Įkraunama...
Įkraunama...

problemos dėl pilietybės

QUOTE (delfinas @ 2004 04 20, 04:26)
Tikiu, kad tai tiesa. Mane siuo atveju domina konkreti procedura ir konkretus dokumentai (ko ir klausiau, rasydama i Ambasada, bet dar negavau atsakymo). Jeigu labai daug terliotis, tai as dar palauksiu su Pauliaus LR pilietybe wink.gif.

galiu atfaxuoti rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE (TauRe @ 2004 04 19, 20:23)
galiu atfaxuoti rolleyes.gif

Pasakyk pirma, kiek puslapiu - gal as tiek popieriaus namie neturesiu? laugh.gif

PS Mano faksas ijungiamas buna tik konkretiems atvejams... Reiktu susiderinti laika g.gif.
Atsakyti
QUOTE (delfinas @ 2004 04 20, 04:26)
Tikiu, kad tai tiesa. Mane siuo atveju domina konkreti procedura ir konkretus dokumentai (ko ir klausiau, rasydama i Ambasada, bet dar negavau atsakymo). Jeigu labai daug terliotis, tai as dar palauksiu su Pauliaus LR pilietybe wink.gif.

Asmenys dėl Lietuvos Respublikos pilietybės pateikia:

1 nustatytos formos prašymą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės;

2 asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą arba jo nuorašą;

3 dokumentą, patvirtinantį turimą užsienio valstybės pilietybę arba tai arba jo nuorašą;

4 dokumentus, įrodančius iki 1940 m. birželio 15 d. turėtą Lietuvos Respublikos pilietybę, arba jų nuorašus.

5. giminystės ryšį patvirtinančius dokumentus arba jų nuorašus, jeigu dėl pilietybės kreipiasi asmens, turėjusio Lietuvos pilietybę iki 1940 m. birželio 15 d., vaikas, vaikaitis ar provaikaitis;

6. vardo ar pavardės keitimą patvirtinančius dokumentus arba jų nuorašus, jeigu šie duomenys buvo pakeisti.

Asmenys, nuolat gyvenantys užsienyje, prašymus paduoda Migracijos departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos (Vilnius, Šventaragio g. 2), Lietuvos Respublikos diplomatinei atstovybei ar konsulinei įstaigai užsienyje arba Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos patvirtintiems lietuvių organizacijų pirmininkams.

Pati naujausia info, plačiau gali pasiskaityti
http://www.migracija...D/piliet_ig.htm

Atsakyti
QUOTE (baltic*girl @ 2004 04 20, 04:22)
Mergytes, dviguba pilietybe LT leidzia jau nuo pernai metu!!! Manoji drauge teisininke patare neskubeti su dokumentais, kol istatymas dar nenusistovejo, bet tas buvo jau senai wink.gif Manau, dabar tikrai nebebus jokiu pataisu...

Taip kad visos mes ir musu vaikai galim tvarkytis dokumentus, nes pilietybes istatymas nebereikalauja jokiu ypatingu nuopelnu... Ir nebereikalauja jokiu isskirtiniu gimimo/tremimo datu... wink.gif

Reikalauja smile.gif
Bet įgyvendint šita reikalavima labai paprasta
Atsakyti
QUOTE (TauRe @ 2004 04 13, 18:56)
pasiskambinau i Lietuvos konsulata, esanti Niujorke. pasakiau, kad man gime dukra ir noriu pradeti tvarkyti reikalus del jos lietuviskos pilietybes. savaites begyje konsule atsiunte man visa paketa anketu ir taisykliu siam reikalui sutvarkyti rolleyes.gif

Nezinau, kokia info suteike NY, bet Chikagos konsulate, man dave toki sarasa dokumenteliu, kad mano vaikas galetu tureti LT pilietybe, kad man akyse pazaliavo. Gimimo liudijima leituviska gavome be problemu, bet tai dar ne pilietybe, Esme tame kad mano seneliai ne gyveno Lietuvoje 1940m. it.t., nors as Lietuvos piliete, vaiko tevo seneliu duomeny reikia labai ilgai ieskoti, nes viskasprarasta, ir nezynia kas ir kokiose arhyvose yra. Skambinomes su savo tevais, tai yra sy vyro tevais,( kadangi pagal mane piletybe vaikui padaryti negalima, nes mano tevai negime Lietuvoje (nor ir pilieciai) ir seneliai (blogieciai) negyveno Lietuvoje 1940 m. ). Vyro motina uz galvos usiemus bando atrasti irodymus, kad jos tevai gyv, Lietuvoje, BET.... kadangi jie buvo isiskyre, tai dar reikia atkasti ju santuoku ir skyrybu liudijimu (nzn kam), ka dabar praktiskai padaryti LABAI LABAI LABAI sunku, nes rysiai su seneliais prarasti pre 1000 metu. Po tu visi skambinejimusi, vazinejumusi ir t.t. , mano usoviene jau verkia kruvinom asarom, o as galvoju AR MANO VAIKUI REIKIA LIETUVOS PILIETYBES!!!!
nu va isliejau, ooooi biggrin.gif

Atsakyti
QUOTE (mamaLina @ 2004 04 20, 16:47)
Asmenys dėl Lietuvos Respublikos pilietybės pateikia:

4 dokumentus, įrodančius iki 1940 m. birželio 15 d. turėtą Lietuvos Respublikos pilietybę, arba jų nuorašus.

5. giminystės ryšį patvirtinančius dokumentus arba jų nuorašus, jeigu dėl pilietybės kreipiasi asmens, turėjusio Lietuvos pilietybę iki 1940 m. birželio 15 d., vaikas, vaikaitis ar provaikaitis;

va va butent , kartais ta yra sunkoka padaryti, irodyti tuos rysius ir t.t
Atsakyti
Jooo.... Kai jau atsiuncia jie formu, tai net plaukai stojasi piestu... Ir dar jiems viska reikia pas notara patvirtinti dry.gif Mano paso galiojimas greitai baigiasi, tai paprashiau formu jo keitimui, tuo paciu pagaliau ir pavarde lietuviskam pase pasikeisti noriu, ir vaikus irasyti (nors tai ir nebutina, bet noriu wub.gif ) Tai kai atsiunte formu ohmy.gif , toks trigubai didesnis paketas uz kasmetini tax return laugh.gif

Praejo noras keistis pasa unsure.gif O reikia smile.gif
Atsakyti
QUOTE (Jokiomama @ 2004 04 20, 03:17)
Galvojau paskaicius mamyciu mintis pasidarys aiskiau del pilietybes, bet ne.
Mano sunus gime JAV. Ilgai ir nuobodziai bendravau su Lietuvos Ambasada del jo LT pilietybes. Is pradziu viskas atrode sklandziai, bet po ilgo laiko ir kruvos visokiu popieriu, galiausiai jam atsiunte tik gimimo liudijima, bet pareiske, kad lietuviskas pasas jam butu suteiktas tik tuo atveju, jei atsisakytume Jav pilietybes.
Pries kelis menesius ilgai studijavau LR Pilietybes Istatyma bei daug visokiu straipsniu sia tema. Vieni sako dviguba pilietybe galima, kiti - ne.
Pasidare visai neaisku. Jei kas esate gave sau ar vaikui dviguba pilietybe, parasykite. lithuania.gif

Mano mazhas turi dviguba pilietybe,- LT ir JAV thumbup.gif Jis gime priesh metus JAV, po keturiu menesiu parsivezem i LT ir jau cia gavom LT pilietybe. Popierizmo tikrai buvo daug, bet faktas kaip blynas,- dviguba pilietybe LT galima, JAV istatymai tp to nedraudzia (kitaip nei Kanados, kiek man zinoma).

Atsakyti
Nelabai zinau kur rasyti, tai tiks gal ir cia.
Iskilo toks klausimukas - atsirado galimybe gauti Vokietijos pilietybe (senelis vokietis, tai gavau dokumentus pasidaryti pilietybei). Ar ja pasidariusi neprivalesiu atsisakyti LT pilietybes? T.y.- ar galesiu tureti abi pilietybes?
Ir dar - uz 2-ju menesiu isteku. Ar kai istekesiu ir pasikeisiu pavarde, atsiras kokiu kliuciu vok. pilietybei gauti? Zodziu - esu pasimetusi dabar g.gif
Dekui uz atsakyma smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hereja: 27 gegužės 2004 - 20:22
QUOTE (ex-balionas @ 2004 04 14, 14:12)
Informuok, kokia situacija. rolleyes.gif

Gavau laiska su visokiom priesagom is LT Ambasados. Galeciau persiusti, jeigu nori smile.gif.
Atsakyti
Jei pilietybes gavimas susijes su seneliu, tai santuoka itakos netures, taciau Lietuvoje draudziama tureti 2 pilietybes. Jei igysi Vokietijos, teks atsisakyti Lietuvos
Atsakyti
Įsigaliojus naujai Pilietybės įstatymo redakcijai pagal Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo 18 straipsnio 1 dalies 2 punktą Lietuvos Respublikos pilietybės netenkama įgijus kitos valstybės pilietybę. Tačiau šis reikalavimas netaikomas:
- asmenims, iki 1940 m. birželio 15 d. turėjusiems Lietuvos pilietybę, jų vaikams, vaikaičiams ir provaikaičiams (jeigu šie asmenys, jų vaikai, vaikaičiai ar provaikaičiai nerepatrijavo). Repatrijavimu laikomas išvykimas į etninę tėvynę ir apsigyvenimas etninėje tėvynėje;
- lietuvių kilmės asmenims, kurių tėvai ar seneliai arba vienas iš tėvų ar senelių yra ar buvo lietuviai ir pats asmuo pripažįsta save lietuviu.


placiau
Atsakyti