Įkraunama...
Įkraunama...

Bažnyčios

QUOTE(zuzla @ 2009 04 20, 07:44)
į bažnyčią jaunieji eina suteikti vienas kitam santuokos sakramento, o ne dėl gražių nuotraukų ax.gif

zuzla, žinoma, kad esi teisi drinks_cheers.gif pačiai teko būti liudininke vestuvėse, kai jaunieji į bažnyčią ėjo pirmą kartą gyvenime ir tikrai ne dėl staigaus atsivertimo...
bet tas 'einu, nes gražu', mano atveju man niekaip nesisieja su gražiomis nuotraukomis. tiesiog į tą "gražu" įeina ir jaukumas, emocinis prieraišumas ar pasitenkinimas, kad gali būti aplinkoje, kuri tinka ir patinka, todėl geriau jautiesi. kitas klausimas, kad tą grožį skirtingai suvokiame. tarkim pati esu konservatyvi šiuo klausimu, iki pilnametystės lankiau bažnyčią bažnytkaimy, gal todėl medinė kaimo bažnytėlė man šimtą kartų jaukesnė ir mielesnė nei Katedra ar Prisikėlimo bažnyčia: pirmosios didžiuliai skliautai ir rūsčios statulos mane gąsdina, o antroji apskritai labiau į muziejų, o ne į bažnyčią panaši. dieviško grožio atrodo gotikiniai šedevrai, bet vėlgi - vien aukštų smailų bokštų negana, norisi jaukaus ir šilto vidaus. štai su tokiomis mintimis apie grožį ieškojome bažnyčios, kurioje priimsime santuokos sakramentą smile.gif

QUOTE(zuzla @ 2009 04 20, 08:33)
jeigu man pradėtų vardinti kainas, iškart pasakyčiau, kad aukosiu, kiek galėsiu, jei ne, tai išvis nenorėčiau, kad toks "kunigas" su savo tokiais "argumentais" dalyvautų mano vestuvėse...

aš iš pradžių irgi buvau taip nusiteikusi ir ne todėl, kad pinigų gaila būtų, bet, kaip sakai, atrodė pati tokio tipo rinkliavos idėja pasirodė bjauri. bet... kai gerai viską pergalvoji - o kas gi pagaliau čia stebėtino? susimoki - gauni paslaugą. kuo daugiau moki, tuo kokybiškesnė. žinoma, visur būna išimčių, bet čia, manau, galioja tie patys principai, kaip ir kitose paslaugų verslo srityse.
mane, žinokit, kur kas labiau sukrėtė faktas, kad duobės iškasimas miesto kapinaitėse kaimynei vakar kainavo 570 Lt doh.gif va čia jau sveiku protu nesuvokt tokio verslo schmoll.gif
Papildyta:
QUOTE(zuzla @ 2009 04 20, 10:00)
kaip tai neina?? blink.gif į bet kurią bažnyčią gali atsivesti savo kunigą..

aha, mes panašiai darom, bet vėlgi - bažnyčios 'nuoma' + kunigo 'iškvietimas' kainuoja papildomus pinigus smile.gif
Atsakyti
QUOTE(something else @ 2009 04 20, 11:01)
tiesiog į tą "gražu" įeina ir jaukumas, emocinis prieraišumas ar pasitenkinimas, kad gali būti aplinkoje, kuri tinka ir patinka, todėl geriau jautiesi

susimoki - gauni paslaugą. kuo daugiau moki, tuo kokybiškesnė

mane, žinokit, kur kas labiau sukrėtė faktas, kad duobės iškasimas miesto kapinaitėse kaimynei vakar kainavo 570 Lt doh.gif va čia jau sveiku protu nesuvokt tokio verslo schmoll.gif

kunigo 'iškvietimas' kainuoja papildomus pinigus smile.gif


drinks_cheers.gif taip ir turėtų būti

nu laba diena, juk apie bažnyčią šnekam, ne apie valgyklą, už kokią paslaugą tu moki pinigus? už tai kad tau leidžia čia ateit susituokti? ar už tai, kad kunigas tris žodžius pasakys tik todėl, kad jam užmokėjo?

nu tai o čia kas stebėtino? galvoji duobkasiai už ačiū kasa? nenori mokėt, pats ir kask duobę g.gif sausį MB tėvą laidojom, tai pilnai suprantu, kur pinigai nuėjo - pabandytum sušalusią žemę pakasti...

va čia tai man protu nusuvokiama... galėtų kainuoti kunigo "transportavimas", bet ne "paslaugos".......
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 20 balandžio 2009 - 10:12
QUOTE(zuzla @ 2009 04 20, 11:07)
nu laba diena, juk apie bažnyčią šnekam, ne apie valgyklą, už kokią paslaugą tu moki pinigus? už tai kad tau leidžia čia ateit susituokti? ar už tai, kad kunigas tris žodžius pasakys tik todėl, kad jam užmokėjo?

nu tai o čia kas stebėtino? galvoji duobkasiai už ačiū kasa? nenori mokėt, pats ir kask duobę g.gif

o kuom ta bažnyčia taip labai nuo valgyklos skiriasi? sakyčiau dargi šimtus kartų sudėtingesnė organizacija, kuriai iš kažko reikia išsilaikyti. vienas iš pajamų šaltinių ir yra tikinčiųjų aukos ir "aukos":) santuokos, krikšto sakramentai, laidotuvės, įvairūs šventinimai, mišių užsakymai - na, kuo tai ne puikiai sustyguotas verslo mechanizmas? tik tiek, kad užsakovų intencijos specifinės. čia aš, žinoma, labai pragmatiškai ir nedvasingai parašiau, bet juk tą dvasingumą būtent mes patys ir suteikiame, įprasminame. iš esmės, juk ar sumokėsiu kunigui 100 lt ar 10 lt - juk paties sakramento prasmė ir reikšmė nuo tos sumos dydžio nepakis. nes ta prasmė ne litais matuojama.

tai va va... pats nekasi gi žmogus... aišku, dykai nieks nekas, bet tokios sumos tai jau viešpatie apsaugok doh.gif gi pamenu, kaimuky, duodavo žmogeliams po buteliuką - per pora valandų iškasdavo ir dar užkasti nueidavo. kitą kartą nė tiek nereikdavo, jei 'savas'...
oj, čia nuo vestuvių iki laidotuvių nukeliavau doh.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo something else: 20 balandžio 2009 - 10:24
QUOTE(something else @ 2009 04 20, 11:22)
o kuom ta bažnyčia taip labai nuo valgyklos skiriasi?

tai va va... pats nekasi gi žmogus... aišku, dykai nieks nekas, bet tokios sumos tai jau viešpatie apsaugok doh.gif gi pamenu, kaimuky, duodavo žmogeliams po buteliuką - per pora valandų iškasdavo ir dar užkasti nueidavo. kitą kartą nė tiek nereikdavo, jei 'savas'...

oj, čia nuo vestuvių iki laidotuvių nukeliavau  doh.gif  lotuliukas.gif


tuo, kad negali būti nustatytų kainų schmoll.gif o čia tau ištraukia sąsiūvinuką - tas tiek kainuoja, anas tiek... nesuprasiu...

kaime kitaip smile.gif matai, kai viskas oficialu, tai tas ir kainuoja.. duobakasiai atlyginimą oficialiai gauna, įmonė sodrai turi mokėt, buhalterei arba žmogui, kuris tą reikalą sutvarko, irgi sumokėt... taip ir susidaro g.gif

biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(something else @ 2009 04 20, 00:51)
taip, Kernavės bažnyčia iš tiesų įspūdinga wub.gif

tai vat, as ja irgi pamaciau ir tiesiog apstulbus likau..galvojau pagaliau radau ta sventa vieta kurioj noriu susieti savo gyvenima su savo mylimu zmogumi wub.gif ryt vaziuoju i baznycia pasikalbeti su kunigu..nes imanoma tik po misiu pagauti, nes pasirodo administracijos neturi doh.gif
Atsakyti
sveikos dar karteli 4u.gif
susitarem sestadieni eiti del pirmo pokalbio ir datos uzregistravimo, nes MB tik savaitgaliais gali ax.gif gal galit pasidalint patirtim kaip ten viskas vyksta pirmo susitikimo metu? ar vyksta kazkoks pokalbis ar tik dokumentus uzpildyti reikia ir viskas? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(inutelia @ 2009 04 22, 11:09)
sveikos dar karteli 4u.gif
susitarem sestadieni eiti del pirmo pokalbio ir datos uzregistravimo, nes MB tik savaitgaliais gali ax.gif  gal galit pasidalint patirtim kaip ten viskas vyksta pirmo susitikimo metu? ar vyksta kazkoks pokalbis ar tik dokumentus uzpildyti reikia ir viskas? blush2.gif

labas 4u.gif , tu turbut siais metais tuoksies jei taip tai data uzrasys, nes kai tuokiesi kitais metais tai data tik po nauju uzraso (nors mums pasiseka, sake db uzrasys), manau kad pirmas pokalbis vyks su kokia Sese baznycios, paaiskins kaip kas vyksta ir ko reikia...na bent jau kiek man sake tai as taip supratau mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(varshkyte @ 2009 04 22, 11:37)
labas  4u.gif , tu turbut siais metais tuoksies jei taip tai data uzrasys, nes kai tuokiesi kitais metais tai data tik po nauju uzraso (nors mums pasiseka, sake db uzrasys), manau kad pirmas pokalbis vyks su kokia Sese baznycios, paaiskins kaip kas vyksta ir ko reikia...na bent jau kiek man sake tai as taip supratau  mirksiukas.gif

taip mes tuokiames iu metu liepos 17 diena 4u.gif sake, kad reikia tureti dar visokiu dokumentu nemaza kruvele, pasai, kriksto pazymos, kiek suprantu komuniju ir sutvirtinimo, bet manasis tik kriksto turi, nes pirma komunija jis ejo nidoj ir jokio popierelio neturi doh.gif
Atsakyti
QUOTE(inutelia @ 2009 04 22, 11:44)
taip mes tuokiames iu metu liepos 17 diena 4u.gif  sake, kad reikia tureti dar visokiu dokumentu nemaza kruvele, pasai, kriksto pazymos, kiek suprantu komuniju ir sutvirtinimo, bet manasis tik kriksto turi, nes pirma komunija jis ejo nidoj ir jokio popierelio neturi doh.gif

pasai, kriksto liudijimai, pirmos komunijos jei neklystu irgi reikia,dirmavones dokumentai, pazyma kad neesat susituoke ir neturit nei vienas baznytines santuokos, leidimas tuoktis is jusu parapijos (jei tuoksites kitoj)

o dokumentu kuriu truksta galima nuvaziuoti i baznycia kurioj tai buvo priimta ir jie turetu tureti archyve, tada jums duotu 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo varshkyte: 22 balandžio 2009 - 10:47
QUOTE(varshkyte @ 2009 04 22, 11:46)
pasai, kriksto liudijimai, pirmos komunijos jei neklystu irgi reikia,dirmavones dokumentai, pazyma kad neesat susituoke ir neturit nei vienas baznytines santuokos, leidimas tuoktis is jusu parapijos (jei tuoksites kitoj)

o dokumentu kuriu truksta galima nuvaziuoti i baznycia kurioj tai buvo priimta ir jie turetu tureti archyve, tada jums duotu  4u.gif

tai pati pirma karta kai eini tartis del datos jau reikia tureti ir tas pazymas is savo parapijos del laisvo stovio ir leidima tuoktis uz baznycios ribu?
as kazkaip galvojau, kad pirma reikia suzinoti, ar tave ten priimtu o tik tada visus dokumentus nestis g.gif
Atsakyti
QUOTE(inutelia @ 2009 04 22, 11:58)
tai pati pirma karta kai eini tartis del datos jau reikia tureti ir tas pazymas is savo parapijos del laisvo stovio ir leidima tuoktis uz baznycios ribu?
as kazkaip galvojau, kad pirma reikia suzinoti, ar tave ten priimtu o tik tada visus dokumentus nestis g.gif

nea, pirma karta nereikia manau, pirma karta paaiskins viska ir tt...na bent jau taip turetu buti 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(varshkyte @ 2009 04 22, 11:59)
nea, pirma karta nereikia manau, pirma karta paaiskins viska ir tt...na bent jau taip turetu buti  4u.gif

aciukas, as dar ir mazabiudzetininkiu paklausiu, gal jos dar ka patars 4u.gif
Atsakyti