Įkraunama...
Įkraunama...

onkologinės ligos 10

QUOTE(ifauru @ 2008 10 14, 10:05)
Ne, ne tas pats ax.gif Dazniausiai pries chemija daro bendra ir biochemini kraujo tyrima - ziuri, kiek K, Na yra organizme...

O markeris arba zymenis - kita...



Dabar aišku,dėkui.
Atsakyti
čia gana aiškiai ir išsamiai apie žymenis (sekdami nuorodomis rasite info apie žymenis pagal ligos rūšį):
http://www.eksmosmtc...iui/vezcea.html

Atsakyti
QUOTE(V.Z. @ 2008 10 13, 17:51)
sorry uz kvaila klausima: o kas tas markeris?  blush2.gif  g.gif

Vėžio markeris arba vėžio žymuo. Taip būtų teisingiau, lietuviškiau. Kraujo onkologinėms ligoms nėra, yra tiriami nespecifiniai antigenai: imunoglobulinai.
Daug apie juos yra internete, tik užsidėkit paiešką vėžio žymenys.
Kodėl gydytojai nelabai siūlo? Mano onkologė pasakojo, turėjo pacientą, kuris pasidarė vėžio markerius, vienas iš jų buvo labai didelis. Kankinosi pats, kankino gydytojus. Atliko visus įmanomus tyrimus, vėžio nerado.
Kad rodo 80 %, nežinau, kas teigia ar onkologai, ar žymenų platintojai (nepamenu). Radau ir aš internete kažkada tokią informaciją. Manau, kad realybėje tas procentas mažesnis, todėl ir retai atlieka.
Todėl dažnas darosi už savo grynus.
Kad kažkam rodo, tikrai, turim pavyzdį, .Gabiją.
Jei žymuo nustatyta prieš gydymą ir tikrai rodo, t. y. yra teigiamas, tai gana svarbus tolimesniam sekimui duomuo. Bet tik tiek, jog atkreipti dėmesį ir ieškoti galimo ligos plitimo kitais instrumentiniais tyrimais.
Mano nuomone vėžio žymenys, kaip ir daug kas onkologijoje yra dviprasmybė. Vieniems rodo ir ligos nėra, kitiems rodo ir liga yra, tretiems nerodo, o liga yra. Žymens patikimumas dar priklauso nuo pačio naviko pirminės prigimties. Vienų onkologinių ligų, pvz. prostatos PSA, tai vos nepagrindinis sekimo būdas. Kitų mažiau.

Atsakyti
laba diena ta vezio zymeni pasiulo daktare jai turi abejoniu.Mano sesei yra dare nes jai susikaupe vandenis prie gimdos dare vezio zymeni -buvo geras manau jos atveju reiketu isiimt spirale ko ji nesiruosia daryt. Gal kas turi pazistamu is vyru puses jai prostatos vezys kuris dabar nesukelia jokiu nepatogumu ar ilgai gali trukti toks laikotarpis pacientas visiskai nezada gyditis ( cia mano tevas).
Atsakyti
QUOTE(saldi karamele @ 2008 10 14, 21:15)
Gal kas turi pazistamu is vyru puses jai prostatos vezys kuris dabar nesukelia jokiu nepatogumu ar ilgai gali trukti toks laikotarpis pacientas visiskai nezada gyditis ( cia mano tevas).



Mano tėveliui yra nustatyta. Šiuo metu jis stebimas. Gydymo neskiria prižiūrintis onkologas. Nors tėčio PSA yra ~12. Aiškina: tokiame amžiuje PSA (jam 78 m. gali svyruoti), nes atlikti kas tris mėnesius žymenys buvo tokie ~10, ~9 ir ~12. (Rašau apytikriai, sakė, bet tiksliai nepamenu). Kiek gilinausi yra blogai, kai PSA žymuo ~ 16-18. Toks būdingas metastazėms. Metastazės dažniausiai primausia kauluose. Kai amžius garbus labai reikia pasverti gydymo naudą ir žalą.
Atsakyti
V.Z., mano yra lėtinė mieloleukemija.
Dėl onkožymenų - man daro molekulinį BCR-ABL tyrimą kas tris mėnesius iš kraujo, Vilniuje.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Siracusa: 14 spalio 2008 - 22:44
QUOTE(.GABIJA. @ 2008 10 14, 05:40)
Bijau prikarksėti, bet man rodos toliau tokiu ritmu gyvenant reikia rimtai pagalvoti.

Aš  už savus pinigus pasidarau markerį į pasitikrinimų tarpą.
O to daryti niekas nepaprotino  g.gif , pati sugalvojau .



Gabija as nuosirdziai dziaugiusi, kad Jus rupinates savimi 4u.gif Mano mama to nedaro doh.gif Ir nezinau kaip ja priversti g.gif Vis bandau unsure.gif

Zinau, kad tas ritmas ne i gera, bet laimingesne jauciuosi dirbdama naktimis. Jei reiktu dirbti dienomis depresuociau del dvieju dalyku: darbo dienomis ir ilgesio namams doh.gif Noriu namo iki negalejimo. Pirmus metus bliaudavau darbe kaip mazas vaikas, tiek namo norejau. Ilgai depresavau. Tada atsiduriau ligonineje, ten praleidau pora menesiuku. Vel darbas. Po pusmecio - gimdos kaklelio ikiveziniai pakitimai. O visad buvau toookia sveika. Jus sakote tiesa. Dar pusmeti pasiryzom cia pabut, uztenka smile.gif

Atsakyti
QUOTE(adis @ 2008 10 14, 22:47)
Mano tėveliui yra nustatyta. Šiuo metu jis stebimas. Gydymo neskiria prižiūrintis onkologas. Nors tėčio PSA yra ~12. Aiškina: tokiame amžiuje PSA (jam 78 m. gali svyruoti), nes atlikti kas tris mėnesius žymenys buvo tokie ~10, ~9 ir ~12. (Rašau apytikriai, sakė, bet tiksliai nepamenu). Kiek gilinausi yra blogai, kai PSA žymuo ~ 16-18. Toks būdingas metastazėms. Metastazės dažniausiai primausia kauluose. Kai amžius garbus labai reikia pasverti gydymo naudą ir žalą.


Blogai, kad mano mamai zymens nepadare prie operacija. schmoll.gif Po operacijos zymuo buvo normoje, o per chemija sokinejo, islipo virs normos....Dabar lauksim kuri laika ir darysimes po to....Sita mums skyre gydanti gydytoja.


O su teveliu - kitaip - per profilaktini pasitikrinima po PSA tyrimo buvom soke - 62 doh.gif
Aisku, biopsija, hormonoterapija. MTS niekur kiti tyrimai nerode, todel PSA susinormalizavo, po to seke spinduline terapija. Dekui Dievui, jau po to diagnozes penkti metai. PSA dar vis normoj.

Tureciau pasakyt, kad hormonoterapija tetis pakele sunkiau, negu spindulini. Spinduliniam pats kasdien vazinejo po 90 km pirmyn atgal. Jam tuo metu buvo 67 metai thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Siracusa @ 2008 10 14, 23:42)
V.Z., mano yra lėtinė mieloleukemija.
Dėl onkožymenų - man daro molekulinį BCR-ABL tyrimą kas tris mėnesius iš kraujo, Vilniuje.


mano vyrui priskiria kelias ligas: umine mieloleukoze (cia pagal ligos koda issiaiskinom, kad tokia), o visur dokumentuose raso mieloidine sarkoma. Bet tokios ligos as Lt puslapiuose niekur nerandu. Gal ja isvis Lietuvoje niekas nesirgo g.gif Uzsienio saituose randu tik apie sarkoma, o a[ie tokia mieloidine nieko nerandu. Gal nemoku ieskoti verysad.gif Gal kas esate girdeje apie tokia liga? blush2.gif
Atsakyti
sveikos.senai buvau pas jus uzsukusi,nes po nelaimes ( jei pamenat kad be gydymo numarino sese vyra - rasiau) kazkaip labai sunku buvo.nepamenu kuri prase parasyt apie kova su gydytojais, tai va - issiuntem skunda auditui ir lauksim.
o siaip jei kam tenka bendraut su gyd. Česu, būkit atsargios. Po mūsų jau du žmonės numarino, kaip sužinojom taipogi neskyręs gydymo. Žiauru
Atsakyti
Labas V.Z.
Gal jums nors kiek pagelbės. Pažiūrėkite šį straipsnį (467 psl.). Pagal jį galima manyti, kad "mieloidinė sarkoma" dar vadinama "granuliocitine sarkoma" arba "chloroma". Gal pagal šiuos raktinius žodžius jums pavyktų užsienio puslapiuose rasti daugiau informacijos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ūkanota: 15 spalio 2008 - 10:06
[quote=matija,2008 10 15, 09:54]

o siaip jei kam tenka bendraut su gyd. Česu, būkit atsargios. Po mūsų jau du žmonės numarino, kaip sužinojom taipogi neskyręs gydymo. Žiauru

Kažkaip apie šį gydytoją girdėjusi tik gerus atsiliepimus, keista net skaityti...
Atsakyti