Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 5

QUOTE(garnelis @ 2008 10 30, 10:37)
trumpai tariant, manoji gime 3550. keik ji numete - as nezinau, bet po savaites, aki israse, ji svere 3450. dabar 3 sav ir ji sveria 3900. Gydytoja sako - per mazai... verysad.gif



QUOTE(Night @ 2008 10 30, 10:49)
Tai taip išeina kad per 2 sav ji priaugo 3900-3450=450g. Čia mažai??? Užtektinai tikrai.


drinks_cheers.gif Tikrai uztektinai, norma ax.gif Jei per menesi kudikiai turetu apie 1 kg priaugti, o per puse menesio Jusu leliukas priaugo beveik 0,5 kg, tai ko cia Jusu gydytojai per mazai? g.gif
Viskas pas Jus manau gerai yra del svorio, nepergyvenkit 4u.gif
Atsakyti
Minimum per mėn turi priaugti lyg 500gramų. Neskubėk su mišiniu. Pieno gamyba dar nesusireguliavus, tikrai nereik mišinuko 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(garnelis @ 2008 10 30, 09:37)
sveikutes, noriu jusu paklausti...
mano merguzeei 3 savaites, gydytoja sako, kad svoris blogai auga ir liepia primaitinti misineliais,o as ju taip nenoriu, bandysiu dar maitinti krutimi, todel labai reikai jusu patarimu.

trumpai tariant, manoji gime 3550. keik ji numete - as nezinau, bet po savaites, aki israse, ji svere 3450. dabar 3 sav ir ji sveria 3900. Gydytoja sako - per mazai... verysad.gif
o gal as ja blogai maitinu?
1.  Ji valgo daznai, t.y. kokiu 12 kartu per para. Kartais labai trumpai - vos 10 minuciu.
2.  Taip pat blogai sakyciau ima kaire kruti - labai skauda speneli. Ji matyt tik speneli ciulpia ir todel normalaus pieno nepavalgo ?
3. buna bevalgydama is kaires kruties muistosi, visokius garsus leidzia, nerami, nors pieno bandziua nusitraukti is tos kruties - pakankamai.

Kame problemos del to svorio ? Gal blogai kazkaip as maitinu, nors pieno lygtais atrodo ir uztenka. Ka daryti...

Tikrai nesijaudink, tavo per 2 sav. priaugo 450g, beveik tiek kiek per mėnesį turi priaugti (žemutinė riba). Aš gal net keisčiau gydytoją, jei ji labai įkalbinėja primaitinti, nes toks mamos spaudimas priverčia abejoti savimi ir pieno nuo to tikrai gali sumažėti.
Atsakyti
man dar viena mintis kilo - gal reiktu vaikuti ilgiau palaikyt prie kruties, juk rekomenduojama apie 20 min, kad ta riebuju pienuka istrauktu.
o jei skauda kai maitini tai gal tikrai blogai paima kruti, reiktu pakoreguoti.
Atsakyti
QUOTE(Juna08 @ 2008 10 29, 21:58)
O anksčiau nekilo jokių įtarimų, kad mažai suvalgo?



Abejonių visokių būdavo jau nuo 3 mėn, nes tada pradėjo po mažiau priauginėti (po 300 - 400 gr). Be to nuo ketvirto mėnesio pradžios ji pradėjo labai dažnai naktį keltis, būna ir kas 2-1 val.. doh.gif Aš kažkaip galvoju, kad gal ji mažai dieną suvalgo, o tada naktį atsigriebia, nes ir sauskelnės po nakties toookios šlapios būna, kad man atrodo, kad jei dieną tiek laiko nekeisčiau, tai nebūtų tiek prisisiojus. Bet va klausimas: ką daryti, kad ji dieną daugiau suvalgytų ir naktį taip dažnai nesikeltų? Kai išvalgo vieną krūtį siūlau antrą, bet ne visada nori, pradeda žaisti...Be to ir skaitydama apie miego sutrikimus (nes maniškė pati neužmiega) radau, kad negerai kai jau didesnis kūdikis dažnai keliasi naktį valgyti - vadinasi negauna reikiamų kalorijų dieną. Bet aš labai tikiuosi, kad kai pradėsiu kokią grūdų košytę vakare duoti tai išmiegos ilgiau (ir savo lovoje) bigsmile.gif
P.S. vakar jau daviau bulvės paragauti - sužavėta neliko doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo -ciute-: 30 spalio 2008 - 11:25
QUOTE(garnelis @ 2008 10 30, 11:37)
sveikutes, noriu jusu paklausti...
mano merguzeei 3 savaites, gydytoja sako, kad svoris blogai auga ir liepia primaitinti misineliais,o as ju taip nenoriu, bandysiu dar maitinti krutimi, todel labai reikai jusu patarimu.

trumpai tariant, manoji gime 3550. keik ji numete - as nezinau, bet po savaites, aki israse, ji svere 3450. dabar 3 sav ir ji sveria 3900. Gydytoja sako - per mazai... verysad.gif
o gal as ja blogai maitinu?
1.  Ji valgo daznai, t.y. kokiu 12 kartu per para. Kartais labai trumpai - vos 10 minuciu.
2.  Taip pat blogai sakyciau ima kaire kruti - labai skauda speneli. Ji matyt tik speneli ciulpia ir todel normalaus pieno nepavalgo ?
3. buna bevalgydama is kaires kruties muistosi, visokius garsus leidzia, nerami, nors pieno bandziua nusitraukti is tos kruties - pakankamai.

Kame problemos del to svorio ? Gal blogai kazkaip as maitinu, nors pieno lygtais atrodo ir uztenka. Ka daryti...


Aš, kaip ir daugelis, nesiūlyčiau su mišinuku skubėti, palauk bent iki mėnesio ir tada žiūrėk bendrą prieaugį, kaip sisioja, kakoja ir bendrai jaučiasi. Be to pasiskaityk čia http://www.supermama...showtopic=10052 ir čia http://www.sveikapra...?text.id.sub.44, man daug kas paaiškėjo 4u.gif
Jei paguos, galiu pasidalinti savo patirtimi: mano draugė pagimdė labai panašiai kaip ir aš. Tai buvo antras jos vaikelis, su pirmu gydytoja jai liepė damaitinti nuo 3 mėn. (nors aš manau, kad be reikalo), ir ji labai bijojo, kad netrūktų kūdikėliui pieno. Kai kūdikis buvo dviejų savaičių, nusitraukė, kad pasitikrintų kiek turi pieno ir pradėjo kas antrą maitinimą duoti mišinuko (nors pati pasakodavo, kad krūtys net skauda nuo pieno pertekliaus, tad vaikui jo tikrai užteko). Galiausiai kai kūdikiui buvo 1 mėn maitino jau tik mišinuku, ir ką jūs galvojat, kiek priaugo, tik 450 gr, matyt kūdikiui buvo baisus stresas, kad jam nei iš šio, nei iš to pradėjo mišinį girdyti. Aš sėkmingai maitinau pati, pabandžiau nusitraukti, nieko nesigavo, bet tikėjau savimi, neklausiau aplinkinių, kurie man aiškino "sovietines kūdikių maitinimo teorijas" ir maitinau tik pati, ir maniškė priaugo 850 gr.

Nesijaudink, viskas jūms gerai, sėkmės thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo -ciute-: 30 spalio 2008 - 11:42
aciu mergaites uz patarimus 4u.gif

jo, cia jei pradesi nusitraukineti ir tikrinti, tai visai dings pienas.
nes va butent, krutys tai pilnos, vaikas ramus, slapinasi ir tustinasi labai daug, as net neskaiciuoju kiek kartu per para.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo garnelis: 30 spalio 2008 - 11:49
QUOTE(-ciute- @ 2008 10 30, 11:23)
Abejonių visokių būdavo jau nuo 3 mėn, nes tada pradėjo po mažiau priauginėti (po 300 - 400 gr). Be to nuo ketvirto mėnesio pradžios ji pradėjo labai dažnai naktį keltis, būna ir kas 2-1 val.. doh.gif  Aš kažkaip galvoju, kad gal ji mažai dieną suvalgo, o tada naktį atsigriebia, nes ir sauskelnės po nakties toookios šlapios būna, kad man atrodo, kad jei dieną tiek laiko nekeisčiau, tai nebūtų tiek prisisiojus. Bet va klausimas: ką daryti, kad ji dieną daugiau suvalgytų ir naktį taip dažnai nesikeltų? Kai išvalgo vieną krūtį siūlau antrą, bet ne visada nori, pradeda žaisti...Be to ir skaitydama apie miego sutrikimus (nes maniškė pati neužmiega) radau, kad negerai kai jau didesnis kūdikis dažnai keliasi naktį valgyti - vadinasi negauna reikiamų kalorijų dieną. Bet aš labai tikiuosi, kad kai pradėsiu kokią grūdų košytę vakare duoti tai išmiegos ilgiau (ir savo lovoje) bigsmile.gif
P.S. vakar jau daviau bulvės paragauti - sužavėta neliko  doh.gif

na, jai jau beveik 6 men - gali pradeti ragauti koses. nuo kuriu pradeti - grudiniu, ar darzoviniu, nera labai svarbu, nuomones tuo klausimu keiciasi.

del kelimosi nakti: kudikiams normalu daznai prabusti nakti. nors kai kurie pediatrai teigia, kad tai jau miego sutrikimas. taciau tikrai nenoreciau su tuo sutikti.
mano visiems trims vaikams buvo budinga tam tikrais augimo laikotarpiais dazniau keltis nakti, ir tai visiskai nepriklause nuo maisto. pastebejau, kad jie dazniau keliasi, kai mokosi ko nors naujo - apie 6 men, kai pradeda sedeti, skirti svetimus zmones nuo savu, apie men, kai pradeda aktyviau savarankiskai judeti (ropoti), 12 men., kai mokosi vaikscioti ir tt. panasu, kad suaktyvejus veiklai mazyliams nakti dazniau reikia mamos - nusiraminti, prisiglausti.
galiausiai visai nustojau kreipti demesi i tai, kiek vaikas keliasi nakti - guldydavau salia saves, tik sukrutejusiam iduodavau kruti, ir miegodavom toliau. visa nakti pradedavo ismiegoti mazdaug nuo pusantru - dveju metu.
Atsakyti
QUOTE(garnelis @ 2008 10 30, 11:09)
man atrodo, akd ji skaiciuoja nuo gimimo svorio, tuomet per 3 sav ji priaugo tik 350 gr...

O jeigu skaičiuoti nuo numesto svorio, tai būtų dar daugiau mirksiukas.gif Viskas yra normoj pas jus 4u.gif
Atsakyti
Labas vakarėlis, 4u.gif

labai norėčiau patarimo...mūsų mažajai dar tik 17 dienų. maitinu MP. šiaip viskas atrodo yra normalu - valgo, miega, sisioja, kakoja. tik su atsirūgimu turim problemėlių, bet paklaust noriu ne apie tai.

Mane neramina, kad mažoji beveik nevalgo naktį. pavalgo apie 11-12 val. vakare, o paskui išmiega 6-7 val. Jei pavalgo vėliau vakare, tai vėliau pabunda ir ryte. bandžiau žadint, bet jai labai nepatinka, snausdama net nereaguoja į spenelį. gydytoja sako, kad nieko baisaus, atseit, dieną pakankamai prisivalgo ir dėl to naktį nenori. na dieną tai ji tikrai valgo, kai tik užsinori, dažniausiai kas 2-3 valandas, o valgo apie pusvalandį-valandą. svorio per paskutines 10 dienų priaugo apie 400 g. tai lyg irgi normalu...

tik man neramu, ar pienelio nesumažės, kai ji naktį nevalgo? gal galėtumėt patart? ar čia man jaudintis ir naktį visaip iš paskutiniųjų ją žadint, kad pavalgytų, ar nestresuot ir džiaugtis, kad leidžia išsimiegot? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(canadian @ 2008 10 31, 20:22)
Labas vakarėlis, 4u.gif

labai norėčiau patarimo...mūsų mažajai dar tik 17 dienų. maitinu MP. šiaip viskas atrodo yra normalu - valgo, miega, sisioja, kakoja. tik su atsirūgimu turim problemėlių, bet paklaust noriu ne apie tai.

Mane neramina, kad mažoji beveik nevalgo naktį. pavalgo apie 11-12 val. vakare, o paskui išmiega 6-7 val. Jei pavalgo vėliau vakare, tai vėliau pabunda ir ryte. bandžiau žadint, bet jai labai nepatinka, snausdama net nereaguoja į spenelį.  gydytoja sako, kad nieko baisaus, atseit, dieną pakankamai prisivalgo ir dėl to naktį nenori. na dieną tai ji tikrai valgo, kai tik užsinori, dažniausiai kas 2-3 valandas, o valgo apie pusvalandį-valandą. svorio per paskutines 10 dienų priaugo apie 400 g. tai lyg irgi normalu...

tik man neramu, ar pienelio nesumažės, kai ji naktį nevalgo? gal galėtumėt patart? ar čia man jaudintis ir naktį visaip iš paskutiniųjų ją žadint, kad pavalgytų, ar nestresuot ir džiaugtis, kad leidžia išsimiegot? ax.gif

na kiek as skaiciau tai tokiu atveju kol vaikutis dar toks mazas tai reiktu zadinti valgydinti, kad peinelio gamyba ateiciai uzsitikrinti. O kai vaikas nevalgo tai siuloma atsikelti ir nusitraukti pieneli. Bet as cia tiap viena ausim girdejau, kitos mergaites al geriau patars.
Atsakyti
QUOTE(canadian @ 2008 10 31, 20:22)
Labas vakarėlis, 4u.gif

labai norėčiau patarimo...mūsų mažajai dar tik 17 dienų. maitinu MP. šiaip viskas atrodo yra normalu - valgo, miega, sisioja, kakoja. tik su atsirūgimu turim problemėlių, bet paklaust noriu ne apie tai.

Mane neramina, kad mažoji beveik nevalgo naktį. pavalgo apie 11-12 val. vakare, o paskui išmiega 6-7 val. Jei pavalgo vėliau vakare, tai vėliau pabunda ir ryte. bandžiau žadint, bet jai labai nepatinka, snausdama net nereaguoja į spenelį.  gydytoja sako, kad nieko baisaus, atseit, dieną pakankamai prisivalgo ir dėl to naktį nenori. na dieną tai ji tikrai valgo, kai tik užsinori, dažniausiai kas 2-3 valandas, o valgo apie pusvalandį-valandą. svorio per paskutines 10 dienų priaugo apie 400 g. tai lyg irgi normalu...

tik man neramu, ar pienelio nesumažės, kai ji naktį nevalgo? gal galėtumėt patart? ar čia man jaudintis ir naktį visaip iš paskutiniųjų ją žadint, kad pavalgytų, ar nestresuot ir džiaugtis, kad leidžia išsimiegot? ax.gif


Neimk i galva. Nuo to pieno nesumazes- gi diena valgo daznai ir ilgai. Viskas bus tvarkoj. Be to, vaikui tik 17 d., bus dar sirprizu. rolleyes.gif Mano maziausioji irgi pradzioj kelesi tik pora-trejeta kartu nakti, veliau- tik viena karta. O nuo trecio men isigudrino 4-5 kartus per nakti uzkasti. Supaisysi cia tuos vaikus. Zodziu, atsipalaiduojam- ir bus tu pienu...

Tiesa, vyresnis berniukas naktim is vis nevalgydavo, tai irgi nieko nenutiko- pramaitnau beveik metus. Ne karto nesu kelus vaiku tam, kad pavalgytu- gerai issimiega, tai ir nuotaika, ir apetitas geri buna. smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo alfa159: 31 spalio 2008 - 20:15