Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 5

QUOTE(-ciute- @ 2008 10 29, 11:10)
Vakar biškutį susinervinau verysad.gif : buvau gavus iš vyro dovanų masažą salone tai sugalvojau pasilepinti ir pagaliau nueiti. Kadangi jis truko su viskuo 1,5 val. plius dar nuvažiavimas, parvažiavimas, tai nusprendžiau nerizikuoti ir per kelis kartus nusitraukiau pienelio ir užšaldžiau tam, kad palikti išvažiuojant. Tai ką jūs sau galvojat, pamaitinau, ji užmigo ir išvažiavau, o atšildyto pieno palikau apie 85 ml (tiek per du kartus nutraukiau). Tai kai grįžau, po 3,5 val. vyras mažę maitino ir ji vos vos suvalgė tuos 85 ml, galvojau gal ir liko tokia pusiau alkana, tai po poros val. daviau porą šaukštelių banano (jau pradėjau po truputį duoti), tada po valandos sugalvojau pažiūrėti kiek mišinuko suvalgys. Tai spėkit - 20 ml. Dar po kurio laiko pradėjo zirzalioti tai daviau krūtį, truputuką patraukė ir užmigo. Paskui galiausiai jau prieš miegą vėl sugalvojau patikrinti ar ji nebūna alkana po to kai iš manęs pavalgo ir po valgio dar mišinuko daviau, tai per prievartą 40 ml suvalgė. Man tai čia kažkoks siaubas jei ji tokiais kiekias (po 80 ml) valgo, tai tada nieko stebėtina, kad jai tas svoris tik po 300 - 400 gr per mėn. užauga, juk per parą susidaro tik kokie 700 - 800 ml (80 arba 90 ml X 8 kartai per parą). Jau reik turbūt nebelaukt ir duoti bulvių tyrės (nes šiaip nuo daug ko beria) g.gif
P.S. Kažkur skaičiau, kad kūdikis per 4-6 mėn. turi padvigubinti savo gimimo svorį, tai mums turėtų būti 8,300 kg g.gif , bet kai kitą savaitę eisim pas gydytoją, tai džiaugsiuos jei bus virš 7 kg, nes paskutinį kartą buvo 6,840 kg (5 mėn), o jau juk bus pusė metų.


Na, jeigu taip svoris tik po truputi auga, tai siulyciau jau pabandyti grudu kosytes ragauti. Kazkur skaiciau, kad jeigu svoris blogai auga, tai geriau pradeti nuo grudu kosyciu, o ne nuo darzovieniu. Juk Jums jau beveik 6 menesiukai. 4u.gif
Maniskis labiau megsta tas grudu kosytes nei darzovienes, turbut kad jas paskaninu savo pienuku 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(-ciute- @ 2008 10 29, 11:10)
Kažkur skaičiau, kad kūdikis per 4-6 mėn. turi padvigubinti savo gimimo svorį, tai mums turėtų būti 8,300 kg g.gif , bet kai kitą savaitę eisim pas gydytoją, tai džiaugsiuos jei bus virš 7 kg, nes paskutinį kartą buvo 6,840 kg (5 mėn), o jau juk bus pusė metų.

O kaip ji jauciasi dienomis? Aktyvi? Jei taip, tai manau, kad jokios problemos nera. Cia buvo pasisakiusios mamytes, kuriu metinukai tik 8 kg., sveria ir nieko, sake sveiki. O jusu vaikiukas visai gerai sveria, maniskis 5 men. 6700gr. svere, (ir cia berniukas, ne mergaite), 6 men., 7600gr., o 7 men., 7800gr. dabar gal virs 8 kg. Viena men, daugiau, kita maziau, turbut tai norma. 4u.gif, svarbu, kad atitiktu augimo kreive, o ji, kaip zinia, labai plati. smile.gif O per prievarta maitinti gydytojai nelabai rekomenduoja. 4u.gif , ypac jei ji pati nenori. ax.gif Ot, kad maniskis nenoretu biggrin.gif Jis pas mane tai labai valgus, o svoris taip po truputi auga.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo IgLi: 29 spalio 2008 - 10:29
musu hemogl 111 ir 114, ten kazkoks rodiklis 69 ir 74 ka manot?
Atsakyti
QUOTE(AusraR @ 2008 10 29, 13:22)
musu hemogl 111 ir 114, ten kazkoks rodiklis 69 ir 74 ka manot?


Siaip reiktu gydytojos klausti, ka ji mano mirksiukas.gif Bet kiek pamenu kaip su mumis buvo, tai 6-9 men irgi buvo mazokas. O gydytoja aiskino, kad tai yra normalu, nes senka atsargos, gautos is mamos, o mesytes vaikas dar negauna ir nauja gelezis dar i organizma nepatenka. TOdel taip ir atsitinka. Bet nereikia del to pergyventi 4u.gif Dazniausiai vaikams iki metuku net neziuri hemoglobino, nes zino, jog jis bus per mazas, tai naturalu mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(xeditux @ 2008 10 29, 13:01)
Siaip reiktu gydytojos klausti, ka ji mano  mirksiukas.gif  Bet kiek pamenu kaip su mumis buvo, tai 6-9 men irgi buvo mazokas. O gydytoja aiskino, kad tai yra normalu, nes senka atsargos, gautos is mamos, o mesytes vaikas dar negauna ir nauja gelezis dar i organizma nepatenka. TOdel taip ir atsitinka. Bet nereikia del to pergyventi  4u.gif  Dazniausiai vaikams iki metuku net neziuri hemoglobino, nes zino, jog jis bus per mazas, tai naturalu  mirksiukas.gif

nu tai va, o mums prirase hemofero, folines rugsties...nes "JUS GI PATI MAITINAT, TAI VISKAS PER PUSE DALINASI TAI IR NEUZTENKA ABIEMS"
ir tokiu ir panasiu repliku del maitinimo esu jau ne viena girdejus is mediku.....na, issikviesiu dar kita daktare, isklausysim kita nuomone...kazkiap nenoriu as tu gelezu kist...
Atsakyti
QUOTE(AusraR @ 2008 10 29, 11:22)
musu hemogl 111 ir 114, ten kazkoks rodiklis 69 ir 74 ka manot?

Neišmanau aš skaičiukų, bet žinau, kad tokio amžiaus kūdikiams hemoglobinas visada būna šiek tiek žemesnis (matau, Raideles skaito - gal ji pakomentuos smile.gif ).
JAV niekas vaikams rutiniškai neima ir netikrina kraujo...
Atsakyti
QUOTE(AusraR @ 2008 10 29, 11:22)
musu hemogl 111 ir 114, ten kazkoks rodiklis 69 ir 74 ka manot?

Manau, kad normaliai.
Čia yra klinikinių tyrimų normatyvai
kaip matai - 5-7 mnė mažiams HB norma 101-129. Taviškiam normų norma.
O jei tas 'kažkas' mažesnis, irgi normalu - apie pusmetuką vaikučiams geležies atsargos išsenka, o su maistu dar ne kažin ką gauna.

Siūlyčiau pirmiausia Tavo pačios mitybą prisižiūrėt. Ar gerai pavalgai, ar svoris nekrenta, kaip tavo pačios kraujo tyrimas?
gali pati pavalgyti burokėlių, špinatų, jautienos, veršienos. Folinės rūgšties ar jos gausių daržovių.
O vaikams tavo vietoj tų visų preparatų tikria dar neduočiau ax.gif

O dėl "eN-telektualių komentarų" - tai aš pasikartosiu: teks augintis storą odą.
Atsakyti
jo, tai hemogl norma, o ten tas kazkas tai kaip suprantu turi but 82-98, o pas mus 69 ir 74...idomu ar cia labai blogai....Raideles, pakomentuokite prasom smile.gif
Atsakyti
QUOTE(J.E. Aistė&Julijonas @ 2008 10 29, 17:31)
Manau, kad normaliai.
Čia yra klinikinių tyrimų normatyvai
kaip matai - 5-7 mnė mažiams HB norma 101-129. Taviškiam normų norma.
O jei tas 'kažkas' mažesnis, irgi normalu - apie pusmetuką vaikučiams geležies atsargos išsenka, o su maistu dar ne kažin ką gauna.

Siūlyčiau pirmiausia Tavo pačios mitybą prisižiūrėt. Ar gerai pavalgai, ar svoris nekrenta, kaip tavo pačios kraujo tyrimas?
gali pati pavalgyti burokėlių, špinatų, jautienos, veršienos. Folinės rūgšties ar jos gausių daržovių.
O vaikams tavo vietoj tų visų preparatų tikria dar neduočiau  ax.gif

O dėl "eN-telektualių komentarų" - tai aš pasikartosiu: teks augintis storą odą.

mano hemogl 123, valgau daug ir manau kad sveikai. na reiks daugiau jautienos ir darzoviu, o kokiose ta fol rugsti yra?
Atsakyti
QUOTE(AusraR @ 2008 10 29, 18:04)
mano hemogl 123, valgau daug ir manau kad sveikai. na reiks daugiau jautienos ir darzoviu, o kokiose ta fol rugsti yra?

svieziose zalios spalvos lapinese darzovese, pvz., spinatuose, brokoliuose, taip pat riesutuose (lazdynu) ir kt.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 29 spalio 2008 - 18:24
O man butu idomu, kada bendrai, profilaktiskai turi gydytojas padaryti kraujo ir slapimo tyrimus kudikiui (isskyrus tuos, kuriuos dare ligoninej, gimus vaikui)?
Mums jau 7 menesiukai, o dar niekas nieko nedare g.gif
Ziuriu ir cia, ir kitose temose jau daugumai iki 6 men kudikiams jau padaryti kraujo tyrimai. Tai gal man reiktu paprasyti gydytojos,kad darytu, jeigu nera kudikio prieziuros taisyklese nurodyta kada reiketu?
Ar kaip cia yra, gal kas tiksliau zinot? 4u.gif
Kazkaip ir as noreciau atlikti tuos tyrimus ir zinoti,ar mano vaikui tikrai viskas gerai ax.gif
Atsakyti
QUOTE(-ciute- @ 2008 10 29, 10:10)
Vakar biškutį susinervinau


Spręsti iš vieno karto apie apetitą pamaitinus nutrauktu pienuku, manau, nelabai tikslu. O gal ji tiesiog nenorėjo valgyt labai tą dieną? O mišinuko tiesiog nemėgsta? O gal apskritai iš buteliuko nenori valgyti (tiek pienuko, tiek mišinuko)?Aš žiūrėčiau į bendrą priaugtą svorį ir nuotaiką. Juk tos "normos" iš tiesų labai plačios ir tik idealiai atvejais būna taip, kaip knygose (na, čia apie svorio padvigubėjimą). Jūs gi patenkate į tas kreives. O kūdikiams irgi būna "nevalgadieniai" 4u.gif
O anksčiau nekilo jokių įtarimų, kad mažai suvalgo?

QUOTE(AusraR @ 2008 10 29, 13:37)
kazkiap nenoriu as tu gelezu kist...


Tavo vietoje ir nekiščiau. Juo labiau, kad, kaip kitos ir rašė, hmgb yra norma, nors nuo mždg pusės metų jis natūraliai sumažėja. Tai kam čia nenatūraliai kažką kišti? Juk jau neuižlgo ateis ir primaitinimo laikas. Vietoj to, pati valgyčiau daugiau geležies turinčių produktų 4u.gif

QUOTE(ritukasx @ 2008 10 29, 18:18)
O man butu idomu, kada bendrai, profilaktiskai turi gydytojas padaryti kraujo ir slapimo tyrimus kudikiui (isskyrus tuos, kuriuos dare ligoninej, gimus vaikui)?
Mums jau 7 menesiukai, o dar niekas nieko nedare  g.gif
Ziuriu ir cia, ir kitose temose jau daugumai iki 6 men kudikiams jau padaryti kraujo tyrimai. Tai gal man reiktu paprasyti gydytojos,kad darytu, jeigu nera kudikio prieziuros taisyklese nurodyta kada reiketu?
Ar kaip cia yra, gal kas tiksliau zinot?  4u.gif
Kazkaip ir as noreciau atlikti tuos tyrimus ir zinoti,ar mano vaikui tikrai viskas gerai  ax.gif


Mums 6 mėn., bet irgi niekas nieko nedarė. Daktarė sakė, kad "jei norit, galima padaryt, bet aš nematau reikalo, o iki metų vis tiek padarysim." Tai supratau, kad iki metų būtinai turi padaryt, o anksčiau - jei mato, kad kažkas ne taip smile.gif
O jei pati nori, tai būtinai turi sakyti gydytojai ir ji privalo padaryti.
Atsakyti