Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 5

Nors dar vakar ryte bandant maitint jau pati blioviau garsiau negu Aiste, bet kazkaip grizo man tikejimas kad susitvarkysim mes su savo problema cool.gif

Dar norejau paklaust ta pacia proga kad po forumus landzioju (kaip sakant kad is anksto uzbegt problemai uz akiu).

Pavasariais sergu sienlige. Kai buvau nescia, hormonai man taip patverke, kad persirgau labai lengva forma. Bet jei ateinanti pavasari neapsieisiu be vaistu, kaip tureciau pasielgti, kad nenutraukt maitinimo? Nes bent jau "Claritine" vaistai tai nerekomenduojami nei nescioms nei zindancioms. Manau kad ir visi kiti jautruma mazinantys vaistai netiks. Gal is anksto pieno uzsisaldyt? Nes siaip pavasariais maziausiai 10, o buna kad ir 20 dienu vaistus geriu blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Rola @ 2008 11 11, 14:39)
Laba  4u.gif ,

ar normalu, kad žindomas naujagimis, kakoja tik 2 kartus į parą??? Vakar kakojo ryte 11 val. ir labai labai daug ir po to tik vakare 23 val, iki dabar vel nekakojus????

Gal nepavalgo?


žindomiems kūdikiams ir 10 dienų normalu. taip kad 2 kartai tikrai labai gerai. smile.gif


QUOTE(Brigitte @ 2008 11 11, 15:02)
Nes bent jau "Claritine" vaistai tai nerekomenduojami nei nescioms nei zindancioms. Manau kad ir visi kiti jautruma mazinantys vaistai netiks. Gal is anksto pieno uzsisaldyt? Nes siaip pavasariais maziausiai 10, o buna kad ir 20 dienu vaistus geriu  blink.gif


žindančioms praktiškai tik Claritine ir galima. jis nemigdo. pati gėriau, nes turėjau klaikią alergiją nuo antibiotikų ir viskas kuo puikiausiai. beje, gėriau 10 dienų.
Atsakyti
QUOTE
žindančioms praktiškai tik Claritine ir galima. jis nemigdo. pati gėriau, nes turėjau klaikią alergiją nuo antibiotikų ir viskas kuo puikiausiai. beje, gėriau 10 dienų.


Na ju informaciniam lapelyje rasoma kad nerekomenduojama. Nors is kitos puses nerekomenduojama tai dar nedraudziama smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Brigitte @ 2008 11 11, 17:02)
Nors dar vakar ryte bandant maitint jau pati blioviau garsiau negu Aiste, bet kazkaip grizo man tikejimas kad susitvarkysim mes su savo problema  cool.gif

Dar norejau paklaust ta pacia proga kad po forumus landzioju (kaip sakant kad is anksto uzbegt problemai uz akiu).

Pavasariais sergu sienlige. Kai buvau nescia, hormonai man taip patverke, kad persirgau labai lengva forma. Bet jei ateinanti pavasari neapsieisiu be vaistu, kaip tureciau pasielgti, kad nenutraukt maitinimo? Nes bent jau "Claritine" vaistai tai nerekomenduojami nei nescioms nei zindancioms. Manau kad ir visi kiti jautruma mazinantys vaistai netiks. Gal is anksto pieno uzsisaldyt? Nes siaip pavasariais maziausiai 10, o buna kad ir 20 dienu vaistus geriu  blink.gif


Labai daug kur rasoma, kad zindancioms nerekomenduojama. Taciau dauguma atveju galima...
Atsakyti
QUOTE(Brigitte @ 2008 11 11, 16:02)
Nors dar vakar ryte bandant maitint jau pati blioviau garsiau negu Aiste, bet kazkaip grizo man tikejimas kad susitvarkysim mes su savo problema  cool.gif

Dar norejau paklaust ta pacia proga kad po forumus landzioju (kaip sakant kad is anksto uzbegt problemai uz akiu).

Pavasariais sergu sienlige. Kai buvau nescia, hormonai man taip patverke, kad persirgau labai lengva forma. Bet jei ateinanti pavasari neapsieisiu be vaistu, kaip tureciau pasielgti, kad nenutraukt maitinimo? Nes bent jau "Claritine" vaistai tai nerekomenduojami nei nescioms nei zindancioms. Manau kad ir visi kiti jautruma mazinantys vaistai netiks. Gal is anksto pieno uzsisaldyt? Nes siaip pavasariais maziausiai 10, o buna kad ir 20 dienu vaistus geriu  blink.gif

pasitark su gydytoja - tikrai yra vaistų, tinkančių maitinantiems 4u.gif Aš kažką gėriau, bet jau nebeatsimenu pavadinimo, vėliau galėčiau pažiurėt biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(*Frezija* @ 2008 11 08, 22:22)
Sveikutės,
pasidalinsiu savo žindymo patirtimi, nes kuo toliau, tuo labiau puolu į neviltį: mano dukrytei 1,5 mėnesio ir lygiai tiek laiko kankinuosi su žindymu, t.y. su dešiniąja krūtimi ir matyt, kad jau niekas nebepadės man  angel_sadangel.gif kairę mažė mano valgo labai gerai, o dešinę man žiauriai skauda. Kiekvieną kartą duodant dešinę krūtį man ašaros kaupiasi akyse ir šaltas prakaitas iš skausmo pila... , nors apžioja tikrai teisingai (taip pat kaip ir kairę, iš kurios maitinti tikrai malonu ir visiškai neskauda), o po maitinimo ir spenelį skauda ir apyspenelinį lauką skauda baisiai, apyspenelinis laukas būna net raudonas ir ištinęs  verysad.gif
Nežinau kodėl taip yra ir būtų labai gaila nutraukti maitinimą krūtimi vien dėl to, kad tokia "brokuota" mano krūtis, nes ir pienelio turiu ir svorio priaugom normaliai per mėnesį, bet kuo toliau tuo labiau atrodo, kad nebegaliu daugiau taip - tikrai esu kantri, bet labai skauda  verysad.gif .
Bandžiau tą krūtį kurį laiką ir pientraukiu nutraukinėt ir su antspeniu maitint ir sunaudojau jau 5-6 pakelius multimam kompresų, ir tepu garmastanu, aventu ir net skambinau maitinimo konsultantei, bet niekas man napadeda - standartiniai patarimai, gydytis tepalais, kompresais ir turi susitvarkyti - nė velnio nieks nesusitvarko  doh.gif net pientraukiu nutraukiant skauda (nors ir rankenėlę spaudžiu švelniai) ir su antspeniu maitinant skauda, o be to, su antspeniu dar ir neteisingai apžioja mažė ir neišvalgo krūties.
Vienu žodžiu esu visiškoj neviltį ir jeigu dar turit kokių nors minčių, dėl ko viena krūtis tokia jautri, ypač apyspenelinis laukas, pasidalinkit  help.gif  help.gif , nes nebežinau, ką dar daryti (vienintelis man atrodo galimas variantas iš tos krūties nutraukinėti pieną pientraukiu - nors truputį mažiau skauda), bet gal turit dar kokių patarimų...?

man atrodo, reikia lėkti pas gydytoją g.gif kažkas negerai, manau čia jau už žindymo konsultantės kompetėncijos. Bet iš tikrųjų yra įmanoma išmaitinti iš vienos kruties
Papildyta:
QUOTE
daviau jai is buteliuko 2 sav. po to, kai ji atsisake imti mano kruti

tai o ką ji valgė tas 2 sav, kol nedavei buteliuko, jeigu atsisakė kruties? g.gif
Papildyta:
QUOTE(Rola @ 2008 11 11, 15:39)
Laba  4u.gif ,

ar normalu, kad žindomas naujagimis, kakoja tik 2 kartus į parą??? Vakar kakojo ryte 11 val. ir labai labai daug ir po to tik vakare 23 val, iki dabar vel nekakojus????

Gal nepavalgo?

o šlapinasi daug? Man atrodo, viskas gerai 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Natuke: 11 lapkričio 2008 - 21:15
QUOTE
QUOTEtai o ką ji valgė tas 2 sav, kol nedavei buteliuko, jeigu atsisakė kruties? g.gif


Na ji valgydavo viena savaite po kokias 4-5min kas 4-5val diena ir koki syki taip normaliau nakti (nes apsimiegojus), o antra savaite stengiausi kisti kuo dazniau, bet vistiek diena jei ir pavykdavo kaip nors isiulyt, tai ilgiau 5min kruties burnoj neislaikydavo, o nakti jau pradejo po 2-3kartus pavalgyt. Tai va toks ir "valgymas" buvo tas dvi savaites. Uztat ir numanau, kad ta savaite pries sveriant ji ne tik kad nepriaugo, bet net ir numete svorio
Atsakyti
QUOTE(Brigitte @ 2008 11 11, 22:47)
Na ji valgydavo viena savaite po kokias 4-5min kas 4-5val diena ir koki syki taip normaliau nakti (nes apsimiegojus), o antra savaite stengiausi kisti kuo dazniau, bet vistiek diena jei ir pavykdavo kaip nors isiulyt, tai ilgiau 5min kruties burnoj neislaikydavo, o nakti jau pradejo po 2-3kartus pavalgyt. Tai va toks ir "valgymas" buvo tas dvi savaites. Uztat ir numanau, kad ta savaite pries sveriant ji ne tik kad nepriaugo, bet net ir numete svorio

aišku, tai laiku susigrėbet 4u.gif Nors vistiek baisu - visą savaitę po kelias minutes kas4 val.. nustojo gugoti... fear.gif

Žinai dėl to žindymo pagal poreikius.. vis tiek reikia vaikutį sekti, kad valgytų... Nes nors paprastai kūdikis žino, kiek jam reikia, bet kartais buna, kad kūdikis tiesiog nustoja valgyti... sad.gif. O ar buvo koks nors stresas jums prieš tas dvi savaites - skiepas, nauji masažai, svečiai, egzaminas, ginčas šeimoje... kokia liga... nes visi tie dalykai paskatina tokį kūdikio elgesį unsure.gif

Šiaip kaip pasiskaičiau, jus šauniai tvarkotes ir potrupūti išeinat iš krisės 4u.gif Tik pakartosiu kitas mamytes - geriau apseiti be buteliuko, sugirdyti pienuką kitu būdu.

Dėl čiulpimo iš buteliuko - buteliuką čiulpti ne lengviau negu krutį, tiesiog yra skirtingi judėsiai. Nemažai kūdikiu atsimena tik vieną čiulpimo būdą - arba tai, kaip čiulpti krutį, arba kaip čiulpi buteliuką. Dėl to paragavus buteliuką kai kurie mažiuka pamiršta kaip čiulpti krutį ir sunkiai iš jos kažką ištraukia. Tada reikia vėl mokyti, priminti... kartais tai reikalauja daug pastangų, bet tai įveikiama. Aplamai, geri valgymo įgudžiai yra išmokomi, ne visi kūdikiai intuitiviai gerai žindo.
Atsakyti
namaniskiams tai ligoninej teko ragauti misinuku is buteliuko (kokia nesamone, dabar niekaip nesutikciau kad duotu) bet aciu dievui nepamirso kaip kruti zysti. Na ir to misinuko tik pirmas dvi dienas gavo. Taip ir nesupratau kodel...na bet gi seseles "geriau zino" kad mamai pirmom dienom priespienio dviems vaikams TIKRAI TIKRAI neuztenka....
Atsakyti
QUOTE
Žinai dėl to žindymo pagal poreikius.. vis tiek reikia vaikutį sekti, kad valgytų... Nes nors paprastai kūdikis žino, kiek jam reikia, bet kartais buna, kad kūdikis tiesiog nustoja valgyti... sad.gif. O ar buvo koks nors stresas jums prieš tas dvi savaites - skiepas, nauji masažai, svečiai, egzaminas, ginčas šeimoje... kokia liga... nes visi tie dalykai paskatina tokį kūdikio elgesį unsure.gif


Ai, kai jau musu krizes atomazga ivyks, tai pasipasakosiu issamiai "mamu zindymo istorijose" blush2.gif
Atsakyti
Sos, reikia patarimo blink.gif
Dega krutys ir kietos. Gydytoja kategoriskai pasake pienuko nenutraukineti, nes gaminsis dar daugiau, o ilgainiui gali dingti. Dusas nepadeda, o po ledo voniu dilgcioja krutis...nebezinau ka daryti g.gif
Kai nebegaliu kenteti, tai duodu maziukui ir is vienos ir is kitos kruties pazisti - tada nusiramina. Ar taip ir testi, ka manote?
Beje, kada turetu pradeti gamintis tikras pieniukas?
Atsakyti
QUOTE(Saule danguje @ 2008 11 14, 12:17)
Sos, reikia patarimo blink.gif
Dega krutys ir kietos. Gydytoja kategoriskai pasake pienuko nenutraukineti, nes gaminsis dar daugiau, o ilgainiui gali dingti. Dusas nepadeda, o po ledo voniu dilgcioja krutis...nebezinau ka daryti  g.gif
Kai nebegaliu kenteti, tai duodu maziukui ir is vienos ir is kitos kruties pazisti - tada nusiramina. Ar taip ir testi, ka manote?
Beje, kada turetu pradeti gamintis tikras pieniukas?

Kaip dažnai ir kaip ilgai vaikutis žinda?
Atsakyti
QUOTE(Ode @ 2008 11 14, 12:18)
Kaip dažnai ir kaip ilgai vaikutis žinda?

ketvirta, penkta diena zinde kas 1,5-2 val po 30 min. , sesta diena zinde kas 2,5-3 val taip pat po 30 min. Tustinasi daznai, beveik po kiekvieno zindymo, miega ramiai smile.gif
Atsakyti