Įkraunama...
Įkraunama...

problemos dėl pilietybės

QUOTE (juke @ 2004 04 12, 06:17)

LR tikrai negalima tureti antros pilietybes (bent jau pagal pilietybes istatyma), gavus kitos valstybes pilietybe reikia atsisakyti lietuviskos..

Kadangi Lietuvos istatymai keiciaisi dazniau negu oras rolleyes.gif , tai dabar tikrai leidzia dviguba pilietybe wink.gif
Atsakyti
Aš šitą situaciją labai gerai žinau, tai galiu smulkiai paaiškinti. Nežinau kaip tai veikia praktikoje, bet kukutis gimsta šią savaitę, tai greit ir sužinosiu.

Jav pilietybė:

jei vaikas gimsta JAV piliečiui (Tavo vyrui) ir ne JAV piliečiui (Tau) bunant užsienyje (t.y Lietuvoje), vaikas gauna JAV pilietybę tokiais atvejais:
a) Tavo vyras yra JAV pilietis nuo gimimo, kaip yra maniškis, tai pilietybė vaikui yra duodama automatiškai;
b) Tavo vyras įgijo JAV pilietybę ne gimdamas, tada yra problemėlių. Reikia pateikti įvairiausias pažymas apie išbūtą laiką (5 metų) JAV ir dar daug kvailokų reikalavimų (tai padaryta norint išvengti imigrantų iš Pietų Amerikos antplūdžio ir piktnaudžiavimų), vienu žodžiu tokiu atveju geriau skrist į JAV.

Lietuvos pilietybė:

LR pilietybė, kaip antra pilietybė, galima dviem atvejais:
a) suteikiama išimties tvarka (iškart atpuola)
b) LR pilietybė suteikiama asmenų, kurie iki 1940 m. birželio 15 d. gyveno Lietuvoje vaikams ir vaikaičiams ir jei tie asmenys bei jų vaikai ir vaikaičiai nerepatrijavo (t.y neišvyko gyvent į užsienį) iš Lietuvos. Būtent šia norma mes ir naudojamės. Šiuo atveju migracijos departamentui pateikiami senelių seni gimimo, santuokos liudijimai ir pan. Vienu žodžiu tai įrodyti paprasta, jei jie prieš karą gyveno Lt.

Čia vėl kyla keletas klausimų:
1. kaip supratau nusprendei gimdyti JAV, todėl neaišku kaip Tavo tą išvykimą gali traktuoti migracijos departamentais, kuris tai gali pripažinti repatriacija ir LR pilietybės vaikučiui nesuteikti
2. čia jau labai rimta teisinė problema. Įst. minimi vaikai ir vaikaičiai asmenų, gimusių iki 1940, tačiau, žinoma nežinau, kiek Tau metų, bet pvz. mano leliukas jiems jau bus provaikaitis. Nes vaikai mano tevai, o vaikaičiai aš. Šis kl. ir man aktualus, bet į jį gali atsakyti tik Konstitucinis Teismas, todėl pasitarus su kolegom nusprendžiau, kad geriau nesiaiškinti, o tyliai eiti i migracijos dep., tikintis, kad jie taip smarkiai įstatymo nebus nagrinėję ir jokios problemos nesuras. Praktikos šiuo klausimu nėra jokios.

Tai tiek.
Šiaip gali man parašyti lynlyn@sala.lt su mielu noru padėsiu, jei kas bus neaišku

Atsakyti
pasiskambinau i Lietuvos konsulata, esanti Niujorke. pasakiau, kad man gime dukra ir noriu pradeti tvarkyti reikalus del jos lietuviskos pilietybes. savaites begyje konsule atsiunte man visa paketa anketu ir taisykliu siam reikalui sutvarkyti rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE (TauRe @ 2004 04 13, 18:56)
pasiskambinau i Lietuvos konsulata, esanti Niujorke. pasakiau, kad man gime dukra ir noriu pradeti tvarkyti reikalus del jos lietuviskos pilietybes. savaites begyje konsule atsiunte man visa paketa anketu ir taisykliu siam reikalui sutvarkyti rolleyes.gif

Ir ka ten raso...kokiu dokumentu reikia?
Atsakyti
Kaip nors padarysim savo leliukus Lietuvos pilieciais lithuania.gif
Atsakyti
QUOTE (balionas @ 2004 04 13, 21:30)
Kaip nors padarysim savo leliukus Lietuvos pilieciais lithuania.gif

o jei neleis protest.gif
lithuania.gif
Atsakyti
QUOTE (balionas @ 2004 04 13, 12:30)
Kaip nors padarysim savo leliukus Lietuvos pilieciais lithuania.gif

Parasiau uzklausima siuo klausimu i LR Ambasada Otavoj. Laukiu ziniu wink.gif.
Atsakyti
QUOTE (balionas @ 2004 04 13, 21:30)
Kaip nors padarysim savo leliukus Lietuvos pilieciais lithuania.gif

LR pilietybė, kaip antra pilietybė, galima dviem atvejais:
a) suteikiama išimties tvarka (iškart atpuola) už nuopelnus Lietuvai
cool.gif LR pilietybė suteikiama asmenų, kurie iki 1940 m. birželio 15 d. gyveno Lietuvoje vaikams ir vaikaičiams ir jei tie asmenys bei jų vaikai ir vaikaičiai nerepatrijavo (t.y neišvyko gyvent į užsienį) iš Lietuvos. Būtent šia norma mes ir naudojamės. Šiuo atveju migracijos departamentui pateikiami senelių seni gimimo, santuokos liudijimai ir pan. Vienu žodžiu tai įrodyti paprasta, jei jie prieš karą gyveno Lt.
Atsakyti
QUOTE (delfinas @ 2004 04 13, 18:48)
Parasiau uzklausima siuo klausimu i LR Ambasada Otavoj. Laukiu ziniu wink.gif.

Informuok, kokia situacija. rolleyes.gif
Atsakyti
Mergytes, dviguba pilietybe LT leidzia jau nuo pernai metu!!! Manoji drauge teisininke patare neskubeti su dokumentais, kol istatymas dar nenusistovejo, bet tas buvo jau senai wink.gif Manau, dabar tikrai nebebus jokiu pataisu...

Taip kad visos mes ir musu vaikai galim tvarkytis dokumentus, nes pilietybes istatymas nebereikalauja jokiu ypatingu nuopelnu... Ir nebereikalauja jokiu isskirtiniu gimimo/tremimo datu... wink.gif
Atsakyti
QUOTE (baltic*girl @ 2004 04 19, 19:22)
visos mes ir musu vaikai galim tvarkytis dokumentus, nes pilietybes istatymas nebereikalauja jokiu ypatingu nuopelnu... Ir nebereikalauja jokiu isskirtiniu gimimo/tremimo datu... wink.gif

Tikiu, kad tai tiesa. Mane siuo atveju domina konkreti procedura ir konkretus dokumentai (ko ir klausiau, rasydama i Ambasada, bet dar negavau atsakymo). Jeigu labai daug terliotis, tai as dar palauksiu su Pauliaus LR pilietybe wink.gif.
Atsakyti
Galvojau paskaicius mamyciu mintis pasidarys aiskiau del pilietybes, bet ne.
Mano sunus gime JAV. Ilgai ir nuobodziai bendravau su Lietuvos Ambasada del jo LT pilietybes. Is pradziu viskas atrode sklandziai, bet po ilgo laiko ir kruvos visokiu popieriu, galiausiai jam atsiunte tik gimimo liudijima, bet pareiske, kad lietuviskas pasas jam butu suteiktas tik tuo atveju, jei atsisakytume Jav pilietybes.
Pries kelis menesius ilgai studijavau LR Pilietybes Istatyma bei daug visokiu straipsniu sia tema. Vieni sako dviguba pilietybe galima, kiti - ne.
Pasidare visai neaisku. Jei kas esate gave sau ar vaikui dviguba pilietybe, parasykite. lithuania.gif
Atsakyti