Įkraunama...
Įkraunama...

Ką darote kai pykina?

mane kadandi stipriai pykino 4 mėnesius, tai ištvėriau tik su imbiero tabletėm (jos natūralios, nereceptinės)
Atsakyti
Na va, šiandien jau pirmą kartą apturėjau džiaugsmą - rytinį pykinimą. Atrodo sunku ką ir į burną įsidėti, bet kai suvalgiau vieną sumuštinį, pagerėjo. Keistas procesas atrodo - pavalgai ir nebepykina. Juk kai standartiškai negaluoja skrandis, tai kaip tik nepykina, kai nevalgai smile.gif
Atsakyti
Šios gan paprastos taisyklės padėjo man išvengti visų pykinimų:
Ryte, dar nepasikėlus iš lovos, reikėtų sugraužti kietą sausainį, džiūvėsėlį ar kietą barankytę be jokio užgėrimo skysčiu ir po to dar apie 15 min. pagulėti lovoje.
Iš lovos keltis pamažu, neskubant, be staigių judesių.
Valgyti reikia dažnai ir po truputį: ne rečiau kaip kas 2 val. ar kas 1 val., kad skrandis niekuomet neliktų tuščias.
Valgyti daugiausia baltymingą sausą arba minkštą maistą.
Geriau valgyti šaltą maistą, nes jis mažiau kvapnus, todėl rečiau sukelia pykinimą.
Valgymą ir gėrimą reikėtų atskirti vieną nuo kito: geriau valgio metu neužsigerti skysčių.
Gerti reikia daug: vandens, buljonų, sulčių, ramunėlių arbatų.
Tinka ir šaltas virintas vanduo su cukrumi ir citrinos gabaliukais, arbata, pagaminta iš verdančio vandens, citrinos sulčių, imbiero ir medaus.
Patariama gerti daug šalto vandens.
Jei trukdo kvapas, skysčius geriau gerti per šiaudelį iš uždengtų plastikinių indelių per dangtelio angelę.
Pykinimo priežastys gali būti ir gana individualios, todėl reikia vengti kvapų ir produktų, kurie būtent jums sukelia pykinimą ar vėmimą.

Pavyzdžiuj aš negalėjau pakęsti paprikos skonio ir kvapo (jei daržovių skyriuje jų būdavo, tai tekdavo prisidengti nosį). Dar negalėjau imti į rankas žalios mėsos, ką jau šnekėti apie mėsos pjaustymą ar marinavimą. Buvo puiki proga mano vyrui išmokti kepti kepsnius ir kitokius mėsos gėrius lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(gera_lengva @ 2013 01 07, 16:11)
mane kadandi stipriai pykino 4 mėnesius, tai ištvėriau tik su imbiero tabletėm (jos natūralios, nereceptinės)


Na taip, bet tos tabletes... informaciniame lapelyje parašyta, kad netinka vartoti esant nessciuju pykinimui.
O jus pykino nuo kelintos savaites? Ir ar būdavo dienų kai iš vis nepykino ?

Nes man buvo 3 paras smarkus pykinimas, su panikos priepuoliais jau ...negalėjau nei miegoti. Max iki 2 h nakties. Ir po to kaip štikas. Pastarosios dienos jau palyginus tikras rojus, ir jau valgau palyginus nemazai...
QUOTE(Aurore_ @ 2013 01 21, 18:47)
. Atrodo sunku ką ir į burną įsidėti, bet kai suvalgiau vieną sumuštinį, pagerėjo. Keistas procesas atrodo - pavalgai ir nebepykina. Juk kai standartiškai negaluoja skrandis, tai kaip tik nepykina, kai nevalgai smile.gif

Jooo, deja jau ir aš žinau ką tai reškia. Tikrai netikėjau, nors ir skaičiau patarimus dar prieš pradedant pykint. Kaip ir tu sakai atėjo jis žiauriai netikėtai ir staigiai.. buvo vakaras..dar buvau pavalgius keptų bulvių vakarienei. Galvoju nu va sunkiai virškina, apsinuodijau.. tai naktelė buvo "pasakiška". Kitą dieną galvojau iškrovą padarysiu. Nieko nevalgiau...hm vistiek toks " neviškinimo " jausmas, isgeriau fermentą. . Dar blogiau pasidarė..ir vėl siaubinga naktis. Po to pagalvojau... ai jei vemsiu tai vemsiu, bet prisiversiu suvalgyt dziuvesėlį. Ir buvau labai nustebusi kai pagerėjo. Dabar jau yra 6 savaitės.. ir kazkaip jau porą dienų kaip nejaučiu pykinimo. (Tfiu, tfiu, tfiu) kokia kaži tikimybė, kad man jis vėl sugrįš? Jei laikysiuos visų galimų mitybos taisyklių.
Atsakyti
QUOTE(dangerele @ 2013 01 27, 22:04)
Na taip, bet tos tabletes... informaciniame lapelyje parašyta, kad netinka vartoti esant nessciuju pykinimui.
O jus pykino nuo kelintos savaites? Ir ar būdavo dienų kai iš vis nepykino ?

Nes man buvo 3 paras smarkus pykinimas, su panikos priepuoliais jau ...negalėjau nei miegoti. Max iki 2 h nakties. Ir po to kaip štikas. Pastarosios dienos jau palyginus tikras rojus, ir jau valgau palyginus nemazai...

Jooo, deja jau ir aš žinau ką tai reškia. Tikrai netikėjau, nors ir skaičiau patarimus dar prieš pradedant pykint. Kaip ir tu sakai atėjo jis žiauriai netikėtai ir staigiai.. buvo vakaras..dar buvau pavalgius keptų bulvių vakarienei. Galvoju nu va sunkiai virškina, apsinuodijau.. tai naktelė buvo "pasakiška". Kitą dieną galvojau iškrovą padarysiu. Nieko nevalgiau...hm vistiek toks " neviškinimo " jausmas, isgeriau fermentą. . Dar blogiau pasidarė..ir vėl siaubinga  naktis. Po to pagalvojau... ai jei vemsiu tai vemsiu, bet prisiversiu suvalgyt dziuvesėlį. Ir buvau labai nustebusi kai pagerėjo. Dabar jau yra 6 savaitės.. ir kazkaip jau porą dienų kaip nejaučiu pykinimo. (Tfiu, tfiu, tfiu) kokia kaži tikimybė, kad man jis vėl sugrįš? Jei laikysiuos visų galimų mitybos taisyklių.

Mane jau praeitą visą savaitę pykino, savaitgalį lyg buvo aprimę. Pykinimas būna ištisą dieną ir nesvarbu, ką valgai ar nevalgai. Bėda tik ta, kad tenka anksti į darbą keltis tai ir taip valgyti nesinori, o privalau prisiversti kad pagerėtų. Labai laukiu, kada to nebus. O kažkokių receptų neatradau, kad padėtų. Linkiu, kad Jums jau visam baigtųsi pykinimas 4u.gif
Atsakyti
as tai skirtingai, tai vandeni geriu arba turiu kazka uzvalgyti, banana, kriause, jogurta, varskyte, skirtingai pagal nuojauta uzkandu. va ryte negera buvo, tai blyna viena pradejau valgyti, bet nepadejo, tai vandeni geriau ir banana valgiau.
sunkiausia kai reikia judeti kur nors, vaziuoti, i darba pvz. doh.gif o maisto tai pasikeite poreikis, labiausiai tinka bulviniai patiekalai, kruopos, kepsniu, kotletu net nesinori, ir butinai turiu normalaus maisto uzvalgyti, sriubos, antra koki, nors valgant atrodo viskas islips lauk, bet pavalgius geriau pasidaro nors porai valandzikiu smile.gif
Atsakyti
Kai laukiausi, man padėjo dažnas užkandžiavimas - duoniukai, pora kasniu kažkokio vaisiaus, vanduo smile.gif
kartais supykindavo taip, kad niekas jau nebepagelbėdavo... biggrin.gif bet taip buvo kokius tik tris kartus turbūt biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Babatu @ 2013 01 28, 12:36)
as tai skirtingai, tai vandeni geriu arba turiu kazka uzvalgyti, banana, kriause, jogurta, varskyte, skirtingai pagal nuojauta uzkandu. va ryte negera buvo, tai blyna viena pradejau valgyti, bet nepadejo, tai vandeni geriau ir banana valgiau.
sunkiausia kai reikia judeti kur nors, vaziuoti, i darba pvz. doh.gif  o maisto tai pasikeite poreikis, labiausiai tinka bulviniai patiekalai, kruopos, kepsniu, kotletu net nesinori, ir butinai turiu normalaus maisto uzvalgyti, sriubos, antra koki, nors valgant atrodo viskas islips lauk, bet pavalgius geriau pasidaro nors porai valandzikiu smile.gif

lygiai tokia pati situacija, keista galeciau valgyt vien bulvinius patiekalus apie mesa net negaliu galvoti
Atsakyti
Jei yra galimybė- nusnaudžiu. Padeda labai. Jei nėr, kankinuosi kol praeina, nes kitos išeties kaip ir nebūna doh.gif
Atsakyti
QUOTE(WannaBeWithYou @ 2013 02 22, 01:37)
Jei yra galimybė- nusnaudžiu. Padeda labai. Jei nėr, kankinuosi kol praeina, nes kitos išeties kaip ir nebūna  doh.gif

Man lygiai tas pats thumbup.gif Ypač vakare suima pykinimas, tai einu miegoti smile.gif
Atsakyti
Man pykinimas prasidejo 8 sav. Pirmiausia vartojau imbiero arbata, daznai uzkandziavau, geriau kefyra - nepadejo. Tuomet pradejau vartoti imbierines tabletes nuo pykinimo irgi nepadejo, vistiek vemdavau. Galiausiai neapsikentusi nuo 15 sav. kuomet pradedavo "tusyti" isgerdavau gurksneli colos ar spraito - padejo thumbup.gif
Atsakyti
Valgiau surius bulvinius cipsus, labai padejo. thumbup.gif
Atsakyti