Įkraunama...
Įkraunama...

Ekologiškas vairavimas

O as svajoju apie elektromobili wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Archideja @ 2009 09 12, 10:52)
O as svajoju apie elektromobili wub.gif

nu ir...manai elektros sąnaudos pigiau suma sumarum...aš apie heliu varomus auto, bet kas išto...jav jų išleista labai mažai, ir tai tik nuomai, nes helio kolonėlių ribotas kiekis...žvaigždės kaip dicaprio ir pan. nuomuojasi bet ir tai jiems prabanga...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzu: 13 rugsėjo 2009 - 13:10
QUOTE(zuzu @ 2009 09 12, 13:37)
1.  mano mašina automatinė, tai prie šviesofor, laukdama žalio signalo, perjungiu pavarą ant N 9neutral), kad išnaudočiau mažiau kuro.
2. neturiu AC (kondicionieriaus)-nes jis, žinau, suryja daug kuro, ir net neketinu jo turėti.
3. skaičiau taipogi -kaD IDEALU VAŽIUOT IR UŽDARYTAIS LANGAIS, kai didelis greitis, na, bet vasara čia netinka - nualpt gali per karštį.
4. nuspirkau ekologišką ploviklį mašinai.....

na, mano sąrašiukas menkas, padėkime jį plėsti.....  4u.gif

1. Pas mane ne automatas, todėl stengiuosi važinėti kuo aukštesne pavara mieste, na bet ne visada išeina važiuot 4, tada nevažiuoju greičiau kaip 50-55. Neutralią padėtį naudoju tik stovint, važiuojant niekada, nes kuro valgo daugiau tada.
2. Aš turiu AC ir naudoju. Mieste retai, nebent lauke +30 ir jokio vėjo. Kuro man nesuryja daugiau. Tiek žiemą, tiek vasarą išeina tos pačios kuro sanaudos.
3. Vasarą užmiestyje AC yra nepamainomas dalykas. Neseniai skaičiau (tik nepamenu kur, lyg tais Delfyje), kad važiuojant virš 100 km/h greičiu atidarytais langais, kuro mašina suvalgo bent 1 litru daugiau, nei su įjungtu AC.
4. Mašiną plaunu retai, šią vasarą ploviau tik vieną kartą. Šaltuoju metu plaunu plovyklose.
5. Stengiuosi greitėti ir lėtėtį tolygiai, su šaltu varikliu bėgėjuosi lėtai. Pavaras perjungiu ties 2200-2500, neleidžiu apsukom nukrist žemiau 1500.
Atsakyti
gal, pikkolo, pašnekėtum apie pasukas...tipo jos taupo kurą teisingai naudojant--čia ant automatinės pavarų dėžės netinka turbūt derint g.gif kažką...



p.s. nu nelabai diskutuojama kaip matau...arba visos variuoja, ir vargo nemato...arba, taip išeina, nevairuoja...bet nerealu, - žiūrint pagal ekoligijos skyrely dalyvuajančius forumieičus/tes... rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzu @ 2009 09 17, 11:25)
gal, pikkolo, pašnekėtum apie pasukas...tipo jos taupo kurą teisingai naudojant--čia ant automatinės pavarų dėžės netinka turbūt derint g.gif kažką...
p.s. nu nelabai diskutuojama kaip matau...arba visos variuoja, ir vargo nemato...arba, taip išeina, nevairuoja...bet nerealu, - žiūrint pagal ekoligijos skyrely dalyvuajančius forumieičus/tes... rolleyes.gif


Kaip tik siandien delfyje isejo straipsnis kad Luikol prades leisti ekologiskensi dyzelina. Kuris ir aplinka ters maziau, ir varikliui kazkiek pagelbes apsivalyt lygtais, ir bus 3ct brangesnis uz paprasta.
Atsakyti
QUOTE(zuzu @ 2009 09 17, 11:25)
gal, pikkolo, pašnekėtum apie pasukas...tipo jos taupo kurą teisingai naudojant--čia ant automatinės pavarų dėžės netinka turbūt derint g.gif kažką...

Aš važinėju su mechanine, apie automatus mažai ką žinau. Žmonės sako, kad įmanoma ir automate kažkiek pačiam pareguliuoti apsukas. Paskaitinėk forume Keturi ratai, ten kai kada išlenda šis klausimas.
Atsakyti
Pasidalinsiu. Ne apie ekovažiavimą:
"Megos" stovėjimo aikštelėje išvydom su vyru užrašą "ekologiškas automobilių plovimas".
Įsivaizduojate: planama be "vandens". Sąlyginai galima sakyti be vandens - su purkštuku, kaip langų valiklio ir 2 skudurėliais.
Purkštuvo sudėtis: 95 proc. vanduo + 5 proc. kažkokių augalinių dalykų.
Jei norit, kad nuplautų - 25 lt, jei patys plausit - 40 lt (skystis ir skudurėliai) galėsit 4 - 6 kartus taip plaut. 4u.gif Vėliau skystis kainuoja 20 lt.


Klausit, ar pabandėm?
mirksiukas.gif
Taip, neištvėrėm, pasidavėm pagundai.
Vakare pati šveičiau mašinos išorę.
Kadangi tai dariau vakare... ne ką galėčiau pakomentuoti.

Valyti buvo nesunku. Mašina atrodo neblogai.
Pardavėjai-valytojai sakė, kad mašina atrodo, kaip nupoliruota bei dulkės neprikimba... Na, čia turėčiau vyro pasitikslinti,kaip ten su tuo efektu bigsmile.gif

Ką manote?
Atsakyti
QUOTE(irmaliet @ 2009 09 21, 17:20)
Pasidalinsiu. Ne apie ekovažiavimą:
"Megos" stovėjimo aikštelėje išvydom su vyru užrašą "ekologiškas automobilių plovimas".
Įsivaizduojate: planama be "vandens". Sąlyginai galima sakyti be vandens - su purkštuku, kaip langų valiklio ir 2 skudurėliais.
Purkštuvo sudėtis: 95 proc. vanduo + 5 proc. kažkokių augalinių dalykų.
Jei norit, kad nuplautų - 25 lt, jei patys plausit - 40 lt (skystis ir skudurėliai) galėsit 4 - 6 kartus taip plaut.  4u.gif  Vėliau skystis kainuoja 20 lt.
Klausit, ar pabandėm?
mirksiukas.gif
Taip, neištvėrėm, pasidavėm pagundai.
Vakare pati šveičiau mašinos išorę.
Kadangi tai dariau vakare... ne ką galėčiau pakomentuoti.

Valyti buvo nesunku. Mašina atrodo neblogai.
Pardavėjai-valytojai sakė, kad mašina atrodo, kaip nupoliruota bei dulkės neprikimba... Na, čia turėčiau vyro pasitikslinti,kaip ten su tuo efektu  bigsmile.gif

Ką manote?

Heh, girdejau apie toki plovima, o kur cia plauna taip? Degalinej prie megos ar kur? Idomu bus ar is tikruju efektas toks koki pasake, ar tikrai tos dulkes neprikibs ilgai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasucci @ 2009 09 21, 19:52)
Heh, girdejau apie toki plovima, o kur cia plauna taip? Degalinej prie megos ar kur? Idomu bus ar is tikruju efektas toks koki pasake, ar tikrai tos dulkes neprikibs ilgai smile.gif


Veiksmas vyksta "Megos" stovėjimo aikštelėje.

Nors yra ir prie Akropolio... g.gif tik aš nemačiau.

http://www.greenclean.lt - radau adresą
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo irmaliet: 21 rugsėjo 2009 - 23:49
Atleiskit, bet man ekologija ir automobilis-du nesuderinami dalykai. schmoll.gif Nors jei tepalai netyska is po kapoto ar nekiauras radiatorius, tai masina jau kaip ir ekologiska biggrin.gif
O siaip ekologiskiausias vairavimas tai dviraciu, rieduciais, riedlente. rolleyes.gif
Atsakyti
http://www.biomotorai.lt/pradzia.html galima važiuoti aliejumi bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(kooala @ 2009 09 22, 20:40)


Na, mano asmenine nuomone - biokuras tik vadinamas ekologišku. O realiai tai atimam žemę iš maistinių kultūrų, branginam ir taip nepigius maisto produktus, todėl esam priversti juos importuoti ir dar daug kitų aspektų.

Bet čia jau offtopikas gaunasi.

O tam, kad vairavimas būtų kuo ekologiškesnis, yra neblogas patarimas - nevažinėti po vieną. Kooperuotis su kaimynais į darbą kartu važiuot, į darželį nuvežt ne tik savo bet ir kitų vaikus ir panašiai. ne visad tai įmanoma, bet tikrai dažniau nei atrodo smile.gif
Atsakyti