Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynos Rumšiškėse 3tema,

QUOTE(Onelė @ 2010 02 05, 15:44)
Man atrodo, ir Rumšiškių karčiama praras nemažai klientų dėl kunigo užsispyrimo doh.gif . Juk kas norės po apeigėlių važiuoti į Vilnių ar Kauną krikštytis, o po to vėl grįžti į Rumšiškes švęsti...

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
Mano irgi planas buvo ten svest cool.gif
Ale po kriksto svesim namie, mes salia baznycios gyvenam Kaune, be rysio lakstyt pirmyn antgal, o dar su mazu vaiku schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(aciakaba @ 2010 02 05, 14:18)
As planuoju Rumsiskese svest  rolleyes.gif Tiksliau apeigu ceremonija visa uzsisakeme  rolleyes.gif Su fotografe.
O paskui krikstijames Kaune ir baliukas namie ant kiemo ax.gif
Kazkaip man pacios ceremonijos isimintinos  norisi ,o ne baliaus  g.gif
Pinigus skyreme apeigoms ir profesionaliom foto, o balius bus tik saslykas ir tortas namuose  ax.gif



Gal galite plačiau papasakoti - kokia apeigų ceremonija vyksta Rumšiškėse? Kokia kaina?
Atsakyti
Laba 4u.gif

Na tikiuosi iki liepos pasikeis kasnors,nes nezinau is kur reiktu gauti kuniga g.gif gyvenam ne LT,tai sunku viska susiorganizuoti,beto bus fotografai,tai nebutu laiko kaskur vazineti pirmyn,atgal jug jiems irgi ne uz visa diena moki,o uz pora valandu ax.gif
Atsakyti
sveikos mamytes smile.gif
perskaiciau kelias temeles sia tema, ir ka: jau beveik pasiryzau svesti krikstynas rumsiskese, aisku, labai tas klausimas del kunigelio neramina, nes taip pat ne Lt siuo metu esam...

QUOTE(ramuner @ 2010 01 27, 14:16)
Niu va, mes jau susitarem su Danute gegeuzes 22 dienai, krisktysim du maziuliukus smile.gif


kazkur buvau skaicius, kad 2 vienu metu nekrikstyja, tai jau krikstyja? nes mum reikia broliuka su sesute pakrikstyti smile.gif

QUOTE(aciakaba @ 2010 02 05, 14:36)
Mes irgi apeigas uzsisakem Birzelio menesi, o krikstysimes Kaune  ax.gif
Rumsiskese sake sunku susistart, ir nesitarsiu, nesinori padlaiziaut kunigui del krikstynu cool.gif



ir dar..... ar labai nesamoninga butu, jei mes baznycioj pasikrykstytumem pirmiausia Kaune, o tada jau atvyktume i rumsiskes? ax.gif blush2.gif ar ten tos apeigos, grynas islydejimas i kriksta baznycioj? gal tie kunigeliai pyksta, nes tos paiegos siek tiek pagoniskos? blush2.gif ax.gif butu labai malonu jei mamytes jau ten dalyvavusios, atsakytu? kokia tu apeigu prasme? ax.gif
aciu 4u.gif

o kokios kainos siemet, ir gal kas p.Danutes tel nr man parasytu?
Dekui wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo A_S_T_U_L_K_A: 08 vasario 2010 - 18:10
QUOTE(A_S_T_U_L_K_A @ 2010 02 08, 19:04)

ir dar..... ar labai nesamoninga butu, jei mes baznycioj pasikrykstytumem pirmiausia Kaune, o tada jau atvyktume i rumsiskes?  ax.gif  blush2.gif

butu nesamoninga wink.gif nes per apeigas patikrinamas krikstateviu tinkamumas, islydima i baznycia ir t.t. 4u.gif

Atsakyti
QUOTE(A_S_T_U_L_K_A @ 2010 02 08, 19:04)
ar labai nesamoninga butu, jei mes baznycioj pasikrykstytumem pirmiausia Kaune, o tada jau atvyktume i rumsiskes?  ax.gif  blush2.gif  ar ten tos apeigos, grynas islydejimas i kriksta baznycioj? gal tie kunigeliai pyksta, nes tos paiegos siek tiek pagoniskos? 

Į pirmąjį klausimą labai teisingai atsakė Stebukle, o dėl pagoniškų apeigų tai aš nesuprantu, iš kur tokios kalbos: juk p. Danutė labai gražiai akcentuoja, kad apeigėlės yra pagal XIX amžiaus krikščioniškas tradicijas. Ir tikrai nesuprantu, kodėl kunigai tam nepritaria g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Onelė: 08 vasario 2010 - 20:46
QUOTE(Onelė @ 2010 02 08, 21:41)
Į pirmąjį klausimą labai teisingai atsakė Stebukle, o dėl pagoniškų apeigų tai aš nesuprantu, iš kur tokios kalbos: juk p. Danutė labai gražiai akcentuoja,  kad apeigėlės yra pagal XIX amžiaus krikščioniškas tradicijas. Ir tikrai nesuprantu, kodėl kunigai tam nepritaria g.gif

krikščionybė kai kur kertasi su katalikybe. Kalbejau su vienu kunigu, kuris pasake taip del tu apeigu, ne kunigų reikalas, kokį šventimo būdą šeimos pasirenka ir kokius žaidimus žaidžia. Jie turi suteikt krikšto sakramentą, jei yra to prašoma. Tai čia jaučiu nuo pačio kunigo priklauso... O šiaip, aš ryt jį matysiu, galiu paklaust ar sutiktų jis atvažiuot.. aišku atsumas nuo jo parapijos nera mazas... bet.. gal ir sutiktu unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Stebukle @ 2010 02 08, 21:05)
krikščionybė kai kur kertasi su katalikybe. Kalbejau su vienu kunigu, kuris pasake taip del tu apeigu, ne kunigų reikalas, kokį šventimo būdą šeimos pasirenka ir kokius žaidimus žaidžia. Jie turi suteikt krikšto sakramentą, jei yra to prašoma. Tai čia jaučiu nuo pačio kunigo priklauso... O šiaip, aš ryt jį matysiu, galiu paklaust ar sutiktų jis atvažiuot.. aišku atsumas nuo jo parapijos nera mazas... bet.. gal ir sutiktu unsure.gif



O jus cia del saves, del kazkokios mamytes paklaustumet? Ar apskritai? blush2.gif bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Shypsnele: 09 vasario 2010 - 09:01
Manyčiau, kad apeigų pagoniškumas pasireiškia visokiais prietarais (kas teoriškai gali nepatikti kunigams), t.y. atlikti tam tikrą veiksmą, kad vaikas būtų toks ar anoks, arba bandyti nuspėti jo ateitį (burtai gi irgi nesiderina su krikščionybe).
Šiaip juk ir kalėdiniai papročiai bei burtai taip pat nedera su krikščionybe mirksiukas.gif
Man asmeniškai tai yra tik tam tikri žaidimai bigsmile.gif Bet nesu uoli katalikė ax.gif
Drastiškai teigti nesinori (nes kaip minėjau, nesu uoli katalikė), bet manau, kad dėl to kunigai įvardinti apeigėles gali kaip pagoniškas ir dėl to nenorėti turėti reikalų su tuo.
Atsakyti
Tai va, ir man tos apiegos is aprasymo tokios siek tiek pagoniskos pasirode ax.gif uztai suprantu ir kunigu toki skirtinga poziuri i sita reikala, net pati siek tiek metaus, nes kaip apeigos ir tradicijos - tai labai graziai skamba, bet kai pagalvoji apie pacia kriksto esme... ax.gif kazkaip siais laikais viskas taip susipyne blink.gif kuo daugiau gilinies tuo painiau viskas lotuliukas.gif
aciu Stebukle uz atsakyma 4u.gif beje, kur galima paziureti Jusu darbeliu,kur Jus fotografuojat ir suzinoti kainytes? smile.gif nes fotografo dar kaip ir neturim ax.gif
Atsakyti
[quote=A_S_T_U_L_K_A,2010 02 08, 19:04]
sveikos mamytes smile.gif
perskaiciau kelias temeles sia tema, ir ka: jau beveik pasiryzau svesti krikstynas rumsiskese, aisku, labai tas klausimas del kunigelio neramina, nes taip pat ne Lt siuo metu esam...
kazkur buvau skaicius, kad 2 vienu metu nekrikstyja, tai jau krikstyja? nes mum reikia broliuka su sesute pakrikstyti smile.gif


Sveika, teisingai, dvieju vaiku vienu metu nekrikstyja, nebent jie dvynukai. Mes uzsakem dviguba laika ir mokesim uz apeigeles dvigubai, nes krisktys mano ir sesers vaikucius, gausis ilga beveik dvieju valandu svente smile.gif
Atsakyti
Niu papliotkinsiu kaip ir žadėjau smile.gif Rumšiškių klebonas pasižymi labai kunigų tarpe šventumu. Kiekvieną besiruošiantį krikštui, nori kaip ir priklauso paruošt, tam yra skirtos paskaitos. Todėl jei kas paskambina ir pasako, užsisakiau apeigas muziejuj ir noriu kad pakrikštytumėt, jam asocijuojas su komercija.
Norint, kad krikštytų ne rumšiškietis, atvažiuojantis kunigas, turi gaut leidimą iš Rumšiškių klebono, krikštyt jo parapijoj. Užburtas ratas. Nes jei nesikreips atvykstantis kunigas į rumšiškietį, tada krikšto liudijime bus irasyta ne rumsiskiu parapija, o tai jau melas.. kunigo.zodziai " kam tada krikstyt, jei nuo pat pirmo sakramento melas".
Daug kalbėjau su pažystamu kunigu Rumšiškių tema, tai man jis pažadėjo pasidomėt iš Rumšiškių klebono, kodėl čia taip yra viskas blink.gif ir sakė pasakys, kas kaip ir kodėl... Klausiau ar jis galėtų pakrikštyt keletą vaikučių tenai, tai taip pat žadėjo pasitart su vyskupija ir informuos, ka nutarė.

tai tiek iš mano pusės pagalbos šia tema.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Stebukle: 10 vasario 2010 - 18:52