Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 5

Ačiū Juna08 ir Ode 4u.gif už informaciją
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo -ciute-: 30 rugsėjo 2008 - 21:19
Sveikos mamytes 4u.gif seniai cia besilankiau smile.gif
Norejau pasiklausti vat tokio dalykelio. Maniskis uzmiega tik prie papuko. Ir dienos ir nakties metu. Ir vat nebezinau, ka reikes daryti veliau, kai to papuko nebebus???? blink.gif Kaip jus elgetes tokioje situacijoje? Ar jusiskiai uzmiega tiesiog taip paprastai paguldyti?
Atsakyti
QUOTE(-ciute- @ 2008 09 30, 22:18)
Ačiū Juna08 ir Ode  4u.gif už informaciją


Į sveikatą 4u.gif

Ir dar: negalvok, kad susikaupia tik 40 ml, nes joks pientraukis (netgi jei pienukas bėga gerai) neištrauks tiek, kiek vaikutis. Tikrai turi daugiau pienuko negu ištrauki (tiek, kiek jo reikia vaikučiui).
Atsakyti
QUOTE(Ode @ 2008 09 30, 14:43)
Guziukai taip greit gali ir nepraeiti. Jei krūtys vis dar akmeninės ir nemalonu - arba žadink vaiką žįsti, arba nutrauk. Geriau rankomis. Prieš tai padaryk šiltą drėgną kompresą ir švelniai masažuok guziukus, kad geriau atleistų pienuką. (maitinant taip pat švelniai masažuok)
Bet jei kol kas krūtų skausmas nėra nemalonus, tai geriau griūk į lovą pamiegot - poilsis yra BE GALO svarbus.
Stebėk, kaip jautiesi paros bėgyje, jei temperatūra nenukris, tai rytoj skambink daktarui.


aciu uz pagalba 4u.gif
temperatura uzkilo net iki 39,8, galvojau galva plys per puse. is vieno papulio maziukas pavalge, tad ir skausmas atslugo, o kita bandziau nusitraukti... na nemoku nusitraukti! mynkiau mynkiau... truputi bego, bet nuslugo tas sukietejimas ir palikau taip kaip buvo. jauciu cia labai blogai verysad.gif kritau i lova ir salia maziu pasiguldziau kad kuo dazniau valgytu, bet kaip tycia toks jausmas kad ne pienas bego o migdomieji. patraukia penkias minutes ir vaikas lydosi. ir taip kokius tris maitinimus. ko tik nedariau ir kalbinau ir zandukus znaibiau ir nugaryte glosciau ir padukus kutenau - reakcijos nulis. vakare pries einant gulti mazius kad isijuose valgyti tai isciulpe abu papulius iki pat pat smile.gif
tiesa skambino vyras gydytojai - klausti ka daryti. sako gali buti infekcija, tai liepe gerti 10 dienu antibijotikus, tuos desimt dienu nutraukti maitinima sad.gif as piestu pasistojau ir sakiau ne ne ne.... ne jau tai vienintelis variantas???
Atsakyti
QUOTE(cooliuke @ 2008 10 01, 12:18)
aciu uz pagalba  4u.gif
temperatura uzkilo net iki 39,8, galvojau galva plys per puse. is vieno papulio maziukas pavalge, tad ir skausmas atslugo, o kita bandziau nusitraukti... na nemoku nusitraukti! mynkiau mynkiau... truputi bego, bet nuslugo tas sukietejimas ir palikau taip kaip buvo. jauciu cia labai blogai  verysad.gif kritau i lova  ir salia maziu pasiguldziau kad kuo dazniau valgytu, bet kaip tycia toks jausmas kad ne pienas bego o migdomieji. patraukia penkias minutes ir vaikas lydosi. ir taip kokius tris maitinimus. ko tik nedariau ir kalbinau ir zandukus znaibiau ir nugaryte glosciau ir padukus kutenau - reakcijos nulis. vakare pries einant gulti mazius kad isijuose valgyti tai isciulpe abu papulius iki pat pat smile.gif
tiesa skambino vyras gydytojai - klausti ka daryti. sako gali buti infekcija, tai liepe gerti 10 dienu antibijotikus, tuos desimt dienu nutraukti maitinima sad.gif as piestu pasistojau ir sakiau ne ne ne.... ne jau tai vienintelis variantas???

Paprastai taip greitai antibijotikų neskiria: leidžia palaukti parą, o kartais net dvi su temperatūra (ar tau ji bent pradėjo kristi?). Iš kitos gi pusės - jei jau prieinama iki antibijotikų, tai yra tokių, kuriuos geriant galima maitinti, taigi gydytoja bent šiuo atveju tikrai neteisi.
Man pačiai du kartus buvo pakilusi temperatūra, kuomet maitinau sūnų. Pirmą kartą ji nukrito taip pat staigiai, kaip užkilo, per vieną maitinimą vaikui ištraukus sąstovą. Kitą kartą laikėsi ilgiau - gal pusę paros, bet irgi nukrito savaime.

Man labai padėdavo duše pastovėti ir šilta dušo srove ir rankomis švelniai pamasažuoti guzus - taip jo šiek tiek išbėgavo.

O tu nutraukinėji rankomis ar pientraukiu?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ode: 01 spalio 2008 - 11:47
QUOTE(cooliuke @ 2008 10 01, 12:18)
tiesa skambino vyras gydytojai - klausti ka daryti. sako gali buti infekcija, tai liepe gerti 10 dienu antibijotikus, tuos desimt dienu nutraukti maitinima sad.gif as piestu pasistojau ir sakiau ne ne ne.... ne jau tai vienintelis variantas???


neapsišvietus ta gydytoja tongue.gif
maitinančiom skiriamas amoksicilinas (geriamas Ospamox) ir maitinti tikrai galima.
Atsakyti
QUOTE(Ode @ 2008 10 01, 11:42)
Paprastai taip greitai antibijotikų neskiria: leidžia palaukti parą, o kartais net dvi su temperatūra (ar tau ji bent pradėjo kristi?). Iš kitos gi pusės - jei jau prieinama iki antibijotikų, tai yra tokių, kuriuos geriant galima maitinti, taigi gydytoja bent šiuo atveju tikrai neteisi.
Man pačiai du kartus buvo pakilusi temperatūra, kuomet maitinau sūnų. Pirmą kartą ji nukrito taip pat staigiai, kaip užkilo, per vieną maitinimą vaikui ištraukus sąstovą. Kitą kartą laikėsi ilgiau - gal pusę paros, bet irgi nukrito savaime.

Man labai padėdavo duše pastovėti ir šilta dušo srove ir rankomis švelniai pamasažuoti guzus - taip jo šiek tiek išbėgavo.

O tu nutraukinėji rankomis ar pientraukiu?


39,5 temp laikesi iki kol nuejau miegoti. nakti apie 4 val kai maitinau maziu buvo 38,5. o ryte pabudau su 37. tai dabar 37 ir laikosi.
o nusitraukinejau rankomis. bandziau ir su pientraukiu - man is viso nieko nesigavo
Atsakyti
QUOTE(cooliuke @ 2008 10 01, 14:06)
39,5 temp laikesi iki kol nuejau miegoti. nakti apie 4 val kai maitinau maziu buvo 38,5. o ryte pabudau su 37. tai dabar 37 ir laikosi.
o nusitraukinejau rankomis. bandziau ir su pientraukiu - man is viso nieko nesigavo

Gerai, kad krenta. Kaip pati jautiesi? Ar speneliai pažeisti? Ar pieno spalva nepakitusi?
Jei skaitai angliškai, čia yra aprašyta, kaip nutraukti pieną rankomis pagal Marmet metodiką - taip mažiausiai pažeidžiami krūtų audiniai. Bet kokiu atveju pažiūrėk - yra ir paveiksliukai. Bandžiau rasti video, bet teisingo nutraukinėjimo neradau. Jei bus kas neaišku - klausk.
Nesigauna, nes jautiesi įsitempusi, pavargusi, nerimauji. Jei pavyktų to atsikratyt ir priimt situaciją kaip neišvengiamybę, kurią reikia įveikti, būtų geriau. Nutraukinėk prie vaiko, nes vien jo matymas (ar net mintys apie jį) padeda atleisti pienuką. Įsitaisyk patogiai, pasistenk, kad niekas neblaškytų, nusiteik, kad ne iš karto pavyks: reikia laiko, tų mechaninių judesių, kad "užsivestų" varikliukas.
Bet geriausia - žadink savo miegalių, kad atidirbtų, kas priklauso. biggrin.gif Išrenk plikutį, gal nesinorės miegot. O ir pienelis tau geriau bėgs dėl odos kontakto.
Sveik. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ode: 01 spalio 2008 - 13:42
QUOTE(Ode @ 2008 09 30, 21:32)
Sūnų auginant porą kartų turėjau guzų, tad nori nenori tekdavo nutraukinėti.

Man susidarant guzams nutraukineti kaip tik neiseina, tik vaikutis istraukia guzus. thumbup.gif nes isivaizduoju kaip turetu skaudeti juos maigant rankomis. blink.gif
Jau tuoj tapsiu ase kaip juos panaikinti, nes susidaro palyginti daznai, bet ta pacia diena juos panaikinu, nebuna temperaturu.
Kas tik pajaucia guziukus kai dar gerai jauciamasi ir nera temperaturos, siulyciau lysti po karstu dusu, isgerti karstos arbatos, nuplikius kopusto lapa isideti i liemenele ir siltai apsivynioti, bei siltai apsirengti. Po kokios valandos duoti kudikiui zysti, bet pasirupinti, kad jis zystu labai ilgai. Gal tada duoti kai jis pavarges ir kartu nori pamiegoti. Mano sunus megstantis prie papo miegoti, tai nesunku, kitu vaikai, zinau, kad zinda trumpai...Tai po valandikes guzas istrauktas thumbup.gif Aisku, pradzioje labai skauda, bet reikia pakenteti. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo IgLi: 01 spalio 2008 - 14:56
QUOTE(Ode @ 2008 10 01, 13:36)
Gerai, kad krenta. Kaip pati jautiesi? Ar speneliai pažeisti? Ar pieno spalva nepakitusi?


dabar tai gerai jauciuosi. o speneliai yra pazeisti - uztenka miegaliui nakti paduoti papuli ne taip ir turiu beda. poto ilgai gyja sad.gif o mieganciam labai sunku paduoti labai blaskosi, makaluojasi muistosi - akivaizdziai rodo - noriu valgyti, bet nenoriu pabusti!
o pieno spalva man atrodo nepakitusi.

labai labai aciu uz palaikyma ir patarimus!!!! Tikrai labai padejei! Aciu dar karteli! wub.gif wub.gif wub.gif
Atsakyti
QUOTE(cooliuke @ 2008 10 01, 16:07)
dabar tai gerai jauciuosi. o speneliai yra pazeisti - uztenka miegaliui nakti paduoti papuli ne taip ir turiu beda. poto ilgai gyja sad.gif o mieganciam labai sunku paduoti labai blaskosi, makaluojasi muistosi - akivaizdziai rodo - noriu valgyti, bet nenoriu pabusti!
o pieno spalva man atrodo nepakitusi.

labai labai aciu uz palaikyma ir patarimus!!!! Tikrai labai padejei! Aciu dar karteli!  wub.gif  wub.gif  wub.gif

Džiaugiuosi, kad jautiesi geriau - tikriausiai pienas po truputį išeina iš sąstovų.
Kad speneliai pažeisti nelabai gerai, nes tuomet didesnė tikimybė, kad gali patekti kokia bacila. Tad stebėk save!
Kai maitini miegantį, žiūrėk, kad jis būtų lengvoj miego fazėj (akių obuoliai, rankytės, kojytės, lūpytės kruta), nedek ryškios šviesos.
4u.gif
Atsakyti
QUOTE(cooliuke @ 2008 10 01, 16:07)
dabar tai gerai jauciuosi. o speneliai yra pazeisti - uztenka miegaliui nakti paduoti papuli ne taip ir turiu beda. poto ilgai gyja sad.gif


nenoriu tavęs gąsdinti, bet su pažeistu speneliu žymiai didesnė tikimybė infekcijai ir mastitui. ir tada jau visi pasišildymai, vaiko žindymas nebeveikia. reikia arba vaistų arba reikalą išmanančios masažistės.
pas mane baigia užgyt baisi žaizda ant spenelio ir jau kelis kart buvau atkritus su krūtim, gėriau antibus. ir atrodo tik ką išsikapsčiau iš mastito be vaistų. masažistė atgavo. toookius pūlius traukė doh.gif blink.gif sakė, kad dar kelios dienos ir lįsčiau po peiliu.
taip kad šian pastebėk ar vakarop temperatūra vėl nekyla ir šaltis nekrečia ir krūtis neraudonuoja. jei kyla skambink gydytojui ir prašyk antibiotikams recepto (min 7 dienoms). arba rašyk man až dėl masažistės. jinai beje, Kaune.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo doris: 01 spalio 2008 - 17:25