Įkraunama...
Įkraunama...

Grūdinimo menas

Sveikos, mamos,

Vakar pradėjau grūdinti savo 5 mėnesių sūnų - po maudynių kartu pastovėjome po šaltu dušu. Sulaukiau ašarų ir protesto..Skaičiau, kad toks grūdinimas labai naudingas, bet baisu,kad vaikas neprarastų noro maudytis, nepradėtų bijot vandens  ??? Noriu paklausti - ar jūs grūdinat savo mažiukus, ir kaip sekasi suderinti šaltą vandenėlį ir vaikučio nuotaiką?
Atsakyti
mes bandem grudinti vaika kai mazajai buvo 1-1,5, bet atsisakem nes labai jai tas nepatiko rekdavo. O rekomendavo mums tiesiog staigiu judesu nulieti vaika saltu vandeniu pilant ant nugarytes, nelaikant vaiko vandeny.
Dabar pradejom kitaip grdint: su kiekvienu maudymu vis kazkokia desimtaja laipsnio azinam vandens temperatura, dabar maudomes 35 laipsniu temp. Dar siek tiek pamazinsim, o po to paziuresim
Atsakyti
Bet aš skaičiau, kad palaipsniui mažint temperatūrą nelabai gerai... :smile.gif O mes tai ir maudom 30 laipsnių ir mažesnėj temp, ir nieko, labai patinka  :) Tik man, kai būnu kartu vonioje, jau šaltoka  ;D O šaltas dušas nepatiko gal todėl, kad pylėm ne ant nugarytės, o ant galvytės ...?
Atsakyti
Zvirbliuke, o gal nepatiko vaikiukui ne pats vandens vesumas, o srove dusho? Paziurek, gal labai stiprus jis? Juk vaiko odele tai gleznute, gal jam per skaudus buvo to dusho sroviu "smugiai"? As savisky pabandziau , uzpakaliuka nuplaut po dushu, o ne po krano tekancia srove, tai oho kaip jam nepatiko, asaras kad paleido  :'( :'( :'(
Atsakyti
Aš irgi grūdinu jau nuo 1 mėn. Po maudyniu užpilame šalto vandens (apie 18 laipsniu). Pilu nuo galvos ant nugaros. Pradžioje verke, paskui priprato ir dabar viskas labai gerai.  :D
Atsakyti
Grūdinimas

1. ORO vonios. Ramiau miega, pagėrėja širdies, kvėpavimo organų darbas. Oro vonios būna: Šaltos (4-14° C), vėsios (14-20° C), šiltos (20-25° C).
3-4 mėn kūdikį perrenginat (kambario temperatūra ne mažesnė kaip 21-22° C), paliekamas kelias min nuogas. Grūdinimas vyksta palaipsniui.

2. SAULĖS vonios. Iki metų vaikams nerekomenduojama būti tiesioginiuose saulės spinduliuose, nes labai jautri odelė. Virš metų - pradėti nuo 2 min, didinant iki 10-15-30 min. Priimant saulės vonias geriausia judėti.

3. VANDENS procedūros. Pradėti nuo drėgno aptrynimo, po to pereinama prie apipilimo vandeniu; maudymo po dušu, upėj, jūroj. Svarbu palaisniškumas.
Atsakyti
QUOTE
Grūdinimas

1. ORO vonios. Ramiau miega, pagėrėja širdies, kvėpavimo organų darbas. Oro vonios būna: Šaltos (4-14° C), vėsios (14-20° C), šiltos (20-25° C).
3-4 mėn kūdikį perrenginat (kambario temperatūra ne mažesnė kaip 21-22° C), paliekamas kelias min nuogas. Grūdinimas vyksta palaipsniui.


Vadinasi as vaika kankinu.  ;)
Pas mus namie ziema kambaryje buvo +18. Tai laikiau mazyle tik su frotiniu bodziu ir vilnonemis kojinemis. Ir uzpakaliukas "kvepuodavo" po valanda 3 kart per diena.

O dabar su plonu bodziu isbunam visa diena, sliauztinukus tik i lauka dedu. O uzpakaliukas pradejo "kvepuoti" dar dazniau ir daugiau.  ;D

Ir per visa ta laika ne karto (tfu,tfu,tfu) nesirgom.
8)
Atsakyti
Saltu vandeniu neliejom, bet temperatura mazinom kas menesi po -1C ir dabar jau maudomes +30-32C. Tokia vandens temperatura yra kudikiu baseine, todel reikejo ir namie priprasti. Oro vonias irgi jau darom, anksciau taj labai nemegom rengtis, pykdavom baisiai [img]http://www.handykult.de/plaudersmilies.de/wave.gif[/img]
Atsakyti
 Mes nuo gimimo grūdinamės vienu būdu- pakišu kiekvieną dieną kojytes ar bent pėdutes 5-10 sek. po šaltu vandeniu.Kažkur skaičiau ,kad taip pat veiksminga kaip ir pilnai apipilti.
Atsakyti
Pastaruoju metu higienos specialistų, pediatrų ir fiziologų parengtos ir praktiškai patikrintos rekomendacijos, kurių reikia laikytis grūdinant vaikus, yra šios:

 - grūdinti vaiką galima pradėti tik tada, kai jis yra sveikas;

 - pamažu didinti grūdinimosi procedūros intensyvumą;

 - grūdinti sistemingai, be pertraukų (išskyrus ligos atvejį);

 - atsižvelgti į individualias vaiko ypatybes, jo amžių;

 - grūdinti galima pradėti bet kada, bet geriausia šiltuoju metų laiku;

 - grūdinimasis turi sukelti džiugias emocijas, nes prievarta verčiant vaiką sunku tikėtis teigiamų rezultatų.

P.S. paimta is http://info.kmu.lt/s...as/grudinim.htm
Atsakyti
Mes taip pat grudinames pastoviai. Dabar vaikams 1.2 metu. Megsta pabegioti basi ir labai lengvai aprengti. Kai buna karsta, prisileidziame vonia vesaus vandens ir pasidarom laisvas maudynes - zaidimu aikstele. Ten pabuname ~15 minuciu.
Maudau vonioje ne kasdien, kasdien dusas. Tad padarau kontrastini dusa: pradzioje siltas, po to labai trumpam apilpilu lediniu (kiek vandentiekis leidzia), vel siltu, sekantis paskutinis ledinis apipylimas ir pabaigai siltas dusas susylimui wink.gif ;D Aptrinu ranksluosciu. Miegas buna toks geras... Vaikams labai patinka, tai toks musu zaidimas ;D
Pakankamai ilgai vedinu kambarius, o jei nakti karsta - palieku pravira vaiku kambaryje wink.gif
Atsakyti
Na grūdinti pradėjom mažiuka nuo kokio 1 mėn. Ant galvos vandens nepildavau. Baigiant maudyti pripildavau nemažą dubenį ledinio vandens ir i galą vonelės (susidaro tokia šalta bala vienam gale) o tada vaikiuką į balą ir atgal. Pirmą kartą tai susiraukė ir akys tik  ohmy.gif , išmaudėm 1 mėn sulaukusį ir ežere (na temperatūra buvo 15 ne daugiau..)
Dabar pliuškenas 28-30, kol maudosi atvėsta dar. Mielai basom išbraido visas balas, dievina lietų (jokių striukių apvilkt neleidžia).
Duše tai dabar reakcija priklauso ne nuo vandens temperatūros , o nuo srovės stiprumo. Stipri matyt skaudžia odelę.
Tiesa baseine mano sūnelis baisiai sureaguodavo į per karštą vandenį, vėsesnis visai nekeldavo riksmo.

Namuose temperatūra žiemą aukščiau 18 pakilusi nebuvo, taigi ir ta prasme vaikas grūdinosi. Plikutis lakstyti irgi mėgsta be galo.
Miegam atsidarę balkoną, žiemą orlaides buvom uždarę tik per didžiausius šalčius. Ir ėjom į lauką ir kai -18 buvo, tik aišku ne po 2 val. tada jau...
Atsakyti