Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 5

QUOTE(AusraR @ 2008 11 19, 14:30)
na as tai gert neduodu, tik MP... bet nieko, nuo darzoviu dabar tai normalus skayciau viduriukai, ne kieti, tik kad bezda vaiaki labai smile.gif Va padariau siandine bulve su moliugu. Sukapojo po 100 ml, ir neatrodo kad pasisotino....butu dar valge, bet jau nebedaviau. Neduodu kol kas daugiau smile.gif o gal reiktu? na iki dvieju kartu jau padidint koses, nes kol kas tik viena karta valgom..


As tai darydavau taip kaip cia mamytes man rekomendavo drinks_cheers.gif Duodavau kose po pienelio, tai irgi apie 100-125g suvalgydavo. Bet po to palaipsniui, kai jau pradejo nelabai tas koses megti ir pradejo dantys dygti, apkeiciau viska vietomis ir is pradziu duodavau koses tiek kiek jam noredavosi, nenormavau ax.gif O antra valgyma ivedziau gal tik nuo 7 menesio, dabar tiksliai nepamenu. Bet pvz pavakariams gali duoti kokio obuoliuko, banano ar kriauses paciulpti thumbup.gif Tokia labiau kaip uzkandele padaryti, po kurios pieneli gertu rolleyes.gif
Atsakyti
Labas, mamytės džiausgiuo si, kad radau šią temą thumbup.gif ....reikia patarimo cool.gif

Pirmiausia pradėsiu nuo to, kad žindymo pražia buvo košmariškai sunki doh.gif ....nukramtyti kraujuojantys speneliai iki kraujų....(skausmas truko lygiai 4sav), po to susidarė stazės...tempa 40c....po to sekė antibijotikai, paskui dar kartą stazės vėl norėjo skirt antibijotikus, vienas daktaras davė tabletyčių, kad baigčiau maitint(tačiau man tai nuskambėjo kaip įžeidimas) ir tik vienos akušerės dėka, kuri ateidavo pas mane į namus profesinaliai išmasažuot guzus ir atlikt procedūras (su oksitokcinu nosyje) baigėsi didelės bėdos. Tada sekė visų pamokymai, kad trūksta pieno doh.gif pirkčiau mišinius, nes 1,5 mėn dukrytė kabėdavo parom anr krūtinės...bet ačiū Die iškenčiau(turėjau ir palaikymą)...viskas susinormalizavo ir džiaugiuosi neapsakomai žindymo malonumais, dukrytės artumu smile.gif .....ir galvojau, kad maitinsiu iki 2metų ar net daugiau, tiek kol mums abiems teiks malonumą
Tačiau ir vėl turim bėdą unsure.gif dantukai cool.gif .....pradėjo kandžiotis..... o vakar kai man įkando aš krūptlėjau, dukrytė išsigando, tada dar kelis kartus daviau...ji žiūri į mane ir vėl kanda..po to nervuojasi, nervuojuosi ir aš.......įsivyravo įtampa cool.gif ....ir visą dieną neėmė krūties...sukosi nuo jos ir pyko ant manęs....netikėjau, kad taip mane paveiks, bet net žliumbiau unsure.gif ......ir pagaliau naktį mieguista vėl žindo.....dabar nežinau ko laukt.....bet jaučiu baimę....nes noriu ir toliau maitinti savo turtą blush2.gif ......gal suprasit mane(nes kiti nesupranta blush2.gif kadangi tuoj švęsi pirmajį gimt. )

Ar buvo kuriai nors taip???..ar ši krizė praeis g.gif ....patarkite 4u.gif
(beje puikiai valgome ir kitą sveiką maistą)
Papildyta:
gal jau ir aptarinėjot, tačiau dar neskaičiau visos temos.....perskaitysiu blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Agotė: 19 lapkričio 2008 - 13:19
QUOTE(AusraR @ 2008 11 19, 12:30)
na as tai gert neduodu, tik MP... bet nieko, nuo darzoviu dabar tai normalus skayciau viduriukai, ne kieti, tik kad bezda vaiaki labai smile.gif Va padariau siandine bulve su moliugu. Sukapojo po 100 ml, ir neatrodo kad pasisotino....butu dar valge, bet jau nebedaviau. Neduodu kol kas daugiau smile.gif o gal reiktu? na iki dvieju kartu jau padidint koses, nes kol kas tik viena karta valgom..


Mes du kartus įvedėm košę gana anksti nuo primaitinimo pradžios (gastroenterologės patarimu)... Bet valgė jaunikaitis tada tik ryžius ir be to, gi nebuvo priaugęs svorio per paskutinį mėnesį. Kiekiai buvo nedideli, pradėjom iš viso nuo kelių šaukštukų, bet kiek domėjausi, po kelių dienų, jei nematyti kažkokios blogos reakcijos į tą košę, tai galima duoti ir visą porciją, o tie leliai, kurie turi gerą apetitą, gali sulapnoti net ir 200 g g.gif
Juk visi skirtingi, tai jei jau atėjo laikas primaitinimui, gerai žiojasi ir ruošiasi lipti į lėkštę, galima ir daugiau duoti, manyčiau ax.gif

QUOTE(Agotė @ 2008 11 19, 13:15)
Tačiau ir vėl turim bėdą unsure.gif dantukai cool.gif .....pradėjo kandžiotis..... o vakar kai man įkando aš krūptlėjau, dukrytė išsigando, tada dar kelis kartus daviau...ji žiūri į mane ir vėl kanda..po to nervuojasi, nervuojuosi ir aš.......įsivyravo įtampa cool.gif ....ir  visą dieną neėmė krūties...sukosi nuo jos ir pyko ant manęs....netikėjau, kad taip mane paveiks, bet net žliumbiau unsure.gif ......ir pagaliau naktį mieguista vėl žindo.....dabar nežinau ko laukt.....bet jaučiu baimę....nes noriu ir toliau maitinti savo turtą blush2.gif ......gal suprasit mane(nes kiti nesupranta blush2.gif kadangi tuoj švęsi pirmajį gimt. )

Ar buvo kuriai nors taip???..ar ši krizė praeis g.gif ....patarkite 4u.gif
(beje puikiai valgome ir kitą sveiką maistą)
Papildyta:
gal jau ir aptarinėjot,  tačiau dar neskaičiau visos temos.....perskaitysiu blush2.gif


Mums taip nebuvo, nes dar dantų neturim, bet kiek domėjausi, tai kai kanda, reikia ištraukti krūtį ir "paaiškinti", kad taip negalima ir pan. Tik nežinau, kaip čia tas procesas atrodo gyvai ax.gif Draugėm suveikė 4u.gif
Atsakyti
AusraR, gerai kad taviškiai valgo. Manoji princesė nieko nevalgo be MP. Aij, tiesa, pagriaužia duoniuką ar džiūvėsėlį. Nei daržovių, nei vaisių tyrelių daugiau kaip 1 šaukštelio nevalgo. Lūpas kietai sučiaupia ir viskas doh.gif
Gal kas turit idėjų kaip ją pamaitinti? doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Night @ 2008 11 19, 15:32)
AusraR, gerai kad taviškiai valgo. Manoji princesė nieko nevalgo be MP. Aij, tiesa, pagriaužia duoniuką ar džiūvėsėlį. Nei daržovių, nei vaisių tyrelių daugiau kaip 1 šaukštelio nevalgo. Lūpas kietai sučiaupia ir viskas  doh.gif
Gal kas turit idėjų kaip ją pamaitinti?  doh.gif

nu nevalgo tai nenori gal vaikas. As pati irgi taip darydavau mama sake, negana to dar ir ispurksdavau visa maista lauk smile.gif
Maniskiai tai lekstes vercia. Nupirkau dabar tokia kur prie stalo prisiklijuoja smile.gif o tai tik pamato sauksta ir kabinasi smile.gif o jau kai as valgau tai tik kasnius skaiciuoja.....siaubas smile.gif o svarbiausia - kai ateina koses laikas - MP nevalgo!!!! tai nors turiu kuo kose praskiest smile.gif o kas bjauriausia, kad prisikirte tos koses vistiek nemiega ilgai...nu max valanda....
Atsakyti
QUOTE(AusraR @ 2008 11 19, 14:44)
nu nevalgo tai nenori gal vaikas. As pati irgi taip darydavau mama sake, negana to dar ir ispurksdavau visa maista lauk smile.gif
Maniskiai tai lekstes vercia. Nupirkau dabar tokia kur prie stalo prisiklijuoja smile.gif o tai tik pamato sauksta ir kabinasi smile.gif o jau kai as valgau tai tik kasnius skaiciuoja.....siaubas smile.gif o svarbiausia - kai ateina koses laikas - MP nevalgo!!!! tai nors turiu kuo kose praskiest smile.gif o kas bjauriausia, kad prisikirte tos koses vistiek nemiega ilgai...nu max valanda....


Šalia maniškio iš viso neįmanoma pastatyti lėkštės, nes sukiša rankas, o po to bando lėkštę su visu turiniu nuplėšti ir į burną susigrūsti doh.gif
Bet po to dar mp visada paprašo, nesvarbu, kiek košės bebūtų suvalgęs. Kai manęs nemato ir negirdi, tada tinka ir kiti skysčiai.
Šiaip daug kur rašo, kad po košės geriau ne migdyti, o kaip tik duoti aktyviai pabūti, nes, tipo, daug energijos gauna ir turi ją kažkur "suvartoti", dėl to ri meiga blogai g.gif Bet maniškis, pvz., pradeda atpylinėti, jei pavalgęs duodasi, nors miego tai irgi nenori...
Atsakyti
QUOTE(Juna08 @ 2008 11 19, 14:56)
Mums taip nebuvo, nes dar dantų neturim, bet kiek domėjausi, tai kai kanda, reikia ištraukti krūtį ir "paaiškinti", kad taip negalima ir pan. Tik nežinau, kaip čia tas procesas atrodo gyvai  ax.gif  Draugėm suveikė  4u.gif

Tikrai taip. Trys iš 4 vaikų tą bandė daryt ir niėko, atpratinau.

QUOTE(Night @ 2008 11 19, 15:32)
Gal kas turit idėjų kaip ją pamaitinti?  doh.gif

Mažiukė gi dar. Anksti gal dar jai. Mano net dvynukai skirtingai pradėjo - vienam beveik 6 mėn buvo, kai jau žiojosi, kitas iki 8 mėn nė artyn nesileisdavo maisto. bigsmile.gif Dičkė iš viso MP iki 1m. 3 mėn. gyva buvo, kol dantų krūminių neįsigijo ir galėjo valgyt netrintą maistą, dičkiui atsirišo valgymas beveik 9 mėn sulaukus.... doh.gif Kaip tai nematyčiau dar su tokia mažute problemų. Tiesiog po kelių dienų vėl pabandyk.
Atsakyti
QUOTE(Emilė @ 2008 11 19, 15:54)
Tikrai taip. Trys iš 4 vaikų tą bandė daryt ir niėko, atpratinau.
Mažiukė gi dar. Anksti gal dar jai. Mano net dvynukai skirtingai pradėjo - vienam beveik 6 mėn buvo, kai jau žiojosi, kitas iki 8 mėn nė artyn nesileisdavo maisto.  bigsmile.gif Dičkė iš viso MP iki 1m. 3 mėn. gyva buvo, kol dantų krūminių neįsigijo ir galėjo valgyt netrintą maistą, dičkiui atsirišo valgymas beveik 9 mėn sulaukus....  doh.gif Kaip tai nematyčiau dar su tokia mažute problemų. Tiesiog po kelių dienų vėl pabandyk.

Aš ir nebekišu dabar. Savaitę leidžiu pailsėt. Nes kai vienąkart pamaitinau per prievartą, tai taip vaikas vėmė kad ojojoi sad.gif
Bet labai bijau kad geležies nepritrūktų unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Night @ 2008 11 19, 17:05)
Aš ir nebekišu dabar. Savaitę leidžiu pailsėt. Nes kai vienąkart pamaitinau per prievartą, tai taip vaikas vėmė kad ojojoi sad.gif
Bet labai bijau kad geležies nepritrūktų  unsure.gif

O tu ne bijok, o savo kraujo tyrimą pasidaryk ir valgyk geležies gaustų maistą. Net mano vegetariškas kraujas nė iš tolo neprimena mažakraujyste sergančio, o jei dar ir mėsiuko valgoma, išvis neturėtų būti problemų.

O duoniukai gi irgi jau šis tas, ne niekas mergytei. wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Night @ 2008 11 19, 15:32)
Nei daržovių, nei vaisių tyrelių daugiau kaip 1 šaukštelio nevalgo. Lūpas kietai sučiaupia ir viskas  doh.gif
Gal kas turit idėjų kaip ją pamaitinti?  doh.gif


Nugi tikrai tavo dar mažiukė, jai ir priklauso kokį šaukštelį tik suvalgyt smile.gif Taip, kad nepergyvenk. Jeigu nevalgo vieno dalyko, pabandyk pasiūlyt ko nors kito, bet jeigu atsisako apskritai, tai labai neversčiau. Po truputį po truputį kažkaip įsivažiuosit. smile.gif

Va maniškė irgi pirmą primaitinimo mėnesį labai mažai ką prarydavo, antrą - tokiom bangom, tai valgo, tai ne. Po to susirgo, gulėjom ligoninėj (8 mėn.) iš viso neprisileido jokių košių, grįžus namo reikėjo viską nuo pradžių pradėti. O dabar, artėjant prie 10 mėnesių, pastebėjau, kad pradeda įsivažiuoti: ir daržovienes pradėjo valgyt, ir mėsą (pagaliau!), ir apskritai, mažiau košės lėkštėj lieka. O šiandien rytinę košę suvalgė iki paskutinio šaukšto (gal per mažai verdu?) smile.gif .

Tai reziume tokia, kad bent jau maniškė labai ilgai "pratinosi" prie kito maisto, skonių ir reikėjo 2-3 mėn, kad pradėtų normaliau valgyt.

Taip kad kantrybės ir sėkmės 4u.gif

O ta geležis tai net nežinau nuo ko priklauso... aš pati su ja vargstu jau kelintas mėnuo... ai, bet jau kalbėjom, kad kartais per didelis akcentavimasis į tuos skaičius nieko gero neduoda. Jei vaikas sveikas, linksmas, reik nesidaryt sau problemų, kur jų nėra smile.gif čia aš sau taikau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Madeleine @ 2008 11 19, 17:56)
(gal per mažai verdu?) smile.gif .


o tai kiek tu verdi? Maniskiai po 100 ml suvalge siandien. Ir dar but valge...
gal sakau jau duot du kartus..
Atsakyti
QUOTE(Night @ 2008 11 19, 16:32)
AusraR, gerai kad taviškiai valgo. Manoji princesė nieko nevalgo be MP. Aij, tiesa, pagriaužia duoniuką ar džiūvėsėlį. Nei daržovių, nei vaisių tyrelių daugiau kaip 1 šaukštelio nevalgo. Lūpas kietai sučiaupia ir viskas  doh.gif
Gal kas turit idėjų kaip ją pamaitinti?  doh.gif

Jei nenori, tai ir nekisk per prievarta manyciau mirksiukas.gif Vadinasi dar nelaikas. Pabandyk parduotuvej nusipirkti kieto maisto kramtuka, gal patiks per ji koki vaisiu ciulpti thumbup.gif

Papildyta:
QUOTE(Agotė @ 2008 11 19, 15:15)
Ar buvo kuriai nors taip???..ar ši krizė praeis g.gif ....patarkite 4u.gif
(beje puikiai valgome ir kitą sveiką maistą)
Papildyta:
gal jau ir aptarinėjot,  tačiau dar neskaičiau visos temos.....perskaitysiu blush2.gif


Buvo ir dar kaip 4u.gif Tik jei saviskiui pradeciau aiskinti kaip man skauda ir aikciociau kiekviena kart, tai jis tik juoktusi, galvotu, kad tai zaidimas ir dar labiau kandziotu doh.gif
Mums veikia nosies prispaudimas prie papuko is kart kai tik bando kasti thumbup.gif tada jam pritruksta oro ir issizioja. tada atimu ir kelias sekundes neduodu... kai pradeda verkalioti, tada vel duodu... na, kol kas veikia thumbup.gif o kanda lendant kiekvienam dantukui doh.gif doh.gif doh.gif kaip suniukas lotuliukas.gif

p.s. Esi didele saunuole ir nuostabus uzsispyrimo ir noro maitinti pavyzdys toms, kurios iskilus menkiausiui sunkumui griebiasi misinelio 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo xeditux: 19 lapkričio 2008 - 17:32