Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(Žuvelė @ 2009 01 08, 10:30)
Aš vilnietė, bet irgi niekur tų 550C nerandu...


dideliais kiekiais tai yra, tik kad nesinori iškart pirkt 25 kg, jei jie niekuo nesiskiria nuo 812B.
Atsakyti
Prieš kelias dienas iš Moters savaitgalio virtuvės žurnalėlio seno numerio kepiau tokią duoną:

Kasdieninis batonas

450g. miltų
125 g.manų kruopų
500 g. vandens
40 g. mielių
20 g. druskos
1 kiaušinis

Receptas skirtas ne duonkepei, aš prisitaikaiu, tai iškart ir rašau, kaip duonkepėje kepiau: Vandenyje išmirkyti manų kruopas, tada dėti miltus, mieles, druską, manų kruopas ir kiaušinį. Nustačiau tešlos ruošimo programą, po to jungiau duonos kepimo programą atskirai - pagal receptą reiktų kepti 15 min., bet aš duonkepėje kepiau 40 min.
Kepiau prieš 4 dienas, o duona dar kaip šviežia bigsmile.gif Tokia drėgna,minkšta, panašesnė ne į batoną, o į baltą duoną mirksiukas.gif

P.S. Kepiau pusė porcijos mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Anafora: 08 sausio 2009 - 14:04
Siulau isbandyti tokia sezamu duonele, kuria labai smagiai galima lauzyti atskiromis bandelemis. Tesla pasiruosiu duonkepeje, o kepu orkaiteje 23 cm skersmes tortams/pyragams skirtoje formoje su nuimamais krastais. Teslai reikia:
2 a.s. mieliu
300 ml ( 1 1/4 puodelio) drungno vandens
200 g (1 3/4 puodelio) miltu
200 g (1 1/2 puodelio) rupiu miltu
2 a.s. druskos
65 g (5 saukstu) paskrudintu sezamu seklu
Iskilusia tesla isimti is duonkepes, padalinti i 16 daliu, suformuoti rutuliukus ir sudeti i apvalia skarda. Uzdengti palikti siltoje vietoje, kad pakiltu virs skardos krastu. Patepti pienu ir apibarstyti 2 saukstais sezamu seklu. Kepti iki 220C ikaitintoje orkaiteje 15 min, po to sumazinti temperatura iki 190 ir dar pakepti 30 min. Nors man dazniausiai greiciau iskepa... Kartais dali sezamu pakeiciu linu semenimis. Nu man tai thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(mama_Greta @ 2009 01 08, 14:30)
Siulau isbandyti tokia sezamu duonele, kuria labai smagiai galima lauzyti atskiromis bandelemis. Tesla pasiruosiu duonkepeje, o kepu orkaiteje 23 cm skersmes tortams/pyragams skirtoje formoje su nuimamais krastais.



o kai tik tesla darai duonkepeje, kokia programa naudoji- mielinei teslai ar duonos programa, o dar pries isijungiant kepimo rezimui perdedi tesla i kita inda? smile.gif su tokia kaip ir geriau manau butu, nes ji trunka ilgiau, tik to laiko reik nepraziopsot ir nepradetu kept lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(triule @ 2009 01 08, 16:06)
o kai tik tesla darai duonkepeje, kokia programa naudoji- mielinei teslai ar duonos programa, o dar pries isijungiant kepimo rezimui perdedi tesla i kita inda? smile.gif su tokia kaip ir geriau manau butu, nes ji trunka ilgiau, tik to laiko reik nepraziopsot ir nepradetu kept lotuliukas.gif

As tai paprasciausiai naudoju programa mielines teslos kildinimui. Nes po to vis tiek tesla isimi, kol formuoji rutuliukus ji persiminko,ir dar skardoj pakildinti reikia - tai kaip ir tas pats iseina - du minkymo ir du kildinimo ciklai smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mama_Greta: 08 sausio 2009 - 15:17
QUOTE(mama_Greta @ 2009 01 08, 15:16)
As tai paprasciausiai naudoju programa mielines teslos kildinimui. Nes po to  vis tiek tesla isimi, kol formuoji rutuliukus ji persiminko,ir dar skardoj pakildinti reikia - tai kaip ir tas pats iseina - du minkymo ir du kildinimo ciklai smile.gif


aisku, aciu 4u.gif

3/8 stiklines - tai cia kiek? mano puodelyje nera tokio vnt blush2.gif gal dukart po 3/4 ?
Atsakyti
QUOTE(triule @ 2009 01 08, 18:56)
aisku, aciu 4u.gif

3/8 stiklines - tai cia kiek? mano puodelyje nera tokio vnt blush2.gif gal dukart po 3/4 ?

Ir is kur tu istraukei toki keista dydi?? bet 3/8 tai ne tas pats kas 2 kart po 3/4. 2x3/4 butu 6/4 arba 12/8...
Atsakyti
QUOTE(mama_Greta @ 2009 01 08, 18:04)
Ir is kur tu istraukei toki keista dydi?? bet 3/8 tai ne tas pats kas 2 kart po 3/4. 2x3/4 butu 6/4 arba 12/8...


va
http://www.cook-talk...a...=03&id=3063
o bulves jau verdu, ka daryt g.gif
Atsakyti
QUOTE(triule @ 2009 01 08, 19:11)

Na, 3/8 yra lygiai per viduri tarp 1/4 ir 1/2, o sios padalos turetu buti ant puodelio smile.gif
Atsakyti
As vis neekperimentavau, kepdavau aptartus receptus. Ir dazniausiai duonkepe man tik minko tesla, o kepa orkaite... Bet parodau, ka iskepusi (kepiniai pernyksciai, tik dabar tesugebejau perkelt blush2.gif )

Portukes ziedas su sonine Kita karta deciau maziau pipiru, negu nurodyta nuotraukoj. MB ji nepatiko, per astri, man, kaip uzkandine duona, labai skani. jei valgyt kaip duna, naudot sumustiniams - nelabai patiko blush2.gif

user posted image

user posted image

Cia Sonatinos mielines teslos Kifle rageliai Kepu beveik kasdien jau kokios 2 savaites. Dar neatsibodo thumbup.gif

user posted image

Tiesa, as tesla padalinu i dvi dalis, is kiekvienos iskociojo apskritima, tada ji padalinu i 12 daliu. gaunasi viso maziausiai 24 bandeles.


Isisverciau viena kazkoki keksiuku recepta, gal ryt bandysiu wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Katu @ 2009 01 08, 22:08)
As vis neekperimentavau, kepdavau aptartus receptus. Ir dazniausiai duonkepe man tik minko tesla, o kepa orkaite...

O as vis bijau perkelt i orakaite, nebent tureciau recepta su tiksliai nurodytu kepimo laiku ir temperatura... blush2.gif Bet ne viena cia jau sake, kad orkaitej skaniau iskepa... g.gif Kokioj temperaturoj jus kepat? Ar temperatura visoms duonoms vienoda ar priklauso nuo recepto? Ir ar pastovi viso kepimo metu ar kinta, pvz is pradziu didesne, veleliau mazesne?

...Ale rageliu grazumas... wub.gif
Atsakyti
QUOTE(mama_Greta @ 2009 01 08, 21:19)
O as vis bijau perkelt i orakaite, nebent tureciau recepta su tiksliai nurodytu kepimo laiku ir temperatura... blush2.gif  Bet ne viena cia jau sake, kad orkaitej skaniau iskepa... g.gif Kokioj temperaturoj jus kepat? Ar temperatura visoms duonoms vienoda ar priklauso nuo recepto? Ir ar pastovi viso kepimo metu ar kinta, pvz is pradziu didesne, veleliau mazesne?


As ikaitinu iki 190-200 laipsniu (duonai iki 200, smulkesniems (bandelems, rageliams) - iki 190). Duona kepu kiek nurodyta receptuose (daugumoj nurodyta) apie 30-40 minuciu (priklauso irgi nuo formos), ragelius nezinau, nujauciau biggrin.gif gal apie 15-20 min gaunasi, kai ruoduot pradedu. Mano orkaite eiline, be jokiu ventiliaciju. Jungiu kaitinima is virsaus ir apcios, dedu i vidurine lentyna. Netikrinu nieko, nevarstau orkaites duru. Paziuriu mazdaug per langeli, pamojuoju kepiniams, palinkiu gerai iskepti lotuliukas.gif
Atsakyti