Įkraunama...
Įkraunama...

Menkavertė(pigi) dovana...jubiliejaus proga

Perskaiciau tema iki galo. Susidariau tokia nuomone, kad
1. autore iskele gimtadieni tik del pasirodymo, kokia ji galinga, turtinga ir t.t.
2. galiausiai autore pati pasake, kad daugiau gimtadieniu nekels, nes NEAPSIMOKA, visiems viskas blogai, vienam maistas, kitam draugija. O ar ne del pacios budo bruozu, pozyvos gimtadienis gavosi kitoks nei tiketasi?
3. ta kompanija, kuri atnese po 30 lt, kiek supratau nera labai brangi draugu kompanija, o tik siaip, pakviesti del skaiciaus, kad prie stalo butu ka pasodint ir visiems parodyti, paziurekit kiek as turiu "draugu".

nepykit, bet man skaitant pasirode, kad apskritai kita vertinant pagal jo pinigines stori, nes pinigines storis jums tolygus pagarbai, isreikstai jums. Gal is tiesu niekas jusu taip gerai nevertina, kaip jus vertinat save? Gal atejo i ta jubilieju tik is kazkokio "dekingumo"(nes jus jiems daug ka padaret gero), gal is skolos jausmo. Gal ten tarp jus ir siaip nera grzaus, atviro, draugisko bendravimo.

Esat augus moteris, bet jusu issireiskimai atitinka aikstingos paaugles. Visu pirma kvieciant zmones i gimtadieni(jubilieju ir t.t.), reikia aiskiai suvokti ju santyki su savimi, kas jie yra draugai, biciuliai, bendradarbiai, kaimynai ir t.t. Jei zmogus i svente eina is pareigos, jis ir nesa tam atitinkancia dovana, nereikalaujancia pastangu.

Todel jei bendradariai yra tik bendradarbiai, tai ir gimtadieni reiktu svesti darbe po darbo valandu, nunesus tortuka ir sampano, tada ir bendradarbiai laimingi ir pati.

As asmeniskai gimtadieniu nesvenciu, dariau tik kelis, per savo vadinamus mazus jubiliejus, taip pat kavineje, bet ne mintis nekilo pagalvoti kazka apie dovanotas dovanas, apie ju kaina, tinkamuma. Gal todel, kad zinau, kad ka kvieciu i svente jie tikrai stengsis, nes kvieciami zmones yra mano tikri draugai, ne pseudo draugai, o laiko patikrinti draugai, prie kuriu nereikia apsimetineti, vaidinti, kad esu tokia ar anokia. As puikiai zinau ju galimybes, jie zino taip pat ir jei zinau, kad zmogus negali sau leisti siuo metu dideliu dovanu(ar islaidu joms) niekada nepagalvociau, kad del to jis negerbia manes. Man nerealiai smagu, kai jie ateina, kai ismusus 24 val, nuosirdziai sako linkejimus, stai cia pasirodo tikras draugiskumas, pagarba ir meile, o ne kazkokiose materialiniuose dalykuose. Isvada paprasta, jei tikiesi, kad dovanos atpirks visa svente, tuomet neverta ir jo daryti, nes vadinasi jis daromas be jokios racijos, o tik del pasirodymo kaip teatre. Zmones i gimtadienius, sventes einam dziaugtis su jubiliatu, galvodami, kad musu buvimas su juo yra jam labai svarbus, o jei kvieciat zmogu tik del skaiciaus(dovanu) geriau nekvieskit.
Atsakyti
susireiksminate, ponia, as manau. sakote, kad jie kiauliskai pasielge. o jus? jiems nesakote nieko, o uz akiu net nauja tema sukurete. verciau uz tuos pinigelius butu buve nusipirkti malonia smulkmenele ir butu geresnis prisiminimas, nei si temele. cia mano nuomone, atsiprasau jei jums ne prie sirdies sie zodziai
Atsakyti
jei jau darau svente, tikrai ne del pinigu ar dovanu...cia kaip ri vestuves, vis visi skaiciuoja ar atsiperka...kaip galima daryt akzkokia svente, kur nori amtyt sau aartimus, mylimus zmones, bet skaiciouoji ir apskaiciuoji viska, uz keik darau, kiek gausiu, atsipirks ar ne...nesuvokiama...materialiste ne kitaip temos autore...
Atsakyti
QUOTE(birbire @ 2010 09 21, 11:54)
jei jau darau svente, tikrai ne del pinigu ar dovanu...cia kaip ri vestuves, vis visi skaiciuoja ar atsiperka...kaip galima daryt akzkokia svente, kur nori amtyt sau aartimus, mylimus zmones, bet skaiciouoji ir apskaiciuoji viska, uz keik darau, kiek gausiu, atsipirks ar ne...nesuvokiama...materialiste ne kitaip temos autore...

tikrai taip. pritariu...
Atsakyti
QUOTE(birbire @ 2010 09 21, 11:54)
jei jau darau svente, tikrai ne del pinigu ar dovanu...cia kaip ri vestuves, vis visi skaiciuoja ar atsiperka...kaip galima daryt akzkokia svente, kur nori amtyt sau aartimus, mylimus zmones, bet skaiciouoji ir apskaiciuoji viska, uz keik darau, kiek gausiu, atsipirks ar ne...nesuvokiama...materialiste ne kitaip temos autore...


tiesiai i desimtuka - ne tik materialiste, bet tipiska lietuve savo blogaisiais bruozais, o kai paskaiciau, kad kitos siulo neturint pakankamai pinigu isvis neiti i draugo gimtadieni - siurpas nukrete - susimastykit ka kalbat...
Atsakyti
QUOTE(aistuzele @ 2010 07 29, 08:03)
Perskaiciau tema iki galo. Susidariau tokia nuomone, kad...



drinks_cheers.gif as irgi tokia pat nuomone susidariau, norejau ta pati parasyt mirksiukas.gif
Atsakyti
O as autore suprantu ax.gif keista kai grupele zmoniu numeta kelis litus.. ax.gif As manau jeigu negali skirti normalios sumos litais, tai gal geriau pasukti galva ir padovanoti ka nors orginalaus ar praktisko.. daiktas kitaip atrodys nei keli numesti LT. Man tai rodo, jog tu tam zmogui/zmonems visai nerupi, kurie sumete kelis Lt ir padave vietoj to, kad noretu tave pradziugint.. Tiesiog tokios dovanos rodo poziuri i tave.. as pati tai esu patyrusi.. tikrai neisizeidziau ir nedariau bedos is to, bet buvo nemalonu..
takim per musu vestuves, na tai jau buvo pries daugiau nei 5 metus.. MB draugai.. 4 zmones.. padovanojo 150 Lt.. ir jie tikrai nera vargsai.. biggrin.gif Nu tai pavartem su MB akis ir tiek.. rolleyes.gif
arba is tie patys draugai.. 2, vyras ir zmona.. sugebedavo mums su gimtadieniais ir kaledom nupirkti po koki s.. tiesiogine to zodzio prasme biggrin.gif Kai as tarkim sukdavau galvas kam kokia dovana padaryt, ne siaip, bet galvodavau apie konkretu zmogu, kas ji pradziugintu.. tarkim, kaledos..ju seimai nuperki, ju vaikam po dovana, bei jam ir jai.. o jie sugeba istraukt avon puodelius uz 10 Lt... nu tai griuk negyvas.. kazkaip kelis metus nekreipiau i tai demesio, bet paskutiniai puodukai, man aiskiai pasake kurioj as jiem vietoj.. biggrin.gif
Atsakyti
Pasiurpau perskaicius tema, moteris suaugusi, kaip ji is akcentuoja pasiturinti, leidzianti sau ka nori ir kada nori, draugai kaip as supratau lygu pinigai, bjauru
Atsakyti
Aš temos autorę suprantu, nemaloni situacija 4u.gif
Tiek dovanodamas, negerbi nei kvietusio žmogaus, nei savęs. Man asmeniškai būtų gėda dovanoti tokią sumą (nuo žmogaus po 30 Lt) jubiliejui ar dviese ar keliese susimetus.
Jei nedarai baliaus ir sulauki žodinių sveikinimų ar kokios smukmenos, žinoma, kad tai malonu, bet eidamas į balių, jei jau pats neturi supratimo, kiek dovanoti, pasiklausinėk pažįstamų, kad galėtum maždaug orientuotis. Niekas juk neliepia dėti šimtais ar tūkstančiais. Bet eidamas turėtum įvertinti, kokia proga, kur daroma ir pan.
Atsakyti
pas mus vieni per jubiliejų ir į kurtuves (vienu metu dvi progos) padovanojo saldaininę, kuri ir vaisiams tinka. tokios trys lėkštės skirtingų dydžių.. doh.gif suprasčiau jei prabangi būtų, ar šiaip kokio gero gamntojo... bet deja..kažkaip nesmagu net buvo.. jei pora važiuodama į dviejų dienų balių sugeba nupirkti tik saldaininę...(maxi jos kaina apie 50lt..) doh.gif
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2009 08 02, 14:27)
žinoma, kad galima atsakyti į tokį klausimą  rolleyes.gif na, kiekvienas sprendžia pagal save ir savo materialinę padėtį, taigi mes:
1. apie 50 litų (plius minus keli litai) + gėlės + butelis (kad reikia ir butelį neštis, išmokau ištekėjusi  doh.gif ) bet broliui šiemet pirkau termosą, kadangi norėjau gerą nupirkti, 50 išaugo iki 90.
2. mažiausiai 100 + gėlės + butelis. bet mamai per 50 dovanojom 500 (su dar dviem giminaičiais susimetę nupirkome gerą daiktą, kuris labai nustebino ir kkurio jau beveik ir reikėjo), močiutei per 70 - 150 (pirkome susimetę nuo šeimos vėrinį, tai brolis 150 dėjo, o mama 300). žodžiu, atsižvelgiame į situaciją.
3. vestuvių proga maniau, kad 200 (mes didumoj per vestuves po 200 gavom), bet pasirodo, kad šiais laikais jau po 400-500 neša  ax.gif

na, šiaip pinigus labai retai dovanojam (net negaliu dabar tokio atvejo prisiminti), dovanojam dovaną, o sumos apytikslės smile.gif


Negalejau nepakomentuoti šios senos žinutės.. blink.gif
1. Turbūt buteliai priklauso nuo draugų, aš niekada jų nenešu, nes mano draugai nėra gėringi. Dovanos pinigais bandau nematuoti, bet stengiuosi iki 100 lt išsitekti. Aišku, kai buvau jaunesnė ir pinigais toli gražu nelijo, tikrai išsiversdavau su keliasdešimt litų. Tiesiog bandai atgaminti atmintyje apie ką kalbėdavotes, gal apie kažką kažkada užsiminė. Geriausios, bent man, įspūdžio dovanos. Tarkim aitvaras, didelių burbulų laidyklė, kiek metų, tiek kažko ir panašiai.
2. Lygiai tas pats. Ar jubiliejus yra kažkas ypatingiau nei paprastas gimtadienis? Na 50 gal, bet visi kiti bent man nelabai. Jiems stengiuosi tiek pat, kiek ir įprastai.
3. Ar tikrai dovanoja 400-500 lt šiais laikais? Kažkaip nesitiki... Mano vestuvės buvo prieš 5 metus, bet niekad gyvenime nebūčiau tiek tikėjusis.. blink.gif Kiek pamenu žmonės susimetė kiek galėjo, kas 50 lt, kas 100 lt. Ir aš tikrai ant nei vieno iš draugų neįsižeidžiau. Tiesa pasakius tos dovanos nelabai ir rūpėjo. Buvo gera, kad artimi draugai tokią dieną buvo kartu.
Atsakyti
QUOTE(Crassula @ 2008 08 13, 10:29)
O gal tie kolegos ar draugai uz tuos 20 ar 70 litu labiau noretu nueiti ta vakara i koncerta, ar alude, o ne i jusu "super"  rengini.  Jau ir laikas "sauniajam" renginiui paaukotas turi verte. Todel sakykit aciu uz sypsena, ir ju buvima salia.

drinks_cheers.gif man si situacija gana dviprasmiska. esame pakviesti i gimtadieni restorane, bus du jubiliejai, vyro ir zmonos (nors vyro gimtadienis buvo pries du menesius blink.gif speju, svenciama kartu, kad pinigu daugiau gauti biggrin.gif ). kvieciant buvo pasakyta, kad reiktu atnesti pinigeliu ir seimininkams netektu moketi uz baliu (na, as cia gal vaizdziai, bet esme buvo tiktrai tame, mazdaug, kad kiekvienas uz save susimoketu). i jubilieju man normalu zmogui nesti bent jau 100lt, bet siuo atveju tas kvietimas toks slykstus buvo doh.gif
dabar bandysiu paaiskint del ko citavau Crassula. ogi tie zmogeliai gyvena nuosavam name ir pasisedejimai pas juos buna labai faini. ir as tikrai mielai pas juos paprastai pasedeciau, o ne ruosciausi tam jubiliejui. na, laikas ne tas, nuotaika ne tokia. taigi, gaunasi taip, kad lyg ir esam priversti... o kad ir tie 200lt, nors ir nebus beda musu biudzete, bet buvo visai neplanuoti ir labai nekokioj formoj isprasyti biggrin.gif (nenesi juk maziau, paskui tiiiiikrai busi apkalbetas biggrin.gif ).
keista, kad tie gimtadieniai tokie materialus dabar. geriau jau tada ne gimtadieniai, o pasisedejimai su mielais zmonemis be jokios progos
Papildyta:
QUOTE(saules_dideles @ 2011 05 05, 01:43)
pas mus vieni per jubiliejų ir į kurtuves (vienu metu dvi progos) padovanojo saldaininę, kuri ir vaisiams tinka. tokios trys lėkštės skirtingų dydžių.. doh.gif suprasčiau jei prabangi būtų, ar šiaip kokio gero gamntojo... bet deja..kažkaip nesmagu net buvo.. jei pora važiuodama į dviejų dienų balių sugeba nupirkti tik saldaininę...(maxi jos kaina apie 50lt..)  doh.gif

doh.gif zinot, pas mus buvo toks laikas seimoj, kai is sono atrodem tikrai normaliai gyvenantys, bet pora menesiu buvom tokioooj siknos skylej... tiesiog taip atsitiko. ir i viena laaaabai jau mandra jubilieju nunesem maziau, nei buvo tiketasi lotuliukas.gif nugis nelabai bendrauja su mumis tie zmogeliai dabar, ale ka padarysi. va taip ir atsisijoja tikrieji mirksiukas.gif
Atsakyti