Įkraunama...
Įkraunama...

Tarp gėrio ir blogio

QUOTE(Paloma @ 2005 06 10, 00:08)
Nesiteisinu - galbūt ribotas. Nesiginčiju - esu ribota moteris ir tiek... O ta Tavo minima biologine perspektyva, dažnai kerta per  smegenis. Jei atidžiau skaitytum mano tekstą, suprastum, kad norėjau pasakyti tą patį ką ir Tu...  mirksiukas.gif Aš teigiu, kad pasaulis iki šiol buvo aiškinamas iš vyro pozicijos. (filosofai, mąstytojai ir kt. kūrėjai), tiesiog dabar atėjo ir moterų laikas, nors jas iki šiol apšaukia raganom .  mirksiukas.gif nes
kiekviena savarankiškai mąstanti ir daug pasiekusi moteris yra Ragana.  biggrin.gif

pritariu ir manau, kad moteris ilgą laiką buvo "neprileista" kurti pasaulio, todėl vyrai čia valdovai. Bet pasikeitė laikai...
O "bobiškas vyras", tai manau, nereiškia, kad jis turi tos tikrosios moteriškos išminties, jautrumo. "bobiškumas" tiek vyrui, tiek moteriai taikoma sąvoka gal kai žmogus mažiau jautrus, primityvesnis.
"moteris su kiaušais" tai gal ir nereiškia, kad ji išmintinga, dvasinga, gal labiau valdinga, nepaslanki...
na, manau, kad vis gi yra skirtumas. Su moters jautrumu ir išmintimi, bei vyro drąsa, tiesumu, racionaliu protu, manau ,galima ir pasaulį nukariaut... smile.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE
mano tėvai gydytojai sakė, kad žmogus sapnuoja, kad skrenda, kai auga. aš vaikystėj ir paauglystėj irgi dažnai skraidydavau


Deja, aš jau seniai neaugu, o skraidyt ir tarp blogio ir gėrio blaškytis negaliu atsisakyti biggrin.gif Esu be galo pasiduodanti kitų įtaigai asmenybė, todėl savęs prie raganų nepriskirčiau, greičiau prie tų, iš kurių visokie "vampyrai" siurbia energiją tongue.gif kartais net susimąstau, ar dėl savęs, ar dėl kitų gyvenu smile.gif
Atsakyti
ir vėl sektantai... Tipo vyrai nebūna jautrūs ir išmintingi, o moterys ne drąsios, ne racionalios, ne tiesios... Aš, pavyzdžiui, labai drąsi, tiesi ir net tiesmukiška (kartais, kuo nesidžiaugiu), o proto trūkumo niekas nėra prikišęs. Mano vyras tikrai jautrus ir subtilus, nors jam tai visai netrukdo kartais labai ciniškai pajuokaut, kas mane be proto žavi... O jei išmintim vadintumėm tikslius, nors gal ne visai malonius pastebėjimus apie žmoniją, tai mano mylimasis- tikras išminčius. Žodžiu, tai nėra išskirtinai moteriškos ar vyriškos savybės, pačios uždarom save į gardus, taip skirstydamos ir mąstydamos.

Moteris, kuri save suvokia kaip pilnavertį žmogų, niekada neverkšlens, kad jos kažkur neprileido, nedavė, draudė...Ji visada ras būdų save realizuoti...Ir be proto keista skaityti, kad pasaulis buvo kuriamas be moterų. Bent jau žmonių pasaulis be jų tiesiog neegzistuotų. Sutinku, kad yra sričių ir buvo laikų, kai moterų formalusis dalyvavimas tam tikrose viešosios veiklos srityse buvo ribojamas, bet tai tik epizodai bendram sraute. Neverta taip suabsoliutint, nes jei patarukt atgal į praewitį, tai prieisim matriarchatą ir teks rteisintis vyrams, kodėl juos valdėm biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mamagitana: 10 birželio 2005 - 09:05
taip pat pritariu, kad moters (gal ne kiek moters, bet žmogaus ) pirmoji užduotis vis gi yra tapti gera motina, geru tėvu. Manau, paklusimas savo prigimčiai (Dievui) sukuria mums pilnatvę, pasitenkinimą, kurių nesukurs nei pinigai, nei karjera (jei nebus šeimos ar vaikų). Motinystė tikrai nėra ribotumas, tai šventumas, prigimtis. Juk kai žmogus neklauso savo prigimties ir prasideda visokios nelaimės (na, pvz.,draugė sakė, kad švedai sprendžia nevaisingumo problemas, o, saugotis moterims vien tik KT siūlo...du galai)
aš esu mama ir džiaugiuosi, žinoma, tai nereiškia, kad nenoriu gyvenime kažko daugiau.
Atsakyti
QUOTE(mamagitana @ 2005 06 10, 11:04)
ir vėl sektantai... Tipo vyrai nebūna jautrūs ir išmintingi, o moterys ne drąsios, ne racionalios, ne tiesios... Aš, pavyzdžiui, labai drąsi, tiesi ir net tiesmukiška (kartais, kuo nesidžiaugiu), o proto trūkumo niekas nėra prikišęs. Mano vyras tikrai jautrus  ir subtilus, nors jam tai visai netrukdo kartais labai ciniškai pajuokaut, kas mane be proto žavi... O jei išmintim vadintumėm tikslius, nors gal ne visai malonius pastebėjimus apie žmoniją, tai mano mylimasis- tikras išminčius. Žodžiu, tai nėra išskirtinai moteriškos ar vyriškos savybės, pačios uždarom save į gardus, taip skirstydamos ir mąstydamos.

Moteris, kuri save suvokia kaip pilnavertį žmogų, niekada neverkšlens, kad jos kažkur neprileido, nedavė, draudė...Ji visada ras būdų save realizuoti...Ir be proto keista skaityti, kad pasaulis buvo kuriamas be moterų. Bent jau žmonių pasaulis be jų tiesiog neegzistuotų. Sutinku, kad yra sričių ir buvo laikų, kai moterų formalusis dalyvavimas tam tikrose viešosios veiklos srityse buvo ribojamas, bet tai tik epizodai bendram sraute. Neverta taip suabsoliutint, nes jei patarukt atgal į praewitį, tai prieisim matriarchatą ir teks rteisintis vyrams, kodėl juos valdėm biggrin.gif

na bet ar nebūna situacijų, kai, pvz., vyrą tiesiog truputį švelniai palenki ( aišku, kad mes visi skirtingi ir mūsų artimieji skirtingi, aš gal daugiau iš savos pozicijos) Manau, kad moteris per šimtmečius gal kiek ir smukdinama buvo, nei jai mokytis, nei į bažnyčią eit, nei valdyt leido, gal po truputį ir atbuko, todėl ir tapo pasaulis toks "vyriškas". Na bet dabar tai jau kiti laikai, ir ačiū Dievui, kad moteris lygiavertė, ji ir tobulinasi, ir pasiekia
Atsakyti
QUOTE(mamagitana @ 2005 06 10, 09:04)
Sutinku, kad yra sričių ir buvo laikų, kai moterų formalusis dalyvavimas tam tikrose viešosios veiklos srityse buvo ribojamas, bet tai tik epizodai bendram sraute. Neverta taip suabsoliutint, nes jei patarukt atgal į praewitį, tai prieisim matriarchatą ir teks rteisintis vyrams, kodėl juos valdėm biggrin.gif



bet buvo laikų, kai buvo matriarchatas. taip, kad čia nelabai gali rėkt, kad visais laikais valdė vyrai. aš pvz.: darbe valdau daug vyrų, tai kaip tai pavadint? užgrobta valdžia? uzurpacija? išimtinis tūkstantmečio atvejis? thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(hobo @ 2005 06 10, 11:16)
bet buvo laikų, kai buvo matriarchatas. taip, kad čia nelabai gali rėkt, kad visais laikais valdė vyrai. aš pvz.: darbe valdau daug vyrų, tai kaip tai pavadint? užgrobta valdžia?  uzurpacija? išimtinis tūkstantmečio atvejis? thumbup.gif


nauji geri laikai biggrin.gif
Atsakyti
Manau, kad Paloma turėjo omenyje kita, - kad statistinų moters ir vyrų požiūriai į tuos pačius dalykus šiek tik skirasi. Kaip dėl "Vyrai iš Marso - Moterys iš Veneros"?
Atsakyti
nerimta, bet labai populiaru. tai gera verslo niša.
Atsakyti
QUOTE(mamagitana @ 2005 06 10, 13:04)
nerimta, bet labai populiaru. tai gera verslo niša.


turite galvoje, kad leisti tokio pobūdžio knygas yra gera niša?
bet jei nerimta ir populiaru, tai dar nereiškia, kad blogai....
pati skaičiau tik iš smalsumo, nes jau vienu metu legendos apie tą seriją ėmė sklandyt rolleyes.gif viskas, atrodo, savaime aišku, tik kasdienybėj "čia ir dabar" kažkodėl neįsisamoninta...o viena pažįstama savo automobily matomoj vietoj tą knygą kaip talismaną (gal greičiau kaip maldaknygę?) laiko....anot jos, šios knygos perskaitymas realiai padėjo pagerint šeimos santykius, atmosferą, vos ne nuo skyrybų išgelbėjo...

atrodo, mes nuo parapsichologijos krypstam į psichologiją ir feminizmą.... doh.gif
Atsakyti
QUOTE(sadnalor @ 2005 06 10, 12:44)
Manau, kad Paloma turėjo omenyje kita, - kad statistinų moters ir vyrų požiūriai į tuos pačius dalykus šiek tik skirasi. Kaip dėl "Vyrai iš Marso - Moterys iš Veneros"?


Мой муж раньше скептически относился к магии ....пока не убедился biggrin.gif
Сейчас и слово боится сказать против biggrin.gif
Atsakyti
...ir vis dėlto, ar galėtume tvirtint, kad "magija" (krašau kabutėse, kad nekiltų nesusipratimų dėl žodžių, kaip neretai šioj temoj atsitinka) pirmiausia siejama būtent su moteriškuoju pradu ("raganos" - dažnesnis fenomenas nei "raganiai")?
Atsakyti