Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 5

Del vargimo naktimis. Turbut visos maitinancios vargsta naktimis labiau, nei mamos vaiku, valganciu socius misinukus. Maniske menesio kelis kartus parode stebuklus- ismiegodavo nakti su vienu kelimusi. O dabar (beveik keturiu men.) vel keliasi 4-5 kartus per nakti- uzkasti. Diena irgi maitinu neziuredama grafiko- buna kas valanda, buna kas pusantros, o buna, kad mergina pamiega, tada ir 3 val. pertrauka gaunasi.

Manau taip: na ko cia varyti Dieva i medi. Vaikas sveikas ir grazus. Krutine laikosi gerai. Na nediduke, na nesigamina joje po stikline pienuko, na galimasi po truputi, bet daznai pasipildo- tai kokios cia problemos, gelytes. smile.gif

Zinau, kad kai vaikas ims valgyti kosytes, tai bus galima kosyte duoti nakciai- tada ir ismiegos nakti ramiai, pilnu pilvuku. Diena daugiau gaus MP, o vakarop- sotesnio maisto. O tai bus kokiu 6-7 men. Na ir valio. Na ka padarysi- kazkiek truksta to miego dabar. Na bet tai laikina. O vaikui i sveikata MP, kaip beziuresi.

Taip vat save palaikau smile.gif , gal kas ir sau prisitaikys.

Ai, tiesa dar. Labai daznai toks ispudis, kad toj krutinej apskritai nelabai kas yra. bet nestresuoju- pasiimu vaika, tas pradeda valgyti, ir po kokios minutes jauciu- atsidare sliuzai. Tai neduokdie tada vaikas sumano atsitraukti- fontanus gaudyt reikia doh.gif . Po penkiu minuciu mazyle atsitraukia- vel atrodo, nu nieko neber toj krutinej. Bet kadangi tokia patirtis jau su treciu vaiku, tai nestresuoju ir maitinu. Ir zinau, kad tikrai ismaitinsiu metus, nes "nado, Fedia, nado". Zodziu, nestresuokit, jei ispudis toks, kad pieno ner- pabandykit nekreipt demesio, gal tik to ir truksta, kad "sliuzai atsidarytu". smile.gif
[/quote]



Labai smagu skaityt smile.gif Palaikau ir as save taip pat, tokiom pat mintim-net negalvoju, kad gali but kitaip, kad gali trukt pienuko (vis dar keista girdet "gerai, kad DAR turi pieno"...maitinu, tai ir turiu smile.gif ) Tik gal buna kartais sunkesniu naktu, maziau miego, bet svarbiausia, dukryte sveika, smagi ir jos sypsena rytine istrina bet kokias sunkias mintis naktines biggrin.gif Zinoma, turim ir mes vilties, kad pradejus kosiu vakariniu ragaut, nakti gilesnis miegas aplankys...tada ir pamiegosim, jei ne, spesim veliau smile.gif

Tiesiog, norisi palinket dar karta stiprybes ne tik sau, bet ir kitoms mamytems 4u.gif Kad ir kaip sunku bebutu, surast jegu ir nepasiduot aplinkiniu spaudimui, "ekspertu" nuomonei, kad pienuko truksta ir geriausia iseitis-pvz misinukas...zinoma, po sociu pietu ir mums prigult norisi, bet geriau nepasiduot tokioms "pagundoms" smile.gif Esu isitikinus, o ir informacijos sia tema gausu-jei jau maitini, pienuko yra ir bus, jis pirmiausia "gaminasi" smegenyse smile.gif
Atsakyti
Sveikos mano NOjus nesitustina jau penkta para. Daktare primygtinai siulo klizmute. Ka jus galvojat? Kiek laukti? visi ten masaziukai siltos voneles manksteles, net termomentras i uzpakaliuka -nepadeda. Vaikutis neatrodo labai nelaimingas, na neramus toks, buna paverkia, tada papirduliuoja ir vel linksmas. Labai laukiu jusu nuomones, nes ir masaziste liepe BUTINAI pasidaryti klizmute jei siandien nesitustins...
Atsakyti
QUOTE(AusraR @ 2008 10 13, 15:03)
Sveikos mano NOjus nesitustina jau penkta para. Daktare primygtinai siulo klizmute. Ka jus galvojat? Kiek laukti? visi ten masaziukai siltos voneles manksteles, net termomentras i uzpakaliuka -nepadeda. Vaikutis neatrodo labai nelaimingas, na neramus toks, buna paverkia, tada papirduliuoja ir vel linksmas. Labai laukiu jusu nuomones, nes ir masaziste liepe BUTINAI pasidaryti klizmute jei  siandien nesitustins...

Jei, kaip sakai, jis pakankamai normaliai jaučiasi, tai aš nedaryčiau.
Atsakyti
QUOTE(Ode @ 2008 10 13, 16:50)
Jei, kaip sakai, jis pakankamai normaliai jaučiasi, tai aš nedaryčiau.

nu kaip normaliai, neklykia, bet pazirzuliuoja...
bet jau padare biskiuka, dabar gal pramus smile.gif
Atsakyti
QUOTE(AusraR @ 2008 10 13, 17:25)
nu kaip normaliai, neklykia, bet pazirzuliuoja...
bet jau padare biskiuka, dabar gal pramus smile.gif

o kokios konsistencijos tas biškuliukas???
Ar sisioja normaliai? ar buvo Tavo mityboje kokių neįopratų pasikeitimų šiom dienom?

(aš daryčiau klizmą tik jei matosi, kad vaikas steni ir nepasteni, kankinasi, bei jei kakutis kietas.)
Panašu, kad taviškiui dar nėra problemos. Šiuo atveju svarbu bendras kontekstas,
nes kaip maiitnamiems tik MP vaikučiams gali būti ir retesnių tuštinimosi periodų.
Normalu jei kakoja kartą per 7-10d. (o kas 10d, tai yra 3 kartai per mėn), jei jaučiasi gerai, sisioja pakankamai, gauna Mp pakankamai, ir tuštinas skystai.

O klizma yra ganėtinai drastiškas dalykas, kuriam laikui sujaukiantis žarnyno darbą. Tai turėtų būt paskutinė priemonė. aišku, kai jau reik - niekur nesidėsi.
Bet yra tarp medikų mėgėjų klizmą siūlyt vos ne kas antrą dieną.

O jei apie asmeninę patortį:
dvynukes maitinau visišai vienodai. O viena stabiliai kakodavo po 4k.per dieną, o kita- tik kas 4 dienos. Irgi ir nervuodavaus, ir kiekvienąkartą prisigalvodavau visko - nu toks buvo režimas ir psio.
O su J. išvis - nuo gimimo ji man tik kas kelios dienos pradžiugindavo. Tai aš ant kalendoriaus rašdavaus, paskui gale mėnesio susikaičiuodavau bigsmile.gif rolleyes.gif - buvo ir 3-4-5 per mėnesį. Ir taip iki kol nepradėjo košių kapot.
O visos tos priemonės- mankštos, masažai, termometrai, ir kt. - na išsipurpsėt padėdavo, bet kol neateidavo grafikas kakot, tai ir neištrauksi gi rankiniu būdu cool.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo J.E. Aistė&Julijonas: 13 spalio 2008 - 17:31
O man atrodo, kad tie naktiniai valgymai visai ne dėl alkio. bent jau man su visais vaikais taip buvo - kuo augyn, tuo dažniau naktim keliasi. Girdėjau tokią teoriją (ir su ja esu linkusi sutikti), kad vaikui augant, jis patiria vis daugiau įspūdžių, vis toliau nutolsta nuo mamos, ir naktį jam reikia vis dažniau prie jos priglusti, nusiraminti.

AušraR, mano Jurgis nuo mėnesio taip kakoja. Kas 5-7 dienas. kiek žinau, berniukams taip dažnai būna ir tai yra normalu. Krūtimi žindomas kūdikis normaliai tuštinasi nuo 10 kartų per dieną iki 1 karto per 10 dienų. Iš pradžių tik nerimavau, kad jo kakutis toks tirštas, kaip mekonijus, tik geltonas. galvojau, gal kokį tyrimą reikia atlikti. Bet mūsų gydytoja ir čia nuramino - kadangi retai tuštinasi, tai tas skystis koncentruojasi ir taip gaunasi. Vienu žodžiu, aš tikrai klizmos nedaryčiau. tiesą sakant, nedaryčiau NIEKO. O neramūs vaikai būna ir tada, kai kakoja kelis kartus per dieną. Tiesiog dabar tu į tai labai koncentruojiesi.
Atsakyti
QUOTE(J.E. Aistė&Julijonas @ 2008 10 13, 18:21)
o kokios konsistencijos tas biškuliukas???
Ar sisioja normaliai? ar buvo Tavo mityboje kokių neįopratų pasikeitimų šiom dienom?

(aš daryčiau klizmą tik jei matosi, kad vaikas steni ir nepasteni, kankinasi, bei jei kakutis kietas.)
Panašu, kad taviškiui dar nėra problemos. Šiuo atveju svarbu bendras kontekstas,
nes kaip maiitnamiems tik MP vaikučiams gali būti ir retesnių tuštinimosi periodų.
Normalu jei kakoja kartą per 7-10d. (o kas 10d, tai yra 3 kartai per mėn), jei jaučiasi gerai, sisioja pakankamai, gauna Mp pakankamai, ir tuštinas skystai.

nu va, dar padare biski. O tas biskis tai toks nu su kuo cia palygint.....na gla kaip majonezas tokio mazdaug tirstumo ir konsistencijos, na tokia vientisa oranzine mase smile.gif Skanaus kas valgot siuo metu lotuliukas.gif siaip tai jis taip stena stena r lyg neprastena....bet ar jau cia reikia tu klizmu nezinau..na faktas kad siandien tai nereikia, ziuresim kaip toliau...
Atsakyti
AusraR, as tai nesiparinciau ir padaryciau ta klizmute. Per keturis menesius maniske tik pora kartu yra nedarius dvi dienas. Tada padarydavau klizmute, reikalai susitvarkydavo. Pora kartu esu darius ir del to, kad vaikui palengvint gyvenima- puksi, bet matosi, kad negali atlaisvint pilvuko niekaip.

Viso gyvenime ji aturejo gal 4-5 klizmutes (tik aliejuotas pagaliukas, be vandenuko ir be mikrolaxu). Ir nieko nenutiko. Vat, jau trys savaites nieko nedariau, mergina stabiliai dukart dienoj susitvarko. biggrin.gif

Manau, kad vaiko organizmui augant, pilvukas ir zarnynas tvirteja, vystosi, "treniruojasi", tai su laiku vaikas isaugs is tokiu problemu. O tos pora klizmuciu i menesi kudikysteje tikrai nieko nesugadins. Aisku, piktnaudziaut nereiketu.

Atsakyti


Zinau, kad kai vaikas ims valgyti kosytes, tai bus galima kosyte duoti nakciai- tada ir ismiegos nakti ramiai, pilnu pilvuku. Diena daugiau gaus MP, o vakarop- sotesnio maisto. O tai bus kokiu 6-7 men. Na ir valio. Na ka padarysi- kazkiek truksta to miego dabar. Na bet tai laikina. O vaikui i sveikata MP, kaip beziuresi.

Taip vat save palaikau smile.gif , gal kas ir sau prisitaikys.


As irgi taip maniau, bet jau sulaukem 7 men, o vaikinas kaip keliasi nakti, taip keliasi, ir kaip tik nakciai kose buna pamaitintas ir dar pieno gauna, bet isitikinau, kad maistas cia ne prie ko. schmoll.gif Jau imu galvoti, kad teks iki kokiu 1,5-2 m. "dirbti" naktimis rolleyes.gif Nors maitinti zadu iki metu, bet taip staiga niekas nesusitvarko, nes iprates bus uzmigti prie papo, o kai jo nebus, tai vel jam stresas.. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(AusraR @ 2008 10 13, 18:33)
nu va, dar padare biski. O tas biskis tai toks nu su kuo cia palygint.....na gla kaip majonezas tokio mazdaug tirstumo ir konsistencijos, na tokia vientisa oranzine mase smile.gif Skanaus kas valgot siuo metu  lotuliukas.gif siaip tai jis taip stena stena r lyg neprastena....bet ar jau cia reikia tu klizmu nezinau..na faktas kad siandien tai nereikia, ziuresim kaip toliau...


Jei linksmas, siusioja normaliai, valgo gerai ir visa kita nepasikeitę, tai nedaryčiau klizmos. Kaip majonezas, reiškia, ne kietai lotuliukas.gif
Maniškis vieną kartą 8 dienų rekordą buvo sumušęs ir ką - privarė iki ausų, bet visą tą laiką buvo linksmas, nors ir atrodė, kad lyg ir stena, bet čia gal mano įsivaizdavimas daugiau, nes pavarė tikrai kaip visada (konsistencijos prasme) biggrin.gif O dabar dažniausiai 1-2 kartus per savaitę kakavina ax.gif
Gali jie nesituštinti iki 10 parų, vadinasi, gerai mp pasisavina, tik mamos labiau panikuoja nei iš tikro reikia tongue.gif
Papildyta:
QUOTE(alfa159 @ 2008 10 14, 13:21)
Manau, kad vaiko organizmui augant, pilvukas ir zarnynas tvirteja, vystosi, "treniruojasi", tai su laiku vaikas isaugs is tokiu problemu. O tos pora klizmuciu i menesi kudikysteje tikrai nieko nesugadins. Aisku, piktnaudziaut nereiketu.


Būtent, klizmutės ir trukdo tam treniravimuisi, o ir kam tos intervencijos, jei vaikui viduriai tikrai nėra užkietėję. Gal stena, kai pilvuką pučia. Vienintelis atvejis, mano nuomone, kai reikėtų klizmutės - tikrai užkietėję viduriukai. O 2-3 dienos - čia ne užkietėjimas ax.gif
Atsakyti
QUOTE(IgLi @ 2008 10 14, 19:55)
As irgi taip maniau, bet jau sulaukem 7 men, o vaikinas kaip keliasi nakti, taip keliasi, ir kaip tik nakciai kose buna pamaitintas ir dar pieno gauna, bet isitikinau, kad maistas cia ne prie ko. schmoll.gif Jau imu galvoti, kad teks iki kokiu 1,5-2 m. "dirbti" naktimis rolleyes.gif Nors maitinti zadu iki metu, bet taip staiga niekas nesusitvarko, nes iprates bus uzmigti prie papo, o kai jo nebus, tai vel jam stresas.. doh.gif


Ir taip, ir ne. Cia kas del maisto mirksiukas.gif Guldau 22h. Vakarais dabar prisikerta makaronu kruvele nebloga, bet vis tiek apie 5-6h ryto keliasi ir nuraminu su papuku tongue.gif Ir tikrai jis nebuna super alkanas, nes nedaug patraukia ir vel luzta. Po to keliasi 7,30h, dar truputi patraukia ir miega iki 9h. Buvo laikas kai keldavosi 7,30h ir miegodavo iki 9-9.30h. Neaisku is tikruju nuo ko cia priklauso. Bet labai daug ka lemia dantukai doh.gif doh.gif doh.gif Is kart suprantu, kada kalasi, nes nakti pradeda neramiai miegoti doh.gif O jie kalasi apytikriai iki 2 metuku...
Bet pasiguodimui tikrai galiu pasakyti, kad sociai pavalges vaikas daug ramiau miega ir as visiskai normaliai issimiegu tokiu ritmu gyvendama bigsmile.gif Aisku, megstu prigult dienos metu kai jis miega drinks_cheers.gif
Atsakyti
Mano mazyliui 4 men, kol kas maitinu pati bet paskutiniasias savaites dienos metu vissikai nesigaino pienas mazylois tampe kruti tai viena tai kita kol galu gale pradejau duoti misinuka 2 kart dienoje visi kiti maitinimai mp. mp buna 5-6 maitinimai per para, nes pastaruoju metu nakti tai labai daznai keltis pradejo ir kruties prasyti.
taciau manau vel reikia mazinti misinuko davima labai noriu maitinti vaika bent jau iki 6 men. taciau mane domina ar krutys turi buti tokios na skystos...anksciau iki maitinimo krutis prisipildydavo ir budavo kieta dabar krutys sumazejo ir visiskai minkstos paliko toks jausmas kad ten nieko nera.
ar tai normalu?
Atsakyti