Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 5

QUOTE(MarinaL @ 2008 09 04, 18:59)
Ka patarsite, mielos mamytes  Ar verta dar man kankinti tas krutis, tiketis pieno gamybos atsistatymo? Noreciau isgirsti jusu nuomone, maitinti noriu - mums dar tik 1,5 menesio...

console.gif
labai užjaučiu, tikiu, akd nelengva Jums abiems 4u.gif

O dėl ateities, tai galiu Tau patarti, agliu palaikyti, bet pirma TU turi nuspręsti, ar nori stengtis ir bandyti?
Tikrai nuoširdžiai pasakysiu, tikrai įmanoma, tikrai galima. Bet reikės stengtis. labai stengtis.

O sistema paprasta - kuo daugiau/dažniau duosi krūtį, nutraukinėsi; tuo greičiau ir daugiau MP gaminsis.
Jokių kitų būdų nėra - jei kasdien nutrauksi bent keliasdešimt ml daugiau, tai jau bus žingsnis į priekį. Tik mažinant sumaitinimamo mišinio kiekį ir vis didinant MP kiekį (nutraukiant ar žindant) galėsi tętsti maitinimą MP tiek, kiek pati norėsi.

Dar vienas ženklus pagerėjimas būtų, jei vėl kartu su vaikeliu mokytumėtės žįsti - tam reikia darbo ir apstangų, bet visiškai įmanoma mirksiukas.gif
Tektų pirmiausia visiškai neduoti buteliuko ir čiulptuko, leisti žįsti tik krūtį ir mokyti imti taisyklingai.
jei reikia sumaitinti mišinį ar nutrauktą pieniką - duoti iš mažos taurelės, šaukšteliu, bet ne iš buteliuko.
Jei mažylis nenoriai ima krūtį - pasinaudoti visomis įmanomomis gudrybėmis - bandyti maitinti miegantį (paprastai tokie žinda ir taisyklingai); duoti krūtį, o ant spenelio pamažu lašinti Mp arba mišinuką, akd jaustų skonį ir kvapą; duoti žįsti net tuštutėlę krūtį, o maistą duoti per Papildomą Maitinimo Sistemą (Supplementary Nursing System) štai taip:
user posted image
user posted image

jei dar reikės paramos - pagalbos, rašyk. Padėsiu, kuo tik galėsiu 4u.gif

Jei kas manote, jog kalbu nelabai realius dalykus - galiu parašyti, jog pati praėjau kryžiaus kelius, akd galėčiau sėkmingai žindyti. Įdėjau daug pastangų kol galėjome laisvai mėgautis MP privalumais 4u.gif

-kai mano mažajai dukrytei tebuvo vos 2 mėn netikėtai mane ištiko priepuolis, atsidūriau operacinėje, kur buvo valandų klausimas dėl..., vėliau skyrė 4-5 rūšių vaistus dėl rastos gangrenos.
Ligoninėje praleidau savaitę, MB tuo metu rūpinosi visomis mažylėmis. Aišku, mažoji kelias dienas valgė tik mišinuką, ir iš buteliuko. 4d išvis manęs nematė, tad kai grįžau - jau nebepažino verysad.gif

Aš labai norėjau žindyti toliau, tad iki pat operacijos nutraukinėjau pienuką kas 3val. Tik atsipaipeliojusi po operacijos - ėmiau pientraukį ir dirbau dirbau.....
Per 30min krūtų kankinimo prilašinau gal 20ml pienelio iš abiejų verysad.gif Blioviau ašarų upeliais.... Bet po 3val ėmiau pientraukį vėl, ir vėl.... pamažu pradėjo daugėti - 40 ml , vėliau 50ml, po 4d jau buvo 120ml thumbup.gif
Tik grįžusi namo, griebiau mažylę, ir mokėmės valgyti iš naujo.
Sėkmingai maitinu iki šiol mirksiukas.gif

-prieš 3m kai pagimdžiau dvynukes, taip pat gavau vaistų ir 4,5 paras negalėjau žindyti vaikelių.
Dvynukės gaudavo mišinuko - ateidavo GN seselės, per tarybinės gumos su arkliška skylute žinduką 'supildavo' reikiamą kiekį mišinuko per pora min ir visi buvo 'sotūs ir laimingi' doh.gif
Kad neprarasčiau pienuko visai - bandžiau nusitraukti, tik vaikeliai buvo pirmieji, aš to nemokėjau daryti, tad gaudavosi keli lašiukai per parą!
5-tą parą leido pradėti žindyti. Spėk, kaip sekės - ogi niekaip, bliovėm visos trys.
Teko susiimti, mokytis. Per mėnesį viskas susitvarkė - jau žindžiau pilnai pati, per antrą mėn žindomos mažylės priaugo po 1,2 ir 1,3 kg mirksiukas.gif

Taip kad sėkmės ir nenuleisk nosytės 4u.gif
Atsakyti
Aiste, nu tu tikrai saunuole!!!! As tai vis labiau isitikinu kad zindymas yra tik mamytes apsisprendimo reikalas....zinoma, yra tas 1 proc ar keik ten kurios tikrai negali zindyti, bet visa kita tik mamaytes kantrybes ir apsisprendimo reikalas....dar zinoma labai svarbus aplinkiniu palaikymas, bet ta aplinkiniu palaikyma rgi pati mamyte turi issirupint - ieskot info, kalbet su namiskiais kokios pagalbos jai reikia, kalbetis su kitom mamom, galu gale kokia zindymo konsultante galima pasikviest jei labai nori...
dabar ne i tema - su tais girdymais saukstuku nu tai toks vargas doh.gif siandien nusprendziau kad mano vaikai viduriuoja, tai gyd liepe smectos sugirdyt, o ten arkliska doze, vaistuku tai nedaug, bet juos istirpint reik pusej stiklines vandens blink.gif ir visa tai sugirdyt blink.gif man jau iskart atrode nerealu smile.gif tai po kelis sauksletelius kazkaip sukisau kiekvienam, bet paskui jie tiesiog viska spjauna lauk ir viskas...na tai pasiketem rubelius ir nuejom miegot. Nu gal pades lotuliukas.gif gal kas zinot kaip tuo sauksteliu gudriau girdyt?
Atsakyti
QUOTE(MarinaL @ 2008 09 04, 17:59)
Sveikos mamytes  smile.gif  Visai neseniai radau sia tema, kuri man yra dabar labai aktuali. Problemos su pieneliu. Buvo taip: maitinau MP savaite, vakarais pradejo verkti, tampyti papa - pagalvoja, kad truksta pieno. Pradejau primaitinti: duoti savo pieno ir misinio,k truksta. Atejusi med.slaugytoja pasake, kad taip negalima, nes pienas ir misinelis kartu pilve reaguoja ir prasideda "uraganas"  Patare kaitalioti maitinimus: MP, misinys. Pradejau kaitalioti, pieno mazejo, davedziau save iki minimumo.Kruti vaikas dar eme, nors ir nebuvo ka valgyti - tustuma. Tokiu budu bandziau atstatyti, bet pastovus stresas ir 0 ml. rezultate. Nusipirkau pientrauki Avent Isis, kuris imituoja vaiko ciulpima, bet pritraukti pavyksta per diena is abieju krutu apie 50 ml - desertui  verysad.gif
Vaikas kruties visai nenori imti, net ir pavalges paciulpti nusiraminimui, tik raukiasi ir zviegia, o nutraukta pienuka geria  g.gif  Ka patarsite, mielos mamytes  Ar verta dar man kankinti tas krutis, tiketis pieno gamybos atsistatymo? Noreciau isgirsti jusu nuomone, maitinti noriu - mums dar tik 1,5 menesio...

Krūties aišku neima, kad niekas jam nebėga ir sunku traukti palyginus su buteliuku. Viskas priklauso, ar labai nori susigrąžinti pienuką, nes reikės kantrybės ax.gif Manau, kad tavo atveju tikrai įmanoma, vaikelis dar mažas, neseniai dar turėjai daug pieno thumbup.gif . Aš galvoju, kad tavo situacijoje labai padėtų, jei pabandytum maitinti su vamzdeliu arba taip vadinama maitinimo sistema va tokia
Ten naudojamas siauras vamzdelis mišinukui tekėti. Vienas vamzdelio galas įdedamas į buteliuką su mišinuku, o kitas pridedamas prie spenelio. Jei vaikiukas bent pabandytų imti krūtį ir bent truputį, kad ir labai silpnai, patrauktų, tai ištrauktų mišinuką iš buteliuko, bet kartu būtų stimuliuojama ir krūtis. Taip nebebijotų imti krūties ir trauktų vis stipriau, nes pajustų, kad tada daugiau bėga, paskui galima keisti siauresniu vamzdeliu, kad dar stipriau trauktų, o tuo pačiu ir iš krūties pradėtų traukti, ir daugiau pieno gamintųsi. Jei nenori pirkti tokios sistemos galima bandyti tą patį principą su vamzdeliu nuo lašelinės (pirkti yra vaistinėje). Ir buteliuko visai atsisakyti, jei taip pradėtų valgyti. Žinau, kad tokiu būdu yra atsiradę pieno net negimdžiusioms. O krūties visai visai neima? Net mieguistas, ką tik pabudęs geros nuotaikos?
Atsakyti
QUOTE(jurgalu @ 2008 09 03, 10:46)
sveikos mamytės,
labai noriu ir aš paprašyti jūsų patarimo: mano dukriukui kitą savaitę 3 mėn. Maitinu tik MP, tačiau pastarasias 2-3 dienas ji labai nervinga, tai ima krūtį, tai spjauna, valgo labai neramiai ir nervingai, po to daug verkia... galvoju, ar čia kartais ne ta 3 mėn maitinimo krizė? - papsakokit, prašau, kaip ji pasireiškia, kaip reikia elgtis tuo metu (ar dažniau dėti vaikiuką prie krūties ar kaip? nes soskiuką tai ji labai labai stipriai čiulpia, o krūties neima...),kiek laiko ta krizė tęsiasi?... oi negaliu, labai jau man neramu kelintą dieną... pataekit... unsure.gif

Pas mane lygiai tokia pati problema... tik dazniausiai su kairiaja krutim...
Bet as ja sprendiu tiesiog palaukdama... nes pradedu galvoti, kad ji taip daro, kai nera pakankamai isalkusi, nes jei palaukiu, kol isalksta, tai valgo beveik normaliai, gal tik karta kita isspjauna...
Atsakyti
J.E. Aistė&Julijonas , egliuke dekuj uz patarimus. Is tikruju reikia daug kantrybes, ryzto ir, be abejo, didelio noro. egliuke , kruties nenori imti net pavalgius vietoj zinduko: lyg ir ciulptu, bet pajaucia pienuka, susiraukia ir traukiasi. Jei bandau dar karta, pradeda zviegti verysad.gif
Atsakyti
Seniau jau klausiau , bet nieks neatsakė blush2.gif
Ką daryti kai pienas teka per stipriai?? Ji paleidžia spenelį, tai kaip iš dušo kokios 3-5 srovelės fontanu trykšta. Vaikas nervinasi, verkia.. Galiu maitinti tik atsigulus, atsisėdus ššš gaunas sad.gif
Atsakyti
QUOTE(Night @ 2008 09 05, 09:29)
Seniau jau klausiau , bet nieks neatsakė  blush2.gif
Ką daryti kai pienas teka per stipriai?? Ji paleidžia spenelį, tai kaip iš dušo kokios 3-5 srovelės fontanu trykšta. Vaikas nervinasi, verkia.. Galiu maitinti tik atsigulus, atsisėdus ššš gaunas sad.gif

na man kartais taip buna. Tada pries duodama vaikiukui trupuciuka nusitraukiu, siek tiek padeda. O jei tau gaunasi maitint atsigulus tai kokios problemos smile.gif
Atsakyti
QUOTE(AusraR @ 2008 09 05, 09:55)
na man kartais taip buna. Tada pries duodama vaikiukui trupuciuka nusitraukiu, siek tiek padeda. O jei tau gaunasi maitint atsigulus tai kokios problemos smile.gif

Problemos tokios kad ne visada gaunas namie maitint. O parke ar kokioj kavinej nelabai būna galimybių atsigult smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Night @ 2008 09 05, 09:58)
Problemos tokios kad ne visada gaunas namie maitint. O parke ar kokioj kavinej nelabai būna galimybių atsigult smile.gif

nu o ka jau, blinkt ant suoliuko ir guli lotuliukas.gif lotuliukas.gif
mano vienai draugei panasiai, tai ji maciau maitina vaika ant pilvo pasiguldzius, na taip kad vaikas ant pilvuko guli...nemoku paaiskint...
Atsakyti
QUOTE(AusraR @ 2008 09 05, 10:02)
nu o ka jau, blinkt ant suoliuko ir guli  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif
mano vienai draugei panasiai, tai ji maciau maitina vaika ant pilvo pasiguldzius, na taip kad vaikas ant pilvuko guli...nemoku paaiskint...

Aha žinau šitą pozą, bet kavinėj ir parkelyje irgi kažkaip nelabai biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(MarinaL @ 2008 09 05, 07:48)
J.E. Aistė&Julijonas , egliuke dekuj uz patarimus. Is tikruju reikia daug kantrybes, ryzto ir, be abejo, didelio noro. egliuke , kruties nenori imti net pavalgius vietoj zinduko: lyg ir ciulptu, bet pajaucia pienuka, susiraukia ir traukiasi. Jei bandau dar karta, pradeda zviegti verysad.gif

Gal tada jis sotus ir jį erzina pienukas? Būna ir taip...Tada gali pabandyti ryte, kai geros nuotaikos, bet jau šiek tiek alkanas? Gal išspausi kažkiek pienuko iš krūties ir jis bent nulaižys pradžioj, arba pusiau miegodamas paimtų krūtį bent truputį patraukti...Pagalvok kuriuo paros metu jo nuotaika geriausia ir bandyk, o gal jam pavyktų įduoti krūtį laikant ant rankų ir nešiojant? Arba tiesiog imk ir pabandyk su vamzdeliu nuo lašelinės alkaną pamaitinti, gal jam taip patiks. Ten gali pasireguliuoti su spaudikliu kokiu stiprumu nori, kad bėgtų mišinukas, ir taip padaryti, kad jam beviek nereiks jokių pastangų ištraukti. Tada iš karto galima atsisakyti buteliuko ir jau dalis darbo padaryta. Vaikiukas dar labai mažas, tikrai turėtų pavykti pripratinti prie krūties...
Atsakyti
Sveikos, sakykit, gal kokiu patartumet vaistuku raminanciu mamytei? visiskai sutriko mano miegelis....o jau taip silpna taip miego norisi...bet atsigulu ir ne pro kur....
nesciai tai valerijono budavo alima, i domu kaip maitinant..?
Atsakyti