Ojei, prisižiūrėjau vaizdų
Šiaip, yra puslapis www.infoskiepai.lt. Ten yra info apie apie vakciną ENGERIX B nuo hepatito B. Taigi, yra perspėjimai :" 2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ENGERIX B
Pasakykite gydytojui:
jeigu Jums ar Jūsų vaikui buvo bet kokių sveikatos sutrikimų po ankstesnio vakcinos vartojimo.
jeigu Jums ar Jūsų vaikui buvo bet kokia alerginė reakcija nuo ENGERIX B ar nuo bet kurios sudedamosios vakcinos medžiagos. ENGERIX B veikliosios ir pagalbinės medžiagos išvardytos lapelio pradžioje. Alerginė reakcija gali pasireikšti niežtinčiu odos išbėrimu, dusuliu, veido ar liežuvio tinimu.
jeigu Jūs sergate ar Jūsų vaikas serga sunkia infekcine liga, pasireiškiančia aukšta (didesne kaip 38°C) temperatūra. Tokiu atveju skiepijimą reikia atidėti, kol Jūs pasveiksite ar Jūsų vaikas pasveiks. Nesunki infekcija, pvz., peršalimas, neturėtų būti priežastis neskiepyti, tačiau pirmiausia reikėtų pasitarti su gydytoju.
JEI YRA AUKŠČIAU NURODYTŲ REIŠKINIŲ, NEGALIMA SKIEPYTI ENGERIX B.
Gydytojui taip pat pasakykite:
Jei esate, galite būti nėščia ar ketinate pastoti. Gydytojas paaiškins Jums galimą riziką ir naudą skiepijantis ENGERIX B nėštumo laikotarpiu.
Jei žindote kūdikį. Nežinoma, ar ENGERIX B patenka į motinos pieną, tačiau, manoma, kad vakcina neturėtų pakenkti kūdikiui.
Jei Jūsų imuninė sistema nusilpusi dėl ligos ar gydymo vaistais.
Jei Jums ar Jūsų vaikui buvo sveikatos sutrikimų po ankstesnio vakcinos vartojimo.
Jei Jums ar Jūsų vaikui yra kraujavimo sutrikimų ar greitai atsiranda mėlynių. Retkarčiais šiems žmonėms ENGERIX B švirkščiama į poodį, o ne į raumenis.
Jei Jūsų ar Jūsų vaiko imuninė sistema nusilpusi dėl ligos ar gydymo vaistais arba jeigu Jums ar Jūsų vaikui taikoma hemodializė. ENGERIX B galima vartoti šiems asmenims, tačiau atsakas į vakciną gali būti nepakankamas, todėl gali tekti atlikti kraujo tyrimą ir įvertinti jų atsaką.
Jei Jūs esate ar Jūsų vaikas yra alergiškas tiomersaliui. Jeigu abejojate, pasakykite gydytojui apie visas Jus ar Jūsų vaiką anksčiau ištikusias alergines reakcijas.
Blogesnis atsakas į vakciną, galimai nesusidarant apsaugai nuo hepatito B, būna senyviems žmonėms, vyrams dažniau negu moterims, rūkaliams, nutukusiems žmonėms ir sergantiesiems lėtinėmis ligomis ar vartojantiesiems kai kurių vaistų. Gydytojas gali Jums ar Jūsų vaikui atlikti kraujo tyrimą pabaigus visą skiepijimo kursą, kad patikrintų, ar Jums ar Jūsų vaikui susidarė patenkinamas imuninis atsakas. Jei atsakas nepakankamas, gydytojas gali paskirti Jums ar Jūsų vaikui papildomų dozių.
Šiais atvejais gydytojas parinks tinkamą vakcinacijos schemą ir laiką."
Ir dar apie šalutinį poveikį: "4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Visos vakcinos gali sukelti kai kurių šalutinių poveikių.
Jūs ar Jūsų vaikas galite jausti:
injekcijos vietos skausmą ar diskomfortą
arba Jūs galite pastebėti:
šios vietos paraudimą ar patinimą.
Tačiau šios reakcijos paprastai per kelias dienas išnyksta.
Gali būti kitų nepageidaujamų reakcijų:
viduriavimas, pykinimas, pilvo skausmas, vėmimas,
karščiavimas (didesnė kaip 38ºC temperatūra), į gripą panašūs požymiai, nuovargis, negalavimas,
sąnarių skausmas, raumenų jautrumas ar silpnumas,
galvos svaigimas, galvos skausmas.
Jeigu šie požymiai neišnyksta ar pasidaro sunkūs, pasakykite gydytojui.
Toliau nurodyti nepageidaujami poveikiai labai retai būna po skiepijimo hepatito B komponentą turinčiomis vakcinomis:
paralyžius, rankų ir kojų silpnumas, akių nervų sutrikimai, kai kurių kūno dalių jutimų išnykimas, traukuliai ar priepuoliai, išsėtinė sklerozė, stiprus galvos skausmas su sprando sąstingiu,
kraujavimas ar greičiau negu įprastai atsirandančios mėlynės.
Kaip ir vartojant visas injekcines vakcinas, yra labai nedidelė alerginių reakcijų rizika. Šios reakcijos gali pasireikšti:
niežtinčiu plaštakų ir pėdų išbėrimu,
akių ir veido tinimu,
pasunkėjusiu kvėpavimu ar sutrikusiu rijimu.
Paprastai tokių reakcijų atsiranda dar neišėjus iš gydytojo kabineto, tačiau visais šiais atvejais būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.
Jei pastebėsite čia nenurodytų nepageidaujamų reiškinių, praneškite gydytojui ar vaistininkui.
Neišsigąskite čia nurodytų galimų nepageidaujamų reiškinių. Tikriausiai Jums ar Jūsų vaikui skiepai nesukels jokio nepageidaujamo poveikio."
Šiaip, labai keista, kad gydytojai sako, kad nebūna reakcijų.