Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 5

sveikos,

sakykit mergytes, o kai vaikelis tik paima kruti ir ima traukti ar jums skauda? man tai kazkoks kosmaras tie pirmieji jo gurksniai, bijau net kruti duoti....

ir dar klausimelis nuo ko susidaro tie guziukai? kaip ju reikia isvengti? ir kaip juos atpazinti? man viena diena sukilo temperatura ir skaudejo viena sona krutines - sakau vyrui ieskok guziuku smile.gif tai isikibo i abi krutis ir sako na kad nieko nera.... kai nezinai toks glusas jautiesi..... ir ka reiktu pirmiausia daryti jei tu guziuku atsirastu?
Atsakyti
QUOTE(cooliuke @ 2008 09 29, 18:28)
sveikos,

sakykit mergytes, o kai vaikelis tik paima kruti ir ima traukti ar jums skauda? man tai kazkoks kosmaras tie pirmieji jo gurksniai, bijau net kruti duoti....

ir dar klausimelis nuo ko susidaro tie guziukai? kaip ju reikia isvengti? ir kaip juos atpazinti? man viena diena sukilo temperatura ir skaudejo viena sona krutines - sakau vyrui ieskok guziuku smile.gif tai isikibo i abi krutis ir sako na kad nieko nera.... kai nezinai toks glusas jautiesi..... ir ka reiktu pirmiausia daryti jei tu guziuku atsirastu?


sakyčiau, kad blogai paduodi krūtį. g.gif o paskui skauda, ar tiesiog pripranti prie diskomforto?

guzai daros nuo įvairių priežasčių:
jei spenelis sužalotas, tai žymiai lengviau patenka infekcija ir daros guzas.
jei perpučia skesvėjis, sušali ir pan.
jei per retai maitini, pienas užsistovi ir gali pradėt darytis pieno sąstova...
Atsakyti
QUOTE(cooliuke @ 2008 09 29, 18:28)
sveikos,

sakykit mergytes, o kai vaikelis tik paima kruti ir ima traukti ar jums skauda? man tai kazkoks kosmaras tie pirmieji jo gurksniai, bijau net kruti duoti....

Man skaudėdavo pirmi gurgšniai ir dabar dar kartais suskausta. Na bet labai greit praeina, po kokių 2-3 gurgšnių. Man kažkaip atrodo kad čia nieko blogo g.gif
Atsakyti
Del suskaudejimo pirmus gurksnius,jei jie paskui praeina-tai tikrai nieko cia tokio.Dilgciojimas rodo,kad pradejo veikt oksitocinas,kuris skatina liauku raumenukus susitraukt ir stumpt pienuka.Jei blogai paduodi kruti/tai skauda tol kol maitini,arba kol pataisoma padetis.
Temperatura gali pakilt ir del laktostazes/pienuko uzsilaikymo krutyje/kai perdaug pienuko prisigamina,jo siektiek pereina i kruties audinukus ir organizmas sureaguoja.O mastitinius guziukus galima ciuopt,pasikeicia odos spalva toje vietoje ir skausmas butent jo vietoje.
Atsakyti
QUOTE(Ajile @ 2008 09 27, 09:54)
Na del okcitosino i nosi-tai julkisr nebega pienukas ne del jo trrukumo,o del kaip suprantu is aprasytos situacijos,del uzsikemsanciu latakeliu.Iseinantys balti darinukai-tai riebaliukai tokie susoke i viena  smile.gif

O man vel susidare gumbai blink.gif Atrodo praeita savaite susitvarke ir vel. As irgi spenelyje matau balta demele. Tai irgi, ko gero, uzsikimse. doh.gif Bet man anksciau lyg ir normaliai buvo, o dabar uzsikimsineja. unsure.gif Bijau, kad tokie dalykai pacioms krutims yra blogai. Ar tokie dalykai nepaskatina kruties vezio? g.gif
Atsakyti
Tikrai,kad nepaskatina kruties vezio,jei duodama krutis vaikui.O tas riebalines sankaupeles jau rasiau kaip pasalint ax.gif mirksiukas.gif Pabandykit.Gal tiesiog uzsikiso latakelis ir tas "guzas"-tai nieko daugiau,kaip tik liauka kurioje liko neisbeges pienukas ax.gif
Atsakyti
Parašysiu, kokios minimos užsikimšusių latakų, guzų ir mastitų priežastys mano turimoje žindymo knygoje:
* Blogas apžiojimas ir/arba neefektyvus žindimas (traumuojamas spenelis, taip patenka infekcija; neištraukiamas visas pienas).
* Trumpas kūdikio pasaitėlis (dėl to prastai apsižioja ir neefektyviai žinda)
* Krūtų spaudimas (liemenukas, krūtų gaubtai, miegojimas ant plvo, aptempiantys drabužiai, sunki, nepatogi rankinė / nešioklė)
* Stresas ir nuovargis bei susilpnėjusi imuninė sistema
* Praleisti ar sutrumpinti maitinimai, arba nereguliarus maitinimo režimas

O tokios yra pasikartojančio mastito priežastys:
* Nepilnas išgyjimas po ankstesnio mastito
* Nuovargis ir stresas
* Imlumas infekcijom bei mažakraujystė (jei jaučiamas ypatingas nuovargis, siūloma pasitikrinti kraują bei stiprinti imunitetą vitaminais, geležimi)
* Gaminasi per daug pieno
* Pažeisti speneliai
* Užsikimšę speneliai (siūloma daryti šiltus šlapius kompresus arba tiesiog šilto vandens voneles krūtims. jei spenelio oda sukietėjusi (šašiukas, arba labai uždžiūvęs pienas) galima į liemenuką įsidėti alyvų aliejuje sumirkytą vatos gabalėlį kuris suminkštins odelę. po to tiesiog pabandyti nutraukti šiek tiek pieno, kuris tuo pačiu atkimš ir latakėlį
* Atspenių naudojimas
* Neramus žindimas, atsisakymas krūties
* Tamprūs rūbai
* Krūtų fiziologija: turėtos operacijos, augliukai, sumušimai, kurie gali spausti latakus
* Per daug sočiųjų riebalų mamos dietoje (saturated fat)
* Druskos vartojimas (kai vartojama per daug arba ypatingai mažai)
* Jei kažkam alergiška mama nuolat gauna alergenų
* Dažni ir pasikartojantys rankų kėlimo judesiai
* Nusiteikimas, emocijos

Sveikatos, poilsio ir ramybės 4u.gif
Atsakyti
help please,

sukilo temperatura iki 39. papuliai suakmenejo per kelias minutes. daviau suneliui valgyti is vienos (tos kurios eile buvo) truputi patrauke, atsirugom, vel truputi pavalge ir uzsnudo, pabudes po 5 min nebeeme. vartesi lovoje gal 10 min kol ver pradejo reikalauti valgyti, tuomet daviau kita nes kita tokia pat akmenine ir su guzais irgi pavalge ir uzsnudo, o papuliai vos vos atsileido bet guziukai liko.... ka daryt???? saltis purto nesvietiskai vos klaviatura sugraibau....
Atsakyti
QUOTE(cooliuke @ 2008 09 30, 15:31)
help please,

sukilo temperatura iki 39. papuliai suakmenejo per kelias minutes. daviau suneliui valgyti is vienos (tos kurios eile buvo) truputi patrauke, atsirugom, vel truputi pavalge ir uzsnudo, pabudes po 5 min nebeeme. vartesi lovoje gal 10 min kol ver pradejo reikalauti valgyti, tuomet daviau kita nes kita tokia pat akmenine ir su guzais irgi pavalge ir uzsnudo, o papuliai vos vos atsileido bet guziukai liko.... ka daryt???? saltis purto nesvietiskai vos klaviatura sugraibau....

Guziukai taip greit gali ir nepraeiti. Jei krūtys vis dar akmeninės ir nemalonu - arba žadink vaiką žįsti, arba nutrauk. Geriau rankomis. Prieš tai padaryk šiltą drėgną kompresą ir švelniai masažuok guziukus, kad geriau atleistų pienuką. (maitinant taip pat švelniai masažuok)
Bet jei kol kas krūtų skausmas nėra nemalonus, tai geriau griūk į lovą pamiegot - poilsis yra BE GALO svarbus.
Stebėk, kaip jautiesi paros bėgyje, jei temperatūra nenukris, tai rytoj skambink daktarui.
Atsakyti
Gal galit kas nors man atsakyti į labai man svarbų klausimą, kodėl vienom išeina nusitraukti, o kitom, tame tarpe ir man - ne g.gif ? Mano viena pažįstama tai pamaitina ir dar dviem maitinimam nusitraukia ir rami sau į darbą išeina (kūdikis irgi kaip mano 5 mėn). O man maksimum 40 ml išeina. Vieną dieną kai labai ilgai nemaitinau, nes miegojo tai 80 gavosi. Man taip kartais norisi kur nors išeiti vienai, nes mano dukrytė labai zirzlė ir man taip norisi pailsėti, atitrūkti kur vienai blush2.gif bet negaliu, nes nežinai kada ji valgyt užsimanys ir klyks kaip nežinau kas. Ar gali būti taip, kad pas mane krūtyje susikaupia tik 40 ml, o kiti gaminasi žindymo metu, o kai traukiu su pientraukiu, tai nesigamina, o kitoms gaminasi ir traukiant su pientraukiu.
Atsakyti
QUOTE(-ciute- @ 2008 09 30, 20:28)
Gal galit kas nors man atsakyti į labai man svarbų klausimą, kodėl vienom išeina nusitraukti, o kitom, tame tarpe ir man - ne g.gif ?


Labai svarbus "pieno atleidimo" veiksnys yra kontaktas su vaikučiu. Kai jis žinda, galima pajusti tarsi dilgčiojimą, tai reiškia, kad atleido pieną. Norint, kad geriau bėgtų pienas, netgi rekomenduojamas grynas kūno kontaktas. Tuo tarpu jei šiaip fontanai netrykšta ir dar vaikutis nežinda, gali iš viso nebėgti.
Be to, visų moterų fiziologija skirtinga - vienom bėga fonatanais, kitom vos laša.
Man panašiai būna: norint nusitraukti, turiu nemažai vargti, nebent visą naktį krūtis buvo neliesta (tik tada galiu nusitraukti pakankmą dozę, bet bėga lėtai). O kai mažiukas valgo, tiesiog springsta ir net nespėja ryti kartais, taigi pieno tikrai yra pakankamai, tik kontakto nebuvimas trukdo jam bėgti.
Atsakyti
QUOTE(-ciute- @ 2008 09 30, 20:28)
Gal galit kas nors man atsakyti į labai man svarbų klausimą, kodėl vienom išeina nusitraukti, o kitom, tame tarpe ir man - ne g.gif ?

Pieno nutraukimas yra tiek fizinis, tiek psichologinis įgūdis, kuris su laiku ištobulėja. Tam, kad pavyktų, reikalingas oksitocino išsiskyrimas - jis atleidžia pienuką. O oksitocinas išsiskiria, kuomet mama pasitiki savimi, žino, ką ir kaip daro (ir technikoj, ir motyvacijoj), yra rami, jaukioj aplinkoj, patogioj padėty ir t.t. ir pan. Vaikelio buvimas šalia ar bent galvojimas apie jį irgi labai padeda.
Nereikia tikėtis, kad pirmus kartus pritrauksite daug pieno. Tiesiog reikia nusiteikti, kad tai tik - praktika. Lygiai kaip nereikia tikėtis, kad pienelis pradės bėgti, tik pradėjus stimuliaciją.
"Praktikuotis" reikėtų kiekvieną dieną tuo pačiu metu - taip smegenims bus duodamas signalas, kad tuo metu reikės gaminti pieną. Per kelias dienas pasimatys, kaip kiekvieną kartą pritraukiama vis daugiau pienuko.
Na, gal nutraukinėjančios mane pataisys ar dar ką pridurs, nes čia parašiau tik savo teorines žinias. Man teko nutraukinėti labai minimaliai. Aš, kai saka, irgi iš tų, kurioms nesitraukia biggrin.gif Kai gimė dukra, pas mane buvo mama. Jai labai norėjosi mane išleisti prasiblaškyti, tad pasiūlė man nusitraukti pieno. Pabandžiau - nė lašo. Pabandė ji (ji mane išmaitino 6 mėn. nutraukinėdama) - irgi nė lašo. Sako: nesuprantu - juk lyg turi pieno (mano abu vaikai augo kaip ant mielių - po kilą per mėnesį biggrin.gif ), ko jis čia dabar nebėga... Spjoviau ir tiesiog žindžiau savo mergaitę, išėjimus suplanuodama tarp maitinimų (nors ji buvo verksniukė ir kartais tekdavo maitinti kas pusvalandį ar valandą, kažkaip sugebėdavo ištempti bent dvi valandas, kol aš grįšiu). Kai atėjo košių laikas, šiek tiek nutraukdavau - ale tik vienai košei ir teužtekdavo.
Sūnų auginant porą kartų turėjau guzų, tad nori nenori tekdavo nutraukinėti. Aišku, pieno perteklius, tai ir kiekiai kiti gaudavos. O ir šiaip informacijos daugiau turėjau.
Visgi niekada nebuvau motyvuota nutraukinėt tam, kad nutraukinėt (kad kaupt atsargas), tad nei pastovumo, nei technikos tobulinimo pas mane nebuvo. Todėl ir nesitraukė. smile.gif
Atsakyti