QUOTE(English_Rose @ 2007 03 29, 18:48)
Mes su vyru skiriamės, jis iš iš savo tėvo paveldėjo pusę namo (kita pusė jo mamos). Dabar jis nori savo dalį dovanojimo sutartimi padovanoti mūsų nepilnametei dukrai (15m.) Ar tai įmanoma, t.y., kad nepilnametei padovanotų-perrašytų nekilnojamąjį turtą? Bet yra bėda-jo brolis ir sesuo tikriausiai kreipsis į teismą dėl testamento panaikinimo. Ar jei mes pasirašysime sutartį prieš tokį numanomą įvykį sutartis galios? Kaip išvis daryti?
Galima dovanoti turtą ir nepilnamečiui, tik kol sueis 18 metų už turto valdymą atsakingi jo tėvai, tėvai gali naudotis tuo turtu. Ištuokos atveju, tai tvarko tas tėvas, su kuriuo vaikas lieka gyventi.
Bet čia su tuo dovanoji daug niuansų, kiek skaičiau, tai tas turtas yra bendroji dalinė vyro ir jo mamos nuosavybė, tai dovanojant turtą, bendrasavininko susitikimo nereikia, toliau turtas neišlaikytas 3 metus, gali valstybei reikti mokėti GMP mokestį.
Be to testamentą nuginčyti reikia l. svarių priežasčių, o pagrindinė tai:
5.20 straipsnis. Teisė į privalomąją palikimo dalį
1. Palikėjo vaikai (įvaikiai), sutuoktinis, tėvai (įtėviai), kuriems palikėjo mirties dieną reikalingas išlaikymas, paveldi, nepaisant testamento turinio, pusę tos dalies, kuri kiekvienam iš jų tektų paveldint pagal įstatymą (privalomoji dalis), jeigu testamentu neskirta daugiau.
2. Nustatant privalomosios dalies dydį, atsižvelgiama į paveldimo turto vertę, įskaitant įprastinio namų apstatymo ir apyvokos reikmenų vertę.