Įkraunama...
Įkraunama...

Kodėl berniukam rožinė, mergaitėm - žydra spalva?

QUOTE(mamenka @ 2009 06 02, 23:20)
Labai gera tema,  thumbup.gif aktuali ir man.....

Ta ir as zinau, kad Marija-melyna, o Jezus- rozine skraistemis yra...
O as pati neapsisprendziu, kaip mum pasielgti, imti sita varianta ar berniuka melynai, vis dar apmastymuose g.gif  g.gif  g.gif

o letaDJ siulau dar apklausele pries temute padaryt, jei leidzia dabar blush2.gif nes butu idomu suzinoti...


Labas,

mes jau senokai po krikstynu.. bet as del tos ruzavos berniukui dilema paprastai issprendziau, visa baltai papuosiau.. Bet aciu visom uz pasisakymus. Visada gerai zinoti kas ir kodel. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(letaDJ @ 2008 09 02, 21:04)
Sveikos,

Gal kas žinot kodel krikštynoms reikia berniukus rengti/ žvakes puošti su rožiniais elementais, o mergaites su žydrais??

Labutis, girdejau , kad zydra juostele reikia mergaitei paristi prie tasytes, nes kad vaikinu turetu dideli pasirinkima, o raudona ant desines rankytes ar kur kitur prideti, kad niekas nenuziuretu ir butu ramus vaikas. rolleyes.gif
Atsakyti
Mes sūnų puošėme visiškai baltai. Man ta ružava berniukui nelabai kažkaip ax.gif
Atsakyti
Sutinku su visom, kad jei kyla klausimu ar ruzava, ar melsva spalva,ar tokie ar tokie kaspineliai, tai geriausiai deti baltus kaspinelius, baltus rubelius ir baltas detales... 4u.gif wub.gif
Atsakyti
QUOTE(letaDJ @ 2008 09 02, 19:04)
Sveikos,

Gal kas žinot kodel krikštynoms reikia berniukus rengti/ žvakes puošti su rožiniais elementais, o mergaites su žydrais??

Reiktu dazniau eit i baznycia ir nekiltu tokiu klausimu lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(jjuurrggaa @ 2008 09 03, 08:27)
Kiekvienai mamytei ar krikšto mamai iškyla klausimas, ar ružavais ar melsvais akcentais turi būti papuošti rūbeliai, krikštyjant vaikiuką. Tai va, kai pradėjau siūti rūbelius ratuto  dukrytei , šis klausimas buvo labai svarstomas. Tai gi, mamytė paėmė ir paskambino kunigui, norėdama išsiaiškinti kaip čia yra su tom spalvom. Kunigas paaiškino, jog kaip kas nori, tokiom spalvom ir puošia rūbelius, svarbu, kad krikšto rūbeliai būtų šviesūs. O tokio pasakymo, kaip turi būti rūžava ar melsva , nėra  mirksiukas.gif

drinks_cheers.gif Man tas spalvų skirstymas apskritai nelabai kaip atrodo. Mes rinkomės tiesiog baltą, be jokių kitų spalvų.
Papildyta:
QUOTE(Orinta Soliunaite @ 2009 10 31, 13:03)
Reiktu dazniau eit i baznycia ir nekiltu tokiu klausimu  lotuliukas.gif

Ajajaj, kaip gerai, kad radote progą parodyti savo išmintį ir pasišaipyti... g.gif Geriau jau paklausti, jei ko nežinai, nei suklysti iš baimės klausti.
Atsakyti
QUOTE(Virchinija @ 2009 09 20, 01:42)
Mes sūnų puošėme visiškai baltai. Man ta ružava berniukui nelabai kažkaip ax.gif

mes pasielgem taip pat drinks_cheers.gif
Atsakyti
Gal kuri zinot, ar tikrai reikalinga skraiste, o gal galima ir be jos apsieiti? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(marce777 @ 2010 04 13, 16:19)
Gal kuri zinot, ar tikrai reikalinga skraiste, o gal galima ir be jos apsieiti? smile.gif

skraiste reikalinga, nes baznycioj kunigas papraso ja uzdeti reikiamu metu
Atsakyti
QUOTE(agapimu @ 2009 09 16, 11:07)
Labutis, girdejau , kad zydra juostele reikia mergaitei paristi prie tasytes, nes kad vaikinu turetu dideli pasirinkima, o raudona ant desines rankytes ar kur kitur prideti, kad niekas nenuziuretu ir butu ramus vaikas. rolleyes.gif

nu ir marazmas doh.gif
Atsakyti
Na mergaitei ne va Marijos, o berniukui Jėzaus rūbo spalva. Bet kai pagalvoji tai juk taip sąlygina. Juk žmonės per eilę metų sugalvojo juos taip vaizduot. O kada krikšto rūbai taip modifikavosi - išvis neaišku. Kažkap išvis norėčiau tų spalvų atsisakyt...
Atsakyti
Man tai tos skraistes kazkaip nelabai...na bet jeigu jau reikalauja kunigas, tai teks kazka sumastyt..reiks dar pas kuniga pasiklaust kai jau sumastysim kur tiksliai krikstysim..
Atsakyti