Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 5

QUOTE(Gyvate @ 2008 10 14, 22:53)
Mano mazyliui 4 men, kol kas maitinu pati bet paskutiniasias savaites dienos metu vissikai nesigaino pienas mazylois tampe kruti tai viena tai kita  kol galu gale pradejau duoti misinuka 2 kart dienoje visi kiti maitinimai mp. mp buna 5-6 maitinimai per para, nes pastaruoju metu nakti tai labai daznai keltis pradejo ir kruties prasyti.
taciau manau vel reikia mazinti misinuko davima labai noriu maitinti vaika bent jau iki 6 men. taciau mane domina ar krutys turi buti tokios na skystos...anksciau iki maitinimo krutis prisipildydavo ir budavo kieta dabar krutys sumazejo ir visiskai minkstos paliko toks jausmas kad ten nieko nera.
ar tai normalu?


Normalu. Kietos krūtys būna tik pirmais mėnesiais, kai reguliuojasi visas maitinimosi procesas. Po to jos tampa minkštos. Ir tai tikrai nereiškia, kad jose nieko nėra 4u.gif
O iš ko nusprendei, kad nesigamino pienas paskutinėmis savaitėmis? Jei vaikiukas dažniau prašė krūties, tai nėra rodiklis, kad neturėjai pienuko.
Jeigu nori maitint pati, tai turi iš viso neduoti mišinuko, o kuo dažniau dėti prie krūties.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Juna08: 14 spalio 2008 - 22:03
nusprendziau todel kad kai vaikas kruti tempdavo. pastebejau kad taip yra dienos metu zinda zinda o nieko nenuryja tada is tu nerviuku tempia kruti pati pabandziau paspausti ir paziureti ar pienukas teka ogi ne laso, nors vakarais jo atsiranda manau net per akis taciau po nakties bunu tiesiog visa issunkta nes vaikas net miegodamas nenustoja zysti tai kartais taip ir miega su papuku, tik papuka issimu ir pradeda zyzauti, manau tai yra todel kad jam jau nuo 3,5 men 2 dantukai dygsta.
taciau misinuku maitinau nes vaiko gaila juk jis valgyt nori o is abieju krutu ne laso, siaip vaiko verkiancio nesu dorai girdejusi o kai pieno truksta o valgyt nori tai tiesiog karas namuose tokie sauksmai kad namai atrodo sugrius
aciu dievui kad tik neverkia....
Atsakyti
QUOTE(Gyvate @ 2008 10 14, 23:53)
Mano mazyliui 4 men, kol kas maitinu pati bet paskutiniasias savaites dienos metu vissikai nesigaino pienas mazylois tampe kruti tai viena tai kita  kol galu gale pradejau duoti misinuka 2 kart dienoje visi kiti maitinimai mp. mp buna 5-6 maitinimai per para, nes pastaruoju metu nakti tai labai daznai keltis pradejo ir kruties prasyti.
taciau manau vel reikia mazinti misinuko davima labai noriu maitinti vaika bent jau iki 6 men. taciau mane domina ar krutys turi buti tokios na skystos...anksciau iki maitinimo krutis prisipildydavo ir budavo kieta dabar krutys sumazejo ir visiskai minkstos paliko toks jausmas kad ten nieko nera.
ar tai normalu?

Kai susireguliuoja pieno gamyba, krutys tokios ir turi buti. Tai yra 110% normalu mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Gyvate @ 2008 10 14, 23:18)
nusprendziau todel kad kai vaikas kruti tempdavo. pastebejau kad taip yra dienos metu zinda zinda o nieko nenuryja tada is tu nerviuku tempia kruti pati pabandziau paspausti ir paziureti ar pienukas teka ogi ne laso, nors vakarais jo atsiranda manau net per akis taciau po nakties bunu tiesiog visa issunkta nes vaikas net miegodamas nenustoja zysti tai kartais taip ir miega su papuku, tik papuka issimu ir pradeda zyzauti, manau tai yra todel kad jam jau nuo 3,5 men 2 dantukai dygsta.
taciau misinuku maitinau nes vaiko gaila juk jis valgyt nori o is abieju krutu ne laso, siaip vaiko verkiancio nesu dorai girdejusi o  kai pieno truksta o valgyt nori tai tiesiog karas namuose tokie sauksmai kad namai atrodo sugrius
aciu dievui kad tik neverkia....


Jei gaminasi naktį, gaminasi ir dieną. Tai, kad nenuteka nė lašo taip pat ne rodiklis (tai tas pats , kas ir nusitraukimas, kad patikrintum, kiek turi pieno - neveiksminga ir klaidina), kaip ir krūtų minkštumas. Spėju, kad visa tai dėl dantukų dygimo (nori nusiraminti - ilgai būna prie krūties, tempia - nes skauda ar pan.). Jei pienukas nesigamintų, tai jo nebūtų ištisą parą. Juo labiau, kad, kiek suprantu, sėkmingai pramaitinai iki 3,5 mėn., tai tikrai negali taip staiga be priežasčių imti ir baigtis tas sėkmingas maitinimas 4u.gif
Pagrindiniai pienuko gamybos (ir ar vaikiukas privalgo) rodikliai - šlapinimasis (min 6 kartai per parą skaidriu šlapimu), svorio prieaugis ir mažiuko savijauta.
Dėl neramumo, dantukų dygimo gali keistis leliuko žindimo įpročiai, gali ištikti pieno krizės, tačiau tai laikina. Maitink savo vaikelį tiek dažnai, kiek jis prašo - jam taip ramiau turbūt (gal ne tiek nori pavalgyti, kiek nusiraminti), kai nustos dygti dantukai, viskas sugrįš į savo vėžes. Nusiramink ir vadovaukis objektyviais kriterijais 4u.gif
Atsakyti
va dabar jau pradejo vezti i parduotuves persimonus, granatus... kazin kaip su jais? ar galima mamai valgyti? maziui nepus pilvuko? aisku kol nepabandysi nesuzinosi... doh.gif lotuliukas.gif

tiesa, na mano speneliai jau kaip ir uzgije, bet jie man pastoviai paraude ir aplink juos paraude... ypac kai pavalgo tas paraudimas padideja. ar pripras tie mano papuliai kada prie zindymo, ar taip ir vaiksciosiu raudonais galiukais? blink.gif tongue.gif
ir labai niesti krutine, net ziauriai, vienu metu savo naguciais kad pasikasiau tai kraujosruvos atsirado... kas cia per niezejimas??
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cooliuke: 15 spalio 2008 - 13:50
QUOTE(cooliuke @ 2008 10 15, 14:47)
va dabar jau pradejo vezti i parduotuves persimonus, granatus... kazin kaip su jais? ar galima mamai valgyti? maziui nepus pilvuko? aisku kol nepabandysi nesuzinosi...  doh.gif  lotuliukas.gif

tiesa, na mano speneliai jau kaip ir uzgije, bet jie man pastoviai paraude ir aplink juos paraude... ypac kai pavalgo tas paraudimas padideja. ar pripras tie mano papuliai kada prie zindymo, ar taip ir vaiksciosiu raudonais galiukais?  blink.gif  tongue.gif
ir labai niesti krutine, net ziauriai, vienu metu savo naguciais kad pasikasiau tai kraujosruvos atsirado... kas cia per niezejimas??

Labas,
Pazystamas jausmas schmoll.gif schmoll.gif Man kartais ir dabar dar buna raudoni nuciulpti,skaudus krutu galiukai.Pradzioj irgi niezejo.As tepdavau tepaliuku Garmastan.Kartais pacia kruti,o galiukus po kiekvieno maitinimo.Man padejo.Niesti,nes issausejusioda.
Atsakyti
man irgi nieztejo pradzioj, o paskui bac ziuriu -strijos...neatlaike mano papuliai..
Atsakyti
QUOTE(AusraR @ 2008 10 15, 15:16)
o paskui bac ziuriu -strijos...


mega_shok.gif
Atsakyti
Ode, kazkada rasei api pienlige. Kas tai? Nes vakar kai mano mazius baisiai verkepastebejau ant zanduku sonuose baltas juosteles. Ar tai gali buti pienliges pozymis? o gal cia nuo bephanten tepalo? Paaiskink prasau kas tai. Pas gydytoja eisiu tik po dvieju savaiciu sad.gif

QUOTE(Ode @ 2008 10 06, 13:10)
Ar paraudo po tepimo, ar anksčiau buvo? Ar jauti, lyg degintų? Ar vaiko burnytėj (vidinėj žandukų pusėj, ant gomurio, dantenų, liežuvio) nesimato baltų apnašų?



QUOTE(Ode @ 2008 10 06, 20:45)
Gali būti pienligė. Būtų gerai, jei galėtum su gydytoja pasikonsultuoti.


Atsakyti
QUOTE(AusraR @ 2008 10 15, 16:16)
man irgi nieztejo pradzioj, o paskui bac ziuriu -strijos...neatlaike mano papuliai..

Jo ,nereikia ir inplantu lotuliukas.gif Vienos islaidos,nebetelpa i senus rubelius...
Laikas atnaujinti garderoba blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(AusraR @ 2008 10 15, 16:16)
man irgi nieztejo pradzioj, o paskui bac ziuriu -strijos...neatlaike mano papuliai..

Man taip pat atsitiko doh.gif
Atsakyti
QUOTE(cooliuke @ 2008 10 16, 10:32)
Ode, kazkada rasei api pienlige. Kas tai? Nes vakar kai mano mazius baisiai verkepastebejau ant zanduku sonuose baltas juosteles. Ar tai gali buti pienliges pozymis? o gal cia nuo bephanten tepalo? Paaiskink prasau kas tai. Pas gydytoja eisiu tik po dvieju savaiciu sad.gif


Aš ne Odė, bet atsakysiu.
Pienligė pasireiškia tokiais pagrindiniais požymiais: speneliai ir aplink juos paraudę, leliukui ant liežuvio baltos apnašos, maitinant deginantis skausmas atsiranda, gali niežėti krūtis. Jei burnytėje mažiukui yra baltos juostelės ir dar kažkokių tokių požymių yra, tai, greičiausiai yra pienligė. Žinoma, geriau dar pasikonsultuoti su gydytoju.
Padeda Daktarin gelis ir sodos tirpaliukas (tepk juo spenelius ir suvilgius merliuką mažiukui burnytę) 4u.gif Žinoma, ir oro vonios (speneliams).
Atsakyti