Įkraunama...
Įkraunama...

Žuvies ašaka

Sveiki,

mano sūnui 1,5 metų. Vakar valgė pasiėmęs žuvies gabaliuką ir jam užstrigo maža ašakėlė, tai vaikui taip nemalonu buvo, davėm ir atsigerti, ir obuoliuką valgyti šiandien atrodo jau nieko, bet aš noriu paklausti ką dar tokiais atvejais daryti? Gal kam irgi taip yar buvę, pasidalinkit patirtimi.
Atsakyti
Siaip jau geriausia duoti duonytes gabaliuka. Jinai kieta ir nors sukramtyta, bet geriau nustumia visus "uzstrigimus".
Atsakyti
Mano vaikams nera buve, tfu-tfu-tfu, bet man vaikysteje tai buvo istrigusi asaka. Labai duriantis ir nemalonus jausmas, bet kazkaip savaime praejo. O duonyte, kaip kad siule pries mane rasiusi mamyte, tikrai gerai tokiais atvejais. Obuoliuko as neduociau, nes gali buti atsiradusi maza zaizdele ir obuolys gali erzinti odele.
Atsakyti
Taip taip, duonos duok, su pluta. kieta, veliasi, turėtų nustumti.
Atsakyti
QUOTE(Akva @ 2005 05 30, 09:08)
Siaip jau geriausia duoti duonytes gabaliuka. Jinai kieta ir nors sukramtyta, bet geriau nustumia visus "uzstrigimus".

Taip padarytumet savo vaikui "meskos paslauga".Jokiais budais negalima duoti jokiu duonu,obuoliu ir tt.Taip jus ta asakele dar labiau "istriginsit" i rykles ar stemples audinius.Ta vieta dar labiau paburks ir patins,buna atveju,kad susidaro per para net abscesai,tada jau gydymas -operacinis.Apskritai nesiulyciau vaikui mazam duoti zuvies,kurioje yra kaulu.Tam labiausiai turbut tiktu tik file.
O jei jau taip atsitiko,kad istrigo asakele-pirmyn pas gydytoja lorista.Jis apziures,rades istrauks ir ta vietele pradezinfekuos.Neverta manau rizikuoti vaiko sveikata ir pacioms eksperimentuoti.Juolab,kad vaiko visos gleivines labai greitai reaguoja i bet koki dirginima,labai audringai vystosi uzdegimai ir tt.Tad spreskite pacios. 4u.gif P.S.Rasau is savo pcios patirties,as gydytoja-loriste 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(tibia @ 2005 05 30, 12:26)
Taip padarytumet savo vaikui "meskos paslauga".Jokiais budais negalima duoti jokiu duonu,obuoliu ir tt.Taip jus ta asakele dar labiau "istriginsit" i rykles ar stemples audinius.Ta vieta dar labiau paburks ir patins,buna atveju,kad susidaro per para net abscesai,tada jau gydymas -operacinis.Apskritai nesiulyciau vaikui mazam duoti zuvies,kurioje yra kaulu.Tam labiausiai turbut tiktu tik file.
O jei jau taip atsitiko,kad istrigo asakele-pirmyn pas gydytoja lorista.Jis apziures,rades istrauks ir ta vietele pradezinfekuos.Neverta manau rizikuoti vaiko sveikata ir pacioms eksperimentuoti.Juolab,kad vaiko visos gleivines labai greitai reaguoja i bet koki dirginima,labai audringai vystosi uzdegimai ir tt.Tad spreskite pacios. 4u.gif  P.S.Rasau is savo pcios patirties,as gydytoja-loriste 4u.gif

LABAI AČIŪ 4u.gif mano vaikas irgi valgo žuvį, visuomet stengiuosi išrinkti net ir smulkiausias ašakas. ne kartą pagalvojau, kaip reikėtų elgtis, jei prarytų. tikrai būčiau griebusis duonos.
Atsakyti
QUOTE(tibia @ 2005 05 30, 13:26)
P.S.Rasau is savo pcios patirties,as gydytoja-loriste 4u.gif

Zinoma tavo pasiulymas nera blogas ir jei galimybiu yra deretu taip daryt... bet jei mama su vaiku yra kur kaime, daktares tokios arti nera, tai nutiko vakare ir t.t. ir pan... Be to netikiu, kad lelkas prarijo ryklio kaula...
Atsakyti
Aciu tibia uz issamu paaiskinima. Kita karta pasistengsime kreiptis i gydytoja.

O situacija tikrai buvo tokia, kad mes namo grizom sekmadieni 21:30, sunus buvo alkanas ir as padaviau jam zuvies gabaliuka (as visada kepu tik zuvies file, bet ir joje pasitaiko tokiu smulkiu asakeliu). Jis tokia zuvi jau valgo seniai ir labai megsta, bet iki siol dar nepasitaike asakeliu. O si karta matyt nedidele asakele uzstrigo ir jis pasijuto nemaloniai, mete ta zuvi i sali ir pradejo verkti. Aisku as pirmiausiai pagalvojau apie duona, bet tokioj situacijoj mano sunus i duona net paziureti negalejo. Jis bande atryti kelis kartus suziaukciojo, bet nieko neisejo. Tada as daviau pagerti ir obuoliuka. Ir tiesiog po to viskas pasitaise. Gal tiesiog si karta pasiseke.

Ir kaip visada visos bedos nutinka svenciu dienomis, velai vakare ir t.t. kai ir pagalbos sunku rasti.
Atsakyti

Toki patarima neseniai perskaiciau ir Mamos zurnale,ir pilnai tikiu.Bet man idomu kaip lor gydytojas apziuri ir isima ta kauliuka?Juk toks maziukas nesiduoda savo noru ir dar nesupranta kad tai jo labui.O juk kauliukas istriges gali buti giliai g.gif
Atsakyti
Maniskiui irgi kazkas panasaus buvo. Jis mete zuvytes gabaliuka ir pradejo verkti, ziaugcioti. Pasimeciau, supanikavau, bet matyt jam pagerejo ir jis aprimo unsure.gif, tik nuo to laiko su baime zvelgiu net i vaiko valgoma zuvies file. O dazniausiai taip ir buna, kad viskas nutinka tuomet, kai gydytojos jau nedirba cry.gif
GAl kas galetu patirti ka daryti tuo atveju, kai pas gydytoja kreiptis jau negalima? Kaip pagelbeti vaikui?
Atsakyti
Mano lialius mazas,tai zuvies dar nevalgom.O kai pradesim ir jei atsitiks tokia bedele-tikrai duosiu duonos riekele ir vandens. Ne karta padejo man paciai ir kiek zinau kitiems taip pat padeda.Labai greita ir veiksminga pagalba.O iki gydytoju nusigaut kad ir savo masina-uzima nemazai laiko.Nekankinciau tiek vaiko schmoll.gif
Atsakyti
Žuvies ašakos tikrai baisu.
Man pačiai buvo kelis kart įstrigę, tai iki kraujų gerklę išsidrąskiau, kol tą ašaką iškrapščiau.
O kai toks dalykas nutinka mažam vaikiukui, tai išvis baisu.

Manu, kad duonytė gal ir galėtų padėti. Asmeniškia man nepadėjo, nes tikrai didelę ašaką įrijau, tai ir sunku buvo iškrapštyti. O jei nėra labai didelė, tai manau tikrai su duonyte turėtų nuryti.
Atsakyti