QUOTE(Liniuote @ 2008 10 07, 22:40)
Paklausiau, gal atvažiuoti pas tave?Ji sako: nenoriu nieko matyt su niekuo bendraut, paskambinsiu. Nesame labai jau artmos bet pabendraujam, ji labai geras nuoširdus žmogus.
Kaip jūs patartumėt: ar laukti jos skambučio ar vis tik pačiai pasidomėti kaip jei einasi...
Kažkaip norisi padėti...
Kaip jūs patartumėt: ar laukti jos skambučio ar vis tik pačiai pasidomėti kaip jei einasi...
Kažkaip norisi padėti...
QUOTE(saldi karamele @ 2008 10 08, 20:25)
Liniuote savo draugei patark tik nesioperuot, nes mano anyta turi drauge kuriai pries 10 metu buvo didelis auglis galvoj ir ta diena kuria jai turejo operuot jai istino dantis negalejo operuot, o tos moteris kurios isioperavo jau seniai......O jai auglis jau mazeja ji buvo pas ta Malavicko ar koki Kaune gere pradzioj jo zoles o pati siaip liga visada priimdavo su bajeriu!
Laba diena,
saldi karamele, tikiu, kad tik gerų paskatų vedama šitaip patariate. BET:
1) draugė nėra artima, tokius patarimus gali tik labai artimiems žmonėms išsakyti. Tai labai atsakinga: kaip .GABIJA. rašo, ar Jūs būtumėte pasiruošusi priimti atsakomybę už savo žodžius? Patarimai turi būti pagrįsti, o ne kažkieno kažkokiam pažįstamui buvo...Augliai skirtingi savo prigimtimi, vystmosi greičiu, piktybiškumu. Jūs minima atvejis turi vieną bendrą dalyką - lokalizaciją, t. y. galvą. Daugiau gal ir nieko.
2) Jūsų aprašomas atvejis, prieš dešimt metų. Nebuvo šiuolaikinės diagnostikos. Jei per tiek metų nieko neįvyko, t. y. žmogus gyvena, net nesigydęs, greičiausiai buvo ir yra gerybinis auglys. Priešingu atveju būtų seniausiai metastazavęs ir galvoje būtų ne vienas, o keli augliai. Tiesa, žinau, jog galvos auglių yra viena teigiama savybė, jie nemetastazuoja po kitus organus.
Liniuote Jūs pasiūlėt savo pagalbą. Padarėt viską, parodėt, kad Jums rūpi Jūsų bičiulė, ir esate pasiruošusi padėt, išklausyti, tiesiog šalia pabūti.
Dabar, išties, labai sunkus laikotrapis, aš vakar kažkaip neįsiskaičiau, jog galutinės diagnozės dar nėra. Todėl visiškai suprantamas noras užsiklęsti. Baimė, išgastis, kas bus rytoj? Visa tai normalu, o dar maži vaikai, atsakomybė už juos ir jų ateitį. Reikia laiko išsiverkti, atsitokėt, ryžtis gydymui.
Gal ten gerybinis auglys, ir sėkminga operacija, padarys taip, kad užsimirš visas iki šiol buvusias sveikatos problemas. Galimas toks atvejis, kodėl gi ne? Tik, aišku, bet kokia galvos operacija yra baugi ir rizikinga, koks ten darinys bebūtų. O koks jis pasakys tik po operacijos: piktybinis ar gerybinis. Man taip atrodo. Beje, mano kaimynui buvo gerybinis, išsiopravo ir jau kokie 8 m. jokių problemų. Labai svarbi dar tokių darinių lokalizacija, nepriklausomai ar tai gerybinis ar piktybinis, kurioje galvos vietoje yra. Sėkmė ir nuo to priklauso.
Todėl kol neiaški galutinė diagnozė, gydymas, lai išmanatys medikai aiškinas. Mūsų, Lietuvos neurologai, ypač KMUK, turi patirtį ir pripažinimą.
Aš tik palinkėsiu sėkmės Jūsų draugei ir, kad atsakymai būtų patys nuostabiausi. Nes išsėtinė sklerozė sunki liga, būtų tiesiog nuostabu, kad po operacijos, jei tokia būtų, viskas praeitų ir, kad darinys būtų nepiktybiškas.
P. s. Kartais operacijų nebūna, būna spinduliavimas. Paprastai toks sprendimas būna:
1) kai yra keli židiniai.
2) nepatogi vieta operacijai. Operacijos rizika labai didelė.
Širdžiai nuraminti paskaitykit Rugutės psl. Liepos istoriją. Nuostabi mergaitė ir jos tėveliai.