Įkraunama...
Įkraunama...

Tarp gėrio ir blogio

[quote=mamagitana,2005 06 07, 14:07]


esu, vadinasi, labai šiuolaikiškas mišinys ir babų prietarų, mokslinių kultūros teorijos bei istorijos teiginių, pasakų ir pasakojimų, klaidžiojimų nuosavos sąmonės ir nesąmonės patamsiuose, fizikos ir chemijos mokyklinių kursų, "mokslo ir gyvenimo" tarybinių numerių, išgerto svaigalo jūros, norų ir vilčių, silpnumo akimirkų ir blaivios galvos... Žodžiu, manau, esu normali boba.
[/quote


Žodžiu, kažkoks vyro ir moters lydinys mirksiukas.gif man labai patiko rašytojo H. Brocho teiginys, kad moterys jau gimsta su didesniu ar mažesniu žinojimu ir suvokimu apie pasaulį ir jo galias, o vyrai turi tas žinias atrasti, atkovoti ir išaiškinti. Kadangi pasaulis iki šiol buvo aiškinamas daugiau vyriškos giminės atstovų tai ir turime logišką, matemišką pasaulio suvokimą. Žodžiu, turime ryškiai šviečiantį branduolį, kurio šviesoje malamės kaip apakinti drugeliai ir toliau jo nematome. O kas toliau -vien migla ir čia jau moterų teritorija. biggrin.gif Manau, kad vyriškos ir moteriškos pasaulėžiūros mišinys duotų pasaulio aiškinime ir suvokime kažką naujo. Visad sveikinu tuos asmenis, kurie nebijo žengti į miglotą teritoriją - gal būt ten slypi kažkas naujo. mirksiukas.gif smile.gif
Atsakyti
QUOTE(sadnalor @ 2005 06 08, 14:53)
Atvirai sakant nenoriu, nes visi puls kritikuoti, o aš visai nepretenduoju į absoliučią tiesą, be to dabar neturiu tiek laiko.


Manau, kad į absoliučią tiesą gali pretenduoti tik Dievas (absoliutas), o ne toks subjektyvus tvarinys kaip žmogus. mirksiukas.gif biggrin.gif Ir žmogus niekad neturės tiek laiko, kad išaiškintų absoliutą. schmoll.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Paloma: 09 birželio 2005 - 21:52
QUOTE(Erszebeth @ 2005 06 07, 13:55)
O siaube  doh.gif Kažkodėl vis dar manau, kad hobo iš visų jūsų tyčiojasi  biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif Ir tyliai kikena į kumštį, kai imate sapalioti jos užvestu tonu.


Regis, erszebeth, teisi, manęs irgi kakodėl neapleidžia šis jausmelis, tik nedrįsau garsiai pasakyt... g.gif blink.gif Bet tiek jau to, - tema visai įdomi. mirksiukas.gif smile.gif


ir dar - kaip tik skaitinėju H. Bergsono " Kūrybinę evoliuciją", tai man labai patiko mintis, kad žmogus tiek suvokia pasaulį, kiek yra prie jo prisitaikęs t.y. tiek, kiek reikia jo išgyvenimui, o visa kita yra prabanga... biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Paloma: 09 birželio 2005 - 21:45
[quote=Paloma,2005 06 09, 21:23]
[quote=mamagitana,2005 06 07, 14:07]
esu, vadinasi, labai šiuolaikiškas mišinys ir babų prietarų, mokslinių kultūros teorijos bei istorijos teiginių, pasakų ir pasakojimų, klaidžiojimų nuosavos sąmonės ir nesąmonės patamsiuose, fizikos ir chemijos mokyklinių kursų, "mokslo ir gyvenimo" tarybinių numerių, išgerto svaigalo jūros, norų ir vilčių, silpnumo akimirkų ir blaivios galvos... Žodžiu, manau, esu normali boba.
[/quote
Žodžiu, kažkoks vyro ir moters lydinys mirksiukas.gif man labai patiko rašytojo H. Brocho teiginys, kad moterys jau gimsta su didesniu ar mažesniu žinojimu ir suvokimu apie pasaulį ir jo galias, o vyrai turi tas žinias atrasti, atkovoti ir išaiškinti. Kadangi pasaulis iki šiol buvo aiškinamas daugiau vyriškos giminės atstovų tai ir turime logišką, matemišką pasaulio suvokimą. Žodžiu, turime ryškiai šviečiantį branduolį, kurio šviesoje malamės kaip apakinti drugeliai ir toliau jo nematome. O kas toliau -vien migla ir čia jau moterų teritorija. biggrin.gif Manau, kad vyriškos ir moteriškos pasaulėžiūros mišinys duotų pasaulio aiškinime ir suvokime kažką naujo. Visad sveikinu tuos asmenis, kurie nebijo žengti į miglotą teritoriją - gal būt ten slypi kažkas naujo. mirksiukas.gif smile.gif
[/quote]

na, paloma, mane nustebinai ribotu požiūriu į žmones. Man tai tas skirstymas "vyras-moteris" prasmės turi grynai biologinėj perspektyvoj. Psichologinėj gi plotmėj, kūrybinėj, gyvenimiškojoj taip niekada nemąsčiau ir neskirsčiau- yra žmonės ir tiek. Dieve, kiek yra bobiškų vyrų ir kiek bobų su kiaušiais...O dar pridėjus homoseksualus, transvestitus ir šiaip "originalus"...Pasiklysi, objektyvių kriterijų beieškodamas. Štai gimdymo prasme viskas aišku-mes galim, jie -ne. Bent kol kas. biggrin.gif O visa kita reliatyvu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mamagitana: 09 birželio 2005 - 21:59
QUOTE(mamagitana @ 2005 06 09, 21:58)
na, paloma, mane nustebinai ribotu požiūriu į žmones. Man tai tas skirstymas "vyras-moteris" prasmės turi grynai biologinėj perspektyvoj. Psichologinėj gi plotmėj, kūrybinėj, gyvenimiškojoj taip niekada nemąsčiau ir neskirsčiau- yra žmonės ir tiek. Dieve, kiek yra bobiškų vyrų ir kiek bobų su kiaušiais...O dar pridėjus homoseksualus, transvestitus ir šiaip "originalus"...Pasiklysi, objektyvių kriterijų beieškodamas. Štai gimdymo prasme viskas aišku-mes galim, jie -ne. Bent kol kas. biggrin.gif  O visa kita reliatyvu.


Nesiteisinu - galbūt ribotas. Nesiginčiju - esu ribota moteris ir tiek... O ta Tavo minima biologine perspektyva, dažnai kerta per smegenis. Jei atidžiau skaitytum mano tekstą, suprastum, kad norėjau pasakyti tą patį ką ir Tu... mirksiukas.gif Aš teigiu, kad pasaulis iki šiol buvo aiškinamas iš vyro pozicijos. (filosofai, mąstytojai ir kt. kūrėjai), tiesiog dabar atėjo ir moterų laikas, nors jas iki šiol apšaukia raganom . mirksiukas.gif nes
kiekviena savarankiškai mąstanti ir daug pasiekusi moteris yra Ragana. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Paloma @ 2005 06 09, 22:08)
Nesiteisinu - galbūt ribotas. Nesiginčiju - esu ribota moteris ir tiek... O ta Tavo minima biologine perspektyva, dažnai kerta per  smegenis. Jei atidžiau skaitytum mano tekstą, suprastum, kad norėjau pasakyti tą patį ką ir Tu...  mirksiukas.gif Aš teigiu, kad pasaulis iki šiol buvo aiškinamas iš vyro pozicijos. (filosofai, mąstytojai ir kt. kūrėjai), tiesiog dabar atėjo ir moterų laikas, nors jas iki šiol apšaukia raganom .  mirksiukas.gif nes
kiekviena savarankiškai mąstanti ir daug pasiekusi moteris yra Ragana.  biggrin.gif

nepyk. Per kietai parašiau, matyt, tikrai yra many vyriško prado biggrin.gif blink.gif . Tiksliau-manau, visi mes ir "jis" ir "ji", tik proporcijos skirtingos, o ir noras bei galėjimas abi puses atskleist nevienodi...

Dėl savarankiško mąstymo-ta prasme esu tikra žiežula, ką jau čia ragana. Dėl pasiekimų- juolab didelių- ne. Nieko tokio nenuveikiau. Ir net neketinu. Duok Dieve savy susigaudyt ir gražiai amželį nugyvent, niekam daugiau nepakenkus. O jei dar pasisektų kam nors bent trupinį pagelbėt- būtų viršūnė.

Dėl moterų laiko- jis amžinas, jei manyt, kad mes, kaip idėja, amžini. Visada buvo tokių, kurios reiškėsi ne tik biologines misijas vykdydamos. Visada buvo valdovių, visada buvo poečių, visada buvo žinančių. Ir, beje, ieškoti tos misijos kur nors kitur, tik ne savo prigimtiniam pašaukime-gimdyt ir augint -irgi nėra pati didžiausia išmintis. Man gera motina yra tobulas moters esmės atskleidimas. Tokia aš ribota. Deja . Arba ačiū Dievui.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mamagitana: 09 birželio 2005 - 22:21
QUOTE(mamagitana @ 2005 06 09, 22:20)


Dėl moterų laiko- jis amžinas, jei manyt, kad mes, kaip idėja, amžini. Visada buvo tokių, kurios reiškėsi ne tik biologines misijas vykdydamos. Visada buvo valdovių, visada buvo poečių, visada buvo žinančių. Ir, beje, ieškoti tos misijos kur nors kitur, tik ne savo prigimtiniam pašaukime-gimdyt ir augint -irgi nėra pati didžiausia išmintis. Man  gera motina yra tobulas moters esmės atskleidimas. Tokia aš ribota. Deja . Arba ačiū Dievui.


Nepykstu biggrin.gif įdomu pabendrauti mirksiukas.gif neteigiu, kad moterys turi atsisakyti savo prigimties, tiesiog manau, kad iki šiol į ją deramai nebuvo atsižvelgta. O moterys valdovės eina jau pramintu vyrišku takeliu. mirksiukas.gif


Psio ainu miegot - rytoj sunki darbo diena cry.gif
Atsakyti
o temoje apie gėrimą tikriausiai tyčiojausi iš savęs.
Atsakyti
QUOTE(mamagitana @ 2005 06 07, 14:07)
Žodžiu, kažkoks vyro ir moters lydinys  mirksiukas.gif man labai patiko rašytojo H. Brocho teiginys, kad moterys jau gimsta su didesniu ar mažesniu žinojimu ir suvokimu apie pasaulį ir jo galias, o vyrai turi tas žinias atrasti, atkovoti ir išaiškinti. Kadangi pasaulis iki šiol buvo aiškinamas daugiau vyriškos giminės atstovų tai ir turime logišką, matemišką pasaulio suvokimą. Žodžiu, turime ryškiai šviečiantį branduolį, kurio šviesoje malamės kaip apakinti drugeliai ir toliau jo nematome. O kas toliau -vien migla ir čia jau moterų teritorija.  biggrin.gif Manau, kad vyriškos ir moteriškos pasaulėžiūros mišinys duotų pasaulio aiškinime ir suvokime kažką naujo. Visad sveikinu tuos asmenis, kurie nebijo žengti į miglotą teritoriją - gal būt ten slypi kažkas naujo.  mirksiukas.gif  smile.gif


idealu būtų...moteriško ir vyriško prado sąjunga (parapsichologai neretai asmenybės problemas aiškina kaip šių dviejų pradų disharmoniją - kaip kurio nors vieno trūkumą ar perteklių). Vienas asmuo kažkada yra išsitaręs, kodėl meldžiantis sudedamos dvi rankos - tai simbolizuoja proto ir jausmų sujungimą...
Vadovaujuosi protu, bet klausau savo širdies!
Gal tokiu būdu reiktų elgtis ir atradus savy Dievo dovaną padėt žmonėm? Širdim nujaust, ką iš tiesų gali, ir, tuo pačiu, protu suvokt, jog esi tik dulkelė...
Atsakyti
QUOTE(Paloma @ 2005 06 09, 23:23)
Žodžiu, kažkoks vyro ir moters lydinys  mirksiukas.gif man labai patiko rašytojo H. Brocho teiginys, kad moterys jau gimsta su didesniu ar mažesniu žinojimu ir suvokimu apie pasaulį ir jo galias, o vyrai turi tas žinias atrasti, atkovoti ir išaiškinti. Kadangi pasaulis iki šiol buvo aiškinamas daugiau vyriškos giminės atstovų tai ir turime logišką, matemišką pasaulio suvokimą. Žodžiu, turime ryškiai šviečiantį branduolį, kurio šviesoje malamės kaip apakinti drugeliai ir toliau jo nematome. O kas toliau -vien migla ir čia jau moterų teritorija.  biggrin.gif Manau, kad vyriškos ir moteriškos pasaulėžiūros mišinys duotų pasaulio aiškinime ir suvokime kažką naujo. Visad sveikinu tuos asmenis, kurie nebijo žengti į miglotą teritoriją - gal būt ten slypi kažkas naujo.  mirksiukas.gif  smile.gif


Didele dalimi todėl čia ir atėjau, kad geriau suprasčiau tą "O kas toliau -vien migla ir čia jau moterų teritorija". Jei man bus leista rolleyes.gif Gal galėtum kiek išplėtoti mintį? Norėjau pasakyti sukonkretinti, bet čia jau tikriausiai ir pasireikštų vyriškas mąstymas. Tai turbūt kažkas, ką aiškiai žodžiais sunku išreikšti?
Atsakyti
aš nesutinku, kad duota visoms moterims, o neduota visiems vyrams. visiška nesąmonė. wild paskutinis postas labai teisingas. aš taip ir stengiuosi gyvent.
Atsakyti
gana retas atvejas, kai be išlygų pritariu hobo, ypač šioj temoj. Tikrai, nėra tikslo ir nėra prasmės atriboti vyrus ir moteris. Žmonės būna skirtingi, bet jų skirtumai tikrai ne vien biologine lytim paremti, tie tik labai akivaizdūs, todėl taip klasifikuot lengviausia. Gal yra iš tikro ko nors, kas mąstyme ar jausenoj būdinga išskirtinai moterims/vyrams, bet aš kol kas to nepastebėjau ir nei vienoj protingoj knygoj neradau. Įprasta teigti, kad analitinis mąstymas labiau vyrų prerogatyva, tačiau kur dėt pagal tą schemą visus menininkus, kuių kitaip,kaip savotiškais holistais, nepavadinsi? O kokią Sklodovską-Kiuri, ką, laikyt anomalija?Manau, jei ir yra skirtumų, tai ne dėl prigimtinių galimybių, bet dėl to, kad savo gebėjimus lavinam viena kryptim, leidžiančia labiau prisitaikyt prie sociumo reikalavimų. Jei sugebėtumėm, jei mus mokytų nuo mažumės, jei norėtumėm, tai būtumėm kur kas universalesni.
Atsakyti