Pelėsio atsiradimo priežastis - drėmė plus šaltis.
namui 3 metai, jau tris kartus rasem skundus del pelesio musu miegamajam (kambarys kampinis,paskutinis aukstas)
pirma karta-atejo papurske kazkuo, pelesys dingo. vasara atgyvenom gerai, po ziemos vel prasidejo. antra karta - "apkaltino" musu tepetus, jie viniliniai,nepraleidzia oro todel ir dregsta. vel papurske.
dabar vel pasiskundem, atejo moteriskes vel su purskykliu, mes juos isvarem, pasikvetem mestra,kuris vel sake ta pati- tapetai bla bla bla..
pasikonsultavau su statybinikais, sake kad nesamone, viniliniai tapetai praleidzia ora, greiciausiai brokas arba su isorine apdaila, arba su ventiliacija...bet reikia ziureti.
kur man dabar kreitpis? i Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija? ar jie nedaro jokiu isvadu?
pirma karta-atejo papurske kazkuo, pelesys dingo. vasara atgyvenom gerai, po ziemos vel prasidejo. antra karta - "apkaltino" musu tepetus, jie viniliniai,nepraleidzia oro todel ir dregsta. vel papurske.
dabar vel pasiskundem, atejo moteriskes vel su purskykliu, mes juos isvarem, pasikvetem mestra,kuris vel sake ta pati- tapetai bla bla bla..
pasikonsultavau su statybinikais, sake kad nesamone, viniliniai tapetai praleidzia ora, greiciausiai brokas arba su isorine apdaila, arba su ventiliacija...bet reikia ziureti.
kur man dabar kreitpis? i Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija? ar jie nedaro jokiu isvadu?
Gal kokią higienos inspekciją...
pelesio niekaip neisnaikinsit.jokiom priemonem.patikekit.
kažkokioje laidoje apie namus, remontus kaip tik kalbėjo apie tuos pelėsius. buvo paminėta keletas kažkokių būdų ir priemonių kovai su pelėsiais.
pirkit drėgmės surinkėją, mums labai padėjo, išsprendė šią problemą. Dabar išsikeliam iš to buto, parduodam savo surinkėją BOSCHĄ
pelesiu ukininiu muilu ir chlorkem neisnaikinsite, tam reikalingi fungicidiniai preparatai
siaip pelesius parsinesti galite is bet kur, nes dauginasi sporomis. tad jei atsirado (o idealu jiems veistis, jei yra dregna), kuio greiciau imkites priemoniu. butina gera ventiliacija, padeda ultravioletiniai spinduliai (tinka kvarcines lempos) ir priemones nuo pelesio.
radau viena tokia:
Sanosil S010 Ag pelėsių naikinimui
Lietuvos Respublikos Aplinkos Sveikatos Centras 2008 šių metų birželio mėn. patvirtino,
kad Sanosil S010 Ag naudotinas pelėsių naikinimui buityje ir pramonėje
Sanosil S010 - efektyvi poveikio priemonė prieš pelėsius gyvenamosiose patalpose
Sanosil S010 Ag - labai efektyvus sprendimas naikinant pelėsius. Preparatas neturi toksiškų medžiagų, kurios gali sukelti pavojų sveikatai, naudojant patalpų viduje ilgą laiką. Preparato skilimo produktai - niekas kitas, tik deguonis (O2) išsiskiria į aplinką. Tuo pačiu naudojant Sanosil S010 Ag, išvengiama problemų, kurios kyla naudojant kitus fungicidus. Sanosil S010 Ag neturi kancerogeninio ir mutageninio poveikio. Jis praktiškai nekenkia nuotėkoms ir aplinkai.
Sanosil S010 Ag sudėtis: Sanosil Super 25 Ag tirpalas: stabilizuotas vandenilio peroksido (H2O2) apie 5% tirpalas.Produktas patiekiamas plastikiniuose buteliuose po 1 kg.
Poveikio būdas: atominis deguonis (O2) išsiskiria iš vandenilio peroksido atakuoja pelėsių ląstelių apvalkalus (citoplazmos membranas). Sanosil S010 Ag yra fungicidas, labai efektyvus dezinfekantas.
Panaudojimas: neliesti sporų rankomis - vilkėti apsaugines pirštines, neįkvėpti pelėsių sporų - naudoti nosies ir burnos kaukę, saugoti nuo sporų akis dėvėti apsauginius akinius, nusiprausti ir pakeisti rūbus po pelėsių valymo.
Prieš naudojant Sanosil S010 Ag: Nuplauti, nugremžti ir nušveisti pažeistą pelėsiu paviršių sintetiniu šepečiu ir muiluotu vandeniu. Jeigu pelėsių labai daug, gali tekti nuimti apmušalus, dažus, o viršutinį sienos sluoksnį nušveisti metaliniu šepečiu. Atliekant šias procedūras sienas reikia nupurkšti vandeniu, kad sumažinti sporų lakumą ir pasklidimą po patalpas. Leisti paviršiams visiškai nudžiūti.
Sanosil S010 Ag naudojimas:
Neskiestu Sanosil S010 Ag nupurkšti paviršius, nušveisti plačiu šepečiu ar kempine;
Leisti išdžiūti (apie 20 min.);
Priklausomai nuo pelėsių kiekio, pakartoti apdorojimą du ar tris kartus, leidžiant išdžiūti po kiekvieno apdorojimo;
Po kiekvieno apdorojimo sidabro koncentracija didėja ir tuo pačiu auga fungicidinės savybės;
Jeigu prieš naudojant fungicidą nebuvo pašalintas drėgmės atsiradimo šaltinis, procedūrą reiktų pakartoti 3-4 kartus per savaitę.
Sanosil S010 Ag dozavimas:
Esant dideliam pelėsių kiekiui (tankus pelėsių sluoksnis) 1,0 litras/m2;
Vidutinis pelėsių kiekis - 0,6 litro/m2;
Mažai pelėsių ( atskiri taškeliai) - 0,4 litro/m2.
--------------------------------------------------------------------------------
Šį produktą galite įsigyti mūsų bendrovės patalpose adresu: Vilnius, Žalgirio 131, 211 patalpa, e-paštas: info@elega.lt ,
tel.: +37052715445; mob.: 868227709
Taip pat prekybos centruose: "Statau namą", "Žaliasis centras".
Papildyta:
tiesa, negalvokit, kad reklamuoju
dar info:
Nuo pelėsio - plaučių uždegimas
Šiaulių visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų kontrolės skyriaus vedėjos Irenos Peršinos žodžiais, pelėsinis mikroorganizmas - tai viena grybelio rūšių, kurių yra labai daug. Jo galima rasti maiste, juk pelėsis naudojamas maisto pramonėje ir nedidelė jo dalis organizmui yra naudinga. Tačiau kai mikroorganizmui sudaromos palankios sąlygos, tai yra padidėja drėgmė, šiluma, nėra geros ventiliacijos, jis ima sparčiai daugintis, teršti orą, dirginti kvėpavimo takus ir sukelti ligas. Žmogui gali atsirasti alerginė sloga, kosulys, dusulys, o jeigu pelėsis ilgai nenaikinamas, tai galima susirgti net plaučių uždegimu.
Anot I. Peršinos, pneumoniją sukelia patogeninis pelėsis, nors buityje dažniau apsigyvena nepatogeninis mikroorganizmas. Pelėsio sukeltomis ligomis gali užsikrėsti visa šeima. Jeigu plaučių uždegimą išprovokavo patogeninis mikroorganizmas, ligą reikia gydyti kitokiais vaistais, nei įprasta gydyti šią ligą. "Galbūt dėl brangių tyrimų gydytojai nenustatinėja ligos etiologijos ir skiria vienodus vaistus, tik nuo jų ligoniai ne visuomet pasveiksta", - sakė I. Peršina.
Pelėsis neigiamai veikia ne tik kvėpavimo takus. Su maistu jis gali pakliūti į žarnyną ir kenkti virškinimo sistemai. Žodžiu, pelėsio žmogaus gyvenamojoje aplinkoje neturėtų būti, nes jis - papildomas organizmo teršalas.
Pelėsį reikėtų naikinti antiseptinėmis medžiagomis, fungicidais. Parduotuvėse galima įsigyti preparatų - druskų mišinių, naikinančių grybelius. "Chlorkalkės pelėsio išnaikinti tikrai nepadės", - tvirtino Šiaulių Visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų kontrolės skyriaus vedėja.
Drėgmės surinktuvai padės laikinai
Padėtis nepagerės, jeigu išpurškus patalpas specialiais preparatais nepavyks pašalinti pelėsio atsiradimo priežasties - drėgmės kaupimosi. Tuo įsitikinę bendrovės "Statybų variklis", nuomojančios drėgmės surinktuvus, specialistai. Tačiau, jų žodžiais, nors specialus drėgmės surinktuvas ir neleis atsirasti pelėsiui, vos šio prietaiso atsisakius, pelėsis vėl ims daugintis. Ar šeima išgali nuomotis šį aparatą, spręsti jai pačiai - drėgmės surinktuvo, per parą surenkančio apie 30 litrų vandens, nuomos kaina - 50 litų per dieną ar 200 litų per savaitę. Aparatas veikia veiksmingai esant 27 laipsnių temperatūrai. Jeigu kambariuose ji žemesnė, vandens surenkama mažiau.
Būtina ventiliacija, hidroizoliacija ir sienų šiltinimas
Statybos bendrovės "Statreksas" statybos inžinierius Egidijus Aukščionis taip pat siūlo gilintis į pelėsio atsiradimo priežastis. Kondensatas kaupiasi ant šaltų sienų ir langų stiklo. Pirmiausia reikalinga gera ventiliacija. Jeigu name labai drėgna, gali neužtekti mikroventiliacijos. Prireiks įrengti ventiliacijos sistemą. Virš lubų yra išvedžiojami vamzdžiai, įrengiamos angos, išeinančios į lauką, o oras ištraukiamas iš patalpos bei tiekiamas iš lauko elektriniais varikliais. Viename kambaryje įrengti ventiliacinę sistemą kainuoja keturis tūkstančius litų.
Bet ir ventiliacijos gali nepakakti. Jeigu rasos taškas (drėgmės ir sienos temperatūros santykis) labai didelis, tai pelėsiui augti sąlygos pačios palankiausios. Rasos taškas didėja, kai sienos (ne oro) temperatūra mažėja ir kaupiasi didelė drėgmė.
To galima išvengti apšiltinus sienas. Jas galima šiltinti iš vidaus, bet šiltinamasis sluoksnis turi būti ne storesnis nei penki centimetrai. Vis dėlto rekomenduojama geriau šiltinti namo fasadą.
Jeigu pelėsis įsimeta ant betoninio paviršiaus, reikia sienas ištepti specialiomis priemonėmis ir tik tada jas apšiltinti, o jeigu pelėsis, vadinamasis grybelis, ima ardyti medines konstrukcijas, tai neužtenka pakeisti medienos - reikia ne tik viską išpurkšti specialiomis priemonėmis, bet ir pakeisti gruntą.
Jeigu apšiltinus sienas bei įrengus ventiliaciją drėgmė vis tiek laikosi, vadinasi, ji kyla iš apačios. Galbūt gruntiniai vandenys yra labai aukštai, o gal ant pamatų nėra hidroizoliacijos. Vandens lygiui nustatyti hidrogeologiniai tyrimai nebūtini. Geras statybininkas, apžiūrėjęs namą, irgi gali nustatyti "diagnozę".
Apie fasadų šiltinimą ir apdailos medžiagas gerai išmanantis UAB "Cedoros" direktorius Antanas Silius sako, kad išorinėms sienoms šiltinti gali būti naudojamos dešimties centimetrų storio medžiagos, kurių vieno kvadratinio metro kaina siekia 170 litų.
"Jeigu vis dėlto nėra hidroizoliacinės medžiagos, išvengti drėgmės gali padėti žemiau pamatų nuvestas drenažas. Aplink namą prie pamatų reikėtų pilti ne juodžemį, bet smėlį ar žvyrą. Taip pat galima įrengti specialią dangą, kuri atskiria pamatą nuo grunto. Tarp jų susidaręs tarpas neleidžia drėgmei kilti į viršų, kartu ventiliuojasi pamatas", - patarimais dalijosi UAB "Cedoros" direktorius A. Silius.
siaip pelesius parsinesti galite is bet kur, nes dauginasi sporomis. tad jei atsirado (o idealu jiems veistis, jei yra dregna), kuio greiciau imkites priemoniu. butina gera ventiliacija, padeda ultravioletiniai spinduliai (tinka kvarcines lempos) ir priemones nuo pelesio.
radau viena tokia:
Sanosil S010 Ag pelėsių naikinimui
Lietuvos Respublikos Aplinkos Sveikatos Centras 2008 šių metų birželio mėn. patvirtino,
kad Sanosil S010 Ag naudotinas pelėsių naikinimui buityje ir pramonėje
Sanosil S010 - efektyvi poveikio priemonė prieš pelėsius gyvenamosiose patalpose
Sanosil S010 Ag - labai efektyvus sprendimas naikinant pelėsius. Preparatas neturi toksiškų medžiagų, kurios gali sukelti pavojų sveikatai, naudojant patalpų viduje ilgą laiką. Preparato skilimo produktai - niekas kitas, tik deguonis (O2) išsiskiria į aplinką. Tuo pačiu naudojant Sanosil S010 Ag, išvengiama problemų, kurios kyla naudojant kitus fungicidus. Sanosil S010 Ag neturi kancerogeninio ir mutageninio poveikio. Jis praktiškai nekenkia nuotėkoms ir aplinkai.
Sanosil S010 Ag sudėtis: Sanosil Super 25 Ag tirpalas: stabilizuotas vandenilio peroksido (H2O2) apie 5% tirpalas.Produktas patiekiamas plastikiniuose buteliuose po 1 kg.
Poveikio būdas: atominis deguonis (O2) išsiskiria iš vandenilio peroksido atakuoja pelėsių ląstelių apvalkalus (citoplazmos membranas). Sanosil S010 Ag yra fungicidas, labai efektyvus dezinfekantas.
Panaudojimas: neliesti sporų rankomis - vilkėti apsaugines pirštines, neįkvėpti pelėsių sporų - naudoti nosies ir burnos kaukę, saugoti nuo sporų akis dėvėti apsauginius akinius, nusiprausti ir pakeisti rūbus po pelėsių valymo.
Prieš naudojant Sanosil S010 Ag: Nuplauti, nugremžti ir nušveisti pažeistą pelėsiu paviršių sintetiniu šepečiu ir muiluotu vandeniu. Jeigu pelėsių labai daug, gali tekti nuimti apmušalus, dažus, o viršutinį sienos sluoksnį nušveisti metaliniu šepečiu. Atliekant šias procedūras sienas reikia nupurkšti vandeniu, kad sumažinti sporų lakumą ir pasklidimą po patalpas. Leisti paviršiams visiškai nudžiūti.
Sanosil S010 Ag naudojimas:
Neskiestu Sanosil S010 Ag nupurkšti paviršius, nušveisti plačiu šepečiu ar kempine;
Leisti išdžiūti (apie 20 min.);
Priklausomai nuo pelėsių kiekio, pakartoti apdorojimą du ar tris kartus, leidžiant išdžiūti po kiekvieno apdorojimo;
Po kiekvieno apdorojimo sidabro koncentracija didėja ir tuo pačiu auga fungicidinės savybės;
Jeigu prieš naudojant fungicidą nebuvo pašalintas drėgmės atsiradimo šaltinis, procedūrą reiktų pakartoti 3-4 kartus per savaitę.
Sanosil S010 Ag dozavimas:
Esant dideliam pelėsių kiekiui (tankus pelėsių sluoksnis) 1,0 litras/m2;
Vidutinis pelėsių kiekis - 0,6 litro/m2;
Mažai pelėsių ( atskiri taškeliai) - 0,4 litro/m2.
--------------------------------------------------------------------------------
Šį produktą galite įsigyti mūsų bendrovės patalpose adresu: Vilnius, Žalgirio 131, 211 patalpa, e-paštas: info@elega.lt ,
tel.: +37052715445; mob.: 868227709
Taip pat prekybos centruose: "Statau namą", "Žaliasis centras".
Papildyta:
tiesa, negalvokit, kad reklamuoju
dar info:
Nuo pelėsio - plaučių uždegimas
Šiaulių visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų kontrolės skyriaus vedėjos Irenos Peršinos žodžiais, pelėsinis mikroorganizmas - tai viena grybelio rūšių, kurių yra labai daug. Jo galima rasti maiste, juk pelėsis naudojamas maisto pramonėje ir nedidelė jo dalis organizmui yra naudinga. Tačiau kai mikroorganizmui sudaromos palankios sąlygos, tai yra padidėja drėgmė, šiluma, nėra geros ventiliacijos, jis ima sparčiai daugintis, teršti orą, dirginti kvėpavimo takus ir sukelti ligas. Žmogui gali atsirasti alerginė sloga, kosulys, dusulys, o jeigu pelėsis ilgai nenaikinamas, tai galima susirgti net plaučių uždegimu.
Anot I. Peršinos, pneumoniją sukelia patogeninis pelėsis, nors buityje dažniau apsigyvena nepatogeninis mikroorganizmas. Pelėsio sukeltomis ligomis gali užsikrėsti visa šeima. Jeigu plaučių uždegimą išprovokavo patogeninis mikroorganizmas, ligą reikia gydyti kitokiais vaistais, nei įprasta gydyti šią ligą. "Galbūt dėl brangių tyrimų gydytojai nenustatinėja ligos etiologijos ir skiria vienodus vaistus, tik nuo jų ligoniai ne visuomet pasveiksta", - sakė I. Peršina.
Pelėsis neigiamai veikia ne tik kvėpavimo takus. Su maistu jis gali pakliūti į žarnyną ir kenkti virškinimo sistemai. Žodžiu, pelėsio žmogaus gyvenamojoje aplinkoje neturėtų būti, nes jis - papildomas organizmo teršalas.
Pelėsį reikėtų naikinti antiseptinėmis medžiagomis, fungicidais. Parduotuvėse galima įsigyti preparatų - druskų mišinių, naikinančių grybelius. "Chlorkalkės pelėsio išnaikinti tikrai nepadės", - tvirtino Šiaulių Visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų kontrolės skyriaus vedėja.
Drėgmės surinktuvai padės laikinai
Padėtis nepagerės, jeigu išpurškus patalpas specialiais preparatais nepavyks pašalinti pelėsio atsiradimo priežasties - drėgmės kaupimosi. Tuo įsitikinę bendrovės "Statybų variklis", nuomojančios drėgmės surinktuvus, specialistai. Tačiau, jų žodžiais, nors specialus drėgmės surinktuvas ir neleis atsirasti pelėsiui, vos šio prietaiso atsisakius, pelėsis vėl ims daugintis. Ar šeima išgali nuomotis šį aparatą, spręsti jai pačiai - drėgmės surinktuvo, per parą surenkančio apie 30 litrų vandens, nuomos kaina - 50 litų per dieną ar 200 litų per savaitę. Aparatas veikia veiksmingai esant 27 laipsnių temperatūrai. Jeigu kambariuose ji žemesnė, vandens surenkama mažiau.
Būtina ventiliacija, hidroizoliacija ir sienų šiltinimas
Statybos bendrovės "Statreksas" statybos inžinierius Egidijus Aukščionis taip pat siūlo gilintis į pelėsio atsiradimo priežastis. Kondensatas kaupiasi ant šaltų sienų ir langų stiklo. Pirmiausia reikalinga gera ventiliacija. Jeigu name labai drėgna, gali neužtekti mikroventiliacijos. Prireiks įrengti ventiliacijos sistemą. Virš lubų yra išvedžiojami vamzdžiai, įrengiamos angos, išeinančios į lauką, o oras ištraukiamas iš patalpos bei tiekiamas iš lauko elektriniais varikliais. Viename kambaryje įrengti ventiliacinę sistemą kainuoja keturis tūkstančius litų.
Bet ir ventiliacijos gali nepakakti. Jeigu rasos taškas (drėgmės ir sienos temperatūros santykis) labai didelis, tai pelėsiui augti sąlygos pačios palankiausios. Rasos taškas didėja, kai sienos (ne oro) temperatūra mažėja ir kaupiasi didelė drėgmė.
To galima išvengti apšiltinus sienas. Jas galima šiltinti iš vidaus, bet šiltinamasis sluoksnis turi būti ne storesnis nei penki centimetrai. Vis dėlto rekomenduojama geriau šiltinti namo fasadą.
Jeigu pelėsis įsimeta ant betoninio paviršiaus, reikia sienas ištepti specialiomis priemonėmis ir tik tada jas apšiltinti, o jeigu pelėsis, vadinamasis grybelis, ima ardyti medines konstrukcijas, tai neužtenka pakeisti medienos - reikia ne tik viską išpurkšti specialiomis priemonėmis, bet ir pakeisti gruntą.
Jeigu apšiltinus sienas bei įrengus ventiliaciją drėgmė vis tiek laikosi, vadinasi, ji kyla iš apačios. Galbūt gruntiniai vandenys yra labai aukštai, o gal ant pamatų nėra hidroizoliacijos. Vandens lygiui nustatyti hidrogeologiniai tyrimai nebūtini. Geras statybininkas, apžiūrėjęs namą, irgi gali nustatyti "diagnozę".
Apie fasadų šiltinimą ir apdailos medžiagas gerai išmanantis UAB "Cedoros" direktorius Antanas Silius sako, kad išorinėms sienoms šiltinti gali būti naudojamos dešimties centimetrų storio medžiagos, kurių vieno kvadratinio metro kaina siekia 170 litų.
"Jeigu vis dėlto nėra hidroizoliacinės medžiagos, išvengti drėgmės gali padėti žemiau pamatų nuvestas drenažas. Aplink namą prie pamatų reikėtų pilti ne juodžemį, bet smėlį ar žvyrą. Taip pat galima įrengti specialią dangą, kuri atskiria pamatą nuo grunto. Tarp jų susidaręs tarpas neleidžia drėgmei kilti į viršų, kartu ventiliuojasi pamatas", - patarimais dalijosi UAB "Cedoros" direktorius A. Silius.
O i nauja buta kraustantis reikia kiek imanoma daugiau daiktu ismesti? Pavyzdziui pas mus miegamajame po lova laikomi nenesiojami batai supelijo ir ant plyteliu ten pelesio yra, matomai ant susikaupusiu dulkiu uzaugo, nes po lova nepraplaudavau ten giliai, neina man prieiti, nes ir taip jau mazas miegamasis - i spinta ir tai per lova reik lipti, o ant paciu pliku plyteliu kazi ar augti galetu. Tai kadangi ten po lova pelija, tai turbut jau i ciuzini irgi bus prisigere tu pelesio sporu? Ar tai jau ta ciuzini 100% reikia ismesti? Kai pagalvoju, tai plaukai ant galvos siaustis pradeda, mes tik pries kelias dienas atradom ta pelesi namie. Pavyzdziui rubu spinta as daznai isimdavau rubus, pravalydavau siaip nuo dulkiu ir rubus visus vel graziai sulankstytus sudedavau, tai nebuvo jokiu pelesiu dar pries koki menesi tai tikrai, o savo zieminius batus laikiau vienam kampe, tai pagalvojau, kad neapdulketu -idejau i maiseli ir padejau i kita kampa, tai padariau gal tik pries dvi svaites, ir kaip tik tame kampe pelesis atsirado taip staiga, tai ir ant tu mano batu pelesis uzsidejo. Siaubas!!! Spintoj rubai pelija, kazkodel nevisi, gal pelesis ne visus audinius megsta. Mano gera nauja lagamina visa sugadino, jau tikrai teks ismesti.
Kaip baisu, dar vien kraustantis neaisku kaip buto seimininkai reaguos, tai kad tik nereiktu iki teismu eiti, bet ir tai vien jeigu daug ka ismesti, man vien zieminiai batai ir nauja ziemine striuke daug jau gaunasi jeigu naujus pirkti, o cia dar ir siaip visos palaidines, megztukai, baisu, jau nekalbant apie naujus ciuzinius ir patalynes komplektus. Nezinau ka daryt. O lyginant su karstu lygintuvu po isskalbimo, kazi nugalabytu tas pelesiu sporas?
Kaip baisu, dar vien kraustantis neaisku kaip buto seimininkai reaguos, tai kad tik nereiktu iki teismu eiti, bet ir tai vien jeigu daug ka ismesti, man vien zieminiai batai ir nauja ziemine striuke daug jau gaunasi jeigu naujus pirkti, o cia dar ir siaip visos palaidines, megztukai, baisu, jau nekalbant apie naujus ciuzinius ir patalynes komplektus. Nezinau ka daryt. O lyginant su karstu lygintuvu po isskalbimo, kazi nugalabytu tas pelesiu sporas?
gal kas zinuot, kuom naikint pelesi is skalbimo masinos gumines dalies, kad nepakenkt masinai?
QUOTE(LISTUKE @ 2008 06 06, 15:14)
pelesio niekaip neisnaikinsit.jokiom priemonem.patikekit.
Nesąmonė. Turėjom pelėsį WC ant lubų. Išgremžėm viską iki bloko, išplovėm su vaitspiritu - 12 metų praėjo - pelėsio NĖRA
Papildyta:
QUOTE(Britney @ 2008 08 02, 02:45)
O lyginant su karstu lygintuvu po isskalbimo, kazi nugalabytu tas pelesiu sporas?
Su labai karštu - taip, sporas galit išnaikint.
Jeigu pelėsis įsimeta ant betoninio paviršiaus, reikia sienas ištepti specialiomis priemonėmis ir tik tada jas apšiltinti, o jeigu pelėsis, vadinamasis grybelis, ima ardyti medines konstrukcijas, tai neužtenka pakeisti medienos - reikia ne tik viską išpurkšti specialiomis priemonėmis, bet ir pakeisti gruntą.
Jeigu apšiltinus sienas bei įrengus ventiliaciją drėgmė vis tiek laikosi, vadinasi, ji kyla iš apačios. Galbūt gruntiniai vandenys yra labai aukštai, o gal ant pamatų nėra hidroizoliacijos. Vandens lygiui nustatyti hidrogeologiniai tyrimai nebūtini. Geras statybininkas, apžiūrėjęs namą, irgi gali nustatyti "diagnozę".
Gal kas galit tokį profą rekomenduot . Gelbėkit esu nevilty, nes su kiek statybininkų šnekėjau, tokio gudruolio nesuradau.
Jeigu apšiltinus sienas bei įrengus ventiliaciją drėgmė vis tiek laikosi, vadinasi, ji kyla iš apačios. Galbūt gruntiniai vandenys yra labai aukštai, o gal ant pamatų nėra hidroizoliacijos. Vandens lygiui nustatyti hidrogeologiniai tyrimai nebūtini. Geras statybininkas, apžiūrėjęs namą, irgi gali nustatyti "diagnozę".
Gal kas galit tokį profą rekomenduot . Gelbėkit esu nevilty, nes su kiek statybininkų šnekėjau, tokio gudruolio nesuradau.