tokiuose vienkartiniuose maisiukuose (kaip kremo, sampuno pavydziai buna). Bet noriu patarti NESUBEKITE. Veiniems pasireiskia vienokie poveikiai, kitiems - kitokie. Kai guledavom ligoninese, tai issikalbedavom su kitom panasaus likimo moterim. Labai nevienodai viskas. Rinktis info galite, tik neskubekite taikyti visko sau. Mamai irgi buvo taikyta FOLFOX kas 14 dienu, tik atrodo, leukovorino nebuvo, arba as kazko nezinau.
Atsakyti