[quote=Renatelem,2009 01 12, 17:56]
[quote=*GREISI*,2009 01 11, 16:01]
Bulvių sėklas reikia sudaiginti patiems po Naujų parsinešus kur nors šviesiai.Ir tada nežinau bulvės mums be jokių akučių.Ir šiaip mes jų ne tiek jau daug ir vartojome,kai pradėjome daugiau kitokių daržovių valgyti.
Klausykite, nesupratau, kuo jums uzkliuvo bulviu akutes. Jei ju nebutu, bulves ir nesudygtu. Akutes yra busimu daigu vietos. Tik vienu veisliu bulviu akutes issimete po visa bulve, kitu veisliu jos buna daugiau vienam gale. O jeigu bulves sudaiginsi ir paskui jas naudosi maistui, tai nezinau, ka tu tada vadini ekologija? Sudygusios bulves jau nebera tokios sveikos ir maistingos kaip nesudygusios. Jos jau turi nelabai geru medziagu savo sudety.
[/quote]
Nu man jokios akutės neužkliūva,o nesudygusių bulvių nebūna,jas nebent daug kartų nulaužo per žiemą,o paskui pavasdarį sodina.
O ką tu ekologija vadini?Nueiti ir parduotuvėje nusipirkti?Nesišvaistau aš tuo žodžiu,nes tik sėdus į mašiną,baigiasi visa ekologija.
Papildyta:
Pernai daiginau bulves "teisingu" būdu. Kodėl teisingu? Bulvė- Pietų Amerikos kalnų augalas ir jos gumbų žiemojimo sąlygos visiškai kitokios, negu mūsų rūsiuose. Ten žiema- tai sausasis periodas. Sausa, bet šilta. Tai vadinasi bulvių gumbai turi žiemoti sausai ir šiltai. Na ir padariau eksperimentą: nuo pat bulviakasio sėklines bulves laikiau kambaryje prie lango. Paprastoje kartoninėje dėžutėje. Sudygo jos greitai, dar žiemai neprasidėjus ir iki pavasario susiformavo trumpi tvirti daigeliai su ryškiais lapų ir šaknų pradmenimis. Visiškai nepanašūs į įprastus plonus "sliekus". Daigai neištyso todėl, kad jiems užteko šviesos- bulvės daigas rūsyje tysta šviesos ieškodamas. Gumbai apvyto, apdžiūvo, bet vandens nedaviau nė lašo. Pavasarį pasodintos sudygo labai greitai ir visos kartu- visi daigai vienodai subrendę ir pasiruošę augimui. Grybinių ligų pavojus minimalus- sausa.
Šį metodą galit naudot drąsiai- sėklines bulves laikykite šiltai, šviesiai ir sausai
Ir šiaip gi tos sudaigintos bulvės NEVALGAU!