Įkraunama...
Įkraunama...

Konservuotos sriubos

QUOTE(rugiagele26 @ 2011 09 08, 09:59)
Klasikinė adžika

Sudėtis: pomidorai: 3 kg
paprika: 1 kg
paprika: aitrioji, 150 g
česnakai: 300 g
actas: 300 ml
cukrus: 1 šaukštas
druska: 3 šaukštai
 

Gaminimas:

Saldžiąsias paprikas padalykite pusiau ir išskobkite. Česnako skilteles nulupkite. Visas daržoves nuplaukite ir paeiliui sumalkite. Galiausiai kartu su sėklomis malkite aitriąsias paprikas. Malinį sudėkite į emaliuotą puodą, parūgštinkite, pasaldinkite, pasūdykite ir gerai išmaišykite mediniu šaukštu.
Pernakt palikite šiltai. Iš ryto masė jau turėtų būti nugrimzdusi, o ant viršaus išsiskyrusios sultys. Jas galite išpilstyti į sterilius butelius - bus puikus prieskonis sriuboms. O pačią adžikos masę sudėkite į sterilius stiklainiukus, uždenkite plastikiniais dangteliais ir per žiemą laikykite šaldytuve.

šitas, tik kažkaip man šiemėt nenugrimzdo viskas g.gif , gal dar lai pastovi (vekar dariau) g.gif
Atsakyti
QUOTE(simike @ 2010 07 30, 18:07)
Aš šiemet viriau daržovių mišrainę sriubai su perlinėm kruopom. Viską sudėjau iš akies. Perlinių kruopų maišiukas (užmerkti į šaltą vandenį ir per naktį išmirkyti, nuplauti, išvirti įbėrus druskos). Nulupau, išskuobiau peraugusius agurkus ir supjausčiau kubeliais, šviežias morkytes supjausčiau kubeliais, svogūnus irgi kubeliais. Šių visų daržovių sudėjau maždaug po 1 - 1,5 kg. Morkas, svogūnus atskirai pakepti, paskui viską sudėti į vieną puodą, suberti perlines kruopas, sumaišyti. Virti ant silpnos ugnies ir nuolat maišyti, nes perlinės kruopos laaaabai greitai svyla. Įpilti puodelį vandens ir troškinti apie 10-15 min. Įberti druskos, cukraus pagal skonį, suberti agurkus, dar troškinti kol agurkai pradės darytis permatomi, tada supilti 0,5 l pomidorų padažo, įpilti 3-4 šaukštus acto, pipirų, lauro lapų, krapų (galima ir petražolių jei megstat), įpilti dar puodelį vandens, šiek tiek aliejaus. ir troškinti dar 20-25 min. Aliejaus iš viso (ir kepimui, ir troškinimui) sunaudojau apie pusę butelio. Ištroškinus sukrėsti į stiklainius. Troškinimo eigoje jei matosi, kad trūksta skysčių, įpilti vandens.


Labai ačiū už šį receptuką, jau visa giminė prisivirė ir jau net valgom thumbup.gif drinks_cheers.gif thumbup.gif

O gal kas daro pupelių sriubą žiemai? Čia radau tik receptą su burokėliais, o gal kas daro be burokėlių?
Atsakyti
Tai, kad nėra už ką. Aš ją irgi atradau čia smile.gif O su pupelėm esu bandžius irgi, bet man nušaudė visus stiklainius, tai daugiau nebeverdu, nes tik produktų gadinimas. Geriau taip išsiverdu kai užsimanau pupelinės sriubos smile.gif
Atsakyti
QUOTE(simike @ 2011 09 11, 11:01)
Tai, kad nėra už ką. Aš ją irgi atradau čia smile.gif O su pupelėm esu bandžius irgi, bet man nušaudė visus stiklainius, tai daugiau nebeverdu, nes tik produktų gadinimas. Geriau taip išsiverdu kai užsimanau pupelinės sriubos smile.gif

Apie pupeles ir aš girdėjau, jog jos nesilaiko. g.gif Tai susilaikau ir su pupelėm sriubų nedarysiu. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(saulyte33 @ 2011 09 11, 10:42)
Apie pupeles ir aš girdėjau, jog jos nesilaiko.  g.gif Tai susilaikau ir su pupelėm sriubų nedarysiu. smile.gif


As dariau su pepelemis. Visi stiklainiai issilaike kuo puikiausiai.
Atsakyti
QUOTE(rugiagele26 @ 2011 09 11, 10:52)
As dariau su pepelemis. Visi stiklainiai issilaike kuo puikiausiai.

Parašykit kaip darėt ax.gif
Atsakyti
QUOTE(šneider @ 2011 09 11, 15:54)
Parašykit kaip darėt  ax.gif


Dariau pagal si recepta, bet is puses normos. Man ji labai skani, bet vyras nelabai megsta. As gal nedeciau cesnako kita karta..

Pupelių 2kg
pomidorų 2,5kg
paprikų iki 0,5kg
druskos 2 šaukštai
cukraus 2 šaukštai
1 stiklinė acto 9proc.(buvo parasyta acto 0.9% kadangi turejau tik 9% tai toki dejau,sakau gal klaida ten isivelus buvo,skonio mano akim nepagadino )
1,5 stiklinės aliejaus
po 200g česnako, petražolių šaknų

Pomidorus, česnakus, papriką, petražoles sumalti per mėsmalę, supilti aliejų, actą, cukrų, druską ir pakaitinti iki užvirimo.Tą masę užpilti šaltas - virtas pupeles. Viską kaitinti ant mažos ugnies 35 - 45 min. Supilstyti į stiklainius ir uždaryti. Skanaus!
Atsakyti
QUOTE(rugiagele26 @ 2011 09 11, 16:14)
Dariau pagal si recepta, bet is puses normos. Man ji labai skani, bet vyras nelabai megsta. As gal nedeciau cesnako kita karta..

Pupelių 2kg
pomidorų 2,5kg
paprikų iki 0,5kg
druskos 2 šaukštai
cukraus 2 šaukštai
1 stiklinė acto 9proc.(buvo parasyta acto 0.9% kadangi turejau tik 9% tai toki dejau,sakau gal klaida ten isivelus buvo,skonio mano akim nepagadino )
1,5 stiklinės aliejaus
po 200g česnako, petražolių šaknų

Pomidorus, česnakus, papriką, petražoles sumalti per mėsmalę, supilti aliejų, actą, cukrų, druską ir pakaitinti iki užvirimo.Tą masę užpilti šaltas - virtas pupeles. Viską kaitinti ant mažos ugnies 35 - 45 min. Supilstyti į stiklainius ir uždaryti. Skanaus!

waw, skaniai turėtu būti. Bandysiu padaryti. O pupeles 2 kg išvirtų ar žalių 2 kg reikia, nes manau išvirus pasikeičia masė jų g.gif
Atsakyti
QUOTE(šneider @ 2011 09 11, 16:52)
waw, skaniai turėtu būti. Bandysiu padaryti. O pupeles 2 kg išvirtų ar žalių 2 kg reikia, nes manau išvirus pasikeičia masė jų  g.gif


Man regis as emiau pokeli pupeliu g.gif pusei normos. O kiek tam pokely buna standartiskai-nepamenu.. ar du tuos pakucius... na bet man regis cia turima galvoj nevirtu tiek.. g.gif
Atsakyti
QUOTE(rugiagele26 @ 2011 09 11, 16:14)
Dariau pagal si recepta, bet is puses normos. Man ji labai skani, bet vyras nelabai megsta. As gal nedeciau cesnako kita karta..

Pupelių 2kg
pomidorų 2,5kg
paprikų iki 0,5kg
druskos 2 šaukštai
cukraus 2 šaukštai
1 stiklinė acto 9proc.(buvo parasyta acto 0.9% kadangi turejau tik 9% tai toki dejau,sakau gal klaida ten isivelus buvo,skonio mano akim nepagadino )
1,5 stiklinės aliejaus
po 200g česnako, petražolių šaknų

Pomidorus, česnakus, papriką, petražoles sumalti per mėsmalę, supilti aliejų, actą, cukrų, druską ir pakaitinti iki užvirimo.Tą masę užpilti šaltas - virtas pupeles. Viską kaitinti ant mažos ugnies 35 - 45 min. Supilstyti į stiklainius ir uždaryti. Skanaus!


Acto labai daug g.gif O gal dėl to ir laikosi gerai?
Atsakyti
[B]Tą masę užpilti šaltas - virtas pupeles.[/B]
Skaityti reikia atidžiau
Atsakyti
QUOTE(*Pavasarė* @ 2011 09 12, 13:28)
Acto labai daug  g.gif O gal dėl to ir laikosi gerai?


Na bet koks kiekis gaunasi mases... cia tikrai ner daug. Jauciu apie 10 litru kazkur.
Papildyta:
QUOTE(Karosė @ 2011 09 12, 15:45)
[B]Tą masę užpilti šaltas - virtas pupeles.[/B]
Skaityti reikia atidžiau


Bet tai nereiskia, kad recepto ingredientuose raso, kad jau isvirtas wink.gif Isvirt galima tuos 2 kg pupeliu.
Atsakyti