Įkraunama...
Įkraunama...

Tarp gėrio ir blogio

QUOTE(mamagitana @ 2005 06 10, 09:04)
ir vėl sektantai... Tipo vyrai nebūna jautrūs ir išmintingi, o moterys ne drąsios, ne racionalios, ne tiesios... Aš, pavyzdžiui, labai drąsi, tiesi ir net tiesmukiška (kartais, kuo nesidžiaugiu), o proto trūkumo niekas nėra prikišęs. Mano vyras tikrai jautrus  ir subtilus, nors jam tai visai netrukdo kartais labai ciniškai pajuokaut, kas mane be proto žavi... O jei išmintim vadintumėm tikslius, nors gal ne visai malonius pastebėjimus apie žmoniją, tai mano mylimasis- tikras išminčius. Žodžiu, tai nėra išskirtinai moteriškos ar vyriškos savybės, pačios uždarom save į gardus, taip skirstydamos ir mąstydamos.




Aš suprantu, mamagitana, Tavo platų požiūrį į vyrus ir moteris, be to, iš dalies Tamstai pritariu. Bet jei paskaitytum daugiau tyrimų statistikos,tai gal būt pastebėtum kokie steretotipai apie lytis ir jų vaidmenį vis dar vyrauja mūsų Lietuvėlėje. mirksiukas.gif
Atsakyti
šiaurė pralinksmino thumbup.gif .

O apie kitą- iš principo pritariu, kad mūsų suskirstymo į vyrus ir moteris prasmė gali būti tokia - "tobulėjimas skirtingose srityse", tačiau būtų gerai, jei be biologiškai nulemtų sričių ( na, visuotinė tiesa, kad vyrai negimdo,nežindo ir tobulėt jiem čia nėr šansų) rastumėm dar bent vieną ( veiklos, jausmo ar mąstymo) , kur tikrai galėtų reikštis (ir atitinkamai tobulėt ) TIK viena lytis.

labai paprastas paaiškinimas yra tas, kurio mus visus mokė mokykloj: dauginimasis. Lytiniam dauginimuisi reikalingos dvi lytys. Ir viskas. Suprantu, kad ne taip įdomu ir visai ne miglota, bet labai rimta ir įtikinama.

Skirtumus , kurie aprašinėjimi populiariuose žurnaluose ir knygelėse, priskirčiau tik auklėjimui ir kultūrinės aplinkos įtakai ( čia jei neauklėja namie, tai auklėja gatvė. arba biblioteka mirksiukas.gif ).

Lieka neatsakytas klausimas, kodėl ir rimtas šiuolaikinis mokslas, ne tik Cosmopolitan žurnalistės, randa skirtumų vyro ir moters smegenų funkcionavime. Jei ir toliau mąstytumėm moklslo, o ne mistikos kategorijomis, tai tektų pripažint, kad tie skirtumai leidžia tobuliau realizuoti savo pagrindinę misiją- daugintis.
Atsakyti
vakar per discovery sakė, kad žymių pokyčių esama ir psichinių ligonių smegenyse. dalis jų atstatoma. gal šiuo požiūriu būtų galima "paremontuoti" ir sveikus individus - atitinkamai vyrus ir moteris. čia šiaip. biggrin.gif

PS. ar aš viena turiu problemų su šiaurės rusų kalba ar čia toks buitinis stilius??
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Uvė: 11 birželio 2005 - 17:32
QUOTE(mamagitana @ 2005 06 11, 10:03)
ai tektų pripažint, kad tie skirtumai leidžia tobuliau realizuoti savo pagrindinę misiją- daugintis.


daugintis, daugintis ir dar kartą daugintis... pasakė mamagitana. mirksiukas.gif
laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

P.S. man atrodo, kad ir aš šįvakar "padauginau"... doh.gif biggrin.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Atsakyti
ta prasme, gėrei? Tai šiandien jau nesidaugink tongue.gif

paloma, o paloma, ne aš pasakiau : "eikite ir dauginkitės". Ir ne aš tariau : "ir gimdysi savo vaikus kančiose". Žodžiu, yra kaip yra. O yra visai neblogai. smile.gif
Atsakyti
vobla, kaip tu ten pranašavai dėl šios temos populiarumo? nebuna nepopuliarių temų, kurias aš užvedu. išskyrus apie duoną, bet išimtys pateisina taisyklę. tongue.gif

labai norėčiau čia su jumis padiskutuot, bet pirma. klausimas "kas lygesnis vyras ar moteris" man visiškai neaktualus ir neįdomus. o antra reikia ir dirbti kažkiek, beto šiuo metu labai aktyviai reiškiuosi teisininkų forume. grįšiu, kai užknis įtemptai mąstyt ir darbus padarysiu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hobo: 13 birželio 2005 - 07:44
QUOTE(hobo @ 2005 06 13, 07:43)
vobla, kaip tu ten pranašavai dėl šios temos populiarumo? nebuna nepopuliarių temų, kurias aš užvedu. išskyrus apie duoną, bet išimtys pateisina taisyklę.  tongue.gif


Dabar belieka išsiaiškinti kuri iš mūsų ragana- prisipažinsiu- nuo tos savo parašytos žinutės neskaičiau tavo temos, nu gal kokį kartą ir buvau įlindus. O dabar nei iš šio nei iš to lyg trauka kažkokia- atsiverčiu. Ir ką gi- pirmam plane- klausimas man. Tarsi majakas koks į smegienis tieisiai būtų parėjęs- vobla, ei....
Jei kuri nors iš mūsų nebūtų ragana- nebūčiau lindus čia skaitinėti dar iki galas žino kada. Taip klausimas ir būtų likęs pasimetęs tarp begalės žinučių...
Atsakyti
ačiū Vobla, kad viešai patvirtinai mano galias.
Atsakyti
hobo, buk gera, arba ne...smile.gif)).....kad man 20 psl. neskaityti: vi tut o chiom? biggrin.gif ...isijunkti tai norisi tongue.gif
Atsakyti
čia apie tai, kad kai kurie žmonės turi galių, kurių neturi kiti. pvz.: gydyti, prakeikti, paveikti ir t.t.
ir tai gerai ar blogai. davai marieana pavaryk, žinau, kad tu daug gali pasakyt.
Atsakyti
QUOTE(hobo @ 2005 06 13, 13:54)
čia apie tai, kad kai kurie žmonės turi  galių, kurių neturi kiti. pvz.: gydyti, prakeikti, paveikti ir t.t.
ir tai gerai ar blogai. davai marieana pavaryk, žinau, kad tu daug gali pasakyt.

hobo, iš kur žinai, kad čia galia? Gal čia atvirkščiai - prakeiksmas..?
Atsakyti
kažkada galvojau, kad prakeiksmas, po to supratau, kad dovana. bet susitaikyti su tuo man reikėjo daug metų.
Atsakyti