QUOTE
O štai pagrindiniai jo siūlymai - visiems vienodi: kas ketvirtį po 7-10 dienų ir kas savaitę po 1 dieną - BADAS.
Čia ir yra didelė klaida. Kai kam toks variantas gali stipriai pakenkti.
Turiu truputį laiko, tai truputis teorijos.
Kas mes esame? Mūsų matoma dalis - fizinis kūnas. Tačiau yra ir nematoma. Aš nesigilinsiu kol kas į energijos rūšis ir jų poveikį, o tik į tai kas akivaizdu. O akivaizdu, kad žmogus mąsto, priima, perduoda informaciją, ir dėka tų energetinių (mąstymas) - informacinių (įvykiai, išgirstos kalbos ir t.t.) procesų priklausomai nuo pasaulėžiūros, nuo charakterio kyla emocijos (dar viena energijos rūšis). Iš to kas pasakyta ir kas akivaizdu darome išvadas:
Žmogus yra fizinis kūnas ir kažkokia energija, kurią mes įvardijome kaip emocijas.
Dabar apie fizinį kūną. Kadangi teoriškai mes esame gamtos dalis, visiškai nuo jos priklausoma (maisto be gamtos neturėtume), reiškia mūsų būsena teoriškai turėtų priklausyti nuo to kaip mes sąveikaujame su aplinka. T.y. regėjimas - mes matome kas aplink mus. Uoslė - užuodžiame kas aplink mus. Visa tai yra sąveika su aplinka. Bet kadangi knygos nerašau, tai pereisiu prie esminių, nuo kurių tiesiogiai priklauso mūsų savijauta.
1. Maista, gėrimas. Visi sutiks, kad nuo to ką mes valgome labai priklauso mūsų savijauta. Kadangi mūsų protas, sąmonė yra visa ko dalis, tai reiškiniai kylantys iš jų taip pat mūsų dalis. Logiška, kad teoriškai net emocijos priklauso nuo maisto kurį mes valgome. Deja praktiškai to įrodyti nepavyks, bet patikrinti gali kiekvienas. Ir taip o koks maistas geras? Tikrai ne daržovės ar mėsa, ar dar kažkas. Geras maistas yra tas, kuris tinka konkrečiam organizmui. O tai jau galima nustatyti pagal došas (konstituciją) ir vieniems valgyti mėsą, kitiems vos ne vien dažoves, tretiems bus sveika cepelinai ir t.t. ir t.t. O kiti pagal intuiciją puikiai sugeba jausti kas jiems tinka ir jiems nereikia nieko žinoti apie tas došas.
2. Judėjimas. Taip jau atsitiko, kad mūsų seneliukų seneliukai pakankamai daug judėjo. Reiškia dar viena sąveikos su aplinka rūšis - per raumenis, per jų susitraukimą ir atsipalaidavimą. Jei nėra pakankamai fizinio judėjimo, kuo vyresnis žmogus- tuo mažiau šansų, kad jis gali gerai jaustis. Labai pasistengsiu nesigilinti ir tęsiu toliau.
3. Kvėpavimas. Jei nebus oro - mes labai greitai visi išstipsim. Akivaizdu. Reiškia per kvėpavimą sąveika su aplinka labai akivaizdi. Iš kart atsiranda įtarimas - tai ką, aš nekvėpuoju ar ką

. Kvėpuojam visi, tačiau ką kvėpuojame ir kaip, jau visai kita kalba. Ką kvėpuojame - tai aktualiausia didmiesčių gyventojams ir visiškai akivaizdu ir suprantama: gryno oro ten mažai. O kaip kvėpuoti? Tikrai neagituosiu keisti kvėpavimo būdą. Tačiau atlikti bent vieną kvėpavimo pratimą (iš kokio 1000 galimų) gali kiekvienas. Ir per dieną tam paskyrus nors 10 minučių - galima tokios savijautos pasiekti, kad ojojoj
4. Oda. Per odą mes viską aplink liečiame. Jaučiame vėją, šaltį karštį ir t.t. ir t.t. Reiškia, kad gerai jaustis, būtina palaikyti tam tikrą odos būklę. Netiesioginio veikimo dabar neminėsiu, o tiesioginis labai paprastas. Nors truputį, nors kartais pasigrūdinti. Paprasčiausias būdas (vienas iš universalių, kas retai pasitaiko) - vandens procedūros. O jei konkrečiai - paprasčiausias kontrastinis dušas. Pradžioje įšyli, o po to 30-40 sekundžių karštas vanduo, 3-8 šaltas. Ir taip kokie 5-6 ciklai kasdien ryte ir vakare. Pabaigti būtinai vėsiu ar šaltu.
5. Bendras organizmo imunitetas. Kad gerai jaustis, būtina palaikyti bendrą imuniteto buklę tam tikru lygiu. Į tai įeina ir grūdinimąsis, ir mityba ir daugelis dalykų. O išskiriam imunitetą iš visko todėl, kad labiausiai imunitetą stiprina reguliarūs trumpalaikiai badavimai. O kam tinka - labai gerai ir ilgalaikiai. Reiškiūa badavimas naudingiausias ne kaip kūdinimosi priemonė, ne kaip sveikatos atstatymo, o kaip imunitetą stiprina priemonė. Žinoma badavimas turi ir daugiau privalumu, bet čia bandau tiesiog sudėlioti kažkokią schemą, tai viskas gaunasi ir pakankamai giliai ir paviršutiniškai.
6. Ir pats svarbiausias dalykas - mąstymas, kuris priklauso nuo pasaulėžiūros. Galiu drąsiai teigti, kad jei jūsų pasaulėžiūra "tinkama", 95%, kad ir sveikata ir saijauta, būsena pas jus labai gera. Kodėl?
Todėl, kad nuo to kaip kiekvienas iš mūsų priima visus gyvenimo įvykius savo viduje, priklauso kokios emocijos kyla, o kuo emocijos, stresai stipresni, tuo sveikata prastesnė. Atsiminkim liaudies išmintį - visos ligos nuo nervų.
Tai ką tai reiškia? Tai reiškia, kad išvardijau 6 pagrindinius (bet ne visus) sąveikos su aplinka būdus. Ir kažkodėl drąsiai teigiu, kad jei į visus juos atkreipsit dėmesį ir teisingai tarp savęs subalansuosit - problemų beveik neliks. Absoliučiai jokių. Dažnai gyvenime pasitaiko, kad užtenka net pasirinkti vieną sąveikos būdą, kad pasiekti stulbinančių rezultatų. Pvz. žmogus sirgo, nuobodus, irzlus ir pradėjo sportuoti - ir tiesiog akyse pasikeitė. Kitas pakeitė mitybą ir stebuklas! Pasveiko nuo kažko ir t.t. Bet lygiai taip pat kitas pakeitė mitybą, padarė dar kažką, o niekaip nepasveiksta. Tai įsivaizduokit ką galima padaryti suderinus visus 6 sąveikos būdus