Įkraunama...
Įkraunama...

Mūsų vojažas: Kreta ir kitos Graikijos salos

2008, rugpjucio 28 diena
Is vakaro nusipirkome kruiza-ekskursija i Delos ir Mykonos.
Taigis, ilipome i laiva, toks nei didelis nei mazas. Viso grupeje buvo apie 30 zmoniu. Oras pasitaike puikus, saulyte, nedidelis bangavimas... bet jau po 15 minuciu jurininkai pradejo nesioti maiselius, ir ne veltui, zmonems daresi negera, ypac gaila buvo berniuko verysad.gif kuriam mama vos ne visa kelia maisiuka prie veido laike... Atplaukus i Dela, prie islipimo laipteliu islydejo personalas, garsiai saukdami kelinta reikia grizti, nes laivas nelauks, o idomiausia buvo tai kad jie ne tik skelbe laika EN ir GR kalbom, bet ir rankose laike laikrodzio ciferbalta su nustatytomis rodyklemis – tokia vat vaizdine informacija. O ka gerai, jie gi nezino, gal laive yra zmoniu kurie nekalba siom kalbom tongue.gif .

Delas - Apolono ir Artemides gimtoji vieta ( tipo cool.gif), kadaise buves svarbus religines paskirties kompleksas, taip pat vienas didziausiu tuometiniu uostu. Tai didziulis miestas kurio archeologai „atkase“ tik trecdali. Ziurint i komplekso zemelapi negalejome atsistebeti mastabais – turgaus aikste su pastatais, rumai, ivairios paskirties pastatai. Cia buvo ikurta tiek sventyklu skirtu olimpo dievams, tiek asiru, egiptieciu bei kitu tikejimo sventyklu (ir viskas viename mieste!). Puiki akustika amfiteatre (teko stebeti kokios tai grupes „pasirodyma“, idomiausia buvo tai kad jie visi kalbejo vokiskai, o kai pradejo sokti, VISI uzdainavo graikiskai blink.gif ). Ir energetiskai labai stipri vieta, bent jau man pasirode g.gif . Tik velgi gaila, buvome trumpai, tai perbegome trumpuoju, triju valandu keliu. Info apie Dela: http://en.wikipedia.org/wiki/Delos

Plaukiam i delos - sala jau matosi
user posted image

Idedu viena kita iliustracine nuotrauka, seip tai neugruzinsiu jusu akiu senobiniu akmenu palikimu
user posted image

user posted image

Toliau keletas detaliu:

Zymieji liutai (man tai jie dabar i nutrijas panasus ax.gif ), bet kai juos state turejo ispudingai atrodyti
user posted image


Vokieciu "sektantai" amfiteatre
user posted image

Jaucio galvyte
user posted image

Antis/vista? Labai panasi i tas, kurias parduoda "Kikose", gumines tokios, suniukams smile.gif
user posted image

Namo siena. Ir stovi, sitiek laiko...
user posted image

Gal moters koks simbolis?
user posted image

Delfinai. Kas idomiausia mozaikoms SITIEK metu, o jos tokios spalvingos...
user posted image







Atsakyti
o mai gad
šitie liūtai, šitie liūtai yra man bene pats gražiausias dalykas, kas yra Graikijoje iš senųjų menų, vis prašau tėčio, kad man tokį padarytų, ale bet nesulaukiu...
Atsakyti
Tesiu:
Visi draugiskai susirinke i laiva plaukeme toliau, Mykonos link. Na ka galiu pasakyti apie Mikonos Chora (toliau nebuvom, nes turejome mazai laiko). Is tikro bunant sioje vietoje i aki krenta salos sveciu kontingentas. Taip – viskas brangiai ir prabangiai atrodo, taip cia yra netradicines orientacijos zmoniu arba labai turtingu zmoniu (isduoda kilogramai aukso blink.gif (konkreciai) ant kuno daliu, beje niekur kitose salose nemaciau tokiu juvelyriniu parduotuotuviu, su tokiu pasirinkimi, ir aisku kainomis). Niekur kitur nemaciau sitiek cerkviu vienoje vietoje... Senamiesti labai grazus – siauros gatveles, balti namukai spalvotom langinem, visur isciustyta. BET nusukus i kur kelis metrus „giliau“ siukslynelis geras... (bet cia daug kur Graikijoje... ax.gif) Taip pat nustebino reklaminiai skelbimai... tokie sodomo-gomoriski...doh.gif Na ne davatka as, bet man per ziauru pasirode.
Aisku pora valandu tai mazai, bet ispudi sioki toki susidaryti galima. Galu gale jeigu kazkas nepatinka juk galima ir neziuret, o ieskoti tai kas prie sirdies mirksiukas.gif . O tiems ieskojimams, deja, laiko nebuvo.

Siek tiek Mykonos:

Mykonos Venecija
user posted image

Senamiestis:
user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

O vat cia toki neiprasta nuotrauka. Graikijoje daug populiariu pastatu spalvu, na bet ruda tai nelabai, sakyciau. O vat cia nuotraukoje - ruda: cerkves stogas, langines, durys, ir dar ruda masina salia stovi. Idomiai taip...
user posted image

Pelekanas - Mykonos zvaigzde smile.gif (beje, per TRAVEL kanala sestadieni rode Global Trekker serija apie Graikija, tai sita pelekana rode smile.gif )
user posted image

O vat cia, vidury centro, ant kranto zmones zuvi darineja. O salia daug zuvies restoranu...
user posted image

Kelione atgal mano zmogui primine kosmara... tarp salu tikriausiai yra tam tikros sroves ir musu laiveli blaske kaip skiedra. Man tai kas, nei tuso, nei baisu, bangos didziules – as net i lauka pafotkinti isejau, o maniskis tai tableciu prisivalges gulejo... O jurininkai tai malaciai, labai rupinosi visus priziurejo, snekino, jeigu pastebi kad kazkam ne kas, tai tuoj puldavo padeti.




Papildyta:
Tesiu:

Pakeliui i Naksa sustojome Paros saloje.

user posted image

user posted image


Atostogos ejo i pabaiga angel_sadangel.gif . Dar kelios dienos ir namuciu. Po Nakso mes keltu grizome i Kreta-Herakliona, nakvojome viena nakti pries iskrendant. Aisku pries skrydi namo, kaip visada „apsitavarinome“ turguje maisto, pavalgeme paskutinius graikisku pietus essen.gif... ir kaip saka „go home“ cray.gif...

Paskutine nuotrauka, cia mes jau sedejome savo vietose lektuve, o duris buvo salia musu, tai taip sekmingai pavyko nufotkyt (nors is tiesu negalima to daryt ax.gif , bet....)

user posted image

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Patiko tai kur buvome, ka mateme bet pasakysiu Jums, Kreta man islieka NR.1 wub.gif ~ wub.gif ~ wub.gif. I Amorgos labai noreciau dar kada nuvaziuoti wub.gif . I Naksa, kaip ir i Mykonos nezinau ar dar kada nors vykciau g.gif . Kitiems metams jau galvojame, but gerai aplankyti kita Kikladziu puse Milos, Sifnos, Serfos. Na ziuresime kaip cia jau mums pavyks cool.gif .

Tikiuosi kad neatsibodo mano pasakojimas (su pertraukomis). Tiesa sakant visu ispudziu ir aprasyt neimanoma. Jeigu kazkam reiktu konkrecios informacijos – kas/kur/kiek/kaip – prasom klausti, mielai padesiu.

Aciu uz demesi, kaip saka aciuks.gif
Atsakyti
QUOTE(liūdnasis pelėnas @ 2008 10 06, 15:48)
o mai gad
šitie liūtai, šitie liūtai yra man bene pats gražiausias dalykas, kas yra Graikijoje iš senųjų menų, vis prašau tėčio, kad man tokį padarytų, ale bet nesulaukiu...


Na padaryt tai as nesugebesiu, bet turiu espeshali fo ju:

user posted image
Atsakyti
mmm ir man labai patiko Kreta, nors ir nelabai daug aš jos mačiau ax.gif Būtinai kada nors sugrįšiu. Tik labai gaila, kad apie Kretą nieko nežinojau prieš vykstant į ją (nespėjau paskaityti, nes tai buvo paskutinės minutės pasiūlymas o prieš tai apie Kretą net negalvijau bigsmile.gif ) O grįžau žinodama tik tai ką pati pamačiau blush2.gif Na jau gidę turėjome gun_bandana.gif ...
Atsakyti
Teko aplankyti Kipro sala(visa kuri graikams priklauso). Viskas butu neblogai bet kainos pribloske. Kai beveik nieko negali sau leisti,tiesa sakant poilsis apkarsta. Vienintelis daznai lankytinas restoranas buvo Burger Kingas blush2.gif . Nesakau,kad ten neskanu,bet... Siaip kiprieciai garseja skania ir riebia virtuve. Larnakoje reikia aplankyti zuvies restorana. Pavalgyti avienos(tai dariau nesekmingai Pafose). Kiprieciai labai svetingi, tik sveciuose ilgai buti nemandagu. O gamta grazi bet neispudinga(nors jie isivaizduoja kad ju salyteje gali rasti visa pasauli). Ten zmones megsta gyventi prabangiai skolon.
o is nutikimu tai isimintiniausias:Karta is pliazo vaziuodami nutarem kalnu paziureti(sie labai arti apie 35-40 km), islipau kalnuose su basom kojom, o ten sniegas aplinkui doh.gif gerai,kad dar nors svarkeli turejau...
Bet kai didziausias atsiminimas is viesnages zveriskos kainos, tai sakyciau kelione nelabai nusisekus. labai noreciau aplankyti Kreta
Atsakyti
QUOTE(lady.di @ 2008 10 18, 19:28)
Teko aplankyti Kipro sala


Su visa savo meile graiku kulturai ir istorijai as prisipazinsiu kad man Kipras... na nelabai patiko man ten, kazkodel schmoll.gif . Kazkoks jis negraikiskas pasirode... g.gif, O gal as tiesiog nemaciau tuju artimu mano sirdziai vietu. Nezinau. cool.gif Tiesa, as ten buvau pries 12 metu... gal kas pasikeite.

Atsakyti
Smagu buvo pamatyti tiek gražių nuotraukų. Nors tik mėnuo praėjo po mūsų atostogų Graikijoje, o jau jos begalo pasiilgome. Per atostogas 2 dienas praleidome Lefkados saloje. Tikriausiai tokio grožio salos nebeteks regėti. Paplūdimiai fantastiniai, sala rami, švari, graži wub.gif Būtinai grįšime ir kitiems rekomenduoju smile.gif
Atsakyti
Liuks pasakojimas!!! Tik preita savaite is ten grizau, tai vaizdai patys atsigamina nuotraukas beziurint 4u.gif 4u.gif thumbup.gif
Atsakyti