Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(mama_Greta @ 2008 12 29, 00:11)
Nu tikrai gardziai atrodo! Visos kad puole tuos rageliu kept, reiks ir man ismegint, kas cia biesas smile.gif  o sulieknet juos valgant turbut kad neiseis.... blush2.gif

speju kad ne lotuliukas.gif
as dariau tokios formos, nes tu rageliu formuoti nemokejau...tai ne kas blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2008 12 28, 23:03)
Rauga gaminau pati, receptas is rusisko forumo, kvepia maniskis dazais hihihi.gif bet rase, kad toks kvapas gali buti.
Kepiau pagrindine programa (3val). Bijojau, kad perkaitins, bet ka as zinau - viskas normaliai... Dariau minkstesne tesla, nei kad baltoms duonoms - is karto, kol nepakilo - net nelabai norejo susisukti taisyklingas rutuliukas...
Skonis - normalus, tanki, tvirta duona, kiek su rugsteles skoniu.  Iskepe gerai - niekur nesukritus, dregna. Pakilo nedaug, bet kilo, teslos nesijaucia. Kaip ji laikysis ir valgysis - dar nezinau. recepta emiau duonkepiam peciui skirta, ten buvo gaminama is 5kg miltu...
Rauginau su dalim miltu per nakti, paskui viska sudejau duonkepen ir ten 3val 'maliau', rankom gaminant tai reikia pakildinti dar ant lizes ir tada jau kepti.
ziemos ugnele - bandysiu pranc batona, o cukraus visai visai nereikia?

gal galetum parasyti kaip gaminai rauga 4u.gif ? rusiskai nemoku... blush2.gif ir kokia programa duonkepes naudojai? kiek minkymo ir kildinimo ciklu?
Papildyta:
Ir dar. pagal recepta tai ten reikia berods 260 ml vandens. Tai cia kartu tiek ir miltams uzpilti ir raugui isleisti?
Atsakyti

oi kiek radau antilieknejanciu receptu lotuliukas.gif (kas supranta rusiskai)
http://www.cook-talk...a...DE=02&id=38

del svorio- visokias bandeles ir balta duona stengiuos vaikams perleist, o as su kokia tamsesne stengiuos apsieit biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(ziemosugnele @ 2008 12 28, 21:38)
saldu batona reikes isbandyti 4u.gif
pas mane raso toky batona prancuziska, man labai skanus smile.gif
500gr: 210ml vandens, 1 a.s druskos,360gr miltu, 0.5a.s mieliu
700gr : 275ml vanduo, 1.5a.s druskos,465gr miltu, 1 a.s mieliu
1000gr : 365ml vandens,2 a.s druskos, 620gr miltu, 1.5a.s mieliu
pas mane 3 programa smile.gif kepu visada 500gr smile.gif


o tu ji duonkepej ir iskepi? man butu skaniau gal orkaitej, ilga toki padaryt rolleyes.gif , kazin iseitu toks apvalus, kaip pirktinis g.gif
Atsakyti
Labas rytas, rusiskoj nuorodoj labai idomiu receptuku yra thumbup.gif

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jumi: 29 gruodžio 2008 - 08:49
m_Greta, kepiau rugine duona duonkepej, pagrindine programa (3val), tik miltus su raugu kildinau per nakti bliude (bet gi galima tam paciam duonkepes inde - maziau bus plovimo paskui hihihi.gif )
Mano raugo receptas buvo toks - 120g miltu, 120g vandens, po 24 val - puse ismetam, dadedam 60gr miltu, 60gr vandens. Tai kartojam 4 kartus. (Kodel dali ismetam - nzn g.gif bet toks receptas). ketvirta diena raugo buna mazdaug triskart daugiau nei buvo. Jei ne - pastatyti kur silciau ir toliau 'maitinti'. Veliau laikyti saldytuve, karta per sav 'pamaitinant' (tada valandai isimu is saldytuvo, kad suaktyvetu).
Kazkas dare rugini rauga is 60/60, paskui 30/30gr, neismetinejant - rase, kad viskas gavosi, kai palaike silciau po radiatoriu, siltame dubenyje su vandeniu.
Mano baba sake is viso - sumaisyt buza ir laikyt kol uzrugs - stai tau ir raugas... Svarbu, kad neuzpelytu, neuzpultu museles (tad butinai laikyti uzdengta).

As dariau pagal recepta (vandrens kieki), o paskui paskaiciau - kad reikia rauga isleisti, tai ipyliau i ji gal 50ml silto vandenuko papildomai. Siaip nesupratau - gal senoviskas raugas koks kietas, kad ji 'isleist' reikia, nes maniskis - gryna tesla...

Tiesa, duonyte siandien vis dar minksta, skani, gal net labiau 'subrendus'. Kepsiu kaip juodos varijanta (juoda tik as viena ir megstu, tai man visai sav to kepaliuko)

Einu studijuot ru psl drinks_cheers.gif
Atsakyti
kepiau lazdeles (duoniukus tokius) pgl si
http://www.cook-talk...a...E=03&id=360
recepta. vaikams patiko, o ir sveciams butu patogu tongue.gif
user posted image

ir lavasa, bet toks labiau blyniskas jis man lotuliukas.gif
user posted image
receptas sis
http://www.cook-talk...a...=03&id=1961
Atsakyti
O man mamytes duona neisejo...tas plikinys sukietejo ir duonkepe neismaise...zodziu net nekepe...s...gavosi kazkoks blink.gif blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(ziemosugnele @ 2008 12 29, 21:07)
O man mamytes duona neisejo...tas plikinys sukietejo ir duonkepe neismaise...zodziu net nekepe...s...gavosi kazkoks blink.gif  blush2.gif


as miltus karstu vandeniu uzpilu bliude, truputi pamaisau (kol maisosi), o po to dedu i duonkepe, bet paprastai maisymo programai (pas mane 15min yra tokia), kai ismaiso , pilu ,pradedant vandeniu , kitus produktis pgl recepta ir tik tada jungiu maisymo-kepimo programa (kuri virs 3val). nakciai tokios nedarau, nes su plikiniu kazkaip nzn g.gif
Atsakyti
QUOTE(triule @ 2008 12 29, 22:28)
as miltus karstu vandeniu uzpilu bliude, truputi pamaisau (kol maisosi), o po to dedu i duonkepe, bet paprastai maisymo programai (pas mane 15min yra tokia), kai ismaiso , pilu ,pradedant vandeniu , kitus produktis pgl recepta ir tik tada jungiu maisymo-kepimo programa (kuri virs 3val). nakciai tokios nedarau, nes su plikiniu kazkaip nzn g.gif

tai va speju man ta plikiny reikejo viena ismaisyti tik su duonkepe, o kai supypsejo sudeti kitus produktus, o as viska iskart ir dar nakciai blink.gif nu zodziu, kita karta zinosiu kaip kas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2008 12 29, 20:36)
m_Greta, kepiau rugine duona duonkepej, pagrindine programa (3val), tik miltus su raugu kildinau per nakti bliude (bet gi galima tam paciam duonkepes inde - maziau bus plovimo paskui hihihi.gif )
Mano raugo receptas buvo toks - 120g miltu, 120g vandens, po 24 val - puse ismetam, dadedam 60gr miltu, 60gr vandens. Tai kartojam 4 kartus. (Kodel dali ismetam - nzn g.gif bet toks receptas). ketvirta diena raugo buna mazdaug triskart daugiau nei buvo. Jei ne - pastatyti kur silciau ir toliau 'maitinti'. Veliau laikyti saldytuve, karta per sav 'pamaitinant' (tada valandai isimu is saldytuvo, kad suaktyvetu).
Kazkas dare rugini rauga is 60/60, paskui 30/30gr, neismetinejant - rase, kad viskas gavosi, kai palaike silciau po radiatoriu, siltame dubenyje su vandeniu.
Mano baba sake is viso - sumaisyt buza ir laikyt kol uzrugs - stai tau ir raugas... Svarbu, kad neuzpelytu, neuzpultu museles (tad butinai laikyti uzdengta).

As dariau pagal recepta (vandrens kieki), o paskui paskaiciau - kad reikia rauga isleisti, tai ipyliau i ji gal 50ml silto vandenuko papildomai. Siaip nesupratau - gal senoviskas raugas koks kietas, kad ji 'isleist' reikia, nes maniskis - gryna tesla...

Tiesa, duonyte siandien vis dar minksta, skani, gal net labiau 'subrendus'. Kepsiu kaip juodos varijanta (juoda tik as viena ir megstu, tai man visai sav to kepaliuko)

Einu studijuot ru psl  drinks_cheers.gif

Aciu uz issamu pasakojima 4u.gif , bandysiu maisyt ir kept bigsmile.gif
Atsakyti
nusipirkau duonkepe, bet nebuvo apraso kaip daryti joje duona. Buciau labai dekinga 4u.gif jei man nemoksai rekomenduotumete koki recepta pradedanciajai ir kepimo eiga blush2.gif Jus jau ekspertes, tai nelabai atsirenku kas ir kaip blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo TUSINA: 30 gruodžio 2008 - 11:48
Negali nebuti naudojimosi instrukcijos, kreipkis i pardaveja, jie privalo tau ja suteikti, ir netgi lietuviu kalba, nors daznai lieuviskos nebuna.
Kokia duonkepe pirkai? Stai nuorodos in Moulinexo angliska ir rusiska instrukcijas.
Atsakyti